Liberec – Chomutov 2:5 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 2:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:4 (kon.) | Sparta – Kladno 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 23.09.2012, 17:30 • KV Arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Západočeské derby dnes čeká KV Arenu. V lepší pozici vstoupí do utkání určitě Plzeň, která je se šesti body na třetí příčce tabulky. To Energie má úplně jiné starosti. Jediný bod si připsala za prohru v prodloužení na Spartě, což není ideální vizitka. Ovšem do duelu těchto dvou soupeřů většinou žádný nevstupuje jako favorit. Derby je jako jiná část sezony.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Závorka) – Gřegořek, Gulaši, Gründling, Prošek, Látal, Kloz, Rohan M. – Košťál, Skuhravý, Zucker – Koblasa, Vachovec, Rohan T. – Zaťovič, Pech, Kumstát – Skladaný, Pohl, Keith – Doležal

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) – Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Boháč – Heřman, Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Kovář, Hollweg, Pitule, Dvořák, Havlíček, Gulaš, Pletka

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek.

Oba týmy nastupují na led KV Areny.

Znovu se potvrzuje pravidlo o návštěvnosti na Západočeské derby.

00:01

00:30
    Milan Gulaš se řítil sám na Mensatora, ale ten jeho krátkou kličku chytá.

01:16
    Energie se snaží dostat do pásma Plzně.

01:58
    Zaťovič s velkým klidem obešel bezmocného Boháče. Akce se pak ale zastavila.

02:46
    Koblasa elegantně posunul na Vachovce, který se vyřítil dopředu, kde ho hráči hostí zneškodnili.

03:40
    Prošek zachytil puk na útočné modré, vystřelil a před brankou ještě puk zvednul Skuhravý. Svoboda pozorně chytil.

03:44
    Vyloučen Dan Růžička (PLZ) za zdržování hry.

04:05
    Plzeň se poprvé osvobodila.

04:33
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Puk se po skvělé práci Petra Gřegořka na modré čáře dostal až k Lukáši Pechovi, který jej předložil na zlatém podnose MARTINU ZAŤOVIČOVI mezi kruhy. Ten jej pak po tyčku poslal za Svobodova záda. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát.

05:42
    Velké šance na obou stranách. Nejdříve se vyznamenal Mensator proti Kratěnovi a na druhé straně Matt Keith po parádní spolupráci trefil jen beton přesunujícího se Svobody.

06:33
    Znovu Energie v útoku. Domácí žene obrovská fanouškovská základna.

07:19
    Lukáš Pech se dostal do branky i s pukem a bude se telefonovat videorozhodčímu!

07:19
    Sudí už ví.

07:19

Hodně kuriózní branku vstřelil LUKÁŠ PECH. Puk zůstal ležet na Svobodovi, se kterým se obráncem sražený Pech dostal až do branky. Branka byla nakonec videorozhodčím potvrzena! Asistence: Petr Kumstát.

08:27
    Ale Plzeň se snadno nevzdá. na ledě bojuje Kovářova pětka.

08:42
    Bude se vyloučovat. Na trestnou usedne Jiří Doležal (KVA).

09:08
    Skuhravému se podařilo podruhé v řadě vyhodit.

09:43
    Jakub Jeřábek dostal přihrávku mezi kruhy, kde ho nikdo nehlídal, ke střele se pokleknul, ale skvělým zákrokem jej vychytal Lukáš Mensator!

10:09
    Puk je znovu mimo pásmo.

10:30
    Tomáš Slovák nezachytil puk u mantinelu.

10:47
    Hollweg se pustil do Vojtěcha Kloze a Plzeň si připisuje svojí malou výhru v dnešním utkání.

10:47
    Řeší se tresty pro obě strany.

10:47
    Kloz dostal 2 minuty za hrubost, stejně jako Gřegořek (oba KVA) na druhé straně 10 min. pro Pituleho a 2+10 pro Hollwega.

11:06
    Hosté tedy hrají přesilovku.

11:24
    Mensator zatím chytá skvěle. Roztáhl se jak široký, tak dlouhý a zabránil několika střelám hostí.

11:50
    Hosté jsou usazeni v pásmu Energie.

