Omsk – Ufa 2:1 (po s.n.) | Barys – Kazaň 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Viťaz – Lev 0:2 (kon.)
Mytišči – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 4:3 (kon.)
Riga – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 13.09.2012, 15:00KHL

Celou třetí třetinu měl Petrohrad zápas pod kontrolou, ale to co se dělo v poslední minutě bylo neuvěřitelné! Nejdříve přišlo snížení necelou minutu před koncem, kdy se krásně prosadil Kuznetsov. To však nebylo ani zdaleka vše, domácí odvolali brankáře a dobrých třicet vteřin tlačili Petrohrad a moc nechybělo a mohli ještě srovnat. To se však nepodařilo a utkání tak skončilo vítězstvím hostujícího týmu.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (17:16:31)

60:00

59:58
    Neskutečný závar před bránou Petrohradu, ale obránci spolu s Ježovem v bráně vše zvládli a s nutnou dávkou štěstí již utkání dovedou do vítězného konce.

59:30
    Domácí hrají v šesti hráčích!

59:06
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!

Přece jenom se dočkal domácí výběr snížení. EVGENY KUZNETSOV se ocitl sám v útočném pásmu proti trojici bránicích hostů. Vůbec mu to však nevadilo, zasekl si puk, tím zmátl dvojici hráčů a poté přesně zavěsil. Bez asistence

58:22
    Belov mohl snížit a vykřesat tak jiskřičku naděje pro Čeljabinsk, ale Ježov byl proti - opět vytáhl fantastický zákrok na brankové čáře.

57:43
    Jakucenja se nedokázal lépe prosadit a pouze nahodil puk na Ježova.

56:35
    Petrohrad spoléhá na rychlé brejky a jeden z nich se stál málem gólovým. Chybělo opravdu málo, ale útočník byl dobře a hlavně čistě atakován obráncem a to celou situaci vyřešilo.

55:32
    Čeljabinsku se podařilo alespoň nahodit puk na Ježova a vybojovat tak vhazování v útočném pásmu.

54:14
    Zakázané uvolnění domácích.

53:15
    Nervozita na hokejkách domácích hráčů se začíná projevovat, založit útočnou akci se zdá být velký problém.

51:05
    Domácí drží puk na svých hokejkách, ale Petrohrad dobře brání střední pásmo a daří se jim útoky Traktoru ničit.

50:00
    Polovina třetí části skončila a přesilovka se Čeljabinsku příliš nedaří.

48:19
    Autor dvou branek Klimenko si půjde odpočinout na dvě minuty.

47:53
    Ježov opět podržel Petrohrad! Puk totiž letěl nebezpečně blízko jeho brány, ale gólman hostů předvedl výtečný reflex.

47:09
    Čas hraje proti domácím. Petrohrad šikovně brání střední pásmo a snaží se eliminovat útočné choutky soupeře už v zárodku.

46:05
    Hezky se do šance propracoval Afinogenov, ale v tísni musel poslal puk co nejdříve na bránu a jeho střela tak poztrácela razanci.

44:03
    Petrohrad se v přesilové hře k ničemu nedostal, ale získal dvě minuty k dobru. O útočné snažení se nyní snaží domácí hráči.

42:03
    V rozletu však Traktor přibrzdí vyloučení Jakucenji.

41:45
    Dělovka z druhé vlny vystrašila Ježova a úvod třetiny patří jasně domácím.

40:36
    Dobrý začátek pro domácí Čeljabinsk, první útok si vypracoval nadějnou šanci - po objetí brány přišla dobrá přihrávka před bránu, ale nepodařilo se vystřelit.

40:01

Druhá třetina nepřinesla ani jednu branku a Petrohrad si tak stále drží dvoubrankové vedení, které získal v první části.

40:00

39:19
    Martensson mohl vstřelit branku v oslabení, ale jeho pokus Garnett chytá.

38:15
    Dobrá akce Čeljabinsku, rychlé přihrávky vyšachovaly obranu hostí, ale v závěrečné fázi kotouč střelci sjel z čepele.

37:50
    Domácí si zahrají přesilovku, na dvě minuty je vyloučen Semenov.

36:37
    Nebezpečná akce Petrohradu, u které byl Fedorov. Brankář Traktoru však dokázal včas vytáhnout lapačku.

