Kazaň – Ufa 3:4 (po s.n.) | Spartak Moskva – Minsk 4:1 (kon.) | Doněck – Viťaz 1:2 (kon.)
Riga – Čerepovec 0:1 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
HC Donbass Doněck
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 07.10.2012, 16:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu hokejového utkání ruské KHL mezi týmy HC Donbass Doněck - Viťaz Čechov.

Ač se jedná o utkání dvou týmů ze spodku ligové tabulky (oba kluby jsou v hodnocení ligy až na 24. resp. 22. místě z šestadvaceti mužstev), můžeme se rozhodně těšit na pěkný hokejový duel. Domácí hokejový stadion s kapacitou 4130 diváků by měl být zaplněný a hnát své "miláčky" k důležitému vítězství.

HC DONBASS
    Domácí jsou v této sezóně v KHL nováčkem a narozdíl od dalších dvou nováčků, Lva Praha a Slovanu Bratislava, neprožívají zrovna povedenou premiéru v prestižní lize. Ač se ukrajinský hokejový "Šachťar", jak je mnohými ruskými experty Donbass přejmenován, může pyšnit slušným finančním rozpočtem, potácí se tým na samém chvostu tabulky. Tým vedený slovenským koučem Juliusem Šuplerem střídá výhry prohry poměrně pravidelně a mělo-li by zůstat toto pravidlo zachováno, čeká na domácí v tomto utkání prohra. S tím se ale, po posledním vítězství nad Rigou 4:2 domácí smířit nechtějí a rádi by si poprvé v sezóně připsali dvě vítězství v řade!
    V kádru Donbassu nalezneme pestou legionářskou směsici - Američan, Lotyš, Švédové, Finové, Rusové, Slováci, Lotyš a také dva Češi - Václav Nedorost a Lukáš Kašpar!

VIŤAZ ČECHOV
    Hosté, kteří se zatím proslavili nejvíce různými rvačkami a kterým v KHL neřekne nikdo jinak, než "klub rváčů", se snaží vymanit ze svého stínu a pomoci jim k tomu má i nový prezident Michail Golovkov. V kádru Viťjazu nalezneme obávaného kanadského bijce, Trevora Gilliese, ten se ale v současné "nové době" Viťjazu příliš neprosazuje. Dle vyjádření klubu není připraven, ale rozhodně se ho klub nechce vzdát: "ostré hochy mají dnes i jiné týmy a my se musíme bránit...", prohlašuje, mj., nový prezident klubu, dříve prezident Dynama Moskva a poradce předsedy představenstva petrohradské SKA. Hosté jsou ve vleklé krizi, kdy během posledních jedenácti utkání získali pouhé dvě výhry! Tuto nelichotivou bilanci budou chtít hosté zlomit právě v dnešním utkání!
    V dresu Viťjazu nebudeme sledovat žádného české hráče.

HC Donbass Doněck: Ersberg (Berezin) - Babčuk, Obšut, Ponikarovsky, Kiiskinen, Fedotěnko - Wilson, Pilař, Pettersson, Nedorost, Dadonov - Podhradský, Puistola, Tuppurainen, Wirtanen, Kvitčenko - Silnickij, Těreščenko, Kočetkov, Varlamov, Matoušek

Viťaz Čechov: Kasutin (Samonov) - Chafizullin, Troščinskij, Koroljov, Baďjukov, Koroljuk - Golovkov, Markov D., Timkin, Černov, Panarin - Fahey, Markov A., Hennessy, Bělousov, Dvurečenskij - Kudinov, Malevič, Cullen, Jablonskij, Tuljakov

Rozhodčí: Deyev, Safiullov - Kuchava, Novikov.

00:01

03:46
    Hosté hrají první přesilovou hru, na trestnou lavici odchází český legionář Václav Nedorost.

05:46

05:55
    Ale pozor, sotva domácí ubránili jednu přesilovku hostů, budou hrát znovu v oslabení! Na trestnou lavici odchází další český legionář v dresu Donbassu, Karel Pilař!

06:27
    A pohroma pro domácí mužstvo pokračuje - na trestnou lavici odchází další domácí hráč, Anton Babčuk! Hosté mají přibližně minutu a půl výhodu přesilové hry pět na tři.

07:55
    Domácí ubránili oslabení pět na tři, ještě je na tresné lavici Babčuk, pokračuje přesilovka pět na čtyři.

08:27
    I tuto přesilovou domácí přečkali bez inkasovaného gólu!

