Dukla Praha – Bohemians 1905 4:2 (kon.) | Ostrava – Brno 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Příbram 3:1 (kon.)
Jablonec – Teplice 4:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 0:0 (kon.) | Slavia – Táborsko 2:1 (kon.)
Hr. Králové – Liberec 2:0 (kon.) | Č. Budějovice – Slovácko 2:1 (kon.)
SK Slavia Praha
2:1 (2:0)
FC SILON Táborsko
Pondělí 24.09.2012, 16:30 • Xaverov • Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

1

2
    Utkání nám začalo v poklidném tempu, nejvíce je u balonu domácí obrana v čele s Varyšem.

3
    Veselý se snažil vysunout lépe postaveného spoluhráče ale jeho přihrávka byla slabá a Táborsko založilo protiútok. Ten sice dotáhlo do konce, ale hlavička Kluzáka postrádala jak razanci tak přesnost.

5
    Hric si dovolil nasadit jesličky Zámečníkovi, ale přihrál přímo na jednoho z domácích.

5
    Džafič mohl pelášit sám před branku ale v cestě mu naštěstí stál Čonka a bez faulu ho čistě obral o balon.

6
    Nádherný centr Veselého šel před bránu a tečovat ho mohli hned tři spoluhráči, ani jeden se však ke střele nedostal a tak musel zakročit jeden z hostí a balon zakopl na roh. Ten už posléze Táborsko bez problému vyvezlo.

8
    Vondráček chtěl udělat kličku kolem Rosůlka, ten ho ale trefuje a bude z toho přímý kop.

8
    Který byl rozehrán nakrátko a Dostál vybízel ke střele své dobře umístěné spoluhráče, ovšem Mašek balon pro jistotu sklepl na další roh. Z toho už Slavia zahrozila, ale Zámečníkovi balon sjel za čáru.

10
    Stránskému se povedlo po dlouhé době zamířit s balonem do útoku, tam ale nepředvedl vůbec nic a může jít zpátky.

11
    Hric zachraňuje odkopem situaci, kdy za ním běželi hned dva protihráči.

12
    Mašek teď tvrdě zastavil Bazala, zatím se vše obešlo bez žlutého trestu.

13
    Souboj dvou osmiček, Bazal se ale dopustil faulu na Kluzáka a hosté tak ze 30ti metrů rozehrají.

14
    Čivičův centr ale našel pouze Vondráčka.

15
    Do vápna se hrnul další centr, Malina si ale okřikl a z těžké situace vyboxoval mimo pokutové území.

16
    Táborsko se nám postupně začíná rozehrávat a začíná být i nebezpečné, vše ale končí pouze před vápnem nebo daleko od brány, jako střela Pavlička.

17
    O zakončení se pokoušel v běhu i Hurka, mířil jen o centimetry nad břevno.

18
    Rychlý Džafič doslova přiletěl do souboje s Čonkou, naštěstí se dopustil faulu.

20
    Další Hurkův pokus, po pěkné kombinaci se pokusil vystřelit z otočky, ale trefuje zeleň za stadionem.

21
    Táborku opět zkazil útok zbytečný útočný faul, provinil se Rosůlek.

22
    Táborko vysunulo svoje bránění a Slavia má tak potíže se dostat kloudně na útočnou půli.

22
    Čonka neměl na vybranou, před Džafičem musel odkopnout na roh.

23
    Slavia právě vstřelila branku!

Čivič přetáhl roh a tím započal protiútok Slavie, po souboji před vápnem se odrazil k volnému MARTINU HURKOVI a ten tvrdou ranou prostřeluje Varyše. 1:0!

25
    A mohlo být velice rychle vyrovnáno, radost hráčů Táborska přerušil ofsajd.

26
    Hra se po vstřeleném gólu o něco zrychlila a hraje se ze strany na stranu. Tento styl ovšem evidentně nesedí ani jednomu mužstvu a vše končí po zbytečných chybách.

27
    Domácí si vytvořili menší tlak v útočné polovině, ale Čepelákův centr do vápna šel jen do rukavic Varyše.

29
    Bazalův faul zastavuje postupný útok Slavie, Táborsko uklidňuje hru rozehrou v obraně.

30
    Střelu Šimečka vyrazila z brány Pavličkova noha. Hosté se teď se štěstím ubránili druhému inkasovanému gólu.

31
    Taktické zastavení hry, Hryc fauloval Veselého. Šimeček místo centru volil rozeběh a běžel k vápnu, tam ale ztroskotala kombinace či nacvičený signál. Ještě Slavia dostala výhodu rohového kopu, ten ale trestuhodně zahodila.

