Žilina – Zvolen 4:5 (po s.n.) | Poprad – Košice 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 2:4 (kon.)
Trenčín – Martin 3:5 (kon.) | Piešťany – Skalica 8:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
HK Nitra
sk Pátek 21.09.2012, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Ja sa s Vami lúčim, a teším sa na ďaľšie prenosy na onlajnoch. Ďakujem za pozornosť, DOVIDENIA. (19:19:42)

Skončil sa zápas medzi Banskou Bystricou a Nitrou, v ktorom mal prevahu tím z pod Zobora. Góly v tretej tretine nastrieľali postupne, najprv to bol v 41. minúte MATEJ ČEŠÍK, ktorý znížil stav na 1:3, následne hostia zvýšili náskok zásluhou ROMANA TOMÁNKA, domácim sa ešte podarilo znížiť stav na 2:4, keď Žigárdyho prekonala MÁRIO LUNTER. Nitra sa tak usadila na prvej priečke v Tipsport extralige.

60:00

59:57
    Vylúčenie Banskej Bystrice, na 3 sekundy odchádza na trestnú ľavicu Hvila za seknutie.

59:24
    Už len niekoľko sekúnd ostáva do konca zápasu, a vyzerá to tak že Nitra si domov odnesie tri body, a ostane na čele tabuľky.

58:50
    Domácim sa podarilo usadiť v útočnom pásme, ale nedarí sa im ohroziť brankára Žigárdyho v službách Nitry.

58:00
    Domácim zostávajú už len dve minúty na vyrovnanie, naopak hosťom ostávajú ešte dve minúty na udržanie stavu v ich prospech, a následnému zisku troch bodov.

57:51
    Domáci tréner skúša hru bez brankára, Dzubina tak odkorčuloval na striedačku !

57:31
    Vylúčenie na strane Nitry, Hamrák dostáva dve minúty za hrubosť, v tom istom čase obdržal trest aj domáci hráč, a to Jabrocký taktieť za hrubosť.

57:31
    Pokus domácich prekvapiť Žigárdyho sa skončil strkanicou pred bránkou Nitry, rozhodca tak bude udeľovať tresty.

57:07
    Grmanovo nahodenie na bránku Nitry, a puk končí v Žigárdyho náručí, vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme domácich.

56:31
    Vylúčenie Nitry, na trestnú ľavicu si odchádza odsedieť dve minúty Kováčik za podrazenie.

54:45
    Nádherná akcia druhej formácie Nitry, Kováčik dostal puk do pásma následne ho poslal na Tománka, ktorý zadovkou hľadal Stümpela, ale ten bol rýchlejší ako puk a tak gól nepadol.

53:27
    Šanca Nitry navýšiť vedenie, ale po prihrávke od Hamráka nedokázal presne vystreliť Mašlonka, jeho tečovaná strela mierila k streche zimného štadióna.

53:00
    Hostia v plnom počte.

52:43
    Bambúchová strela z modrej čiary letí tesne nad žŕdkou brány hostí, po odraze puku od mantinelu sa k nemu dostal Nemček, ale jeho strelu chytá pohotový Žigárdy.

51:52
    Domáci sú síce usadení v útočnom pásme, pásmom putujú krížne prihrávky, ale žiadny domáci hráč sa neodhodlal k strele.

51:00
    Vylúčenie Nitry, na trestnú ľavicu odchádza Kuzma za nedovolené bránenie v hre.

50:10
    Jabrockého strela od modrej bola tečovaná, a končí za bránou hostí, následná strela Styka po ktorej nasleduje nádherný zákrok Žigárdyho.

49:42
    Hostia sa takmer dostali do prečíslenia, ale zabránil tomu čiarový rozhodca, ktorý odpískal ofsajd.

Majkl Petruška

Branky a nahrávky: 41. Češík (Sýkora Ján, Hvila), 43. Lunter (Kubka) - 12. Mašlonka (Hamrák, Rais), 17. Rais (Kováčik), 23. Hamrák, 42. Tománek (Kováčik, Trefný)

HC´ 05 Banská Bystrica: Dzubina (Slipčenko) - Grman, Richter, Bambúch, Kubka, Styk, Ketner, Petro, Predajniansky - Ján Sýkora, Češík, Hvila - Juraj Sýkora, Heizer, Jabrocký - Lunter, Zigo, Lamper - Nemček, Hlinka, Jankovič

Tréner: Vladimír Országh

HK Nitra: Žigárdy (Hollý) - König, Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Kuzma,Pupák - Jokila, Chrenko, Podstavek - Tománek, Stümpel, Kováčik - Segľa, Harmák, Mašlonka - Hrnka, Bene, Kmeč

Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Lokšík - R.Bednár, Kacej