Liberec – Chomutov 2:5 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 2:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:4 (kon.) | Sparta – Kladno 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 23.09.2012, 17:30 • KV Arena • Tipsport extraliga

Energie předvedla srdnatější výkon a po zásluze získává tři body. Loučí se s Vámi Vladimír Koča. (20:13:12)

Na ledě probíhá obrovská děkovačka.

Nejlepší hráči: Martin Straka (PLZ) a Martin Zaťovič (KVA).

60:00

59:58
    Martin Straka (PLZ) hákoval střílejícího Zaťoviče a je hotovo.

59:49
    Trest pro Skuhravého (KVA)! To je nepříjemné pro domácí barvy!

57:16
    Teď měli domácí štěstí, že Jeřábkovi střela nesedla. Puk mimo domácí třetinu.

56:45
    A znovu se energetici osvobodili.

56:19
    A puk je u Svobody!

Dnešní utkání sleduje 5086 diváků.

55:56
    Rozhodčí si vybral z mnoha soubojů právě ten Pohlův (KVA) a ten si tak půjde na dvě minuty odpočinout.

55:23
    Plzeň právě vstřelila branku!

To bude ještě zajímavé. Puk se náhodně odrazil k MARTINU STRAKOVI, který zasunul z úhlu puk za Mensatora.

54:28
    Oba hráči si odnesli 5 + DKU za hrubost.

54:28
    Potyčka mezi Hollwegem a Gründlingem dopadla nerozhodně. Hostující rváč to ale ještě schytal slovně od fanoušků.

53:00
    No ale Plzeň se nevzdá tak snadno.

52:21
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Hat-trick uzavírá MARTIN ZAŤOVIČ. Po skvělém pasu od Pecha zpoza branky prostřelil Adama Svobodu. Asistence: Lukáš Pech.

50:57
    Zucker pronikl až před Svobodu a v pádu, v otočce nedokázal brankaře překonat.

49:38
    Hosté se chystají na závěrečný tlak.

49:03
    David Zucker skvělým obranným zákrokem obral Baleje o střelu.

47:43

47:00
    Po spršce střel drží hostující brankař puk ve své moci.

46:35
    Domácím se podařilo dostat před Svobodu.

45:43
    Po zákroku na Zuckera odchází na trestnou lavici Milan Gulaš (PLZ).

45:28
    Energie si zatím v přesilovce žádnou větší akci nevytvořila.

44:46
    Kovář byl odzbrojen Zaťovičem jako malý kluk. Z výhody se tak stala ztráta puku pro hosty.

43:28
    Dorážejícího Zaťoviče pak surově sundal St. Pierre (PLZ), za což odchází na dvě minuty pykat.

43:23
    Lukáš Pech si skvěle našel místo, ale Svoboda chytá.

42:21
    Psychickou výhodu mají jednoznačně domácí, kterým pomáhá i hlasitý kotel.

41:13

Jako zkušený střelec si počínal PETR GŘEGOŘEK. Dostal puk před branku, naznačil střelu, udělal kličku doleva, další naznačení a pak zakončil za ležícího Svobodu. Neskutečné představení domácího beka! Asistence: Petr Kumstát a Michal Gulaši.

41:01
    Jan Hanzlík (PLZ) objal Zuckera a vysloužil si trest za držení.

40:33
    Energetici se rychle usadili v útočné třetině.

40:01

V KV Areně se odehrála zajímavá druhá třetina plná tvrdých soubojů. Nakonec skončila dvěma brankami. První se trefil hostující Lev, ale 61 sekund do sirény se trefil Martin Zaťovič a srovnal skóre.

40:00

39:58
    Ale to i domácí! Jen tak tak, že nejel Jan Košťál sám na Svobodu. Tygřím skokem zachytil únik jeden z obránců.

39:48
    Plzeň ještě stihla zahrozit.

38:59

Kdo si myslel, že první branka Plzně byla ukázkou geniality, tak musí uznat, že tohle bylo ještě něco víc! Kumstát projel celé hřiště, za brankou přihrál MARTINU ZAŤOVIČOVI, který se obtočil před branku, udělal kličku a zasunul pod ležícího Svobodu. Asistence: Petr Kumstát.

38:25
    Vhazování po pravici domácího brankaře.

38:06
    Střela od modré byla sražena mimo branku Lukáše Mensatora.

37:43

36:58
    Energii se ještě nepodařilo usadit se v pásmu.

