Kližan – Sousa 3:1 (kon.) | Berlocq – Berdych 0:3 (kon.)
Lacko – Elias 0:0 (zruš.) | Monaco – Minář 2:0 (kon.)
Ivo Minář
0
3 62
Neděle 16.09.2012, 19:30Davis Cup

Juan Monaco v závěrečné dvouhře daviscupového utkání mezi Argentinou a Českem poráží Ivo Mináře 6:3, 7:6. To ale nic nemění na české radosti, neboť tým kolem nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila celkově poráží domácí výběr 3:2 a v listopadu přivítá v domácím prostředí Španělsko.

Hrát se bude od 16. do 18. listopadu, místo konání bude teprve určeno. V každém případě pokud zůstanou Berdych se Štěpánkem zdraví a v ideální herní kondici, určitě mohou Češi bojovat o odvetu za finálové vítězství Španělska v Barceloně nad naším výběrem před dvěma lety.

Děkuji za pozornost a při dalších přenosech se těším na přečtenou. (20:56:53)

7:6
    Je dobjováno. Minář poslal forhendový úder do sítě.

6-2
    Minář se dlouho bránil Monacovým útokům, nakonec se ale neubránil a argentinský tenista získává možnost čtyř mečbolů.

5-2
    Minář si pomohl dobrým servisem a Monaco nasměroval return do zámezí.

5-1
    Monaco získává další minibrejk a při změně stran vede už 5:1.

4-1
    Minář namířil forhend pouze do sítě a Monaco vede 4:1.

3-1
    Přímý bod z podání Argentince.

2-1
    Monaco nasměroval svůj forhend těsně do zámezí.

2-0
    Chyba z Minářova bekhendu, míček doletěl do deblového koridoru.

1-0
    Minář měl výměnu při Monacově servisu dobře rozehranou, závěrečný forhendový úder však netrefil ideálně a míček dopadl metr do autu.

6:6
    Minář zakončil hru výborným servisem a uvidíme tie-break.

0-40
    Další úspěch Mináře.

0-30
    Minář si pomohl dobrým servisem a zvyšuje vedení.

0-15
    Jubilejní třicátá nevynucená chyba Monaca.

6:5
    Monaco se ujímá vedení 6:5 v druhém setu a Minář bude tentokrát podávat na udržení se v zápase.

A-40
    Po dlouhé době zaznamenává Monaco přímý bod z podání.

40-40
    Minář prodlužuje jedenáctou hru a posílá ji na shodu. Uspěl útočným forhendovým úderem k základní čáře.

40-30
    Minář zkrátil hru, Monaco dokázal míček doběhnout a poté se prosadil parádním dlouhým úderem zpod sítě.

40-15
    Monaco po dobrém servisu získal útočnou pozici a proměnil ji ve vyrovnání stavu.

30-15
    Tu následuje další, celkem už 29. nevynucená chyba Monaca a Argentinec se na sebe zlobí.

15-15
    Také Monaco ale zaznamenává nevynucenou chybu z bekhendu.

15-0
    Těsný aut z rakety Mináře otevírá jedenáctou hru druhého setu.

5:5
    Minář chybuje z forhendu a Monaco se re-brejkem plnohodnotně vrací zpět do boje o druhý set.

40-30
    Minářův forhend k lajně neměl sebemenší chybu.

40-15
    Dva brejkboly pro Argentince, ten nezahrál ideální return, nabídl Minářovi útočnou pozici, ale český tenista namířil forhend do sítě.

30-15
    Monaco si postupným přechodem na síť vybudoval útočnou pozici a donutil soupeře k bekhendu do sítě.

15-15
    Minář rozběhal soupeře a byť první pokus o vítězný úder Monaco odvrátil, nepřesný lob Argentince už Minář potrestal razantní smečí.

15-0
    Monaco jde do této hry s velkým úsilím a pomohl si povedeným forhendem přímo na základní čáru.

