Chabarovsk – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Mytišči 3:4 (po s.n.) | Novosibirsk – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Ufa – Čerepovec 1:3 (kon.) | Petrohrad – Barys 7:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 4:5 (po s.n.) | Kazaň – Minsk 2:3 (po pr.)
CSKA Moskva – Doněck 5:3 (kon.) | HC Slovan – Riga 2:3 (po s.n.) | Lev – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
Lev – Спартак 1:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Severstal Čerepovec
Sobota 08.09.2012, 13:00 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobré odpoledne. Ufa ani Čerepovec do letošního ročníku Kontinentální hokejové ligy příliš šťastně nevstoupili a možnost na nápravu budou mít dnes.

Ufa do sezony vstoupila domácí porážkou 2:3 po samostatných nájezdech a to ještě mohla být poměrně ráda, neboť vyrovnat stav se jí povedlo necelé čtyři minuty před koncem zásluhou Trubačova. To první letošní utkání Čerepovce mělo mnohem rychlejší rozuzlení - Severstal v Kazani prohrával už po první třetině 1:4 a nakonec odjel s prohrou 2:5.

Historie vzájemných utkání vyznívá lépe pro Ufu, která z padesáti tří utkání šestadvacetkrát zvítězila a třiadvacetkrát prohrála. Celkové skóre je pak mnohem jednoznačnější - 145:114.

V domácím týmu na soupisce nalezneme Miroslava Blaťáka a Tomáše Rolinka, za hosty by mohl naskočit Petr Čáslava.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Vasilevskij) - Proškin, Kolcov, Baranka, Blaťák, Zubarev, Atjušov, Šulakov, Isangulov - Grigorenko, Zinovjev, Saprykin - Trubačjov, Chlystov, Rolinek - Mirnov, Stěpanov, Gluchov - Pihlström, Pankov, Jemelin.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Trjaničev) - Kiselevič, Rjazancev, Andersen, Laakso, Jegoršev, Čáslava, Svijazov - Lehtonen, Stoljarov, Šipačjov - Berdnikov, Bergfors, Zemčenko - Kazakovcev, Koryšin, Kazionov - Gimbatov, Mons, Bučněvič, Jemelejev.

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Lazarev, Palej.

Hráči nám pomalu nastupují na ledovou plochu.

Momentálně hraje hymna Ruské federace.

Teď ještě hymna republiky Baškortostán.

Hymny dozněly, můžeme jít na to.

00:01

00:23
    První akce patřila Ufě, Kolcov ale zpoza branky puk za Košečkina neprotlačil, naopak jej trefil do masky a hra je tak přerušena.

00:34
    Ufa zůstala v útočném pásmu, Rolinek se obtočil kolem branky, avšak Kosečkina u jeho levé tyče nepřekvapil.

01:25
    Atjovš skvěle našel Zubareva, jenž se zjevil sám před Kosečkinem, jenomže k jeho smůle jej kotouč neposlechl a Košečkin si připsal první úspěšný zákrok.

02:12
    Ufa je v úvodu utkání mnohem aktivnější, to se ale ostatně očekávalo.

02:53
    První zákrok si připsal i Tarasov, Berdnikovův pokus ale směřoval do středu branky a domácí brankář tak neměl problém.

03:31
    Blaťák špatně přihrál Rolinkovi, jenž nezachytil kotouč a je z toho zakázané uvolnění.

03:59
    Severstal se ale nadále nemůže udržet v pásmu.

04:11
    Trubačjov se krásně projel za branku, odkud hledal Grigorenka se Zinovjevem, bohužel pro Salavat ale k žádnému z nich do čisté šance kotouč nedoputoval.

04:57
    Gimbatov neviděl jiného řešení a tak to zkusil backhandem k pravému betonu Tarasova, ten ale odolal.

05:00
    Za podražení je vyloučen Andrej Zubarev (Ufa).

