Liberec – Sparta 4:5 (kon.) | HC Kladno – Jihlava 3:0 (kon.) | Ústí n/L – Zlín 0:1 (kon.)
HC Plzeň – Motor ČB 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:3 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Třinec – Slavia 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:8 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:8 (0:2, 0:3, 1:3)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 20.09.2012, 18:00DHL Extraliga juniorů

Máme za sebou utkání, kde padlo až osm gólů do mladoboleslavské branky. Pardubice byly po celý zápas jasně lepší, hrály zodpovědně vzadu a více útočily. Domácím se povedlo přes střeleckou bídu vsítit aspoň čestného góla při přesilovce pěti proti třem. (20:09:57)

60:00

59:59
    Máme tu pěstní souboj. Do sebe se pustili Václav Jankovský (MBL) a Lukáš Bureš (PCE). První jmenovaný dostal za hrubost 2+2 minuty a Bureš dostal za stejný prohřešek 2 minuty.

59:54
    Hosté si ještě před závěrečnou sirénou zkouší nějaké triky, jak dát branku.

59:31
    Vyloučen Jakub Frolík (MBL) na dvě minuty za sekání.

59:00
    Ladislav Havlík pálil od modré nepřesně. Jeho rána mohla být tečována.

58:25
    Oto Jeschke se musel pořádně natáhnout, aby vychytal šanci, jež následovala po vhazování!

58:03
    Pardubice právě vstřelily branku!
    DAVID BŘEZINA vsítil svůj hattrick! Za rozhodnutého stavu hosté ještě jednou pronikli před Baču a střelec mu nedal nejmenší šanci. Asistence: Daniel Vachutka, Ladislav Havlík.

57:44
    Daniel Vachutka si zakličkoval v mezikruží, jeho šance se neujala.

56:43
    SOuček ve středním pásmu nahodil, ale trefil pouze do ramene Patrika Poulíčka.

55:24
    Skvělý zákrok Maxmiliána Bači! Jakub Řezníček si najel na kruh, kam dostal přihrávku a po pečlivé přípravě poslal puk do protějšího růžku. Bača levačkou fantasticky chytá!

54:39
    Jan Březina čekal před brankovištěm a přišla na něj zpětná přihrávka zpoza branky. Jeho rána z první však šla mimo.

54:00
    Hosté na chvíli zamkli domácí před Bačovou bránou a vyslali pár nepříjemných střel. Ani jedna se neujala.

52:00
    Dnešní utkání sleduje 66 diváků.

52:00
    Zazněla Bačova tyč!

51:20
    Ondřej Starý nahrál na rozjetého a osamoceného ADAMA CHMELAŘE, který tváří v tvář Maxmiliánu Bačovi poslal nekompromisní ranou pod lapačkou. Velká nezodpovědnost obrany. Asistence: Ondřej Starý, Ladislav Havlík.

49:32
    Hra vysokou holí. Vhazuje se před Jeschkem.

49:21

48:57
    Hosté se osvobozují.

47:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Dvojnásobnou přesilovku využívají za deset sekund. Rychlý puk přišel na hůl DAVIDU KOUDELOVI, který mířil do odkryté klece. Neměl vůbec těžkou práci, neboť se hosté k bránění postavili dost laxně. Asistence: Václav Jankovský, Jiří Kurka.

47:21
    Čeček vystřelil a jeho kolega, který mohl dorážet, byl hákován Luďkem Pilným (PCE). Na trestnou usedá na dvě minuty. Domácí hrajou půl minuty proti třem.

46:00
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

45:51
    Jan Škvor (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

45:35
    Kulhánkovu ránu od modré musel Jeschke s problémy krotit.

44:43
    Podsedníček a Jan Březina pronikli až na hranu brankoviště hostí. Obránci je však zatlačili až na levou tyč a Oto Jeschke puk už bez problémů zachytil.

44:10
    Puk se došoural před Baču. K němu uháněl i Jan Veselý, takže gólman domácích raději přikryl puk lapačkou.

43:04
    David Březina jel opět dopředu, ale tentokrát byl dobře hlídán.

41:29

41:29
    Hosté se ubránili přesilovce domácích a uvolnili se. Od středního pásma pak jel nájezd zapomenutý DAVID BŘEZINA, který před bránou vykoupal Maxmiliána Baču a poslal mu puk mezi brusli a tyč za záda. Asistence: Daniel Vachutka, Jan Škvor.

40:36
    Domácí rozehráli přesilovkou. Dlouhé nahrávky nakonec skončili pokusem na golmanovu pravici, který skončil v ochranné síti.

