EHC Lausitzer Füchse
2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 09.09.2012, 17:00 • Fuchsbaum • Přípravné zápasy

Bílí Tygři předvedli v Horní Lužici pěkný výkon a tým z druhé německé Bundesligy porazili 5:2. Lišky dokázaly držet s Libercem krok pouze v první periodě, ale od prostřední části hry vládli hře Podještědští. Nyní probíhá na stadionu Fuchsbaum ještě malé děkovací kolečko za skvělou atmosféru. Hezký večer. (19:02:46)

60:00

59:30
    Lišky ještě dvakrát nepříjemně vystřelily na Vošvrdu, ale ten gól neinkasoval.

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby. Domácí fanoušci děkují svému i libereckému týmu za pěkný hokejový zážitek.

58:00
    Do konce zápasu už zbývají dvě minuty. Bílí Tygři kontrolují hru a dnes ve Weisswasseru v generálce na extraligu, která pro ně začíná příští pátek, vyhrají.

57:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je to 5:2 pro Bílé Tygry. Petr Nedvěd našel přesným pasem MICHALA BÁRTU, který definitivně rozhoduje utkání. Asistence: Petr Nedvěd. 2:5.

56:30
    Boutin musel předvést další těžký zákrok.

56:20
    Duel sleduje v ochozech Fuchsbaumu 1466 diváků.

56:00
    Bílí Tygři si v pohodě hlídají svůj náskok a mají duel plně ve svých rukách. Nikam nespěchají a čas hraje nyní pro ně. Weisswasswer místo útočení musí spíš bránit, aby neinkasoval pátý zásah.

52:00
    Lišky měly teď několik pěkných šancí, ale ani jedna nemířila přesně. Bílí Tygři tak stále mají k dispozici dvoubrankové vedení.

49:30
    Bílí Tygři jsou kompletní a první přesilovou hru týmu z Horní Lužice přestáli bez jakéhokoliv šrámu.

48:50
    Domácí neustále tlačí a jsou v pásmu Severočechů.

48:20
    Lavallee zůstal sám před Vošvrdou, ale liberecký brankář se vyznamenal pěkným zákrokem.

48:00
    Hned v první minutě měly Lišky dvě dobré šance, Vošvrda odolává.

47:30
    Weisswasser bude hrát první přesilovou hru duelu. Dvě minuty za držení dostává Adam Jánošík. 5/4 - Weisswasser.

47:20
    Na ledě zůstává zraněný Jan Výtisk a musí být ošetřen na střídačce. Uvidíme, zda bude liberecký tvrďák pokračovat.

47:00
    Nyní dostává prostor i nejmladší řada německého celku.

42:30
    Lišky se snaží o odpověď, ale nemohou se usadit před Vošvrdou.

42:00
    Severočeši předvedli raketový nástup do závěrečné dvacetiminutovky. Střelcem čtvrté branky Bílých Tygrů je ANTONÍN DUŠEK. 2:4.

Petr Schultz

Branky a nahrávky: 11. Müller, 15. Tarasuk - 10. Krejčík, 33. Čakajík, 33. ???, 42. Dušek, 58. Bárta (Nedvěd)

EHC Lausitzer Füchse: Boutin - Klenner, Burlin, Müller, Lavallee, Neumann, Wartenberg - Kjargaard, McKnight, Fischer - Gare, Tarasuk, Geiseler - Heyer, Götz, Lehnigk - Herm, Mieskowski, Schümann.
    Bílí Tygři Liberec: Pinc (30. Vošvrda) - Čakajík, Výtisk - Nedvěd, Krejčík, Dušek, Galamboš, Bárta.