Jihlava – Hr. Králové 7:1 (kon.) | Třebíč – Kadaň 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Litoměřice 6:3 (kon.) | Olomouc – Šumperk 1:0 (kon.) | Písek – Most 4:2 (kon.)
Beroun – Havlíčkův Brod 3:7 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Středa 12.09.2012, 18:00 • Zimní stadion Beroun • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční večer z Berouna! Na místním zimním stadionu začne už v 18:00 utkání prvního kola nového ročníku první ligy proti Havlíčkovu Brodu a utkání bude pro Beroun dost specifické.

Medvědi Beroun 1933 vstupují do nové klubové éry. V létě se v Berouně změnilo hodně věcí včetně názvu, loga, vlastníka klubu, vedení klubu, hráčů i realizačního týmu, takže změn bylo opravdu hodně, a proto je na snadě tvrdit, že začíná nová éra.

Novým trenérem Medvědů se stal Aleš Totter, který v loňské sezóně vedl v ruské mládežnické lize MHL tým Tatranských vlků. V jeho týmů nalezneme velkou spoustu mladých hráčů, kteří by měli hrát prim v nové sezóně. V týmu pak nalezneme tři vele zkušené hráče, kteří by právě mladíkům měli pomoc. V týmu budou ze zkušených působit obránce a opora posledních sezón Jaroslav Nedvěd a útočnici Aleš Padělek a další velký střelec Pavel Vostřák, který bude zároveň působit jako hrající asistent trenéra.

Medvědi do nové sezóny vstupují s dvěma cíli. Hrát kvalitní hokej a postoupit do play-off, což není vůbec nereálné.

Výsledky přípravných zápasů Medvědi Beroun 1933:
    4.8. Beroun – Ariada 1:1 (Bárta)
    8.8. Beroun – Ariada 2:6 (Gengel 2)
    9.8. Benátky nad Jizerou – Beroun 2:1 (Hucl)
    13.8. Beroun – Plzeň 2:3 (Kořínek, T. Doležal)
    14.8. Beroun – Litoměřice 3:6 (T. Doležal, Csanyi, A. Padělek)
    16.8. Beroun – Benátky nad Jizerou 3:4 (Klhůfek, Vostřák, Gengel)
    21.8. Beroun – Kadaň 3:1 (Gengel, T. Doležal, J. Hertl)
    30.8. Beroun – Mladá Boleslav 3:4sn (Gengel, Stromko, Karpov)
    4.9. Mladá Boleslav – Beroun 5:2 (R. Meidl, Gengel)
    6.9. Kadaň – Beroun 2:0

Rebelové z Havlíčkova Brodu už patří k tradičním účastníkům první ligy a v loňské sezóně dokázali hráči z Kotliny postoupit do čtvrtfinále play-off, kde vypadli 4:1 na zápasy s pozdějším vítězem první ligy a následně i baráže, Piráty Chomutov.

V letní přestávce se v Havlíčkově Brodě měnilo hlavně zázemí na stadionu, proběhla rekonstrukce šaten a mantinelů, které hned mohli vyzkoušet hráči ruského velkoklubu SKA Petrohrad, hrajícího KHL. Z výrazných změn v kádru Rebelů jsou návraty dvou útočníků, kteří jsou spjati s klubem už dřívějška, Lukáše Endála a Miroslava Třetiny.

Přípravné zápasy týmu HC Rebel Havlíčkův Brod:
    2.8. Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:3 (Endál 3, V. Meidl)
    7.8. Benátky nad Jizerou – Havlíčkův Brod 6:1 (Morava)
    14.8. Havlíčkův Brod – Šumperk 3:3 (P. Polodna 2, R. Vondráček)
    21.8. Havlíčkův Brod – Benátky nad Jizerou 4:3 (P. Polodna 2, Endál, Kostourek)
    23.8. Havlíčkův Brod – Hradec Králové 3:3 (Třetina, Musil, P. Polodna)
    28.8. Šumperk – Havlíčkův Brod 4:7 (M. Ondráček 2, R. Vondráček, Endál, V. Meidl, P. Polodna, Morava)
    30.8. Třebíč – Havlíčkův Brod 2:3 (P. Polodna, Kostourek, P. Štěpánek)
    3.9. Havlíčkův Brod – Písek 8:0 (Kostourek 2, O. Stehlík 2, J. Fiedler, J. Soldán, M. Ondráček, Rynauer)
    5.9. Kolín – Havlíčkův Brod 3:11 (Endál 3, V. Meidl 2, O. Stehlík 2, M. Ondráček, Třetina, Musil, P. Štěpánek)

