Poruba 2011 – Vsetín 4:5 (po s.n.) | Havířov – Přerov 3:1 (kon.) | Prostějov – Opava 8:6 (kon.)
Frýdek-M. – Karviná (Baník) 4:6 (kon.) | SHK Hodonín – Mor. Budějovice 6:4 (kon.) | Břeclav – Žďár n/S 5:3 (kon.)
Klatovy – Jablonec n/N 8:4 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 3:2 (kon.) | Bílina – Kobra 3:2 (po pr.)
Tábor – Řisuty 3:5 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 2:3 (po s.n.)
po s.n.
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (2:0, 2:2, 0:2 – 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 22.09.2012, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

To je z Ostravy – Poruby vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:37:50)

Skončilo utkání mezi Porubou a Vsetínem, ve kterém si zaslouženě oba celky rozdělily body. Šťastnějším týmem je nakonec Vsetín, který zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech.

65:00
    Vsetín vstřelil branku!
    Hosté se radují, jejich vítěznou branku střílí až v šesté sérii samostatných nájezdů JAN PODEŠVA, který se dokázal po blafáku prosadit u pravé tyče.

Začíná již šestá série, Sedlář po blafáku rovněž neuspěl.

Dubec to zkoušel mezi betony, rovněž je neúspěšný.

Buček ani na druhý pokus Plška nepřekonal.

Ani Zúbek nedává, když to zkoušel nad vyrážečku.

A opět se k nájezdu rozjel Pavlačka, stačilo jen zvednout puk, ale trefil pouze beton.

Rostislav Vaněk na druhé straně neúspěšný, mezeru mezi betony nenašel.

Daniel Vaněk zachoval pevné nervy a dokázal po blafáku přesně skórovat – 1:1.

Buček rovněž nedal, když přestřelil branku.

Korčák neúspěšný, Tihlář si prostor u tyče pohlídal.

Na druhé straně to provedl Marek Pavlačka skutečně mazácky a po blafáku zakončoval pohodlně o tyč – 1:0.

Mario Brezáni se po blafáku dostal do těžkého úhlu a již nedokázal vystřelit.

Samostatné nájezdy začínají.

Zdá se, že do vsetínské branky nastoupí na samostatné nájezdy Petr Hromada, který se již rozcvičuje u mantinelu.

Jelikož ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, budeme svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Tihlář svou rozehrávkou nadělal ještě svým obráncům nemalé problémy.

63:58
    Porubští kombinují ve své obranné třetině, nikam nespěchají.

63:17
    Zúbek měl na holi hattrick, ale proti byla vymrštěná lapačka Radka Tihláře.

62:30
    Až na úvodní velkou porubskou šanci je v prodloužení k vidění opatrný hokej.

61:58
    Z těžkého úhlu to na druhé straně zkoušel Dubec, Tihlář u tyče opět připraven.

60:50
    Šindelář si šikovně objel vsetínskou klec, ale nedokázal u druhé tyče puk zasunout.

60:31
    Matějka si nyní vysloužil obdiv celé haly, když ztratil hůl a bruslí dokázal dostat do samostatného úniku Luďka Krayzela, ten měl na hokejce rozhodnutí, ale trefil pouze připraveného Plška.

60:01

Valaši v poslední periodě dokázali smazat dvoubrankový náskok Poruby a srovnat tak stav na 4:4. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

60:00

59:38
    Matějkovu střelu zablokovala vsetínská obrana.

59:08
    Hosté vyhazují touš na zakázané uvolnění.

59:00
    Poruba se ještě dostala k solidní střele, tu Plšek kryje.

58:47
    Hosté už rovněž hrají s respektem a jen nahazují puk do třetiny.

58:15
    Zakázané uvolnění Poruby, hra se tak stěhuje před Tihláře.

58:00
    Porubský Vaněk dostal až příliš prostoru a pořádně protáhl Plška. Jeho střela končí mimo prostor tří tyčí.

57:31
    Zápas směřuje k prodloužení, ani jeden z týmů již nechce udělat chybu.

56:40
    Holuša nebezpečně posílal puk před Plška, kde se jej ujal naštěstí pro hosty jeden z obránců.

56:17
    Poruba je rovněž kompletní, hraje se v plném počtu hráčů.

56:00
    Vsetín hraje v plném počtu.

55:39
    Hosté opět ožili a Tihlář si připisuje další zákrok, tentokrát z kategorie lehčích.

