Lipt. Mikuláš – Prievidza 5:3 (kon.) | Prešov – Topoľčany 2:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 3:4 (po s.n.)
Bardejov – Senica 2:3 (po s.n.) | Detva – Trnava 6:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Trebišov 6:5 (kon.)
po s.n.
HK Spišská Nová Ves
3:4 (2:0, 1:2, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Úterý 09.10.2012, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Lipovský - Vartovník, L. Novák, Malina, Kohutiar, Jánošík, Krempaský, Novák, Horváth, Nitrianský, Gonda, Škrak, Džerenga, Vantroba, Smotrila, Prokop, Klinga, Nádašdi, Findura, Belluš, Vaic.

HK Dukla Michalovce: Kurali - Drotár, Hrubý, Palovčík, Rusnák, Wojtovič, Šeliga, Gavura, Vorobel, Šimčák, Šechný, Zorvan, Chovan, Briják, Čižek, Kmiť, Žemba, Banovský, Fajčák, Linet.

Rozhodca: Štefík - Mráz, Farkaš.

O desať minút začne na Spiši šláger kola, v ktorom domáci hokejisti privítajú vedúce mužstvo tabuľky z Michaloviec. Po prehre spred týždňa s Liptovským Mikulášom doma 1:3 si spišskonovoveskí hokejisti udobrili fanúšikov víťazstvom 7:3 nad Detvou, ale hlavne nedeľňajším výsledkom 6:0 v Trnave.

Päť minút do začiatku stretnutia a na ľade nikoho - ani rozhodcov, ani hráčov.

Ako prví vykorčuľovali na ľadovú plochu hostia v oranžových dresoch, za potlesku svojho minifanklubu.

Domáci sú už na ľade, šláger kola môže začať.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:51
    Stretnutie začalo vo svižnom tempe, prvý zásah brankára Michaloviec.

01:37
    Zrážka na modrej čiare, na ľade ostal ležať Čižek.

02:13
    Domáci brankár stratil hokejku, hostia stále pokračujú v útočnej akcii.

04:14
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Rýchla kombinačná akcia zakončená pohotovým gólom Lukáša NOVÁKA. Asistencie: F. Novák, Prokop.

06:02
    Žrďka zazvonila po delovke Nádašdiho.

06:19
    Vylúčený hráč hostí Žemba.

07:23
    Spišiaci dobre hrajú presilovku, chýba len gólové zakončenie.

08:12
    Džerenga pálil len do betónov Kuraliho. Potlesk na otvorenej scéne.

09:35
    Hra sa vyrovnala, obe mužstvá pozorne bránia. Šikovne to skúšal Vaic, ale brankár hostí bol pozorný.

11:23
    Klingov dravý prienik gólom neskončil.

13:14
    Od modrej po modrú čiaru - takýto je priebeh hry. Brankári veľa práce nemajú, šancí na oboch stranách je veľmi málo.

15:01
    Puk sa dostal k opustenému Lukášovi NOVÁKOVI a ten poľahky zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Asistencie: F. Novák, Prokop.

15:32
    Vylúčený domáci hráč Krempaský.

17:08
    Šancí hostí na skórovanie, ale Lipovský bol proti.

18:22
    Presilovku hostia nevyužil, po dvoch góloch hrajú domáci vo veľkej pohode a s veľkým prehľadom.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Druhá tretina začne o 17:42.

Doteraz najlepšia prvá tretina v podaní Spišskej Novej Vsi na domácom ľade. Z minima šancí využili dve. V obrane hrajú pozorne, do útoku sa príliš nehrnú. Michalovce začali veľmi opatrne.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:16
    Domáci zaznamenali gól, no rozhodca ho neuznal.

20:16
    Vylúčený hráč hostí Šechný.

20:43
    Presilovka trvala veľmi krátko. Strelu od modrej čiary dobre tečoval JÁNOŠÍK. Asistencie: Nitriansky, Smotrila.

21:54
    Náznak šance u hostí, ale so Šechneho slabou strelou nemal Lipovský väčšie problémy.

22:39
    Smotrila sa prekľučkoval až pred bránou, ale v rozhodujúcej chvíli nemieril presne.

