Brest – Bordeaux 1:1 (kon.) | Lorient – Lyon 1:1 (kon.) | Marseille – PSG 2:2 (kon.)
Stade Brestois 29
1:1 (1:0)
Girondins Bordeaux
Neděle 07.10.2012, 14:00 • Francis-Le Blé - Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Máme za sebou velice pohledné utkání, které skončilo zřejmě spravedlivou dělbou bodů. Domácí se dostali již v prvním poločase do vedení, ale ve druhé půli dokázali hosté zásluhou Diabatého skóre srovnat. Jak Brestois, tak i Bordeaux měli možnost utkání rozhodnout ve svůj prospěch, ale nestalo se a tak si oba přípíší po jednom bodě do tabulky.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží. (15:52:31)

90+4
    Již běží poslední minuta nastavení a domácí se dostávali do zajímavé příležitostí, ale obránce skvěle zakročil a nepustil míč do pokutového území.

90+3
    Na začátku třetí minuty nastavení odchází domácí Coulibaly, kterého nahradí Dernis.

90+2
    Domácí budou odkopávat od vlastní brány.

90+1
    Celou akci hosté zakončili dělovkou Obraniaka, který však bránu minul. Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty!

90
    Zajímavá standartní situace pro Bordeaxu po faulu na Jussieho.

89
    Pomalu, ale jistě se nám blíží závěr utkání. Zápas však právě v těchto momentech nabízí velice pohledný fotbal s šancemi na obou stranách.

88
    Na druhé straně se k hlavičce dostal Baysse a jeho pokus skončil na břevně brány Bordeaux.

88
    Trochu je přibrzdí žlutá karta Henriqueho, který to s aktivitou přehnal.

87
    Neuvěřitelné štěstí pro Thébauxe! Po rohovém kopu přišla razantní hlavička, ale míč letěl přesně do míst, kde stál domácí brankář a tak míč dokázal chytit. Hosté mají nyní velké šance na rozhodnutí zápasu!

85
    Domácí opět přežili infarktovou chvíli! Diabaté nebezpečně vypálil a brankář Thébaux jeho pokus vytěsnil, ale dlouho nebylo jasné, jestli se míč přesto neocitne v bráně. Nestalo se a stav se tak nemění.

83
    Diabaté ukázal herecké umění v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí správně penaltu neodpískal.

80
    Druhá změna na straně Brestois. Hřiště opouští autor první branky Ben Basat, kterého nahradí Ayite.

80
    Centr domácích zlikvidoval pozorný Carraso.

78
    Po přímém kopu hostů se v šestnáctce Brestois míč odrážel od hlaviček několika hráčů, ale nakonec skončil v zámezí a tak hosté zahrávali rohový kop. Z toho nic zvláštního nevytěžili.

77
    Hlavička Lesoimiera minula bránu.

76
    První střídání předvedla domácí lavička. Odešel Grougi, který měl žlutou kartu a nahradil ho Chafni.

74
    Velmi dobrý postřeh předvedl Carraso v bráně Bordeaux - na nic nečekal a okamžitě vysprintoval pro míč a zachytil ho před dotírajícím útočníkem, který by v případě zisku míče utíkal sám na bránu.

Jozef Valenčík

Branky: 37. Ben Basat - 68. Diabaté

Karty:   64. Lička (BST), 71. Grougi (BST) - 56. Diabaté (BOR), 72. Plašil (BOR), 88. Henrique (BOR)

Stade Brestois 29: Thébaux - Lorenzi, Kantari, Baysse, Traore, Sissoko, Grougi, Lička, Lesoimier, Caoulibaly, Ben Basat
    Girondins Bordeaux: Carraso - Mariano, Henrique, Pianus, Sané, Trémoulinas, Gouffran, N'Guemo, Plašil, Obraniak, Tidiane Diabaté

Rozhodčí: Turpin - Danos, Zakrani