54:47
    Hosté pět minut před koncem základní hrací doby srovnávají krok. Daniel Vaněk za brankou vybojoval puk a poslal jej na FRANTIŠKA ZÚBKA, který se parádní střelou do levého horního růžku branky nemýlil. Tihlář neměl sebemenší nárok. Asistence: Daniel Vaněk.

54:36
    Mikšovský střílel přes obránce, Tihlář kryje.

54:17
    Síly na ledě se vyrovnají. Jiří Šindelář obdržel od hlavního sudího Mrkvy 2 minuty za držení hole.

54:00
    Mario Brezáni dostává 2 minuty za napadení. Poněkud přísné vyloučení, přesilovka pro Porubu.

53:55
    Hruzík střílel od modré, následně se Matějka dostával do dobré příležitosti, ale byl obrán o puk.

53:23
    Vítek vyjel zpoza branky a zkoušel to již poněkolikáté z otočky, Tihlář si prostor u tyče dobře pohlídal.

52:41
    RT TORAX se připravuje o útočné pásmo, hlavní sudí viděl přihrávku rukou.

52:15
    Led je odklizen, může se opět hrát.

52:15
    To se samozřejmě nelíbí vsetínským fanouškům, kteří zaházeli led řadou neidentifikovatelných předmětů. Zřejmě se nějakou dobu nebude hrát.

52:15
    Martin Kubo dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

52:07
    Hruzík napálil pouze prvního stojícího obránce.

51:31
    Na druhé straně Podešva se prodral až do dobré střelecké pozice, Tihlář nadvakrát chytá.

51:09
    Šimkovič ještě udržel puk v útočné třetině.

50:23
    Hraje se již dlouho bez přerušení, čas plyne jako voda, Poruba se již jakoby soustředí jen na obranu.

49:29
    Matějka posílal touš před Plška, spoluhráče nenašel. Je to velký boj.

48:31
    Domácí operují v útočné třetině, ale schází jim střelba.

47:52
    Poruba je kompletní.

47:43
    František Zúbek sám u levé tyče, ale nedokázal z těžkého úhlu překvapit Tihláře.

47:07
    Poruba vyhazuje puk přes všechny čáry.

46:41
    Tichý napřáhl na modré, s tím nemohl mít Tihlář problémy.

45:52
    Byl však faulován a na lavici hanby odchází Luděk Krayzel – 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Vsetín.

45:52
    David Vítek sám před Plškem, ale ve velké šanci nedokázal dobře seřídit mířidla.

45:37
    Fardova tvrdá střela proletěla nad horní tyčí.

44:53
    Sedlář pouze nahodil puk na Plška, vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v útočném pásmu.

44:00
    Opět je k vidění velký boj o střední pásmo.

43:21
    Matějkova střela přes obránce končí v Plškově náruči.

42:34
    Hosté jsou nadále usazeni před Radkem Tihlářem, vhazuje se po jeho levici.

42:18
    Podešva s Kajabou operovali nebezpečně na brankovišti, ani jeden nedokázal poslat puk do branky.

42:03
    Porubští hokejisté vyhazují na zakázané uvolnění.

41:41
    Vsetín opět vstřelená branka povzbudila.

40:59
    Tak to byla vskutku nádherná kombinace na jeden dotek v podání první vsetínské formace. Na jejím konci ještě Vaněk vylepšil pozici pro FRANTIŠKA ZÚBKA, před kterým byla už zcela prázdná porubská branka. To skutečně nešlo nedát. Valaši se tak dostávají opět do kontaktu. Asistence: Daniel Vaněk, Jiří Farda.

40:34
    Poruba posílá puk do středního pásma, prozatím se brání úspěšně přesilovce soupeře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Je za námi druhá dvacetiminutovka, ve které hosté začali výborně a dvěma góly smazali náskok domácích. Jenže poté byla opět mírně aktivnější Poruba, která to dokázala vyjádřit i brankově a před poslední třetinou vede 4:2.

40:00

39:56
    Zúbek to ještě zkoušel zajímavě zpoza branky.

39:47
    V závěru třetiny jsme ještě viděli menší boxerskou vložku. Na trestnou lavici odchází vsetínský Martin Kubo – 2 minuty za hrubost a porubský Lukáš Prokop – 2+2 minuty za hrubost. Valaši si zahrají přesilovou hru.

39:16
    Další vyhození domácích až za Plškovu branku.

38:55
    Slavíkovi nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

38:23
    Porubě se ani tato početní výhoda příliš nepovedla, hosté jsou v plném počtu.

37:54
    Vsetínští se osvobozují.