Loňská vzájemná bilance obou soupeřů lépe vyznívá pro Rebel, který dokázal kromě dvou výher v domácím prostředí ukořistit bod i po prohraných nájezdech v Berouně. Beroun tedy na domácím ledě v loňské sezóně s Havlíčkovým Brodem neprohrál, když první duel v sedmém kole zvládl na nájezdy a ve 33. kole pak Medvědi vyhráli vysoko 5:0.

Zápasy sezóny 2011/2012
    7.kolo | Beroun - Havl. Brod | 2:1sn
    20.kolo | Havl. Brod - Beroun | 5:2
    33.kolo | Beroun - Havl. Brod | 5:0
    46.kolo | Havl. Brod - Beroun | 2:0

Berounští Medvědi 1933: Di Rienzo (Kůdela) - Malý, Jebavý, Nedvěd, Hertl, Kořínek, Šulc, Ruprecht - Vostřák, Karpov, Doležal - Padělek, Stromko, Klhůfek - Žejdl, Hošťálek, R. Meidl - Palaščák, Videlka, Trojan - Milfait.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Dolejš) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Morava, Novotný, Jelínek - Endál, Vondráček, Knotek, Polodna, Třetina, V. Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Stehlík, Musil, Štěpánek, Fiedler.

Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svobodová.

00:01

00:20
    Hosté se dostali na malou chvíli do útočného pásma. Puk v rohu vybojovali domácí a mohou založit také první útok.

1:44
    Hosté se pokusili znovu projít do pásma. Domácí brankář zatím bez práce.

02:09
    První vyloučení. Za držení vyloučen Martin Ondráček (HBR).

3:43
    Medvědi si vypracovali velkou příležitost v přesilové hře. Po kombinační akci zakončoval Pavel Vostřák. Suchan jeho střelu kryje!

04:09

04:41
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k puku dostal MARTIN ONDRÁČEK a přesnou střelou mezi betony Di Rienza otevírá skóre! Asistence: Milan Kostourek.

05:16
    Medvědům se nepovedlo založit v útočném pásmu žádnou kombinaci.

05:43
    Medvědi jdou do oslabení, dokonce dvojnásobného. Ve stejném čase vyloučeni Jaroslav Hertl za podražení a Tomáš Doležal za napadení.

06:14
    Endál napřáhl dvakrát po sobě od modré čáry! Di Rienzo vyráží!

06:29

Rebelové využívají přesilovou hru! Přesilovková kombinace přináší parádní střelu od modré v podání RADIMA OSTRČILA, který nedal berounskému gólmanovi prakticky žádnou šanci zasáhnou! Asistence: Roman Vondráček.

07:41

Dvě vteřiny před koncem druhé přesilovky skórují opět hosté! Po přesné kombinaci se trefuje LADISLAV RYTNAUER! Asistence: Milan Kostourek.

07:55

Neuvěřitelně nyní domácí obrana zaspala, když nechala zcela volného PETRA ŠTĚPÁNKA, který projel před branku a s ledovým klidem zakončil. Bez asistence.

07:41
    Oddechový čas pro domácí.

07:55
    Domácí po čtvrtém gólu střídají gólmany! Di Rienza nahrazuje Hynek Kůdela.

09:01
    Domácí hokejisté zatím nemohou založit útok, kterým by ohrozily Suchana.

10:02
    I domácí se dostali do útoku. Velkou šanci Medvědů kryje Suchan!

10:48
    David Videlka si nabruslil středem kluziště až před hostující branku. Forhendové zakončení vyráží Suchan.

11:36
    Hra je nyní hodně nahoru dolu. Ani jeden z celků nemá žádný tlak.

