KHL
Omsk – Kazaň 0:5 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 1:3 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 4:5 (po s.n.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Doněck – Novokuzněck 3:4 (po s.n.)
Minsk – Lev 0:4 (kon.) | Riga – Chabarovsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 4:2 (kon.)
Spartak Moskva
3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 17.09.2012, 17:30 • Sokolniki Aréna, Moskva, Rusko • KHL

Máme za sebou určitě zajímavé utkání, na jehož konci se ze zisku tří bodů raduje Novosibirsk. Domácí sice díky brance Ankudinova ze 3. minuty vyhráli první třetinu 1:0, jenže hosté zaveleli v prostřední části k obratu a otočili vývoj na 3:1 ve svůj prospěch. Když v 48. minutě zvýšil Kulda už na 4:1 pro Sibir, zdálo se být rozhodnuto. Avšak hostitelé nesložili zbraně a díky dvěma proměněným přesilovkám snížili na 3:4. Spartaku pak nevyšel pokus o power-play a definitivní tečku za zápasem udělal gólem do opuštěné branky Alexejev. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z prestižní KHL se budu těšit opět na počtenou. (20:06:39)

60:00

59:59
    Sibir právě vstřelil branku!
    Veškerá snaha domácích přišla vniveč. Hříšník posledních minut KONSTANTIN ALEXEJEV napravil své předchozí fauly a jedinou vteřinu před koncem zápasu trefil prázdnou branku, čímž definitivně rozhoduje o vítězství Novosibirsku. Asistence: Jori Lehtera.

58:45
    Gólman Spartaku Borisov opustil svou klec a domácí hrají v šesti lidech!

57:48
    Kouč Spartaku Sidorenko si bere oddechový čas.

57:48
    Hosté si čím dál víc komplikují situaci, teď je na dvě minuty poslán znovu Alexejev.

54:29
    Spartak právě vstřelil branku!
    Spartak rozhodně nehodil flintu do žita, z čehož rezultuje kontaktní gól a o drama v závěru zápasu je rázem postaráno! Po přihrávce Bodrova se na milimetr přesným pokusem prosadil NIKOLAJ BUŠUJEV. Asistence: Denis Bodrov a Andrej Ankudinov.

53:39
    Pro družinu kouče Sidorenka se rýsuje další zajímavá šance. Kudroč totiž vyhodil puk mimo hřiště a půjde za to pykat.

51:30
    Hostitelé nedovolený zákrok Alexejeva řádně potrestali. Na přesný pas Ankudinova si najel ŠTEFAN RUŽIČKA, který tak dostává Spartak na dostřel. Asistence: Andrej Ankudinov a Denis Bodrov.

50:04
    Moskvané budou mít ještě příležitost s výsledkem něco udělat. Za držení je totiž vyloučen Alexejev.

47:47
    Hosté nabídnutou možností nepohrdli a zvyšují svůj náskok. Lehtera předložil kotouč ARTURSI KULDOVI, který dnes podruhé překonal Borisova. Asistence: Jori Lehtera a Maxim Krivonožkin.

46:25
    Sibir má před sebou početní převahu 4 na 3, za držení hole je vyloučen Radivojevič.

46:01
    Početní výhoda však neměla dlouhého trvání, všechny hokejové regule porušil Chochlačjov.

45:00
    Spartak si zahraje přesilovku, za nedovolené bránění je poslán za katr Kudroč.

40:01

V průběhu druhé periody hosté zcela otočili vývoj utkání na svou stranu. Vyrovnání po přestávce zařídil Enlund a Kulda s Lehterou pak využili dvě přesilové hry a poslali svůj tým do dvoubrankového vedení.

40:00

38:35
    V závěru druhé třetiny má Spartak znovu přesilovku, k trestoměřičům odešel zpytovat své svědomí Kopejkin.

37:47
    Domácí však výhodu o jednoho muže na víc nezúročili, Kudroč je na ledě.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 3. Ankudinov (Gordejev, Lewandowski), 52. Ružička (Ankudinov, Bodrov), 55. Bušujev (Bodrov, Ankudinov) - 33. Enlund (Lehtera, Kutuzov), 35. Kulda (Lehtera, Zajcev), 36. Lehtera (Zajcev, Krivonožkin), 48. Kulda (Lehtera, Krivonožkin), 60. Alexejev (Lehtera)

Spartak Moskva: Borisov (Murphy) - Morrisonn, Ščitov, Bodrov, Nakládal, Šefer, Pokrovskij, Želdakov - Junkov, Gubin, Kuzmin - Růžička, Bušujev, Žukov - Nikoncev, Chochlačjov, Radivojevič - Gordejev, Lewandowski, Voronin, Ankudinov
    HC Sibir Novosibirsk: Glass (Rjažinov) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kuzutov, Axjonenko, Karavajev - Lehtera, Enlund, Krivonožkin - Kopejkin, Drugov, Osipov - Soloduchin, Nikitenko, Stěpanov - Grachjov, Fisenko, Sannikov, Lebeděv

Rozhodčí: Vasiljev, Olenin - Zacharenkov, Morozov