Kazaň – Ufa 3:4 (po s.n.) | Spartak Moskva – Minsk 4:1 (kon.) | Doněck – Viťaz 1:2 (kon.)
Riga – Čerepovec 0:1 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Dinamo Riga
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Severstal Čerepovec
Neděle 07.10.2012, 16:00 • Arena Riga, Riga • KHL

Jediná branka rozhodla dnešní zápas, do statistik si ji připsal Vadim Šipačov. Dinamo tedy nezískalo žádný bod a Severstal se tak posune tabulkou vzhůru. To je vše, příjemný zbytek neděle přeje Petr Dejnožka. (18:09:33)

60:00

59:42
    Riga odvolává brankáře!

58:59
    Bude se vylučovat na obou stranách. Rob Schremp (RIG) je potrestán za hákování, Jevgenij Ketov (CER) naopak za nafilmovaný pád. Pokračovat se bude v pěti, vhazuje se ve středním pásmu.

58:00
    Severstal si vybírá oddechový čas!

56:16
    Jonssonovo nahození končí v lapačce hostující brankáře, Dinamo vybojovalo alespoň vhazování v útočné třetině.

55:43
    Velkou šanci měl Szčechura! Dostal přihrávku za obranu, šel sám na Košečkina, ale svoji střelou minul branku Čerepovce!

55:00
    Do konce zbývá pět minut, puk je za Jučersovou brankou.

53:56
    Riga se pomalu, ale jistě nadechuje k závěrečnému tlaku. Podaří se lotyšskému celku vyrovnat?

52:13
    Icing Čerepovce.

51:36
    Giroux s Indrasis dlouhou dobu motali svého soupeře před jeho branku, Košečkin však přihrávku do brankoviště zlikvidoval.

50:16

49:03
    Dinamu se přesilová hra zatím vůbec nedaří, soupeř již potřetí vyhazuje až za Jučersovu svatyni.

48:16
    Severstal půjde do čtyř, protože hrál v šesti.

46:13
    Ve třetím dějství se příliš nepřerušuje, domácím utíká čas velmi rychle.

44:54
    Laakso nepřesně založil útok Severstalu, je pískáno zakázané uvolnění.

44:03
    Schremp se pokoušel natřikrát procpat puk za brankáře Košečkina, ale ten je dnes prostě nepřekonatelný.

42:44
    Andersenova rána skončila jen o centimetry mimo!

41:00
    Třetí část započala, domácí do ní vstoupili tlakem, ze kterého ale nic nevyplynulo. Hra v rozích rozhodně vyrovnání nepřinese.

40:01

Druhá třetina je za námi, hosté se v ní zásluhou Šipačova dostali do vedení, které se budou snažit udržet až do konce zápasu. Riga v závěru přidala, ale nějaké velké šance z toho stejně nebyly. Na střely je to v tuto chvíli 16:14 pro Dinamo. Třetí perioda začne asi v 17:31.

40:00

39:44
    Minuta přesilovky je pryč, viděli jsme jen střelu Šipačova do Jučersovy lapačky.

38:44
    Guntis Galvinš (RIG) však dostává menší trest za sekání a oslabuje tím svůj tým.

36:55
    Střídaní převahy pokračuje, nyní se naopak Riga dostala do několika kvalitních příležitostí, ale stále jsme viděli pouze jedinou branku.

35:03
    Indrasis trefuje levou tyč Košečkinovy branky!

33:58
    Schremp postupoval s Meijou do protiútoku dva na jednoho, Laakso skvělým obranným zákrokem zhatil křižnou přihrávku.

32:33
    Dnešnímu zápasu přihlíží 7 720 diváků!

32:01
    Szčechura nyní odehrál dobré střídání, když dvakrát nebezpečně prověřil Košečkina. Nejprve příklepem vyprášil jeho pravý beton, z následné dorážky i jeho hruď.

30:44
    Stoljarov tentokrát nepřihrával, vzal to na sebe, ale jeho střelu z pravého kruhu lotyšský brankář lapil.

29:56
    Zápas se nám za chvíli překlopí do své druhé poloviny, hosté jsou prozatím aktivnější a zaslouženě vedou. Nic však není rozhodnuto.

29:03
    Riga je pod tlakem a vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

28:26
    Hosté dokázali Dinamo nyní zatlačit v jeho obranné třetině, stříleli Mons a Zemčenko, ale Jučers si obě střely dokázal pohlídat.

27:13
    Severstal přežil oslabení a snaží se opět útočit, Fedosejevova rána se zarazila až o zadní plexisklo.

26:04

25:11
    Zato v normální přesilové hře dvakrát nebezpečně pálil z pravého kruhu Galvinš, oba jeho pokusy však zlikvidoval brankář Košečkin.

24:24
    Přesilovka pět na tři je u konce, Dinamo si žádnou větší příležitost nevypracovalo.

24:04
    A bude ještě hůře. Domácím se sice přesilová hra příliš nevedla, poté však zbytečný faul předvedl Niklas Andersen (CER) a za držení posílá Čerepovec do tří! Dvojnásobná početní výhoda bude však trvat jen dvacet sekund.

22:24
    Dinamo dostane příležitost srovnat stav zápasu. Za podražení odchází na trestnou lavici Nikolaj Stasenko (CER).

21:41
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tentokrát se již Severstal dostává do vedení! Chvíli po začátku druhé třetiny se ke kotouči dostal Stoljarov, předložil ho VADIMU ŠIPAČOVOVI a ten přesnou ranou rozjásal hostující střídačku - 0:1! Asistence: Gennadij Stoljarov.

20:45
    V úvodu druhé části nasadil velkou rychlost Karsums, obránci soupeře si ho ale dokázali pohlídat.

