Letňany – K. Vary 2:1 (po s.n.) | Sparta – Slavia 3:5 (kon.)
Středa 19.09.2012, 15:00 • ICE ARÉNA LETŇANY • Extraliga staršího dorostu

00:65
    Letňany právě vstřelily branku!
    MARTIN ŠŤOVÍČEK vstřelil rozhodující gól.

Byli jsme svědky opravdu vynikajícího a kvalitního utkání. Domácím se podařilo ukořistit své první dva body. Naproti tomu hosté odjíždějí jako poražení s jedním bodem. Důstojný konec krásně zahranému utkání. Mějte se krásně a přeji příjemný zbytek hokejového odpoledne. (17:26:17)

65:00
    Je konec Janáš nedává a tak se radují domácí.

A po změně stran Šťovíček podruhé stejně.

To bylo rozhoupání brankáře od Šťovíčka a následná střela mezi betony. Serie pokračuje.

Janderova lapačka likviduje Petrova.

Na druhé straně Frček ustál kličku Ječného.

Hosté se ujímají vedení Janderu prostřelil Beránek mezi tělem a rukavicí.

Domácí Hes pálí do betonu hostujícího gólmana.

Bláha pálí mimo.

Jako první pojede mužstvo Karlových Varů. Konkrétně Bláha.

Uvidíme samostatné nájezdy. Těžko říci, kdo má větší naději na úspěch. Oba gólmani se dnes prezentovali velice dobrými zákroky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Jandera pro jistotu zachytil kotouč, který mířil mimo jeho klec. Následovala potyčka v jeho brankovišti.

63:44
    Vynikající rozlek Frčka proti prvnímu útoku domácích.

61:28
    Hraje se 5 na 5.

61:15
    Veverka poslal kotouč do Janderovi přilby. Puk skončil za domácím gólmanem, ale ten jej dokázal přikrýt.

61:00
    Petrov pálil do hrudi připraveného Jandery.

60:20
    Kotouč vyhazuje Ječný.

60:01

Tak je to jasné domácí tým má první bod. Závěr utkání je opravdu dramatický a nám nezbývá než se těšit na prodloužení. Připomínám, že jej hosté začínají přesilovkou 5 na 4. A až se Štosek vrátí na led tak se po prvním přerušení počet hráčů bude redukovat na 4 na 4. Prodloužení trvá 5 minut a začíná okamžitě.

60:00

59:31
    Bláha bez přípravy pálil na střed branky. jandera připraven.

59:25
    Kotouč vylétl ze hřiště rozhodčí nejprve nechtěl vylučovat, ale nakonec posílá na trestnou lavici Štoska za zdržování hry. Tentokrát si Time-out vyžádali hosté.

59:23
    Jandera opět překonaný, ale tentokrát zasáhl obrana. Opravdu strhujcí závěr utkání,

58:25
    Klíma překrásně prostřelil Janderu. Toho zachránila spojnice břevna a tyče. Ťuk ťuk a puk vylétl ven.

58:14
    Pro posunutou branku domácích se vhazuje oi levé ruce Jandery.

57:40
    Střelu od obránce tečoval Rubeš pouze do betonů Jandery. Vary, ale vypadají hezky při přesilovce.

57:16
    Po střele na brankáře frčka si na odraz kotouče počkal útočník, který se snažil obraně uniknout. Štosek ho zastavil nedovoleně a podrazil jej. Po oznámení trestu si domácí vyžádali Time-out.

55:01
    Domácí beci si nerozuměli při rozehrávce a do úniku tak vyslali Beránka. Ten pálil nad.

54:15
    Už to vypadalo, že Rulf svým tygřím skokem zachrání útočné pásmo, ale pouze donutil čárového zapískat offside.

52:21
    Úplně sám jel na branku Petrov, ale domácí gólman si rozklekem pohlídal spodní část branky.

52:03
    Stejně jak toto střídání začal tak jej kapitán domácích ukončil. Hes opět pálil do náruče připraveného Frčka ze svého místa.