4:5
    Minář se bránil Monacově útoku, ale nakonec neubránil a Argentinec snižuje stav druhého setu na 4:5, ovšem Minář půjde podávat na vítězství v druhém setu.

40-30
    Příliš dlouhý byl bekhendový úder českého tenisty.

30-30
    Minář se pokusil o vítězný return po lajně, míří však do deblového koridoru.

15-30
    Další nevynucená chyba Monaca.

15-15
    Monaco získal takřka jistou pozici k ukončení výměny ve svůj prospěch, ovšem míček se nezvykle odrazil od země a Monaco jej poté namířil výrazně do zámezí.

15-0
    Minář nasměroval return druhého podání soupeře do sítě.

3:5
    Podobná situace, znovu výborný servis a následně razantní forhend. Minář se ujímá vedení 5:3 v druhém setu.

30-40
    Minář si po dobrém servisu vybudoval útočnou pozici a z forhendu se nemýlil.

30-30
    Zbytečná nevynucená chyba Mináře.

15-30
    Český tenista uspěl na síti vítězným volejem.

15-15
    Minář se prosadil povedeným úderem po lajně.

15-0
    Razantní forhend Monaca po lajně neměl chybu.

3:4
    Po jednoznačně nejdelší výměně zápasu se raduje Minář z prvního brejku. Český tenista byl v této rozehře dominantní, vybudoval si útočnou pozici na síti, ale z několika pokusů ji nedokázal ukončit. Monaco se plnohodnotně vrátil do výměny, ovšem zakončil ji chybou z bekhendu.

30-40
    Monaco uspěl zkrácením hry a první brejkovou šanci Mináře odvrací.

15-40
    V bitvě od základní čáry byl Minářovi zahlášen aut, ovšem míček byl znovu označen za dobrý. Výměna tak musela být opakována a Minář se prosadil přesným forhendovým úderem, kterým si pomáhá k dvěma brejkbolům.

15-30
    Minář si neporadil s druhým podáním Monaca a return nasměroval do sítě.

0-30
    Minář znovu získal útočnou pozici a na síti donutil Monaca k chybě. Stav 0:30 tu ještě při Monacově servisu nebyl.

0-15
    Minář zásoboval soupeře tvrdými a hlavně přesnými údery, na závěr zkrátil hru a Monaco už ani nereagoval.

3:3
    Minář znovu uspěl na servisu a srovnává stav druhého setu na 3:3.

30-40
    Return Argentince končí v síti.

30-30
    Minář rozehrál výměnu výborně, získal útočnou pozici, ale v klíčovou chvíli uklouzl a před odkrytým dvorcem na Monacově polovině už nemohl míček doběhnout.

15-30
    Minář naběhl na síť a zahrál míč do rohu kurtu. Čárový rozhodčí zahlásil aut, ovšem umpirový jej po prohlédnutí stopy dopadu opravil.

15-15
    Po chybě z Minářova bekhendu je v rámci šesté hry vyrovnáno.

0-15
    Minářovi vyšel první servis a soupeř returnuje do zámezí.

3:2
    Minářův return dopadl až za základní čáru a Monaco celkem snadno uhrál i posedmé svůj servis.

40-15
    Monacovi tentokrát zkrácení hry nevyšlo a bekhend po lajně nasměroval do sítě.

40-0
    Monaco přesnými údery donutil Mináře k dalšímu forhendu do zámezí.

30-0
    Další chyba z Minářova forhendu.

15-0
    Dlouhou rozehru zakončil Minář příliš forhendovým úderem těsně do zámezí.

2:2
    Další chyba z Monacova returnu znamená srovnání stavu na 2:2.

40-A
    Monaco nabízí soupeři výhodu nevynucenou chybou.

40-40
    Na parádní bekhendový diagonální úder Mináře nenašel Monaco odpověď.

40-30
    Forhend po lajně od Monaca měl příliš dlouhé parametry.

40-15
    Monacovi pomohla páska, pomocí níž Mináře vyhnal z kurtu a poté umístil vítězný míček do Čechova protipohybu.