23:08
    Filip Novák sa rútil sám na bránu, ale nedal. Po ňom v gólovej šanci Prokop.

24:48
    Telefonát s videorozhodcom, gól neuznaný.

24:48
    Krušné chvíle prežívali tentoraz hostia. Domáci v krátkom slede nevyužili tri čisté šance, po jednej z nich musel rozhodnúť až videorozhodca.

25:58
    Dukla dala gól!
    Nepozornosť v domácej obrane trestá FAJČÁK.. Asistencia: Šechný.

27:53
    Malinova strela len tesne minula bránu. Hra prerušená, za bránou leží hráč Michaloviec.

29:25
    Filip Novák sa rútil sám na bránu hostí, ale vysoko prestrelil.

30:22
    Vylúčený hráč domácich Klinga.

31:16
    Sily na ľade vyrovnané, vylúčený hráč hostí Palovčík.

32:45
    Presilovka piatich proti trom. Vylúčený hráč hostí Briják.

34:18
    Opäť sa vylučuje, tentoraz na domácej strane. Nádašdi si sadne na trestnú lavicu.

34:45
    Séria vylúčený pokračuje. Na strane hostí dostal dve minúty Vorobel.

38:07
    Nesúrodé akcie na oboch stranách. Na pár sekúnd majú puk Spišiaci, potom Michalovčania, ale chýba súvislá kombinácia a ucelená hra.

38:50
    Záver druhej tretiny je veľmi rozháraný.

39:31
    Z nevinnej akcie hostia poľahky znížili na rozdiel gólu ŠIMČÁKOM. Asistencie: Palovčík.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Tretia tretina začne o 18:32.

Druhá tretina bola veľmi rušná. V dvoch prípadoch o domácich góloch musel rozhodovať videorozhodca. Ďalšie výborné príležitostí Spišiaci nevyužili, čo hostia dokonale trestali. Čaká nás ešte veľmi zaujímavé tretie dejstvo.

40:01
    Začala tretia tretina.

42:16
    Findurova strela od modrej nemala ani presný smer, ani dostatočnú razanciu.

43:48
    Veľká príležitosť Vaica, no v zakončení mu chýbalo šťastie.

44:08
    Nedáš - dostaneš. Hneď z protiútoku po Vaicovej šanci VOROBEL vyrovnal. Asistencia: Hrubý, Palovčík.

46:08
    Vylúčený hráč hostí Hrubý.

46:42
    Poriadny závar pred bránou Michaloviec, keď si hostia takmer poslali puk do vlastnej brány.

48:01
    V presilovke sa Spišiakom vôbec nedarí.

48:53
    Tlak domácich, ale gól neprichádza. Findura pokazil finálnu prihrávku.

49:48
    Prokop z dobrej pozície trafil len obrancu hostí.

50:45
    Na druhej strane to skúšal Šechný, tentoraz Lipovský pozorný.

51:43
    Hra prerušená. Na ľade leží hráč hostí, ktorí reklamujú faul a vylúčenie domáceho hráča.

51:43
    Vylučovať sa bude. Na trestnú lavicu zasadne Klinga.

52:30
    Michalovčania sa usadili pred bránou za veľkého piskotu domáceho publika.

53:17
    Novák Lukáš dobre zakončil svoju individuálnu akciu.

55:40
    Po Drotarovej strele puk preletel popred celú bránu.

57:07
    Vylúčený hráč hostí Linet.

57:30
    Domáci budú mať trestné strieľanie. Vaic.

57:30
    Vaic prekonal brankára, ale puk skončil na žrdi.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Kmiť v poslednej sekunde zahodil tutovku.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:40
    Vantrobova delovka od modrej, na druhej strane rovnaký pokus Drotára.

61:48
    Palovčíkov ďalekonosný pokus mieril presne na Lipovského.

62:10
    Zorvan v závare pred Lipovským nakoniec stratil puk.

63:03
    Smotrila po dlhom sóle minul bránu.

64:32
    Fajčák mohol skóroval, ale to by musel trafiť po výške letiaci puk.

65:00
    Predĺženie skončilo.

V posledných sekundách mohli Michalovčania skórovať, ale zbytočne to prekombinovali.