12:11
    Ale Pletka taky nedokázal překonat Mensatora.

12:45
    Plzeň právě vstřelila branku!

Ještě to bylo v přesilovce. MARTIN STRAKA stál u pravé tyče a po skvělé nahrávce od Vlasáka zasunul do odkryté branky. Geniální souhra hostí.

13:15
    Hra má obrovské tempo! Nechybělo moc a Pohl vrátil energetikům dvoubrankové vedení.

14:11
    Vyloučení pro Růžičku (PLZ) a Keitha (KVA). Oba na dvě minuty za hrubost. Bude se ale hrát 4 na 4.

14:46
    Hosté měli šanci, ale rychle dokázali energetici obrátit a zákrok si proti Košťálově jedovce musel připsat Svoboda.

15:20
    Gřegořkova střela po zadovce od Kumstáta nebyla pro Svobodu problém.

16:04
    Mensator po nahození ze středního pásma ukryl puk v lapačce.

17:23
    Úplně volná branka číhala na Straku, ale ten nedokázal vystřelit.

18:11
    Puk se zasekl někde v chumlu těl v okolí Mensatorovy branky.

18:35
    Hosté nemohli v akci pokračovat kvůli signalizovanému ofsajdu.

18:50
    Vachovec vystřelil do zadního mantinelu, ale jeho střela se odrazila před branku. Tam si mladý štírek aktivně dojel, což se nelíbilo Kovářovi, který se do karlovarského útočníka pustil. Pak ale plzeňský útočník schytal dvě rány rukavicí a další počínání už si rozmyslel.

19:38
    Gulašovu ránu zbrzdil na svých chráničích Gřegořek.

19:59

Poslední sekunda první třetiny. Výborný tlak na branku přetavil v gól VÁCLAV PLETKA. Asistence: Jozef Balej.

20:00

Bude zajímavé sledovat, jak si Energie povede v další části utkání. Branka inkasovaná v poslední sekundě by mohla přelít psychickou pohodu na plzeňskou stranu. Energetici vedli už v osmé minutě o dvě branky, ale svůj náskok prohospodařili. Celkově ale uvidíme, jak se bude utkání dále vyvíjet.

Na ledě budou vystupovat tanečníci z Tanečního Studia Mirákl. Mistři světa z Polska 2011.

Co nevidět začne druhá třetina.

20:01

20:08
    Pitule s Hollwegem stále odpykávají své desetiminutové tresty.

20:47
    Gřegořek vyčkává za brankou Mensatora.

21:21
    Kovář si přitáhl Kumstáta hokejkou. Šindler i Lacina zůstávají v klidu.

22:28
    Domácí se dostávají z vlastní třetiny k nebezpečným únikům.

23:35
    Vlasák nechal z mezikruží jen vyniknout Mensatora.

24:52
    Nenápadná střela z hokejky Skuhravého hodně potrápila Adama Svobodu.

25:49
    Martin Gründling se skvěle vrátil za akcí 2 na 1, kterou zvládl překazit.

27:50
    Koblasa dojel puk za Svobodovou brankou. Tam ho složili dva obránci hostí.

28:31
    Kloz žabičkou Svobodu nepřekvapil.

28:38
    Druhá střela v podání tohoto beka už byla výrazně nebezpečnější.

28:58
    Kovář trefuje horní tyčku Mensatorovy branky.

29:45
    Mensator drží puk v lapačce, Kumstát ještě reklamuje u sudího zákrok na svou osobu.

29:54

Tomáš Slovák vystřelil od modré a JAKUB LEV tečoval puk mimo Mensatorův dosah. Asistence: Tomáš Slovák.

31:02
    Kloz až překvapivě kreativně rozehrál akci, na jejímž konci stál Pech a zákrok Adama Svobody.

31:20
    Další vyhození Plzně.

31:58
    Prošek nedokázal zpracovat přihrávku na modré čáře.

33:01
    Pohl nedokázal přejít dobře přes modrou čáru.

33:43
    Pletka z vyložené pozice ani netrefil branku.

34:15
    Vachovcova akce byla zastavena pro údajný ofsajd. Marušák se pak do karlovarského hráče za vlastní brankou pustil.