35:52
    Střela Michala Gulašiho zamířila těsně vedle.

35:43
    Trest pro Jana Kováře (PLZ) za nedovolené bránění.

34:45
    Domácí zakládali protiútok, ale marně.

34:15
    Michal Vachovec (KVA) si asi neodpustil nějakou poznámku a dostal 10 min. trest za nesportovní chování.

34:15
    Vachovcova akce byla zastavena pro údajný ofsajd. Marušák se pak do karlovarského hráče za vlastní brankou pustil.

33:43
    Pletka z vyložené pozice ani netrefil branku.

33:01
    Pohl nedokázal přejít dobře přes modrou čáru.

31:58
    Prošek nedokázal zpracovat přihrávku na modré čáře.

31:20
    Další vyhození Plzně.

31:02
    Kloz až překvapivě kreativně rozehrál akci, na jejímž konci stál Pech a zákrok Adama Svobody.

29:54

Tomáš Slovák vystřelil od modré a JAKUB LEV tečoval puk mimo Mensatorův dosah. Asistence: Tomáš Slovák.

29:45
    Mensator drží puk v lapačce, Kumstát ještě reklamuje u sudího zákrok na svou osobu.

28:58
    Kovář trefuje horní tyčku Mensatorovy branky.

28:38
    Druhá střela v podání tohoto beka už byla výrazně nebezpečnější.

28:31
    Kloz žabičkou Svobodu nepřekvapil.

27:50
    Koblasa dojel puk za Svobodovou brankou. Tam ho složili dva obránci hostí.

25:49
    Martin Gründling se skvěle vrátil za akcí 2 na 1, kterou zvládl překazit.

24:52
    Nenápadná střela z hokejky Skuhravého hodně potrápila Adama Svobodu.

23:35
    Vlasák nechal z mezikruží jen vyniknout Mensatora.

22:28
    Domácí se dostávají z vlastní třetiny k nebezpečným únikům.

21:21
    Kovář si přitáhl Kumstáta hokejkou. Šindler i Lacina zůstávají v klidu.

20:47
    Gřegořek vyčkává za brankou Mensatora.

20:08
    Pitule s Hollwegem stále odpykávají své desetiminutové tresty.

20:01

Co nevidět začne druhá třetina.

Na ledě budou vystupovat tanečníci z Tanečního Studia Mirákl. Mistři světa z Polska 2011.

Bude zajímavé sledovat, jak si Energie povede v další části utkání. Branka inkasovaná v poslední sekundě by mohla přelít psychickou pohodu na plzeňskou stranu. Energetici vedli už v osmé minutě o dvě branky, ale svůj náskok prohospodařili. Celkově ale uvidíme, jak se bude utkání dále vyvíjet.

20:00

19:59

Poslední sekunda první třetiny. Výborný tlak na branku přetavil v gól VÁCLAV PLETKA. Asistence: Jozef Balej.

19:38
    Gulašovu ránu zbrzdil na svých chráničích Gřegořek.

18:50
    Vachovec vystřelil do zadního mantinelu, ale jeho střela se odrazila před branku. Tam si mladý štírek aktivně dojel, což se nelíbilo Kovářovi, který se do karlovarského útočníka pustil. Pak ale plzeňský útočník schytal dvě rány rukavicí a další počínání už si rozmyslel.

18:35
    Hosté nemohli v akci pokračovat kvůli signalizovanému ofsajdu.

18:11
    Puk se zasekl někde v chumlu těl v okolí Mensatorovy branky.

17:23
    Úplně volná branka číhala na Straku, ale ten nedokázal vystřelit.

16:04
    Mensator po nahození ze středního pásma ukryl puk v lapačce.

15:20
    Gřegořkova střela po zadovce od Kumstáta nebyla pro Svobodu problém.

14:46
    Hosté měli šanci, ale rychle dokázali energetici obrátit a zákrok si proti Košťálově jedovce musel připsat Svoboda.

14:11
    Vyloučení pro Růžičku (PLZ) a Keitha (KVA). Oba na dvě minuty za hrubost. Bude se ale hrát 4 na 4.

13:15
    Hra má obrovské tempo! Nechybělo moc a Pohl vrátil energetikům dvoubrankové vedení.

12:45

Ještě to bylo v přesilovce. MARTIN STRAKA stál u pravé tyče a po skvělé nahrávce od Vlasáka zasunul do odkryté branky. Geniální souhra hostí.

