Omsk – Ufa 2:1 (po s.n.) | Barys – Kazaň 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Viťaz – Lev 0:2 (kon.)
Mytišči – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 4:3 (kon.)
Riga – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 13.09.2012, 15:00KHL

Celou třetí třetinu měl Petrohrad zápas pod kontrolou, ale to co se dělo v poslední minutě bylo neuvěřitelné! Nejdříve přišlo snížení necelou minutu před koncem, kdy se krásně prosadil Kuznetsov. To však nebylo ani zdaleka vše, domácí odvolali brankáře a dobrých třicet vteřin tlačili Petrohrad a moc nechybělo a mohli ještě srovnat. To se však nepodařilo a utkání tak skončilo vítězstvím hostujícího týmu.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (17:16:31)

60:00

59:58
    Neskutečný závar před bránou Petrohradu, ale obránci spolu s Ježovem v bráně vše zvládli a s nutnou dávkou štěstí již utkání dovedou do vítězného konce.

59:30
    Domácí hrají v šesti hráčích!

59:06
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!

Přece jenom se dočkal domácí výběr snížení. EVGENY KUZNETSOV se ocitl sám v útočném pásmu proti trojici bránicích hostů. Vůbec mu to však nevadilo, zasekl si puk, tím zmátl dvojici hráčů a poté přesně zavěsil. Bez asistence

58:22
    Belov mohl snížit a vykřesat tak jiskřičku naděje pro Čeljabinsk, ale Ježov byl proti - opět vytáhl fantastický zákrok na brankové čáře.

57:43
    Jakucenja se nedokázal lépe prosadit a pouze nahodil puk na Ježova.

56:35
    Petrohrad spoléhá na rychlé brejky a jeden z nich se stál málem gólovým. Chybělo opravdu málo, ale útočník byl dobře a hlavně čistě atakován obráncem a to celou situaci vyřešilo.

55:32
    Čeljabinsku se podařilo alespoň nahodit puk na Ježova a vybojovat tak vhazování v útočném pásmu.

54:14
    Zakázané uvolnění domácích.

53:15
    Nervozita na hokejkách domácích hráčů se začíná projevovat, založit útočnou akci se zdá být velký problém.

51:05
    Domácí drží puk na svých hokejkách, ale Petrohrad dobře brání střední pásmo a daří se jim útoky Traktoru ničit.

50:00
    Polovina třetí části skončila a přesilovka se Čeljabinsku příliš nedaří.

48:19
    Autor dvou branek Klimenko si půjde odpočinout na dvě minuty.

47:53
    Ježov opět podržel Petrohrad! Puk totiž letěl nebezpečně blízko jeho brány, ale gólman hostů předvedl výtečný reflex.

47:09
    Čas hraje proti domácím. Petrohrad šikovně brání střední pásmo a snaží se eliminovat útočné choutky soupeře už v zárodku.

46:05
    Hezky se do šance propracoval Afinogenov, ale v tísni musel poslal puk co nejdříve na bránu a jeho střela tak poztrácela razanci.

44:03
    Petrohrad se v přesilové hře k ničemu nedostal, ale získal dvě minuty k dobru. O útočné snažení se nyní snaží domácí hráči.

42:03
    V rozletu však Traktor přibrzdí vyloučení Jakucenji.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 4. Bulis (Čistov, Kuzněcov), 60. Kuznetsov - ?. Fjodorov, 15. Klimenko (Kučerjavenko, Makarov), 20. Klimenko (Kučerjavenko, Makarov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett - Quint, Rjabykin, Katičev, Vasilčenko, Razin, Bělov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Karpov - Popov, Glinkin, Antipov - Zakijev, Sajustov, Panov.
    SKA Petrohrad: Ježov - Kalinin, Dallman, Semenov, Vorobjov, Alexandrov, Chudinov, Grebeškov, Berdjukov - Martensson, Thoresen, Monakhov - Rybin, Afinogenov, Tichomirov - Kučerjavenko, Makarov, Klimenko - Glazačev, Fedorov, Burdasov.

Rozhodčí: Buturlin, Ravodin - Lazarev, Birin