30-15
    Nevynucená chyba Mináře.

15-15
    Po těžce dobytém úvodním fiftýnu ten další Minář lehce ztrácí, neboť udělal dvojchybu.

0-15
    Minářův bekhend dopadl přímo na čáru, Monaco poté ještě šel zkontrolovat stopu dopadu míčku, přesvědčil se však o správném rozhodnutí sudích.

2:1
    Minářův bekhend skončil v síti a Monaco v druhém setu vede 2:1.

40-30
    Jedna z řady nevynucených chyb Monaca na forhendu.

40-15
    Monaco vyhnal soupeře ze hřiště a poté výborně zkrátil hru. Minář neměl sebemenší šanci míček doběhnout.

30-15
    Přímý bod z podání Monaca.

15-15
    Boj z bekhendových rohů vyhrál Monaco, Minář se pokusil změnit styl hry, ovšem vytěžil pouze nevynucenou chybu.

0-15
    Monacův forhend po lajně doletěl pouze do sítě.

1:1
    Druhou hru aktuálního setu Minář završil svým prvním esem.

40-A
    Return Monaca doletěl pouze do sítě.

40-40
    Argentincův brejkbol Minář odvrací.

40-30
    Přesný bekhendový úder Monaca po čáře a Minářův úder z těžké pozice doletěl pouze do zámezí.

30-30
    Minář zariskoval druhý servis, umístil jej do rohu podávacího území a Monaco kontruje bekhendem pouze do sítě.

30-15
    Minář se prosadil výborně posazeným servisem.

30-0
    Monaco častoval soupeře přesnými bekhendovými údery a donutil Mináře k chybě.

15-0
    Na úvod druhé hry Minář zaznamenává dvojchybu.

1:0
    Další return Mináře končí v zámezí a Monaco se v druhém setu rychle ujímá vedení 1:0.

40-0
    Monaco přidává přímý bod z podání.

30-0
    Další fiftýn pro Monaca.

15-0
    Druhý set Monaco rozehrál parádním vítězným úderem z forhendové strany.

6:3
    Monaco využívá hned první setbol, Minář po servisu získal výhodnou pozici k útoku, ovšem forhendový úder nasměroval do sítě.

40-30
    Monaco v pravou chvíli zvolil zkrácení hry a Minář už míček nedoběhl.

30-30
    Argentinec přehnal délku svého bekhendu.

30-15
    Monaco se ubránil Minářově útoku a následným razantním útokem získává další fiftýn.

15-15
    Minář si pomáhá přímým bodem z podání.

15-0
    Z těžké pozice od země zahrál Monaco parádní bekhendový vítězný míč do rohu dvorce.

5:3
    Return Mináře končí v zámezí a Monaco se ujímá vedení 5:3.

40-15
    Další přímý bod z podání od argentinského tenisty.

30-15
    Minář rozehrál výměnu prudkým bekhendovým returnem a v následné bitvě bekhendů také uspěl, neboť Argentinec ten svůj závěrečný nasměroval do deblového koridoru.

30-0
    Minářovi vyšel skvělý return těsně za síť, Monaco v těžké situaci ještě dokázal přehrát míček přes síť a Minář jej následně nasměroval pouze do sítě.

15-0
    Monaco zaznamenává přímý bod z podání, return Mináře nepřeletěl přes síť.

4:3
    Minář zcela nezvládl bekhendový úder a poprvé v zápase tak ztrácí svůj servis.

A-40
    Minář se dopustil už třinácté nevynucené chyby a připravil Monacovi možnost třetího brejkbolu.

40-40
    Monaco srovnává na shodu.

40-A
    Minářovi vyšlo zkrácení hry, Monaco sice u postranní čáry ještě míček doběhl, český tenista však před odkrytým kurtem nezaváhal.

40-40
    V dlouhé bitvě od základní čáry chyboval jako první Monaco bekhendovým úderem do deblového koridoru.

A-40
    Druhý brejkbol pro Argentince, Minář sice velmi dobře podal, poté ale útočný forhendový úder namířil do sítě.