12:11
    Ale Pletka taky nedokázal překonat Mensatora.

11:50
    Hosté jsou usazeni v pásmu Energie.

11:24
    Mensator zatím chytá skvěle. Roztáhl se jak široký, tak dlouhý a zabránil několika střelám hostí.

11:06
    Hosté tedy hrají přesilovku.

10:47
    Kloz dostal 2 minuty za hrubost, stejně jako Gřegořek (oba KVA) na druhé straně 10 min. pro Pituleho a 2+10 pro Hollwega.

10:47
    Řeší se tresty pro obě strany.

10:47
    Hollweg se pustil do Vojtěcha Kloze a Plzeň si připisuje svojí malou výhru v dnešním utkání.

10:30
    Tomáš Slovák nezachytil puk u mantinelu.

10:09
    Puk je znovu mimo pásmo.

09:43
    Jakub Jeřábek dostal přihrávku mezi kruhy, kde ho nikdo nehlídal, ke střele se pokleknul, ale skvělým zákrokem jej vychytal Lukáš Mensator!

09:08
    Skuhravému se podařilo podruhé v řadě vyhodit.

08:42
    Bude se vyloučovat. Na trestnou usedne Jiří Doležal (KVA).

08:27
    Ale Plzeň se snadno nevzdá. na ledě bojuje Kovářova pětka.

07:19

Hodně kuriózní branku vstřelil LUKÁŠ PECH. Puk zůstal ležet na Svobodovi, se kterým se obráncem sražený Pech dostal až do branky. Branka byla nakonec videorozhodčím potvrzena! Asistence: Petr Kumstát.

07:19
    Sudí už ví.

07:19
    Lukáš Pech se dostal do branky i s pukem a bude se telefonovat videorozhodčímu!

06:33
    Znovu Energie v útoku. Domácí žene obrovská fanouškovská základna.

05:42
    Velké šance na obou stranách. Nejdříve se vyznamenal Mensator proti Kratěnovi a na druhé straně Matt Keith po parádní spolupráci trefil jen beton přesunujícího se Svobody.

04:33

Puk se po skvělé práci Petra Gřegořka na modré čáře dostal až k Lukáši Pechovi, který jej předložil na zlatém podnose MARTINU ZAŤOVIČOVI mezi kruhy. Ten jej pak po tyčku poslal za Svobodova záda. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát.

04:05
    Plzeň se poprvé osvobodila.

03:44
    Vyloučen Dan Růžička (PLZ) za zdržování hry.

03:40
    Prošek zachytil puk na útočné modré, vystřelil a před brankou ještě puk zvednul Skuhravý. Svoboda pozorně chytil.

02:46
    Koblasa elegantně posunul na Vachovce, který se vyřítil dopředu, kde ho hráči hostí zneškodnili.

01:58
    Zaťovič s velkým klidem obešel bezmocného Boháče. Akce se pak ale zastavila.

01:16
    Energie se snaží dostat do pásma Plzně.

00:30
    Milan Gulaš se řítil sám na Mensatora, ale ten jeho krátkou kličku chytá.

00:01

Znovu se potvrzuje pravidlo o návštěvnosti na Západočeské derby.

Oba týmy nastupují na led KV Areny.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Závorka) – Gřegořek, Gulaši, Gründling, Prošek, Látal, Kloz, Rohan M. – Košťál, Skuhravý, Zucker – Koblasa, Vachovec, Rohan T. – Zaťovič, Pech, Kumstát – Skladaný, Pohl, Keith – Doležal

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) – Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Růžička, Boháč – Heřman, Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Kovář, Hollweg, Pitule, Dvořák, Havlíček, Gulaš, Pletka

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek.

Západočeské derby dnes čeká KV Arenu. V lepší pozici vstoupí do utkání určitě Plzeň, která je se šesti body na třetí příčce tabulky. To Energie má úplně jiné starosti. Jediný bod si připsala za prohru v prodloužení na Spartě, což není ideální vizitka. Ovšem do duelu těchto dvou soupeřů většinou žádný nevstupuje jako favorit. Derby je jako jiná část sezony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 5. Zaťovič (Pech, Kumstát), 8. Pech (Kumstát), 39. Zaťovič (Kumstát), 42. Gřegořek (Kumstát, Gulaši), 53. Zaťovič (Pech) - 13. Straka (Vlasák, Kovář), 20. Pletka (Balej), 30. Lev (Slovák), 56. Straka (Vlasák, Hanzlík)

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek