HC Kladno – HC Litvínov 3:0 (kon.) | K. Vary – Sparta 6:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:2 (po pr.)
Vsetín – Havířov 1:4 (kon.) | Hr. Králové – Motor ČB 7:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 2:5 (kon.)
Letňany – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – Slavia 1:2 (kon.) | Zlín – Přerov 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 5:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 4:6 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 2:1 (po s.n.)
HC Kometa Brno
5:4 (3:3, 1:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 14.09.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

To je pro tuto chvíli vše, z KAJOT ARENY se přihlásíme opět zítra, kdy zde proběhne klání juniorské extraligy mezi Kometou a Litvínovem. (20:07:35)

Kometa Brno poprvé v sezoně boduje, rovnou bere tříbodové vítězství, Třinec naopak poprvé odchází poražen. Hosté přitom třikrát vedli, vždy je však Brno brzy dotáhlo. Rozhodující branku vsítil v 51. minutě obránce Vlček, který rozhodně není typickým střelcem.

60:00

59:42
    Domácí mají kotouč pod kontrolou.

59:32
    Navíc je tu zakázané uvolnění Ocelářů, toto už pro hosty vypadá špatně.

59:18
    Znovu zcela stejná situace, toto domácím stačí ke štěstí, hosté stále nemohou odvolat brankáře.

59:06
    Puk je v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:51
    Cieslar stále zůstává v brance, hraje se před ním.

58:44
    Dle předpokladů si hosté vybírají oddechový čas.

58:44
    Další třinecký atak zastavuje ofsajd.

58:20
    Nyní drží puk ve své moci Brňané.

58:03
    Třinec je v útočném pásmu, avšak pouze v rozích.

57:06
    Poté se strhla menší bitka, po které se bude vylučovat na obou stranách. Na dvě minuty za hrubost jsou trestáni Marek Růžička z Třince a domácí Patrik Koch. Hraje se v pěti.

57:06
    Obrovská mlýnice před Jekelem, puk nakonec končí v jeho rukavici.

56:27
    Kometa zahrála zakázané uvolnění.

56:22

56:05
    Zmatky v obranném pásmu Komety řeší Vaverka a posílá puk přes všechny čáry.

55:46
    Kofroňova střela skončila po teči od domácí hole až v ochranné síti.

55:23
    Cienciala pálil pouze mimo tři tyče.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 7. Kubeš (Kusko), 14. Garčic (Jenyš), 16. Jenyš (Garčic), 27. Zohorna (Grünwald), 51. Vlček (Jenyš, Boltvan) - 6. Christov (Heider), 11. Jašek (Kovařčík M., Růžička), 15. Růžička (Jašek, Roman), 38. Kofroň (Cienciala)

HC Kometa Brno: Jekel (Ptáček) - Koch, Štancl, Marcello, Švejda, Vlček, Hájek - Denk, Kozel, Nohel, Dymáček, Vaverka, Jenyš, Balaštík, Garčic, Kusko (C), Zohorna, Boltvan, Grünwald, Kubeš
    HC Oceláři Třinec: Cieslar (Svoboda) - Roman, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Cienciala - Kovařčík M., Růžička (C), Kovařčík O., Christov, Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Pala, Kasala, Lorek, Poruba, Jašek, Heider

Rozhodčí: Volf - Černý, Musil