KHL
Omsk – Kazaň 0:5 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 1:3 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 4:5 (po s.n.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Doněck – Novokuzněck 3:4 (po s.n.)
Minsk – Lev 0:4 (kon.) | Riga – Chabarovsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 4:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 17.09.2012, 15:00 • Arena-Jugra (5 500) • KHL

To je pro dnešní den z KHL vše, příště zase napočtenou. (17:11:01)

Je hotovo, favorit nakonec potvrdil větší kvalitu a sílu v útočné fázi. Ač byly dvě třetiny hodně vyrovnané, v té poslední jasně úřadovala Ufa, jenž dokázala vstřelit dvě branky. Nejprve se prosadil v přesilovce Chlystov a následně potvrdil tři body do tabulky obránce Zubarev, který od modré propálil všechny bránící hráče včetně gólmana. Za poslední třetinu si hosté zasloužili vyhrát. Domácí tak po této prohře zůstávají poslední, Ufa se pozvolna drápe do vyšších pater, kam bezpochyby patří.

60:00

59:32
    Poslední vteřiny zápasu a Mansijsk je v útoku, ale chybí střelba.

58:49
    Birjukov zůstává v bráně, trenér Šepelev se zatím nerozhodl učinit nějakou poslední možnost ke snížení.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a řekl bych, že i zápasu.

57:16
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale času mnoho nemají.

56:16
    Až teď se mohl probudit ze zimního spánku po nahození Sitnikova.

55:16
    Další branku mohl přidat Zinovjev a následně i Svitov, Ufa ve třetí třetině hodně zlobí a Tarasov si snad ještě do této chvíle nesáhl na kotouč. Jasná převaha hostů.

54:14
    Ufa právě vstřelila branku!

A tentokrát už to bylo s maximální možnou přesností. Od modré vypálil ANDREJ ZUBAREV a jeho bomba proletěla až do brány. Birjukov se jen zlobivě ohlédl za svými obránci, kteří znovu nebyli příliš důslední. Asistence: Nikita Filatov, Jury Trubačev.

53:27
    Andrej Kutějkin mohl definitivně rozhodnout, ale z dobré pozice nedokázal zamířit přesně.

52:27
    Čas se domácím začíná krátit, mají ještě něco přes sedm minut na vyrovnání.

51:42
    Svitov se vrací na led.

50:42
    Trončinský je na přesilovce, ale ta se zatím Mansijsku příliš nedaří. Kotouč je ve středním pásmu.

49:42
    Teď však Alexandr Svitov nabídl domácím vyrovnání. Jde za sekání na trestnou lavici.

49:40
    Hosté tak naprosto zaslouželně vytěžili vedoucí branku v tomto zápase. Do třetí třetiny vstoupil skvěle.

47:34

Přesilovka je využita a i druhý gól dává Ufa právě z této herní dovednosti. DENIS CHLYSTOV si najel na odražený kotouč a sám před Birjukovem ho propasíroval do brány. Ruský brankář si myslel, že kotouč má ve své moci, ale nějakým záhadným způsobem doputoval za jeho záda. Asistence: Vitalij Proškin, Sergej Zinovjev.

47:16
    Hosté mají k dispozici další přesilovku, Bocharov jde na trestnou lavici.

47:05
    Konečně v akci také domácí, ale Tarasov neměl vůbec žádné problémy s ránou Vidella. Vyrážečkou odrazil kotouč do rohu.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 33. Bocharov (Jacenko) - 30. Kutějkin (Grigorenko), 48. Chlystov (Proškin, Zinovjev), 55. Zubarev (Filatov, Trubačev)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Pepelajev, Trončinský, Osipov, Lekomcev, Chvostov, Ibragimov, Djakov - Chlyncev, Buljansky, Medveděv - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Altarjov, Videll, Golovin - Jacenko, Bocharov, Lapenkov. Trenér: Sergej Šepelev.
    Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Tarkki) - Proškin, Kutějkin, Zubarev, Baranka, Isangulov, Blaťák, Gurkin - Mirnov, Rolinek, Svitov - Grigorenko, Saprykin, Chlystov - Filatov, Zinovjev, Pankov - Stepanov, Jemelin, Gluchov, Trubačov. Trenér: Vener Safin.

Rozhodčí: Denis Naumov (Togliatti), Roman Šejniov (Togliatti) - Eduard Metalnikov (Samara), Alexander Sirotkin (Samara).