05:25
    Ufa ale prvně vyhrála buly a když následně Čerepovec zavezl puk do pásma, díky vlastní nepřesnosti o něj přišel.

05:43
    Ufa opět vyhodila a střídá.

06:00
    Minuta z přesilovky Čerepovce je pryč a zatím jsme neviděli žádnou střeleckou příležitost.

06:10
    Až teď Jegoršev od modré minul branku.

06:30
    Kotouč je znovu ve středním pásmu, Severstal při vlastní početní výhodě doslova trpí.

06:58
    Laakso si vybruslil mezi kruhy a prověřil Košečkina, jenž se přikrčil a přikryl kotouč ve své výstroji.

07:00

07:35
    Sám se do útočné třetiny snažil prokousat Mirnov, kotouč mu ale utekl a tak stále čekáme na vážnější akci.

08:27
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Prvně ujel k Tarasovovi Šipačjov, avšak nadvakrát neuspěl, kotouč se ale následně dostal k čerepovskému kapitánovi ALEXANDRU RJAZANCEVOVI, jenž razantní ránou nad Tarasovův beton poslal svůj tým do vedení. Bez asistence.

08:48
    Ufa se pokouší o rychlou odpověď.

09:04
    Teď už se VADIM ŠIPAČJOV dočkal. Obrana Ufy na něj u modré čáry naprosto zapomněla, Tarasov nebyl v ideálním postavení a útočník první lajny Severstalu střelou do levého horního růžku uspěl. Asistence: Mikko Lehtonen, Alexandr Rjazancev.

09:35
    Ufa se vůbec nemůže dostat za střední pásmo. Úvod utkání k ní rozhodně není přívětivý.

10:01
    A ještě jednou se mohl radovat Šipačjov, tentokrát ale jeho rána přes obránce přeletěla branku.

10:28
    Petr Čáslava (Čerepovec) je vyloučen na dvě minuty za držení.

10:58
    Ani domácím se ale přesilová hra nedaří, hosté vytrvale vyhazují puky a pravidelně střídají.

11:57
    Barankovo nahození od modré těsně minulo pravou tyč Severstalu.

12:02
    Puk je opět ve středním pásmu.

12:20
    Čáslava na ledě.

12:38
    Lehtonen neměl při jízdě od mantinelu příliš možností a tak jednoduše nahodil na branku, kde s klidem puk zkrotil Tarasov.

12:50
    Další úspěšný zákrok Tarasova, tentokrát na něj puk nahodil Stoljarov.

13:21
    Ufa se dostala do útočného pásma.

13:36
    Jenomže se jí nepodařilo ani vystřelit a Čerepovec poslal puk co nejdál od Košečkina.

13:58
    Zemčenko měl nadějně nabito před modrou, Tarasov si ale pravým betonem poradil.

14:05
    Následná bomba Andersena od modré zůstala ukryta v Tarasovově výstroji.

14:56
    Utkání zatím postrádá tempo.

15:16
    Obrovský závar před Košečkinem vytvořili Mirnov se Stěpanovem, ani jeden z nich ale nedokázal zvednout puk za ležícího brankáře Severstalu.

15:44
    Ozvali se také diváci v hledišti.

16:29
    Stoljarov vložil hůl do rozehrávky Salavatu a tečoval puk na svou vlastní střídačku.

17:03
    První lajně Ufy opět utekl puk do středního pásma při snaze vytvořit si tlak. Výkon této řady je zatím přinejmenším žalostný.

17:16
    Košečkin spěchá na střídačku, Severstal si zahraje přesilovku.

17:46
    Za podražení je vyloučen Jurij Trubačjov (Ufa).

17:44
    Salavat ale pohotově vyhodil puk až ke Košečkinovi.

17:57
    Dopředu ujeli Lehtonen se Stoljarovem, druhému jmenovanému ale po přihrávce jeho spoluhráče chybělo pár centimetrů, aby doklepl puk za Tarasova.

18:35
    Ufa opět vyhazuje puk, Čerepovci zbývá už jen minuta z Trubačjovova trestu.