51:34
    Hes ihned po buly do náruče Frčka.

51:10
    Nebeskému se podařilo obehrát sám sebe. Naštěstí mu kotouč skončil mezi nohama a tam jej našel jeho spoluhráč.

49:35
    Neuman jel sám na jediného beka. Ten ale předvedl výborný zákrok tělem a Neumanovu šanci eliminoval.

48:53
    Šťovíček se navrátil z trestné lavice a hned zkusil uniknout obraně. To se mu sice povedlo, ale přihrávka na něj postrádala přesnost. Zakázané uvolnění.

48:36
    Až Bláha to vzal na sebe po skoro dvou minutách přesilovky. Janderu ale nepřekvapil.

47:39
    Mužstvo energie je sice celou dobu v útočném oásu, ale jednotliví hráči se bojí střlet a tak si pouze předávají kotouč.

46:44
    V rohu se malým háčkem provinil Šťovíček a půjde si sednout na dvě minuty. Hosté měli velice slibné šance ve výhodě když pálili postupně oba obránci.

44:34
    A další veliký závar před domácím brankářem. První střelu odrazil nad a dotírající útočník dorážel prakticky do prázdné branky. Jandera nějak dokázal zareagovat a kotouč vyrazit mimo dosah.

43:55
    Po celkem nenápadné střele měl Jandera kotouč mezi betony, ale zdaleka ne ve své moci. Rozhodčí zcela správně nepřerušili hru a do velké šance se dostal Osmík. Jandera kotouč dokázal zasednout. Pak už byla hra přerušena.

42:42
    Letci vykázány ze třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

42:30
    Dalších třicet sekund se, ale odehrává před brankou domácích.

41:52
    První minuta přesilovky vypadá slibněji než minulé početní výhody. Nejprve Hes pálil nad a poté Havlovu střelu obrana vytěsnila do ochrané sítě.

41:01
    Po nepřehledné šanci v rohu kluziště se hráči snažili od sebe rozjet každý na opačnou stranu, ale hokejka Klímy zůstala zaklíněná mezi bruslemi domácího útočníka. Dvě minuty podražení.

Začíná poslední část základní hrací doby. Domácí brankář Jandera do ní normálně nastupuje. Při závaru v brankovišti na konci druhé části ztratil přilbu a dostal úder od spoluhráče do nosu. Po zastavení krvácení by měl být naprosto v pořádku.

40:01

Těsně před sirénou nastala v domácím brankovišti meta. Jandera zachránil, ale po hvizdu zůstal ležet na ledě a nyní je oštřován. Snad to nebude nic vážného. Podrobnosti přinesu na začátku třetí části, která začne přibližně v 16:31.

40:00

38:36
    Havel se ihned po té co naskočil na led zapojil do útoku. Jeho střelu ale kryje gólman hostů.

37:34
    Ať je jakkoli pěkná podívaná na dnešní zápas ve hře 5 na 5 tak v přesilovkách platí pravý opak. Ani jeden tým v nich nepředvádí vůbec dobré výkony. Hráči se asi při tréningu věnují více jejich bránění.

36:30
    Zajímavý odraz od mantinelu zařídil Hes. Frček si pro jistotu kotouč nechal pod rukavicí.

35:53
    Ještě 46 vteřin uvidíme hru ve čtyřech. pak budou mít výhodu hosté. Za hrubost si jde sednout Havel.

34:39
    Tentokrát si Letňany můžou zahrát přesilovou hru. Pouhých pět vteřin po vhazování se proti pravidlům prohřešil Molnář. Jeho prohřešek se nazývá držení protihráče.

34:34
    Hraje se v plném počtu. Hosté vyslali jedinou střelu z úhlu.

33:33
    Ani hosté nehrají přesilovou hru ideálně. Domácím se je poměrně dobře daří držet od své svatyně.

32:34
    A sudí na to reagují. Za Krosček si jde odpykat menší trest domácí Štosek.