12:57
    Miroslav Třetina se prosmýkl kolem levého mantinelu a tvrdou střelou zamířil do Kůdelovi lapačky.

13:15
    Za nedovolené bránění vyloučen Jan Soldán (HBR).

14:18
    Přesilová hra zatím Medvědům nejde. Havlíčkův Brod vyhazuje.

14:42
    Zakázané uvolnění Berouna.

15:13
    Přesilová hra je téměř u konce. Beroun nyní v útočném pásmu.

15:15

15:19
    Beroun právě vstřelil branku!

Medvědi snižují. V přesilové hře sice se jim skórovat nepovedlo, ale hned po jejím skončení se Beroun prosazuje! Šulc vystřelil a puk se odrazil k RADKU MEDILOVI, který bekhendem pod víko snižuje! Asistence: Jakub Šulc.

17:14
    Beroun by mohl snižující gól nakopnout.

17:56
    Zajímavý průchod hostů končí nepřesnou střelou Lukáše Endála.

18:32
    Beroun bude hrát přesilovou hru. Hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

19:02
    Berounu se nepovedlo udržet útočné pásmo.

19:39
    Hosté opět velmi snadno prošli domácí defenzivou. V poslední chvíli puk odpálil do bezpečí Jaroslav Nedvěd.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:57.

První třetina je za námi a pro domácí Medvědy se nevyvíjela vůbec dobře. Po gólu Ondráčka přišly dvě vyloučení v jeden čas a hosté z Havlíčkova Brodu dokázaly obě přesilovky využít. Domácí reagovali na tento nepříznivý stav oddechovým časem, který, ale také nepomohl, jelikož už po dalších několika vteřinách skórovali hosté znovu. Domácí dokázali v závěru třetiny alespoň snížit a drží ještě určité naděje na zvrat v utkání.

20:01

20:32
    Pavel Vostřák dostal ideální přihrávku zpoza branky. Jeho pokus vyráží Suchan.

20:32

21:47
    Padělek dojel nahozený kotouč a z úhlu zkusil pozornost Suchana.

32:40
    Berounští zavezli do útočného pásma, ale vzápětí o puk přišli.

22:55
    Zakázané uvolnění hostů.

23:22
    Medvědi u puku ve vlastním obraném pásmu.

23:55
    Nepovedenou rozehrávku Doležala musel hasit Kůdela.

24:13
    Za krosček je vyloučen Tomáš Protivný (HBR).

25:08
    Medvědi přišli o útočné pásmo.

25:34
    Za podražení vyloučení hostujcí Meidl. Domácí budou hrát více než půl minuty 5 na 3.

25:59
    Puk se ocitl na brankovišti, Suchan vyrazil před sebe, ale na doržku nebyl nikdo připraven.

26:49
    Domácí trefili po přesilovkové kombinaci tyč!

27:34

28:01
    Ofsajd hostů.

28:12

MARTIN ONDRÁČEK vybojoval kotouč, ujel domácí obraně a s přehledem zakončil svůj blafák. Bez asistence.

28:50
    Malý byl zasažen holí do obličeje. Dvou minutový trest dostává Pavel Musil.

29:55
    Hosté ujeli v oslabení 2 na 1 a Lukáš Endál se dostal do zakončení, které nebylo přesné.

30:22

Klhůfek našel před brankou přesnou přihrávkou JAKUBA STROMKA, který z bezprostřední blízkosti posílá kotouč mezi Suchanovi betony.
    Asistence: Pavel Klhůfek a Jakub Šulc.

31:41
    Před brankou hostů vznikl velký závar, kotouč poskakoval po brankovišti, nakonec skončil v Suchanově výstroji.

32:28
    Vyloučen hráč domácího týmu Ondřej Hošťálek za hákování.

33:15
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale Kůdelu výrazněji neohrozili.

33:56

Po závaru v útočném pásmu zůstal zcela sám RADEK NOVOTNÝ před brankou a nadvakrát překonal Kůdelu. Asistence: Ladislav Rytnauer a Roman Vondráček.

35:46
    Zakázané uvolnění domácích.

36:15
    Domácí se v krátkém čase podruhé dopustili zakázaného uvolnění. Rebelové si nyní vytvářejí opět tlak v útočné třetině.

