Bělorusko – San Marino 1:0 (kon.) | Řecko – Kypr 1:0 (kon.) | Bosna – Německo 4:4 (kon.)
Česko – Wales 5:0 (kon.) | Černá Hora – Arménie 0:0 (kon.) | Rusko – Moldavsko 2:2 (kon.)
Polsko – Portugalsko 0:0 (kon.) | Slovensko – Kazachstán 6:0 (kon.) | Lotyšsko – Rumunsko 0:4 (kon.)
Rakousko – Skotsko 3:2 (kon.) | Lucembursko – Bulharsko 1:3 (kon.) | Itálie – Irsko 2:4 (kon.)
Maďarsko – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.) | Srbsko – S. Makedonie 5:1 (kon.) | Švédsko – Ukrajina 2:1 (kon.)
Litva – Finsko 1:3 (kon.) | Anglie – Norsko 1:0 (kon.) | Belgie – Island 5:0 (kon.)
Španělsko – Chorvatsko 6:0 (kon.) | Švýcarsko – Estonsko 3:0 (kon.)
Belgie
5:0 (1:0)
Island
Pondělí 10.09.2012, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren (12 930 míst) • Kvalifikace ME U21

Z vyrovnaně vypadajícího utkání po prvním poločase je nakonec debakl, který utrpěl Island v Belgii. Nic se nemění ovšem na tom, že ani jeden z klubů se nepodívá do dalších částí kvalifikace. Já vám přeji hezký zbytek večera a onlajnů zase někdy napočtenou! (21:54:46)

90+4
    Belgie právě vstřelila branku!
    Tak ještě Belgičané přidávají pátou branku! V pořadí druhou v utkání dává MITSHY BATSHUAYI.

90+3
    Do konce utkání chybí posledních pár vteřin.

90+1
    Se žlutými kartami se roztrhl v závěru přímo pytel, dalším napomínaným je Atlason.

90
    Tak ještě minimálně jednou se zažlutí, za faul vidí žlutý kartónek Mpoku.

89
    Je to 4:0! Podruhé v utkání se prosazuje IGOR VETOKELE.

88
    Ještě jedna žlutá karta před koncem utkání, vidí ji Ingvarsson.

87
    Atlason opět v palebné pozici, ale ani nyní Sels neinkasuje. Island dnes hraje velmi dobře, ale branky střílí jen Belgie.

86
    Belgičané opět útočí, Jóhannsson zablokoval jejich střelu, když se postavil míči do cesty.

84
    Ke střele se propracoval Magnússon, ale pálil mimo.

82
    Batshuayi po vstřelené brance má chuť, ale nyní jeho rána šla mimo.

79
    Atlason se dostal do šance, ale ani jeho střela Selse nepřekonala.

78
    Další střídání na straně Islandu. Fridjonsson nahrazuje Ingasona.

77
    Žlutá karta po faulu na belgického hráče, vidí ji Bödvarsson.

74
    Tak to je střídání! Pořádně se ještě herně ani neohřál a už dává branku, jeho jméno je MITSHY BATSHUAYI - 3:0.

72
    Další střídání, ze hřiště jde Hazard a nahradí jej Batshuayi.

70
    Místo vyrovnání je zde další brank Belgie! WANNES VAN TRICHT namířil přesně a Ólafssonovi nedal šanci - 2:0.

67
    Island využívá i druhé střídání, Ingvarsson nahrazuje Steindórssona.

66
    Van Tricht se dostal ke střele, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana Islandu.

64
    I Belgie střídá, Mpoku nahrazuje Lestienna.

62
    Roh pro Belgii rozehraje Hazard.

61
    Vetokele opět v ofsajdu.

59
    První střídání uvařila lavička Islandu, Atlason nahrazuje Traustasona.

60
    Vetokele opět pálí, ale ani tentokrát netrefuje klec Islandu.

57
    Na druhé straně se ocitl v šanci Menga, ale ani Ólafsson není připraven inkasovat.

56
    Magnússon z přímého kopu donutil Selse k výbornému zákroku! Belgie drží vedení zuby nehty.

54
    V další akci sehrál Vetokele hlavní roli, ale tentokrát bránu Islandu neohrozí, protože stál v ofsajdu.

52
    Vetokele má chuť a na začátku druhého poločasu se pokusil o další branku, ale jeho rána šla mimo tyče Ólafssonovy brány.

46
    Van Tricht fauloval. Ignason rozehraje přímý kop.

46

Po prvním vyrovnaném poločase vede domácí Belgie 1:0, když se pětadvacáté minutě trefil přesně Vetokele. Island měl také šance, ale na rozdíl od Belgičanů vsítit branku nedokázali.

Statistiky po prvním poločase:

Střely: 3 - 3
    Střely na bránu: 1 - 2
    Rohy: 5 - 2
    Fauly: 5 - 5

45+3
    Po rohu se do protiútoku dostali hosté a Jóhannsson měl dobrou šanci skórovat, ale Sels drží čisté konto i na konci prvního poločasu.

45+2
    Hazard se chopil přímého kopu a díky teči islandského hráče ještě uvidíme roh, který běží zahrát opět Hazard.

45+2
    Faul na Hazarda v podání Eyjólfssona zaslouží žlutou kartu.

45+1
    V nastavení ještě Thórarinsson fauluje Mengu a Belgie má jednu z posledních šancí v poločase ještě zahrozit.

42
    Po rohu se Lestienne opět dostal k míči a vypálil, jenomže jeho pokus šel mimo.

42
    Lestienne se staví k míči u rohového praporku.

41
    Ostrované jsou v posledních minutách aktivní a Belgičané jsou nuceni faulovat.

39
    Jóhannsson se dral do příležitosti, ale jeho postup zastavil praporek asistenta na čáře - ofsajd.

35
    Na druhé straně v dobré šanci Van Tricht, ale Ólafsson si druhou branku ve své síti zatím nepřipouští.

32
    Do zakončení se dostal Bödvarsson, ale bránu Selse netrefil.

32
    Steindórsson zahraje roh pro Island.

32
    A Magnússon dobře namířil, ale Sels ani tentokrát nedovolil ostrovanům skórovat.

31
    Žlutá karta pro belgického hráče Arslanagice. Island rozehraje nadějný přímý kop, který zahraje Magnússon.

31
    Ke střele se dostal Pálsson, ale jeho pokus byl zablokován.

31
    Thórarinsson zahraje roh pro Island.

28
    Na Jóhannssonovu střelu Sels nemusel ani reagovat, protože šla mimo.

27
    Další ofsajd, tentokrát v něm Jóhannsson.

25
    Domácí jdou do vedení! IGOR VETOKELE zamířil přesně mezi tyče a svou trefou rozradostnil belgické příznivce.

24
    Magnússon se dostával do zajímavé pozice, ale vše je marné, protože se Islanďan ocitl v ofsajdu.

23
    Hazard fauloval Bödvarssona nedovoleně a sudí píská faul.

18
    Thórarinsson to přehnal s důrazem a fauloval Vetokeleho, píská se.

17
    Bödvarsson se dostal ke střele, ale tentokrát to byl Sels, kdo ukázal skvělý zákrok.

15
    V patnácté minutě je stav zápasu stále 0:0, k brance měli blíže domácí, díky hlavičce Hazarda, ale Islandský brankář byl proti.

10
    Thorgan Hazard se dostal do zakončení, ale branka z toho není, Ólafsson předvedl skvělý zákrok!

10
    Tak možná teď, Belgie zahraje rohový kop.

9
    V tomto utkání už prakticky o nic nejde a dle toho také hra vypadá.

4
    Lestienne dostal přihrávku, ale je přerušeno - ofsajd.

3
    Pálsson si vyšlápl na Mengu a je mu odpískán faul.

1

Belgie: Sels - Ozturk, Arslanagic, Boyata, De Jonghe, Cisse, Menga, Van Tricht, Vetokele, Hazard, Lestienne.

Island: Ólafsson - Ingason, Eyjólfsson, Magnússon, Sigurbjörnsson, Thórarinsson, Steindórsson, Traustason, Bödvarsson, Jóhannsson, Pálsson.

Rozhodčí: Sutton - Hennessy, Dynan (všichni Irsko).

Dobrý večer u kvalifikace na mistrovství Evropy 2013 do jednadvaceti let. V posledním zápase skupiny 8 si to rozdají Belgie a Island. Oba celky již nemají šanci se probojovat dále a dnes si zahrají snad pouze pro prestiž, čest či sehranost, připravenost do dalších duelů. Belgie má sedmi utkáních pouhých osm bodů, když dokázali zvítězit pouze dvakrát. Jedno z těchto vítězství bylo ovšem cenné a to, když doma porazili jako jediní výběr Anglie.

To Island je na tom o poznání hůř. V tabulce je beznadějně poslední se třemi body za jedinou výhru v prvním zápase na domácí půdě právě proti Belgii. Podaří ostrovanům zvítězit i v Belgii? Sledujte zápas od 20:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Filip Bazala

Branky: 25. Vetokele, 70. Van Tricht, 74. Batshuayi, 89. Vetokele, 90+4. Batshuayi

Karty:   31. Arslanagic (BEL), 90. Mpoku (BEL) - 45+2. Eyjólfsson (ISL), 77. Bödvarsson (ISL), 88. Ingvarsson (ISL), 90+1. Atlason (ISL)

Rozhodčí: Sutton - Hennessy, Dynan (všichni Irsko)