37:24
    Na druhé straně Haškova střela propadla Plškovi a šla jen těsně okolo levé tyčky.

37:01
    Farda i v oslabení dokázal pořádně protáhnout Tihláře.

36:23
    Adam Mikšovský dostává 2 minuty za podražení. Poruba si zahraje přesilovku.

35:35
    Poruba právě vstřelila branku!
    V obraně Valachů to opět hořelo jako papír. Před Plška se drze natlačil Rostislav Vaněk, který sice ještě napoprvé neskóroval, ale z dorážky se už prosadil do poloprázdné klece JIŘÍ HAŠEK. Hosté se značně zlobí, protože brankář Plšek v tu chvíli ztratil masku, ale branka platí. Asistence: Rostislav Vaněk, Jiří Šindelář.

35:06
    Buček prověřil Plška střelou z těžkého úhlu.

34:17
    Na druhé straně ještě ani nepřejel Podešva modrou čáru a už směroval puk na Tihlářovu branku.

33:40
    Poruba je aktivnější, Prokop to zkoušel od modré.

33:12
    Kotouč končí na porubské střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

32:36
    Další zakázané uvolnění Valachů, kteří po tlaku z úvodu třetiny opět předvádí hokej, kterým se prezentovali v první tercii.

31:26
    Šimkovič posílal puk šikovně do brankoviště, ohrozit Plška nedokázal.

30:55
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, když měli problémy s rozehrávkou.

30:10
    Tihlář dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec kotouč ukryl pod svou lapačku.

29:44
    Porubští se drží v útočné třetině, schází tomu střelba.

29:01
    Zúbek se snažil najít před brankou Vaňka, kotouč však adresáta nenašel.

28:34
    Jan Podešva to zkoušel ke vzdálenější tyči, Tihlář měl připravenu svou lapačku.

27:45
    Hra se nám po třech brankách v rychlém sledu poměrně uklidnila.

27:01
    Na druhé straně opět útočí Vsetín, Tihlář si připisuje další zákrok.

26:18
    Tak s góly se nám najednou roztrhl pytel. Vsetínská obrana nedokázala vyhodit touš z prostoru před svou brankou a druhá porubská formace tak neustále operovala před Plškem. Nakonec Hašek šikovně přiťukl puk mezi kruhy MARKU PAVLAČKOVI, který se tvrdou ranou pod horní tyč nemýlil. Asistence: Jiří Hašek, Rostislav Vaněk.

25:27
    Poruba toho ve druhé třetině prozatím příliš nepředvedla.

24:44
    Dubec zůstal sám před Tihlářem, porubský gólman tentokrát chytá.

24:03
    A v Porubě máme srovnáno! Porubská obrana za sebou úplně zapomněla JIŘÍHO KORČÁKA, který využil Vítkovy přihrávky k samostatnému úniku. Ten zakončil ideálním blafákem a střelou k tyči. Asistence: David Vítek.

23:29
    Valaši jednoznačně ožili.

22:40
    A mohlo být bleskově srovnáno! Pěknou kombinaci Valachů zakončoval Daniel Vaněk, jenže před poloprázdnou brankou zamířil jen do pravé tyče.

22:21
    Hosté zůstali v útočném pásmu a vsetínští fanoušci mají poprvé důvod k radosti. MARTIN KUBO dostal puk od Brezániho a poměrně z těžkého úhlu, z konce kruhu, překonal Plška. Asistence: Mario Brezáni.

22:09
    Na druhé straně střílel bleskově po buly Brezáni, Tihlář působí nadále velmi jistě.

21:51
    Šimkovič tečoval těsně před Plškem Holušovu střílenou přihrávku, branku netrefil.

21:19
    Pro změnu zakázaného uvolnění se dopustili Valaši.

20:36
    Domácí posílají podruhé v řadě puk na zakázané uvolnění.

20:17
    Vítek spíše jen propagačně vyzkoušel Tihlářovu pozornost.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

Je za námi první dvacetiminutovka, která patřila Porubě. Ta výborně brání a nepouští soupeře do výraznějších šancí, navíc se dokázala i dvakrát v rozmezí pouhých sedmnácti vteřin prosadit a po první třetině tak vede 2:0.

20:00

19:39
    Vsetín to má proti dobře bránícím Ostravanům těžké.

18:58
    Holuša dostal před Plškem až příliš prostoru, ani nadvakrát se neprosadil.

18:14
    Ani domácím se přesilovka nepovedla, Vsetín hraje v plném počtu.