34:53
    Na dvě minuty vyloučen domácí Kuznetsov.

33:59
    Sotva jsem dopsal předchozí informaci, již se nám mohlo měnit skóre. Jeden z hostů šel po pravé straně mantinelu a dokázal se natlačit až před bránu, kde však zaúřadoval domácí brankář.

33:35
    Hra se nám opravdu dost uklidnila aje to nyní spíše o bojovnosti než nějakém hokejovém umění.

31:10
    Přehoupli jsme se již do druhé poloviny zápasu a stav se stále nemění. Hosté jsou aktivnějším týmem i ve druhé třetině, ale zatím to nedokázali potvrdit brankou.

28:40
    Petrohrad zatlačil Čeljabinsk do vlastního obranného pásma, ale branka z toho nebyla.

26:49
    Na durhé straně je vyloučen Belov a síly se vyrovnají.

26:05
    Alexandrov je vyloučen na dvě minuty a Traktor tak má šanci na snížení.

25:10
    Slabší pasáž hry, ani jeden z týmů si nevypracoval výraznější šanci a tak se na skóre nemůže nic měnit.

22:35
    Burdasov dostal puk mimo hrací plochu a tak se bude vhazovat u modré čáry.

21:15
    Druhá třetina začala náporem Petrohradu, který nechce připustit žádné zdramatizování tohoto zápasu.

20:01

Máme za sebou první třetinu zápasu, který nabídl již čtyři branky. Petrohrad se dostal rychle do vedení, ale přišla okamžitá reakce domácích. Poté se však dvakrát trefil Klimenko a hlavně jeho gól dvě vteřiny přes sirénou musí domácí hodně mrzet.

20:00

19:58
    Petrohrad právě vstřelil branku!

Již to vypadalo, že se oba týmy rozejdou do kabin za stavu 1:2, ale hosté dokázali v posledních vteřinách třetiny udeřit a využili tím přesilovou hru. GLEB KLIMENKO se může radovat ze své druhé dnešní trefy, puk skončil v síti po nešťastném odrazu a závaru v brankovišti Garnetta. Asistence: Alexander Kučerjavenko, Igor Makarov

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:34
    Evgeny Kuznetsov je vyloučen na dvě minuty a přesilovku si tak vyzkouší i Petrohrad.

18:16
    Hosté již jsou v plném počtu.

17:10
    Denis Grebeškov byl hráčem, který si musel na dvě minuty sednout, ale hosté málem opět udeřili při vlastním oslabení. Tentokrát však stihla obrana Čeljabinsku zakročit včas.

16:37
    Domácí se snaží o vyrovnání a pomáhá jim v tom i přesilová hra, kterou hrají.

14:50

Jako blesk z čistého nebe přišla branka Petrohradu. GLEB KLIMENKO se zmocnil puku u levého mantinelu, potáhl si ho směrem do středu kluziště a přesnou střelou vymetl pavučinku v Garnettově bráně. Nádherná střela, která opět posouvá do vedení hosty. Asistence: Alexander Kučerjavenko. Igor Makarov

14:28
    Rychlý protiútok Petrohradu nevypadal špatně, ale Ježov byl na svém místě a zachytil puk na svém těle.

13:37
    Zajímavá střela od modré čáry, kterou málem tečoval jeden z hostů. Naštěstí pro domácí letěl puk mimo bránu Čeljabinsku.

12:45
    Domácí fanoušci ženou svůj tým dopředu hlasitým skandováním.

11:50
    Přesilová hra sice skončila, ale Petrohrad je stále v útočném pásmu domácích a snaží se využít tohoto tlaku ke vstřelení další branky.

10:58
    Čeljabinsku se podařilo osvobodit.

09:15
    Garnett si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilová hra pro Petrohrad je tedy zde.

08:30
    Hraje se v pěti na obou strnách a v útoku se stále častěji objevují domácí hráči. Petrohrad se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

06:23
    Kuznetsov pálil a málem nachytal na švestkách Ježova, ten však dokázal puk vyrazit mimo tři tyče.

06:52
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

06:19
    Domácí Glinkin je vyloučen na dvě minuty, další šance pro Petrohrad.