20:01

Úvodní periodě v tuto chvíli odzvonilo, ani jedno z mužstev se nedokázalo prosadit a stav je tak nerozhodný. Více příležitostí měl Severstal, ale brankáři na obou stranách jsou zatím bezchybní. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 17:44.

20:00

19:13
    Giroux poslal dopředu Indrasise, tomu ale kotouč utekl do rohu. Hostující beci drží puk a nechtějí udělat zbytečnou chybu.

18:31
    První perioda se nám chýlí ke konci, vhazovat se bude po Košečkinově pravici.

17:44
    Košečkin nyní trochu zazmatkoval v rozehrávce, obránci mu však skvěle vypomohli a nic nebezpečného z toho tak pro hosty nevzniklo.

16:59
    Puk je nyní v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:23
    Velkou šanci měl nyní Ketov, který dostal v protiútoku dva na jednoho přihrávku od Stoljarova, ale z nadějné pozice jen o chlup minul Jučersovu branku!

14:41
    Vandell prošel po levé straně a tlačil se do brankoviště, velkého úspěchu se ale nedočkal.

13:00
    Severstal je nyní aktivnější, Čáslavova rána skončila mimo tři tyče.

10:16
    První třetina se nám překulila do druhé polovina, hraje se vyrovnaný zápas plný ostrých soubojů. Jediné, co mu chybí, jsou branky.

09:44
    Oba brankáři zatím předvádí bezchybný výkon, rána Bergforse skončila na právě Jučersově betonu. Severstal se začíná rozehrávat.

08:03
    Ketov na sebe navázal dva protihráče, prostrčil kotouč na Šipačeva, ale ten při střele zlomil hůl. Kotouč se následně ujali domácí obránci.

07:26
    Krisjanis Redlihs si sjel na kruhy, obdržel přihrávku od Schrempa, ale příklepem z mezikruží přestřelil branku Čerepovce.

07:03
    Oba vyloučení hráči se vrací na své střídačky a budou moci pokračovat v dnešním duelu.

06:55
    Giroux předvedl krásnou individuální akci, kdy si nejprve prohodil obránce a poté připravil pozici pro Jonssona! Jeho ránu z první ale přesouvající se Košečkin bravurně zlikvidoval! To byla doposud největší šance zápasu!

05:41
    Další útočnou akci Dinama zastavilo postavení mimo hru.

05:06
    Útočný výpad Kazjonova skončil u pozorného Jučerse, který si také připsal úvodní zákrok zápasu.

04:43
    První minuty zatím jednoznačně patří Rize, nyní se opět trochu jiskřilo před Košečkinem. Tentokrát se to však obejde bez vyloučení.

03:03
    Severstal vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

02:44
    První střelecký pokus si připsal domácí obránce Meija, jeho rána od modré čáry však zaplula Košečkinovi do lapačky.

01:55
    Řekl bych ale, že dnes se nám bude velmi jiskřit! Po odpískání se nám strhla bitka, za kterou jsou na pět minut vyloučení domácí Rajtis Ivanans (RIG) a hráč Severstalu Pachrudin Gimbatov (CER). Oba odcházejí na trestnou lavici, pokračovat se bude v pěti hokejistech na obou stranách.

00:56
    Zatím se hraje bez přerušení, obě mužstva se po delší dobu nedokáží udržet v útočném pásmu. Na řadu přichází již třetí formace.

00:03
    Úvodní vhazování dnešního duelu vyhrálo Dinamo, vzápětí po nepřesné přihrávce o puk přišlo.

00:01

Severstalu nevyšel začátek sezóny, ale zápas od zápasu se očividně zvedá. Z posledních pěti duelů spadlo Čerepovci do klína sedm bodů, když na domácím hřišti převálcoval Mytišci 4:0 a Torpedo udolal poměrem 4:2. Poslední zápas proti Spartaku Moskva skončil až v prodloužení gólem Morrisona a Severstal tak získal bod jediný.

Dinamo v současné době nemá nijak oslnivou formu. Z posledních pěti zápasů se Rize podařilo získat jen tři body. Jeden bodík lotyšský klub urval ze zápasu Ufě, se kterou doma prohrál po prodloužení a v posledním zápase proti Čechovu se naopak radoval z dvoubodového vítězství 2:1 po prodloužení.

Dinamo Riga: Jučers (Tellqvist) - Redlihs K., Galvinš, Cibulskis, Carle, Sotnijeks, Lavinš - Karsums, Daugavinš, Szčechura - Giroux, Indrasis, Jonsson - Schremp, Džeriňš, Mejja - Ivanans, Bičevskis, Bijezajs

Severstal Čerepovec: Košečkin (Petěrjagin) - Čáslava, Rjazancev, Andersen, Laakso, Jegoršev, Popov, Stasenko - Ketov, Stoljarov, Šipačov - Kazjonov, Bergfors, Vandell - Nurtdinov, Fedosejev, Kazakovcev- Mons, Gimbatov, Zemčenko - Jemelejev.

Rozhodčí: Karabanov, Soin - Majtak Birin.

V současné tabulce Kontinentální hokejové ligy je Riga na desáté pozici s patnácti body a na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body. Čerepovec se drží na poslední příčce zaručující play-off a další body by mu rozhodně přišly vhod.

Příjemné nedělní odpoledne při sledování onlajn přenosu ze zápasu Dinamo Riga - Severstal Čerepovec. Hledat favorita tohoto duelu je nelehké, sám bych však trochu více upřednostnil celek z lotyšského hlavního města. Zda se předpoklady vyplní, nebo si Severstal odveze cennou výhru, to se dozvíme krátce po osmnácté hodině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.