17:25
    Vsetínský Vaněk výborně napadá a Poruba má problémy s rozehrávkou.

16:52
    Až nyní se podařilo Valachům vyhodit puk přes všechny čáry.

16:14
    Juraj Tichý dostává 2 minuty za držení protihráče, Poruba si zahraje přesilovou hru.

16:14
    Signalizovaná výhoda domácím svědčí, Buček dorážel před Plškem Krayzelovu střelu, hostující gólman chytá.

15:32
    Porubská obrana šla střídat a na modré dostal puk volný Zúbek, jenže ani nadvakrát Tihláře překonat nedokázal.

14:49
    Hašek se snažil z otočky najít před brankou Pavlačku, kotouč k němu nedošel.

14:17
    Vsetín se drží v porubské obranné třetině, ale šance si vypracovat nedokáže. Poruba nadále výborně brání.

13:40
    Střelu Vodáka ukryl Radek Tihlář bez problémů do své lapačky.

13:24
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

13:01
    Vsetínský forvard již odchází s bolestivou grimasou na střídačku. Věřme, že bude v pořádku.

13:01
    Aby nebylo těch pohrom pro hosty málo, na ledě zůstává ležet David Vítek a nevypadá to s ním příliš dobře. Rozhodčí přerušují hru.

12:39
    Tak to je pro hosty studená sprcha, když se Poruba dokázala prosadit hned dvakrát v rozmezí pouhých sedmnácti vteřin. Vaněk předložil puk MARKU PAVLAČKOVI, který se k tyči nemýlil. Plšek byl naprosto bez šance. Asistence: Rostislav Vaněk, Jiří Hašek.

12:22
    Poruba jde do vedení po vskutku pohledné kombinaci. V signalizované výhodě dokázal Buček prakticky v leže najít před brankou úplně volného JANA MATĚJKU, který jen nastavil hůl a trefil se přesně pod horní tyč. Asistence: Martin Buček.

11:58
    Pokus Šimkoviče přes obránce byl zblokován.

11:08
    Menší závar na brankovišti řeší Tihlář ukrytím kotouče pod svou lapačku.

11:00
    Poruba je kompletní, oslabení přečkala bez problémů.

10:27
    Další vyhození domácích, Vsetínu se přesilovka příliš nedaří.

09:59
    RT TORAX opět vyhazuje touš přes všechny čáry.

09:44
    Dubec předložil přihrávku na brankoviště na volného Mikšovského, který mezeru mezi Tihlářovými betony nenašel.

09:16
    Tichý trefil od modré jen jednoho ze svých spoluhráčů, následně Poruba vyhazuje.

09:00
    Zbytečný útočný faul Ostravanů. Jiří Hašek inkasuje 2 minuty za držení protihráče. Přesilovka pro Vsetín.

08:34
    Vaněk posílal puk před branku, ale tam si opět dobře počínala domácí obrana.

07:58
    Hráče v červených dresech zastavuje hvizd sudího – offside.

07:31
    Sedlář pouze nahodil puk za vsetínskou branku, oba celky dobře brání.

06:50
    Prozatím sledujeme opatrnou podívanou, příliš branek pravděpodobně neuvidíme.

06:08
    Korčák se snažil najít u druhé tyče jednoho ze svých spoluhráčů, puk však adresáta nenašel.

05:34
    Valaši se jen těžko dostávají přes střední pásmo, které mají domácí dobře zahuštěné.

04:59
    Na druhé straně si domácí nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění.

04:19
    Po pěkné kombinaci zůstal před Plškem úplně osamocený Marek Sedlář, trefuje ovšem jen pravou tyč branky Vsetína.

03:55
    Valaši vyhazují touš přes všechny čáry, zakázané uvolnění z toho nebude.

03:26
    Nakonec jej dokázala vybojovat Poruba, která zahrozila Šindelářem. Plšek nemohl mít s jeho pokusem problémy.

02:59
    Sledujeme boj o puk ve středním pásmu.

02:18
    Vaněk svým jedovatým pokusem nastřelil pravou tyč, jenže ve stejnou chvíli zapískal čárový sudí offside.

01:29
    Pavlačkova střela od modré byla zblokována obranou Valachů.

00:57
    Také Mikšovský to zkoušel z levé strany, Tihlář chytá.

00:16
    Farda jako první vyzkoušel pozornost gólmana Tihláře, který dnes poprvé ve své kariéře hájí porubskou klec.

00:01

Oba celky jsou již připraveny na ledové ploše, utkání může každou chvílí začít.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Wolf, Hruzík, Šindelář, Zientek, Slavík, Prokop, Mládenka, Spusta – Krayzel, Matějka, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk R., Holuša, Sedlář, Vidlák, Šimkovič, Zuber, Chomič.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Žabčík – Vítek, Vaněk D., Zúbek, Mikšovský, Korčák, Dubec, Brezáni, Podešva, Kubo, Kajaba, Holík.

Rozhodčí: Mrkva – Rožánek, Vengřín R.

Dle delegací ČSLH by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Roman Mrkva z Frýdku-Místku. Jeho čárovými kolegy budou pánové Rudolf Vengřín z Ostravy a Vladimír Rožánek ze Studénky.

V přípravě se po špatném začátku dokázali Porubští dostat do herní pohody a čtyřikrát v řadě neprohráli, když zdolali Opavu, dvakrát Frýdek-Místek a dokázali remizovat na půdě Nového Jičína. Jenže v dalších čtyřech zápasech již RT TORAX na pomyslné body nedosáhl a podlehl po nedobrých výkonech postupně Novému Jičínu, Opavě, Prostějovu a naposledy právě i Vsetínu.

Těsně před začátkem soutěže se navíc porubskému vedení podařilo získat brankáře Radka Tihláře, jenž v loňské sezóně hájil tyče přerovských Zubrů. Situace ohledně gólmanů se tak zdá být značně zamotaná. Post jedničky totiž dosud zastával Michal Gleich. Brankoviště Vsetína budou, stejně jako v uplynulé sezóně, hájit Lukáš Plšek a Petr Hromada.

Také Poruba samozřejmě zaznamenala přes léto řadu změn. Tou největší je příchod nové trenérské dvojice, kormidla A-týmu se chopili Aleš Tomášek a Martin Smeták. Obranné řady posílil havířovský Lukáš Zientek, v útoku mohou fanoušci po několika letech opět vidět v porubském dresu zkušeného Jiřího Haška. K oporám by měli patřit také nově příchozí Michal Holuša, Martin Buček a Jan Matějka.

První přípravné utkání sehráli Valaši až 21. srpna, to uspěli v domácím souboji s Novým Jičínem. Následovaly dvě porážky, nejprve s polskou Toruní a následně nenašli recept ani na Valašské Meziříčí. Následovala čtyři utkání, v nichž Vsetín nepoznal hořkost porážky, když postupně uspěl na půdě slovenské Považské Bystrice, remizoval v Novém Jičíně, zdolal ve valašském derby Bobry a zvítězil v Porubě. Na závěr přípravy sehrál dvojutkání s Přerovem, v obou případech byli úspěšnější Zubři.

Obranné řady vyztužil šikovný vytáhlý bek Juraj Tichý, po dvou sezónách to ve Vsetíně zkouší také Tomáš Vodák. Útočné řady posílil Mário Brezáni, ten loňskou sezónu působil v Havířově. Nováčky týmu jsou také Adam Mikšovský a Slovák Patrik Rosenberg, jenž je stále na listině zraněných hráčů.

Stejně jako v uplynulém ročníku se kormidla Valachů chopil Viktor Hlobil. Jeho asistentem je Libor Forch. Na Lapači se udály přes léto určité změny. Kádr opustili například Michal Hrčka, Antonín Sprušil, Zbyněk Spitzer, Daniel Dědek, Jozef Šimek nebo David Hoďa. Největší ztrátou je však odchod veterána Jiřího Heše.

Příjemný den z Ostravy – Poruby. Fanoušci východní části II. hokejové ligy se konečně dočkali startu své oblíbené soutěže. Na programu je celkem pět utkání, mezi kterými nechybí ani souboj Poruby se Vsetínem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 13. Matějka (Buček), 13. Pavlačka (Vaněk R., Hašek), 27. Pavlačka (Hašek, Vaněk R.), 36. Hašek (Vaněk R., Šindelář) - 23. Kubo (Brezáni), 25. Korčák (Vítek), 41. Zúbek (Vaněk D., Farda), 55. Zúbek (Vaněk D.), 65. Podešva

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Wolf, Hruzík, Šindelář, Zientek, Slavík, Prokop, Mládenka, Spusta – Krayzel, Matějka, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk R., Holuša, Sedlář, Vidlák, Šimkovič, Zuber, Chomič.
    VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Žabčík – Vítek, Vaněk D., Zúbek, Mikšovský, Korčák, Dubec, Brezáni, Podešva, Kubo, Kajaba, Holík.