15:42
    A máme tu trestné střílení za faul slovenského legionáře, Petera Podhradského!

15:42
    Čechov právě vstřelil branku!

Úspěšným exekutorem trestného střílení je ARTEMY PANARIN! Asistence: bez asistence.

20:00

20:01

21:11
    Hosté sále vedou, ale aktivnější jsou od úvodu druhé třetiny domácí.

22:30
    Střelecký pokus Václava Nedorosta, Kasutin pozorný.

23:15
    Hosté si vytvořili také dobrou střeleckou pozici, ale i Ersberg pozorný.

23:30
    Varlamov málem překvapil Kasutina, který se trochu zdržel za svou brankou, nakonec se ale domácímu borcovi nepodařilo tuto akci dotáhnout do konce.

24:45
    Ponikarovsky pálí od modré, nic z toho není.

25:05
    Samostaný únik Černova, výborný Ersberg v bráně domácích!

25:46
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Ersberga.

26:40
    Oba týmy nyní předvádí útočný hokej!

28:07
    Doněck právě vstřelil branku!

Pěkný hokejový moment domácích, přečíslední dva na jednoho, střela Maxima Kvitčenka, tu ještě Kasutin odvrátil, puk se ale dostal k JANU TUPPURAINENOVI, který zakončuje do prázdné brány!

32:20
    Varlamov krásně pálí, Kasutin betonem zachraňuje!

35:00
    Domácí hrají riskantně, klidně i ve třech se pouští do zakončení, hokej je v této části hry poněkud "bláznivý"...

36:30
    Nepřesnosti sráží oba celky, více však puky utíkají z hole domácím hráčům.

37:00
    Domácí nechávají na ledě svou elitní lajnu.

38:00
    Začínají poslední dvě minuty druhé třetiny, vhazování před Kasutinem.

37:30
    Hra se však rychle přesouvá před domácí branku, střela na Ersberga, ten je pozorný. Vhazování ve třetině domácích.

39:15
    Ponikarovsky hledal před brankou najíždějícího Fedotěnka, puk však zachytil obránce hostů.

40:00

Skončila třetina, ve které se domácímu týmu podařilo vyrovnat. Donbass byl v této třetině lepší, mohl si i vybudovat vedení v utkání, ale chtělo by to více přesnosti v zakončení.

Je před námi třetí třetina, která začne přibližně v 17:37 hodin. Sledujte i dál náš on-line přenos!

40:01

41:10
    Opatrný začátek třetí třetiny z obou stran.

43:05
    Ivan Kasutin nepřipustil druhý gól ve své síti!

44:20
    Kiiskinen v pádu střílí, puk však pouze proletí v blízkosti Kasutina. Domácí dostávají hosty pod tlak.

46:00
    Dvě velké šance na obou stranách, nejprve Timkin, kterého odzbrojil domácí obránce, poté i domácí, ale přihrávka nenašla adresáta a Kasutin nemusí zasahovat.

47:30

Vedení hostům vrací po pěkné kombinaci ALEXEJ BAĎJUKOV! Asistence: Bělousov, Koroljuk.

49:30
    Domácí otřeseni obdrženou brankou, hosté jsou v této fázi lepším týmem.

50:40
    Přihrávku před Kasutinovu branku nikdo nezachytil, škoda, to by byla velká příležitost vstřelit vyrovnávací branku!

54:20
    Fedotěnko pálí na Kasutina, hostující golman opět skvělý!

56:00
    Další lavina se valí na Kasutina, jak jinak - ten pozorný! Na ledě Wilson, Pilař, Perrersson, Nedorost, Dadonov.

60:00

Skončilo hokejové utkání, ve kterém vychrál nikoliv lepší, ale šťastnější tým.

Hosté rozhodli o svém vítězství dvanáct minut před koncem, domácí si alespoň bod dnes zasloužili.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:04:25)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 29. Tuppurainen (Kvitčenko) - 16. Panarin (pen.), 48. Badjukov (Bělousov, Koroljuk)

HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Samonov) - Chafizullin, Troščinskij, Koroljov, Baďjukov, Koroljuk - Golovkov, Markov D., Timkin, Černov, Panarin - Fahey, Markov A., Hennessy, Bělousov, Dvurečenskij - Kudinov, Malevič, Cullen, Jablonskij, Tuljakov

Rozhodčí: Deyev, Safiullov - Kuchava, Novikov