03:46

Neuvěřitelné co se zde děje od úvodních minut. Přesně jak jsem psal, oba týmy vletěly do utkání a výsledkem jsou dvě rychlé branky. Vyrovnání zaznamenal český hráč JAN BULIS., poté co mu v přesilové hře přiťukl puk Čistov. Asistence: Stanislav Čistov, Jevgenij Kuzněcov

Velká chyba domácího týmu a přišel rychlý trest. V oslabení se FJODOR FJODOROV dostal k puku a v situaci jeden na jednoho proti brankáři uspěl a připisuje si úvodní branku tohoto zápasu. Bez asistence

01:25
    První přesilová hra pro domácí výběr. Klimenko si odchází odpočinout na dvě minuty.

00:49
    V úvodu utkání se do toho týmy pořádně obuly a hraje se rychlý hokej nahoru - dolů.

00:01

Aktéři dnešního utkání právě přichází na ledovou plochu, utkání tak za malý okamžik začne.

Traktor Čeljabinsk: Garnett - Quint, Ryabykin, Katičev, Vasilčenko, Razin, Bělov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakuceňa, Karpov - Popov, Glinkin, Antipov - Zakijev, Sajustov, Panov

SKA Petrohrad: Ježov - Kalinin, Dallman, Semenov, Vorobjov, Alexandrov, Chudinov, Grebeškov, Berdjukov - Martensson, Thoresen, Monakhov - Rybin, Afinogenov, Tikhomirov - Kucherjavenko, Makarov, Klimenko - Glazačev, Fedorov, Burdasov,

Rozhodčí: Buturlin, Ravodin - Lazarev, Birin.

Vzájemné zápasy

Poslední ligové utkání se datuje na 17. ledna 2012, kde Čeljabinsk na domácím ledě prohrával po dvou třetinách 0:1, ale skvělou třetí části utkání otočil a vyhrál 3:1.

Petrohrad dnes poprvé vyjíždí na led soupeře. Ve třech zápasech hrál pokaždé doma a celkem rychle se oklepal z úvodní porážky 1:2 s Omskem. Poté totiž přišli výhry s Astanou a Chanty Mansijskem a v obou zápasech střelil Petrohrad sedm branek. S Astanou to stačilo na pohodlné vítězství 7:3, s Chanty Mansijskem se utkání proměnilo v gólovou přestřelku a vítězství 7:5 se nerodilo snadno.

V prvním zápase přivítal Čeljabinsk na domácím kluzišti Magnitogorsk a výhrou 2:0 vstoupil do sezóny výtečně. Poté přišlo cestování do Jekatěrinburgu, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 0:0, poté se však začali trefovat pouze hosté a vyhráli celkově 0:3. V soutěžním ročníku tak Traktor stále neinkasoval!

Postavení v tabulce

Každý z týmů odehrál rozdílný počet zápasů a tak je jejich postavení v tabulce tímto faktem poznamenáno. Čeljabinsk nastoupil dvakrát a obě svá utkání zvládl a s 6 body a skóre 5:0 je na třetím místě Východní konference. Soupeř z Petrohradu hrál již třikrát a získal taktéž 6 bodů, v tabulce Západní konference tak patří hostům čtvrtá příčka.

Krásný den, dnes je na programu deset zápasu nejkvalitnější evropské soutěže KHL a onlajny si pro Vás připravili reportáže ze všech utkání. V tomto zápase se podíváme na utkání Traktor Čeljabinsk - SKA Petrohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 4. Bulis (Čistov, Kuzněcov), 60. Kuznetsov - ?. Fjodorov, 15. Klimenko (Kučerjavenko, Makarov), 20. Klimenko (Kučerjavenko, Makarov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett - Quint, Rjabykin, Katičev, Vasilčenko, Razin, Bělov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Karpov - Popov, Glinkin, Antipov - Zakijev, Sajustov, Panov.
    SKA Petrohrad: Ježov - Kalinin, Dallman, Semenov, Vorobjov, Alexandrov, Chudinov, Grebeškov, Berdjukov - Martensson, Thoresen, Monakhov - Rybin, Afinogenov, Tichomirov - Kučerjavenko, Makarov, Klimenko - Glazačev, Fedorov, Burdasov.

Rozhodčí: Buturlin, Ravodin - Lazarev, Birin