32:02
    Na hřišti se přiostřuje. Po podržení kotouče gólman západočechů zjistil jaké to je když se mu někdo projde po zádech. Takovýchto zákroků přibývá.

31:19
    Jandera rutině zasahuje proti střele Rubeše, ale poté v jeho brankovišti propuká poměrně prudká výměna názorů.

29:50
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rozhodčí začal signalizovat trest domácích, ale hosté výhody bleskově využili. Beránek, který ustál faul od obránce se rozhlédl a přihrál TOMÁŠI RUBEŠOVI, před kterým byl snadný úkol trefit prázdnou branku. Asistence: Beránek.

28:33
    Hes vypálil backhandem, ale kotouč se zdržel a ke gólmanovi doputoval mnohem později než čekal a měl veliké problémy ho pokrýt.

27:37
    Oficiálně hosté hrají v plném počtu, ale veverka měl velký problém dostat se z trestné lavice, protože se mu ve dveřích zasekla část výstroje. Naštěstí pro hosty tato nehoda neměla následky.

27:10
    Kdyby člověk neuměl počítat tak nepozná , kterému týmu chybí hráč.

26:37
    V oslabení slibně vypálil Priškin, ale pouze do náruče Jandery.

26:18
    A opět chyba při rozehrávce a ztráta pásma a vteřin.

26:01
    Domácí se sami dostali z pásma.

25:26
    Je tady první vyloučení v dnešním utkání. Za záchranou brzdu před vlasní brankou zatáhl Veverka a jde si odsedět menší trest za hákování.

25:20
    Nebeský zkusil vypálit ze stejné pozice jako zatím jediný úspěšný střelec, ale s touto ránou neměl gólman problém.

23:43
    Od modré tvrdě pálil Bláha. Jandera odrazil kotouč před dotírajícího útočníka, ale tomu byla zablokována hokejka pozornou obranou.

21:25
    VIKTOR NESTRAŠIL se ujal osamoceného kotouče u modré čáry a nijak se nezatěžoval vymýšlet nějakou složitou akci na kterou neměl rychlost. Prostě počkal a až se mu uvolní kousek prostoru kolem couvajícího obránce a přesnou a tvrdou ranou rozezvonil obě tyče Karlovarské branky. Kotouč se od druhé tyče odrazil do čeřenu. Přesněji by to ani nešlo. Letci se poprvé v této sezoně dostávají do vedení. Asistence: Janda, Kroh.

Ke konci první třetiny měli hned dva hráči potíže s výstrojí. Za domácí to byl zmiňovaný Hes, kterému se poškodil nůž na brusli a za hosty Molnár, který měl také potíže s nožem na brusli. Nůž se mu vyzouval z plastového "držáku". O přestávce se snad oba problémy vyřešily.

20:01

První třetina utekla velice rychle. Opravdu jsme viděli minimum přerušení, I při vysokém tempu a útočně laděné hře jsme branku neviděli. Druhá třetina začne přibližně v. 15:43.

20:00

19:23
    Rubeš dostal přihrávku od spoluhráčů a dost volného místa od protihráčů. Jandera si se střelou poradil. zasahovat , ale nemusel Rubeš mířil nad. Jandera si pro kotouč skočil a schoval ho v lapačce.

18:51
    Průniková přihrávka na Štoska nevyšla. Zakázané uvolnění.

17:52
    Přes celé kluziště prosvištěl Janda, v útočném pásmu podržel hru a přihrál Štoskovi. Ten ale pálil hodně nad.

17:30
    Kapitán už je na ledě. Asi jsem jeho absenci zakřikl.

16:37
    Už delší dobu se na hřišti neobjevil domácí kapitán Hes, na střídačce ale sedí, zřejmě nějaký problém s výstrojí či taktika.

15:44
    Po dlouhé době si také sáhl Jandera. Po střele od modré čáry.