40-40
    Minář znovu uspěl na servisu a Monaco poté posílá forhend do sítě.

40-30
    Monaco získává první brejkbol.

30-30
    Minář si za nepříznivého stavu pomohl dobrým podáním.

30-15
    Parádní return Monaca pomohl Argentinci k útočné pozici, kterou jedenáctý hráč světa proměnil v druhý fifitýn v této hře.

15-15
    Monaco donutil soupeře k chybě z forhendové strany.

0-15
    Sedmou hru otevírá lépe český tenista.

3:3
    Monaco zaservíroval soupeři na tělo a Minář nedokázal míček odvrátit.

40-15
    Minář ještě prodloužil šestou hru, udržel se s Monacem ve výměně a donutil soupeře k chybnému bekhendu.

40-0

30-0
    Monaco si od servisu budoval útočnou pozici a nabíhaným forhendem výměnu rázně zakončil.

15-0
    V bekhendové bitvě se Minář pokusil zkrátit hru, úder ale byl příliš krátký.

2:3
    Return Monaca po povedeném servisu soupeře dopadl daleko do zámezí a Ivo Minář se ujímá vedení 3:2.

30-40
    Po nevynucené chybě Monaca má Minář k dispozici první gembol.

30-30
    Výměna se musela opakovat, když se na kurt snesl sáček, v té opakované pak dlouhou rozehru zakončil Minář úderem do sítě.

15-30
    Minář se vrací do mírného vedení.

15-15
    Bekhend českého tenisty nepřeletěl přes síť.

0-15
    Minář si na úvod páté hry pomohl dobrým servisem.

2:2
    Monaco získává i druhou hru při svém servisu.

40-15
    Další zkrácení hry od Argentince Minář včas přečetl, forhendový úder ale posílá do zámezí.

30-15
    Minář kontruje úspěšným forhendem.

30-0
    Monaco si pomohl výborným zkrácením hry a český tenista ani nereagoval.

15-0
    Minářův forhendový úder doletěl do sítě.

1:1
    Juan Monaco se prosadil vítězným forhendem a srovnává stav setu na 1:1.

40-15
    Monaco vede 40:15.

30-15
    Forhend Mináře se do kurtu nevešel.

15-15
    Argentinský tenista se dopustil první dvojchyby.

15-0
    Na servisu Monaco a začíná úspěšně.

0:1
    Delší rozehru zakončil Minář přesným bekhendovým úderem k lajně a ujímá se v úvodním setu vedení 1:0.

15-40
    Monaco nasměroval forhendový úder do zámezí.

15-30
    Monaco získává první fiftýn a po té bouřlivé atmosféře v předchozím zápase už diváci pouze nesměle tleskají dílčímu úspěchu Argentince.

0-30
    Další povedený servis Mináře, který vyhnal soupeře z kurtu a do jeho odkryté části poté míček uklidil.

0-15
    Minář otevírá zápas přímým bodem z podání.

0:0

Tenisté už se rozehrávají na kurtu, servisem začne závěrečný duel této semifinálové bitvy Ivo Minář.

Do pátého utkání daviscupového čtvrtfinále nastoupí Juan Monaco s Ivo Minářem. Výrazným favoritem by měl být domácí tenista na jedenáctém místě světového žebříčku. V Davisově poháru na něj čeká patnáctý singlový zápas, dosud má bilanci vyrovnanou 7:7.

Ivo Minář si v soutěži zahraje poprvé od dvou vítězných zápasů ve čtvrtfinále s Chile před dvěma lety, tehdy v Coquimbu zdolal Nicolase Massua a za rozhodnutého výsledku zápasu i Cristobala Saavedru-Corvalana. Momentálně se český tenista drží na 187. místě ATP žebříčku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začne po skončení prvního nedělního zápasu mezi Tomášem Berdychem a Carlosem Berlocqem. Oficiální nominace hráčů do zápasu bude známa do deseti minut po skončení zmíněného duelu.