33
    Další závar v pokutovém území Táborska. Vondráček zavezl balon a centroval naslepo před bránu, o střelu se z otočky pokoušel Šimeček ale jeho střela byla sražena, nakonec to na sebe vzal Zámečník a jeho tvrdá rána z úhlu skončila v síti za bránou.

36

Série útoků Slavie přinesla své ovoce, Vondráček skvěle rozehrál roh na vzdálenou tyč, balon přeletěl Varyše a zcela osamocený MAREK ČEPELÁK hlavou sklepává do sítě. 2:0!

37
    Po chvilce mohlo být ještě hůř, ale Varyš skvěle zasáhl nohama.

39
    Po faulu na Džafiče se kopalo proti brance Slavie, Čivič vyslal dobrý centr do vápna kde si na něj naběhl Malina ale pouze prolétl vzduchem na zem. Domácí obrana ale pohlídala balon daleko od hlav hostí a vracející se Malina napodruhé balon čapl.

40
    A nebezpečný protiútok na druhé straně, Šimeček byl v ofsajdu.

41
    Také Veselý se pokusil o svojí střelu, být brána o deset centimetrů více vlevo, byl by to třetí gól.

42
    Ale i Táborsko se vytáhlo v ofsajdu, nejméně o dva metry se za obránci nacházel Kluzák.

44
    Pohledný, rychlý útok Táborska zakončil Rosůlek svojí hlavičkou nad bránu. Malina se pouze pohoupal na břevně.

45
    Chvilku před koncem ještě mohl přijít útok hostí, bohužel si zakopli balon.

A je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky v síti Táborska. Úvod utkání byl takticky velice dobře vedený a ani jeden z týmů se výrazněji neprosadil. Táborsko ale vystrčilo růžky a začalo útočit, bohužel pro hosty byly všechny útoky buď zastaveny nebo neproměněny. Poté ale přišla ta správná hra Slavie, kterou zde sledujeme každý zápas a hosté nevěděli kam dříve skočit. Po nepovedeném rohu hostí se dostal v protiútoku ke střele Hurka a bez problémů vstřelil první gól Slavie. Táborsko sice rychle vyrovnalo ale byl pískán ofsajd a tak Slavia pokračovala v útočných štacích a to se vyplatilo, devět minut před koncem poločasu se po rohu Vondráčka prosadil nehlídaný Čepelák a určil tak výsledek prvního poločasu. Zbytek času se hrál výhradně na půlce Táborska a domácí měli spoustu šancí k navýšení skóre. To se však nepovedlo a další příležitost bude po poločasové přestávce. Zatím sledujeme pěkné utkání, které potěší oko diváka.

46

46
    Do druhého poločasu nastupují hosté s jednou změnou v sestavě, aktivního Adnana Džafiče vystřídal Michal Rabiňák.

48
    Hned na úvod měli domácí velkou šanci na zvýšení vedení, ale přímý kop Veselého nenašel nikoho a vše skončilo rohem pro Slavii. Nakrátko rozehraný roh, Dostál ale nedokázal odcentrovat a šance končí.

50
    Čivič musel před Zámečníkem ve skluzu odkopnout balon do zámezí. K exekuci se postavil Hurka a poslal balon do hry přímo na Vondráčka, který chtěl balon protečovat dál, ovšem poslal ho do zámezí. Rozehrávat bude Varyš.

51
    Po Čivičově chybě šel Bazal s balonem až k vápnu kde balon přenechal Zámečníkovi, ten sice nevyslal střelu ale Stránský div že balon neposlal do vlastní sítě. Z rohového kopu se posléze Slavia neprosadila.

53
    Poprvé za druhý poločas se dostalo Táborsko do útoku, kde si dokázalo vybojovat autové vhazovaní. Hosté již nic dalšího nedokázali a tak po své další nepřesnosti vracejí balon na kopačky domácích.

54
    Žlutá karta pro Josefa Bazala, který se dopustil zbytečného faulu.

56
    Druhý poločas zatím probíhá stejně jako ten první, po úvodním tlaku Slavie se hra vyrovnala a i Táborko útočí.

57
    Další přímák Čiviče, nemířil špatně ale nenašel žádného spoluhráče.

58
    Kalášek pěkným centrem zabrzdil ženoucí se Slavii do útoku.

59
    První střídání domácí Slavie, ze hry odstoupil Jakub Zámečník, kterého nahrazuje Marek Červenka.

59
    Pravděpodobně zraněného Tomáše Maška nahrazuje Lukáš Stuchlík.

62
    Na hřišti sledujeme útočné představení obou týmů, jako po celý zápas je vše doprovázeno chybami na obou stranách.

63
    Zajímavá rozehrávka Táborska, Hric po dvou tečích vyslal tvrdou ránu na bránu ale bohužel byla sklepnuta mimo a Vondráček odkopl co nejdále.