34:15
    Michal Vachovec (KVA) si asi neodpustil nějakou poznámku a dostal 10 min. trest za nesportovní chování.

34:45
    Domácí zakládali protiútok, ale marně.

35:43
    Trest pro Jana Kováře (PLZ) za nedovolené bránění.

35:52
    Střela Michala Gulašiho zamířila těsně vedle.

36:58
    Energii se ještě nepodařilo usadit se v pásmu.

37:43

38:06
    Střela od modré byla sražena mimo branku Lukáše Mensatora.

38:25
    Vhazování po pravici domácího brankaře.

38:59

Kdo si myslel, že první branka Plzně byla ukázkou geniality, tak musí uznat, že tohle bylo ještě něco víc! Kumstát projel celé hřiště, za brankou přihrál MARTINU ZAŤOVIČOVI, který se obtočil před branku, udělal kličku a zasunul pod ležícího Svobodu. Asistence: Petr Kumstát.

39:48
    Plzeň ještě stihla zahrozit.

39:58
    Ale to i domácí! Jen tak tak, že nejel Jan Košťál sám na Svobodu. Tygřím skokem zachytil únik jeden z obránců.

40:00

V KV Areně se odehrála zajímavá druhá třetina plná tvrdých soubojů. Nakonec skončila dvěma brankami. První se trefil hostující Lev, ale 61 sekund do sirény se trefil Martin Zaťovič a srovnal skóre.

40:01

40:33
    Energetici se rychle usadili v útočné třetině.

41:01
    Jan Hanzlík (PLZ) objal Zuckera a vysloužil si trest za držení.

41:13

Jako zkušený střelec si počínal PETR GŘEGOŘEK. Dostal puk před branku, naznačil střelu, udělal kličku doleva, další naznačení a pak zakončil za ležícího Svobodu. Neskutečné představení domácího beka! Asistence: Petr Kumstát a Michal Gulaši.

42:21
    Psychickou výhodu mají jednoznačně domácí, kterým pomáhá i hlasitý kotel.

43:23
    Lukáš Pech si skvěle našel místo, ale Svoboda chytá.

43:28
    Dorážejícího Zaťoviče pak surově sundal St. Pierre (PLZ), za což odchází na dvě minuty pykat.

44:46
    Kovář byl odzbrojen Zaťovičem jako malý kluk. Z výhody se tak stala ztráta puku pro hosty.

45:28
    Energie si zatím v přesilovce žádnou větší akci nevytvořila.

45:43
    Po zákroku na Zuckera odchází na trestnou lavici Milan Gulaš (PLZ).

46:35
    Domácím se podařilo dostat před Svobodu.

47:00
    Po spršce střel drží hostující brankař puk ve své moci.

47:43

49:03
    David Zucker skvělým obranným zákrokem obral Baleje o střelu.

49:38
    Hosté se chystají na závěrečný tlak.

50:57
    Zucker pronikl až před Svobodu a v pádu, v otočce nedokázal brankaře překonat.

52:21

Hat-trick uzavírá MARTIN ZAŤOVIČ. Po skvělém pasu od Pecha zpoza branky prostřelil Adama Svobodu. Asistence: Lukáš Pech.

53:00
    No ale Plzeň se nevzdá tak snadno.

54:28
    Potyčka mezi Hollwegem a Gründlingem dopadla nerozhodně. Hostující rváč to ale ještě schytal slovně od fanoušků.

54:28
    Oba hráči si odnesli 5 + DKU za hrubost.

55:23

To bude ještě zajímavé. Puk se náhodně odrazil k MARTINU STRAKOVI, který zasunul z úhlu puk za Mensatora.

55:56
    Rozhodčí si vybral z mnoha soubojů právě ten Pohlův (KVA) a ten si tak půjde na dvě minuty odpočinout.

Dnešní utkání sleduje 5086 diváků.

56:19
    A puk je u Svobody!

56:45
    A znovu se energetici osvobodili.

57:16
    Teď měli domácí štěstí, že Jeřábkovi střela nesedla. Puk mimo domácí třetinu.