40:01

Během druhé třetiny navázali hosté na první dějství a navýšili stav utkání na 0:5. Po laciné čtvrté brance domácí vystřídali brankáře, avšak i Maxmilián Bača po pár vteřinách kapituloval. Pardubice si vypracovaly spousty dalších šancí. Domácím se směrem dopředu vůbec nedařilo.

Poslední třetina začne přibližně v 19:34.

38:10

36:10
    Hosté vstřelili gól, ale předcházel mu útočný faul. Lukáš Bureš (PCE) vyloučen za hákování.

40:00

39:36
    Filip Vrba vyslal dělovku od modré. Jeschke si s tím snadno poradil.

39:29
    Hosté hráli v šesti lidech. Ondřej Starý (PCE) jde odpykat trest dvě minuty za hráčskou lavici.

39:18
    Hraje se v tréninkovém tempu. Na ledě se prakticky nic neděje.

37:48
    David Koudela si najel do mezikruží, ale Jeschkeho ranou zápěstím nepřekonal.

36:50
    Po dlouhé době si na puk sáhl hostující brankář Jeschke. Ránu od modré bez potíží zachytil.

34:33

34:19
    Havlík vyslal na Baču nepříjemnou ránu, kterou neměl pod kontrolou, ale nakonec puk přikryl.

34:16
    Domácí hrají 5 na 4.

33:52
    Domácí se ze sevření osvobozují.

33:24
    Bača betonem vyrazil na zadní mantinel. Hosté trpělivou hrou vyčkávají na šance.

32:33
    Hosté si zahrají přesilovku pěti proti třem. Jan Březina (MBL) poslal puk mimo hrací plchu a je vyloučen za zdržování hry.

32:16
    Vyloučen Filip Vrba (MBL) za podražení.

32:02
    Hosté navyšují už na pětibrankový rozdíl. Maxmilián Bača udržel čisté konto pouhé necelé dvě minuty. Prostřelil ho ADAM CHMELAŘ. Asistence: Lukáš Bureš.

30:15
    Domácí střídají brankáře. Místo Martina Sejpala se do brány postavil Maxmilián Bača.

30:16
    Střelou od kruhu využil přesilovku DAVID BŘEZINA. Jeho rána šla do tyče a od ní do brány. Asistence: Ondřej Starý, Daniel Vachutka.

29:20
    Jaroslav Souček (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.

28:45
    Patrik Podsedníček v ohromné šanci! Z kruhu pálil prudce na poloodkrytou klec, avšak Oto Jeschke betonem vyrazil na poslední chvíli mimo!

27:53
    Chvátal s Bartošem se pokoušeli dostat do šance, avšak Pardubice si své obranné pásmo dobře hlídají a nepustili je k ničemu nebezpečnému.

26:30
    Hosté zamkli Boleslav v jejch obranné třetině. Domácím se nedařilo vyhazovat a hostující útočníci ostřelovali Sejpala přes chumel hráčů tak dlouho, až se jim ho podařilo díky důrazu JANA VESELÉHO prostřelit. Asistence: Luděk Pilný.

25:24
    Rozehrávka hostů skončila opět na zakázaném uvolnění.

24:12
    Vachutka pronikl podél mantinelu do útočného pásma a nabízeli se mu až tři hráči. Hráč však zvolil zakončení, s nímž si Sejpal poradil.

23:28

23:10
    Přesto se v této přesilovce hostů hrálo více před jejich bránou. Jeschke musel betonem vyrazit za bránu.

22:05
    Ondřej Starý na modré zlomil hokejku a nabídnul domácím šanci na rychlý brejk. Pardubický bek však nezpanikařil a i bez hokejky zabránil domácím, aby šanci využili.

21:28
    Jan Březina (MBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

21:22
    Hra se pomalu přelívala ze strany na stranu, ale ani jeden tým nedokázal střílet. Nakonec to skončilo zakázaným uvolněním hostů.

20:14
    Po vhazování pálil od modré dělovou ránou Ladislav Havlík. Sejpal vyrazil.

20:01

Co dodat? První dějství patřilo jednoznačně Pardubicím, které nejenže daly dva góly, ale prezentovaly se mnohem aktivnější hrou směrem dopředu a vyzdvihnout se u nich dá práce v mezikruží na hraně brankoviště. Domácí se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ovšem jejich šancím chyběla přesnost.

20:00

19:45
    Hosté přesilovku bleskově využili. Po rychlé souhře se prosazuje další ránou z předbrankového postoru DANIEL VACHUTKA. Rána šla mezi Sejpalovy betony. Asistence: Ondřej Starý, Dominik Zelinger.

19:05
    Vyloučení Jana Březiny (MBL) za vysokou hůl.

18:59
    Lukáš Bureš dorážel nedůrazně do prázdné brány za ležícího Sejpala. Ten však zázračně v poslední chvíli kotouč vykopl bruslí.