19:25
    Skvěle to udělal Jegoršev, jenž od středního pásma projel až před Tarasova, kde selhal v zakončení a těsně netrefil branku!

19:44
    Zinovjev po pokažené střele Laaksa ujel sám ke Košečkinovi, ten ale neměl s jeho střelou žádné potíže.

20:00

Proškin s Laaksem měli po závěrečném hvizdu na znamení konce první třetiny menší rozepře, sudí je ale včas roztrhli. Ufa ani do druhého zápasu nové sezony příliš dobře nevstoupila, doma s Čerepovcem po slepených gólech Rjazanceva a Šipačjova prohrává 0:2. Druhá třetina začne cca ve 13:47.

20:01

20:34
    Severstal si hned na úvod druhé třetiny opět zahraje přesilovou hru.

20:55
    Za sekání je vyloučen Oleg Saprykin (Ufa).

21:37
    Čerepovec nevystřelil, nakonec ztratil puk a Ufa vyhodila, díky čemuž může celá čtveřice vystřídat.

22:23
    Ke střele se až teď odhodlal Kiselevič, avšak kotouč před Tarasova neprošel.

22:56
    Je po přesilové hře Čerepovce. Ta se hostům vůbec nevydařila.

23:28
    Tarasov raději přikryl puk před dorážejícím Zemčenkem a po dlouhé době přerušil hru.

23:41
    Proškin až příliš pomalu postupoval do útočného pásma, jeho spoluhráči to nakonec nevydrželi a vystavili tak svého kapitána do postavení mimo hru.

23:49
    Zakázané uvolnění Salavatu.

24:05
    Pihlström se proháčkoval do kruhu pro vhazování, kotouč ale měl na backhand a Košečkin si tak připsal další zákrok z kategorie lehkých.

24:20
    Obrovskou šanci měl Lehtonen, byl sice zahákován, ale přesto projel před Tarasova, kde se pokusil zakončit pod víko, jenomže branku v čisté šanci přestřelil!

24:29
    Za hákování je vyloučen Igor Grigorenko (Ufa).

24:50
    To je jiný způsob sehrání přesilovky. Kiselevič trochu nouzově nahodil před branku, kde směr kotouče do branky změnila hůl NICLASE BERGFORSE. Asistence: Bogdan Kiselevič.

25:37
    Severstal je při chuti a pálí z každé pozice.

26:24
    Arénou se ozývá pískot. Čerepovec dlouho držel Ufu v jejím obranném pásmu a diváci poměrně logicky zareagovali.

26:47
    Atjušovova rána od modré se odrazila od jedné z bruslí a nechala vyniknout Košečkina.

27:15
    Teď byla pro změnu přetížená obrana Čerepovce a hosté se tak osvobodili za cenu zakázaného uvolnění. Komerční přestávka jim jistě přijde vhod.

27:30
    Dvakrát po sobě pálil Saprykin, vždy to ale bylo mimo branku.

27:52
    Severstal hrál se šesti bruslaři, trest jde odsedět Vadim Berdnikov.

28:07
    Rychle ale vyhazuje a střídá.

28:28
    Ufě se absolutně nedaří a opět na vlastní kůži pociťuje zlobu svých fanoušků.

28:46
    Minuta z přesilovky je pryč a Salavat stále nevystřelil na branku.

29:10
    Ke střele se sice na modré dostal Kolcov, jenomže i on minul branku.

29:46
    Čerepovec v plném počtu.

30:20
    Mirnov se zjevil u bočního mantinelu a namířil si to ke Košečkinovi, jenž mu zkušeně zmenšil úhel a nedovolil skórovat.

30:48
    Košečkin opět ukryl kotouč pod svou lapačku a následně inkasoval tvrdou dohru od Pankova. Domácí začínají být čím dál více nervózní.