14:41
    Filip Ječný se objevil sám před prázdnou brankou, ale zvolil místo backhandové střely přehození kotouče na forhand a to ho stálo vteřinu za kterou ho obrana dobruslila a kotouč mu vzala.

13:10
    Štosek svojí střelou donutil brankáře hostů, aby se pořádně natáhl a vytěsnil kotouč nad sebe.

12:49
    Kroh a Nestrašil dobře kooperovali v útočné třetině, ale obraně se je podařilo vystrnadit do rohu a tam celá akce postupně skončila.

01:34
    Otěže utkání už nedrží jen hosté ve svých rukách. Domácí se daří zahrozit, ale už asi dvě minuty nebyla vyslána žádná střela na branku.

09:43
    Havel a ječný společně zamotali hlavu obraně, ale sami sebe nakonec ze střelecké pozice vytěsnili.

08:37
    Henetschläger měl první velkou šanci, ale po drobné chybě gólmana obrana dokázala kotouč vytěsnit z dosahu dorážejících útočníků.

07:55
    Neuman dokázal překvapit gólamna svoji střelou z velkého úhlu, ale ten nakonec přeci jen zareagoval.

06:45
    Až po necelých 7 minutách se podařilo domácím usadit se v útoku, ale Rulf trefil obránce, ten tečoval do rohu a tam byl kotouč zašlápnut a hra přerušena.

05:24
    Je vidět, že ani trenér Žůrek není se vstupem do utkání spokojen. Na střídačce rozhazuje rukama jak kdyby odháněl mouchy.

04:54
    Západočeši začali hru mnohem aktivněji. Domácí zatím těží z Janderovy jistoty. Teď likvidoval střelu Molnáře lapačkou.

03:55
    Opět špatná rozehrávka ve středním pásmu tentokrát jel na gólmana Molnář, ale strefil se do připravené lapačky.

02:26
    Rozehrávka domácích zatím postrádá přesnost. teď z toho těžil Beránek, který jel jeden na jednoho, jeho střla končí na betonu domácího brankáře.

01:20
    Jandera teď nerozehrál ze své branky přesně a hostům se podařilo uzavřít domácí v jejich třetině, ale nic z toho nebylo.

00:37
    První střelou v utkání se ze své pozice od modré prezentoval kapitán domácích Hes.

00:01

Dobrý den, tady v Letňanech je vše připraveno k vhození úvodního buly. V brance domácích dojde dle zápisu o utkání ke změně oproti posledním zápasům. Do domácí svatyně se postaví Milan Jandera a v tu na druhé straně kluziště bude podle všeho hájit Jakub Frček.

Dobrý den, společně se můžeme těšit na pěkné hokejové odpoledne. V tomto zápase se domácí letci budou snažit o své první body. Hosté z Karlových Varů mají za sebou dva povedené zápasy, při kterých se jim podařilo nastřílet celkem 12 branek. Napraví domácí tým dojem z nepovedeného začátku sezony nebo naopak ještě prohloubí dosavadní výsledkovou krizi? Na tuto otázku nám odpoví až 60 minut hokejové podívané, která začíná v 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Fiala

Branky a nahrávky: 22. Nestrašil (Janda, Kroh), 2. Šťovíček - 30. Rubeš (Beránek)

HC Letci Letňany: Jandera (Švihálek), Honetschläger, Hes (C), Poljanyčka, Minář, Vyšín, Kroh, Nebeský, Janda, Štosek, Ječný(A), Rulf, Nestrašil, Vacek, Zeliska, Kučera, Šťovíček (A), Havel, Neuman. Trenér: Žůrek Jiří. Vedoucí týmu: Neuman Petr.
    HC Energie Karlovy Vary: Frček (Harakal), Klíma, Hubáček, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk (A), Rubeš, Janás, Bláha, Petrov, Priškin (A), Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Kodl, Veverka (C). Trenér: Eismann Václav. Vedoucí týmu: Janata Jiří.

Rozhodčí: Coubal, Tash, Špringl.