18:15
    Za Pardubickou bránou hráči obou celků zablokovali kotouč bruslemi. Sudí přerušují.

17:35
    Domácí to zkouší dále. Jeschke však ránu z ostrého úhlu přesměroval do ochranné sítě.

17:13
    Kotouč se ocitl po teči a vyražení mimo kluziště.

16:48
    Domácí se pustili vpřed, modrou však překročili úmyslným ofsajdem. Hra se stěhuje až před Sejpala.

16:40
    Pardubický hráč bude v pořádku.

16:40
    Máme na ledě další zranění.

16:30
    Koudela vyslal nepříjemnou, ale nedůraznou ránu na Jeschkeho. Ten na ni pravděpodobně vůbec neviděl, přesto dokázal hokejkou vyrazit mimo.

15:35
    Jeden z obránců domácích (patrně Kulich) dostal pukem do hlavy. Opustil proto kluziště.

15:24
    Hosté se hned po vypršení trestu hnali vpřed. Neuspěli.

15:14

13:50
    Další střelu vyrazil do rohu špičkou brusle.

13:32
    Vrbovu zatočenou střelu tak tak Jeshke vyrazil.

13:14
    Jan Škvor (PCE) jde na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:02
    Sejpal ukončuje honičku za pukem jeho schováním pod lapačku. Vhazuje se po jeho pravici.

12:30
    Na druhé straně se neprosadil tvrdou ránou ani Poulíček.

12:12
    Jaroslav Souček zblízka nepřekonal Jeschkeho.

10:34
    Když je na ledě formace, jež vstřelila první branku, nevěděla boleslavská obrana, jak puk dostat z obranného pásma. Nakonec vyhodila na zakázané uvolnění.

09:16
    Další nebezpečná šance Pardubic z předbrankového prostoru! Sejpal betony vyrazil mimo.

08:34
    Po vhazování nepříjemně nahodil Ladislav Marek. Jeschke pozorný.

07:35
    Aktivita směrem dopředu se hostujícímu celku vyplácí. Při dalším průniku se prosadil JAN SCHNEIDER. Situaci však předcházelo nedorozumění. V rohu totiž ležel Filip Vrba a domácí očekávali, že sudí přeruší hru. Nestalo se tak. Asistence: Patrik Poulíček.

05:54
    Hosté opět projeli jak nůž máslem do boleslavské třetiny. Nahrávka na Jana Veselého se však nepovedla podle představ. Pardubický forvard nejprve netrefil puk, poté neustál souboj s jedním z obránců.

04:45
    Přesto z toho nakonec byla šance, ale Jeschke měl situaci pod kontrolou.

04:36
    Na Davida Koudelu šla po odebrání puku soupeři nahrávka přes dvě čáry a mohl jít sám na golmana. Puk však nedokázal zachytit.

03:08
    První akce domácích, kteří prozatím měli problémy dostat se z obranného pásma. Březinova rána šla Jeschkemu do betonů a následná dorážka byla vytečována na ochrannou síť.

02:19
    Daniel Vachutka mohl střílet podobně jako kolega, ale utekl mu puk až za modrou čáru, kde zahrál ofsajd.

01:37
    Pardubice pokračují v nepříjemném tlaku a útočníci hostů se nebojí chodit před bránu.

00:33
    Jakub Řezníček to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale přihrávka z pravé strany mu nešla ideálně na hůl a promáchl.

00:12
    Utkání začalo zakázaným uvolněním Pardubic.

00:01

BK Mladá Boleslav: Sejpal (Bača) - Puškár, Souček, Čeček, Semirád, Kulhánek, Březina J., Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Jankovský, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Dostálek

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Jeschke (Jirout) - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Havel, Chmelař, Vácha, Fridrich, Moučka, Robertson, Vachutka, Březina D., Starý, Veselý, Zelinger, Havlík, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

Rozhodčí: Smitka - Hejl, Horinek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 48. Koudela (Jankovský, Kurka) - 8. Schneider (Poulíček), 20. Vachutka (Starý, Zelinger), 27. Veselý (Pilný), 31. Březina (Vachutka, Starý), 33. Chmelař (Bureš), 42. Březina (Vachutka, Škvor), 52. Chmelař (Starý, Havlík), 59. Březina (Vachutka, Havlík)

BK Mladá Boleslav: Sejpal (31. Bača) - Puškár, Souček, Čeček, Semirád, Kulhánek, Březina J., Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Jankovský, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Dostálek
    HC Dynamo Pardubice: Jeschke (Jirout) - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Havel, Chmelař, Vácha, Fridrich, Moučka, Robertson, Vachutka, Březina D., Starý, Veselý, Zelinger, Havlík, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

Rozhodčí: Smitka - Hejl, Horinek