63
    Další tvrdý faul domácích, Daniel Veselý dostává žlutou kartu.

65
    Opět se k rozehrání přímého kopu postaral Čivič, ale slávisté vše ustáli a odrazili na roh. Z toho se ale Táborsko mohlo prosadit, Hricovu střelu k tyči skvělým zákrokem zneškodnil Malina.

66
    Slavisté doslova přestali hrát a Táborsko cítí šanci n zkorigování výsledku, tohle může domácí mrzet.

67
    Veselý se pokusil o přímou střelu z rozehrávky, balon se ale odrazil od jednoho hráče z Táborska.

69
    Mohli jsme sledovat dlouhou kombinaci domácích, kteří se ale dále než za půlku nedostali a hned jak se k balonu dostal hráč hostů tak se proviňují faulem.

69
    Stoprocentní šance Slavie! Hurka šel sám na brankáře a našel ještě lépe postaveného Červenku, ten se ale nepochopitelně nedokázal prosadit!

71
    Druhé střídání Slavie, ze hřiště se pakuje Jiří Vondráček a nahrazuje ho Marek Šittich.

71
    Vzápetí třetí střídání domácích, za hřiště odstupuje Martin Hurka kterého střídá Lukáš Malcharek.

72
    Také hosté střídají, hru opustil Ondřej Stránský a přišel Jakub Rosůlek.

76
    Po střídáních jsme sledovali několik šancí na obou stranách, nejprve domácí měli nejméně dvě šance ale tu největší mělo Táborsko, jenže Jakub Rosůlek mířil mimo prázdnou bránu.

78
    Rohový kop Slavie, Varyš bez problémů kryje.

79
    Čtvrté střídání domácích, ze hřiště odstupuje Daniel veselý, kterého nahrazuje Robert Hrubý.

79
    Hosté také střídají, odchází Josef Kluzák a zahraje si Roman Mužík.

82
    Hra postupně ztratila napětí i nápor. Několik střídání, které šli jedno za druhým rozhodilo hru obou týmů a tak se hraje téměř od znova. Slavia si hlídá náskok a Táborsko se snaží o snížení, ale chyb je hodně. A pokud už náhodou něco projde na Malinu tak ten si zatím počíná bez problémů.

84
    V areálu na Xaverově se mírně stmívá již teď ale zatím to není tolik poznat, pouze pohledem na světelnou tabuli, která doslova září.

85
    Zbrklý útok Táborska a domácí se hnali do jednoho z protiútoků, ale Červenka opět mířil mimo. Táborsko ale pustilo domácí k dalšímu útoku kde diskutabilně spadl Malcharek, na penaltu to ale spíše nebylo.

87
    MAS právě vstřelil branku!

Nepřehledná situace a Táborsko snižuje, MARTIN VORÁČEK se nachomýtl ke střele a trefuje se. 2:1!

88
    Tak to byl brutální faul hostujícího Davida Pavlička, jasná žlutá karta!

89
    tak tohle je vynucené střídání, ze hry odstupuje otřesený Robert Hrubý, kterého střídá Nikolas Salašovič.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90+1
    Slávisté ztrácejí balon na útočné polovině a hosté se ženou do protiútoku. Před Jindřichem Rosůlkem sbírá Malina a zbrkle rozehrává přímo na Varyše.

Sudí Adam ukončuje utkání přesně po dvou nastavených minutách a Slavia tak dnešní zápas vyhrává 2:1 a zůstává neporažená na domácí půdě již po pátém zápase. Po pohledném prvním poločase ten druhý nepřinesl tak pěknou podívanou ale škaredé fauly po kterých na každé straně odstoupil otřesený hráč. Zprvu měla Slavia možnost dát třetí a nejspíše pojišťovací branku, to se nepovedlo a Táborsko nastoupilo. tentokráte to hostům vydrželo až do konce poločasu a slávisté se na výhru nadřeli. Domácí se spoléhali na protiútoky a to jim moc štěstí nepřineslo, šanci měl ale Červenka, který nedal jasnou šanci. Táborsko pak začalo útočit hlava nehlava a dalo chvíli před koncem gól. naštěstí pro domácí se poté hosté nedostali k přímé střele.

To je z dnešního utkání juniorky Slavie vše a já se s Vámi loučím. Další domácí utkání ze Xaverova je v plánu za 14 dní, tedy 8. října od 16:00h. (18:24:13)