37:30
    Týmy bojují o kotouč na hranici středního pásma. Ze hry se vytratily velké příležitosti.

37:54
    Hosté opět vytvořili závar před brankou, ale po útočném faulu o pásmo přicházejí z důvodu faulu Jonáše Fiedlera který za hru vysokou holí dostává 2+2 minuty.

39:28
    Domácí přicházejí o výhodu vinou Jaroslava Hertla, který je poslán na trestnou lavici na nedovolené bránění.

40:00

I ve druhé části se více dařilo hostům z Havlíčkova Brodu, kteří díky dvěma brankám opět odskočili Berounu, který dokázal pouze snížit díky brance Stromka.

42:15
    Hostující Václav Meidl trefuje trefuje tyčku!

42:36

Rychlá akce Medvědů a kotouč končí v síti! Pohlednou souhru zakončuje svým druhým přesným zásahem v utkání RADEK MEIDL! Asistence: Jan Trojan, Pavel Klhůfek.

43:42
    Hosté hned vzápětí mohli opět navýšit svůj náskok! Kůdela perfektním zákrokem vyráží kotouč.

44:30
    Dnešní utkání sleduje 350 diváků.

45:45

Hosté rozebrali dokonale obranu Medvědů a MARTIN ONDRÁČEK střelou do prázdné branky zaznamenává hattrick! Asistence: Milan Kostourek, Ladislav Rytnauer.

46:21
    Havlíčkův Brod má opět tlak před brankou. Kůdela vyráží!

48:02
    Medvědi se dostali do útočného pásma, po nepřesné nahrávce Padělka o kotouč přichází.

49:47
    Odražený puk se dostal k Pavlíkovi, který nahodil na branku. Kůdela byl pozorný a vyrazil.

50:24
    Medvědi se dostali do tlaku v útočném pásmu, ale krátký závar nepřinesl výrazné ohrožení Suchana.

52:00
    Beroun nyní má kotouč ve své moci v útočném pásmu.

53:29
    Lukáš Endál vyloučen za podražení. Velká šance pro Beroun.

54:21
    Puk po střele Karpova minul jen těsně tyčku!

55:11
    Beroun v přesilovce téměř neopustil útočné pásmo, Suchan, ale zatím moc práce nemá.

55:29

56:08
    Hosté se nyní nastěhovali do útočného pásma.

56:48
    Kůdela předvádí fantastické zákroky.

57:11
    Rytnauer v obrovské šanci! Kůdela ho vychytal.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty.

59:01
    Závěr utkání se blíží, hosté zkušeně kontrolují kotouč.

59:41
    Morava nezachytil puk na modré. Hosté musí z pásma.

59:48
    Ještě jedna šance pro Beroun. Robin Malý se dostal do samostatné akce, ale nepřekonává Suchana.

60:00

V Berouně je dobojováno. Ve svém úvodním utkání v nové, jubilejní dvacáté sezóně Medvědi nestačili na své soupeře z Havlíčkova Brodu, když inkasovali v první třetině čtyři branky během 194 vteřin. V hostujícím dresu se pak hattrickem blýskl Martin Ondráček.

To je pro dnešek z berounského zimního stadionu všechno. Děkuji Vám za pozornost a u dalšího domácího utkání Medvědů na shledanou. (20:28:13)

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 16. R. Meidl (Šulc), 31. Stromko (Klhůfek, Šulc), 43. R. Meidl (Trojan, Klhůfek) - 5. Ondráček (Kostourek), 7. Ostrčil (Vondráček), 8. Rytnauer (Kostourek), 8. Štěpánek, 29. Ondráček, 34. Novotný (Rytnauer, Vondráček), 46. Ondráček (Kostourek, Rytnauer)

Medvědi Beroun 1933: Di Rienzo (8. Kůdela) - Malý, Jebavý, Nedvěd, Hertl, Kořínek, Šulc, Ruprecht - Vostřák, Karpov, Doležal - Padělek, Stromko, Klhůfek - Žejdl, Hošťálek, R. Meidl - Palaščák, Videlka, Trojan - Milfait.

Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svobodová