31:36
    Ufa sehrála akci na jejímž konci byl Rolinek, tomu se ale nepodařilo trefit branku a dopředu tak šel Jemelejev, jenž místo přihrávky na Monse raději vystřelil a v nadějné pozici taktéž minul!

32:28
    Hra konečně dostala šťávu.

32:59
    Rjazancev suše nahodil od červené čáry a pak donutil Košečkina k přikrytí kotouče.

33:42
    Tarasov nejprve Berdnikovovu ránu vyrazil do strany a útočník Severstalu následně svůj výstřel opakoval, puk byl ale Blaťákem sražen do ochranné sítě.

34:28
    Laakso nahodil dopředu na Kazakovceva, ten ale kotouč nezpracoval a následně jej nezvládl dojet. Zakázané uvolnění Čerepovce.

34:42
    Jegoršev ihned po buly vyrazil dopředu, dostal se ale ze střelecké pozice a tak nahodil před branku, kde po velkém souboji s Kazionovem nakonec zalehl kotouč Tarasov.

35:22
    Další zakázané uvolnění hostů.

35:51
    Nahození ze středního pásma před Mirnovem schoval Košečkin. Zápas se znovu dostal do křeče a hraje se bez jakéhokoliv tempa a nasazení.

35:58
    Zakázané uvolnění. Řekl bych, že už i stačilo.

36:40
    Výborný průnik po pravém křídle zakončil Stoljarov nepříjemnou střelou na Tarasova, kterou nakonec musel domácí brankář zalehnout.

36:49
    Hra se po nahození Lehtonena znovu přerušuje, vhazovat se bude po levici Košečkina.

37:02
    Dvouminutový trest za za úder do oblasti hlavy obdržel Mikko Lehtonen (Čerepovec).

37:32
    Ufa se neuvěřitelně trápí a má i smůlu, což teď po Rolinkově sražené ráně potvrdil i Atjušov, jenž nedokázal z nadějného úhlu puk díky jeho neposlušnosti dorazit do odkryté klece!

38:23
    Severstal podruhé vyhodil.

38:58
    Ufa právě vstřelila branku!
    Přeci jen se domácí ještě do konce druhé třetiny dočkali. Životně důležitý gól tečí před brankou vstřelil KIRILL KOLCOV, jenž změnil dráhu letu kotouče po nahození Gluchova od mantinelu. Asistence: Alexej Gluchov, Vitalij Atjušov.

39:41
    Ufa se tlačí ještě za druhou brankou, snažení je to ale stále marné.

40:00

Ani druhá třetina nebyla z diváckého pohledu příliš pohledná a mnozí si tak oddechli, že již skončila. Ufa se v ní dokonce dostala již ke třígólovému manku díky rychlému využití přesilovky od Bergforse. Minutu před koncem pak ale snížil Kolcov a nechal tak hru pro třetí třetinu, která by měla začít cca v 14:35, ještě stále otevřenou.

40:01

40:25
    Tarasov se teď vyznamenal proti Lehtonenovi, jenž velice špatně vyřešil situaci, kdy se Stoljarovem přečíslili domácí obranu. Následně ujel dopředu Grigorenko, taktéž při přečíslení a celou situaci vyřešil ještě hůře.

41:02
    Hra se po zakázaném uvolnění Čerepovce stěhuje před Košečkina.

42:00
    Žádný drtivý nástup potomků rebela Salavata Julajeva se nekonal.

42:20
    Tarasovův skvělý a pohledný zákrok lapačkou po švihu Kazakovceva, jenž ujel po pravém křídle.

42:57
    Kotouč skončil v ochranné síti. Sudí usoudili, že jej Niclas Andersen vyhodil schválně a tohoto beka Čerepovce vyloučili za zdržování hry.

43:04
    Čerepovec ihned po vyhraném buly vyhodil puk přes všechny čáry.

43:24
    Kazionov ve vlastním oslabení mohl zasadit definitivní ránu do slabin Ufy, došly mu ale síly a zakončení tak nebylo přesné.