Havířov – Přerov 9:1 (kon.) | HC Kladno – Sparta 4:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Vsetín – Olomouc 8:1 (kon.) | Hr. Králové – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:6 (kon.) | Motor ČB – Písek 3:4 (kon.)
Jihlava – Pardubice 5:7 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 12.10.2012, 16:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Babec, Šťáva, M. Šír, Klinger, Arlt, Havlín, Zedek, Divila - Kalfiřt, Hrníčko, F. Chlapík, Král, Gecko, Kupčík, Lakatoš, Škoda, Havlas, Heřmánek, Račický, Bělohorský.

BK Mladá Boleslav:Ašenbrenner (Růžička) - Mašek, Nastoupil, J. Šír, Plíšek, Tržický, Groer - Verner, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Brzák, Němec, Sedmík, Durdil.

Rozhodčí: Smitka - Prokop, Šmika.

Dnešní odpoledne patří pod Ještědem hokeji. Liberečtí starší dorostenci totiž na svém ledě už za pár minut změří síly s Mladou Boleslaví. Papírové předpoklady hovoří v tomto duelu celkem jasně. Bílí Tygři se po deseti zápasech vyhřívají na samém čele tabulky, zatímco Bruslařům patří pozice předposlední. Rozhodne se ale samozřejmě až na ledě.

A na ten už oba celky pomalu nastupují. Připraveni k zahájení dnešního zápasu jsou i muži v pruhovaném, kterým dnes velí Jakub Smitka.

00:01

00:20
    Úvodní vhazování zápasu získali hosté, avšak nepřesná přihrávka je zahnala až do vlastního pásma, z čehož těžili Tygři. Boleslav následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

01:09
    Krátce po začátku uvidíme i první přesilovku. Vojtěch Němec (MBL) je potrestán za podražení.

02:05
    Domácím přesilovka zatím celkem vychází, když se drží v pásmu a často střílejí, zejména Zedek. Do větší šance se ale nedostali.

02:18
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Tomáš Račický (LIB) si v souboji pomohl háčkem a putuje na trestnou lavici.

02:41
    Hosté se do rychlého kontru pokusili vysunout Krupičku, ten ale na kotouč nedosáhl a je z toho icing.

03:15
    Hosté jsou v pěti a čeká je zkrácená přesilová hra.

04:00
    Ta ale nejspíše zůstane nevyužita, jelikož liberečtí zvládají oslabení velmi dobře.

04:25
    Ašenbrenner musel zasáhnout proti ošemetné střele Gecka, což se mu podařilo. Mezitím se domácí vrátili do plného počtu.

05:23
    Hostujícímu Šírovi střela sice vůbec nesedla, i tak ale musel Stezka kotouč podržet, jelikož právě střelec na něj nebezpečně dotíral.

05:55
    Hra nyní nenabízí zrovna oku lahodící podívanou. Oba týmy troskotají ve středním pásmu.

06:45
    A trvá to i nadále. Liberec se několikrát pokusil o založení útoku, kotouč ale nedostal dál než na polovinu kluziště.

07:14
    Boleslavským se dnes vůbec nedaří dlouhé přihrávky. Další z nich končí až za Stezkovou klecí - zakázané uvolnění.

07:33
    A další přihrávka z vlastního pásma končí icingem. Tentokrát spoluhráče nenašel Nastoupil.

07:51
    Teď pro změnu nepřesná přihrávka končící icingem z liberecké strany.

08:08
    Po delší době se vody dnešního zápasu zčeřily. Lakatoš si nabruslil po levé straně a jeho projektil vyprášil Ašenbrennerovu lapačku.

08:30
    Vzápětí se musel činit i Stezka, když se prakticky stejná situace objevila na druhé straně. Jediným rozdílem bylo, že Krupička střílel z pravé strany.

09:30
    A znovu jsme svědky urputného boje o střední pásmo, ve kterém ale nevítězí ani jeden ze soupeřů.

10:39
    S kotoučem častěji operují domácí hokejisté, ale jistě není žádným překvapením, že se do větších šancí nedostávají.

11:22
    Jednoznačně největší šance dosavadního průběhu. Chlapík střílel z levého kruhu, jeho střelu Ašenbrenner vyrazil jen před sebe a dojíždějící Martin Šír mohl poslat kotouč do prázdné branky. Poskakující pryž ale netrefil a skóre se tak nemění.

12:40
    Durdilovu ne zrovna prudkou střelu poslal Stezka vyrážečkou do ochranné sítě za jeho brankou.

13:20
    Šírova šance jakoby ještě přidala dnešnímu zápasu na opatrnosti. Ukázal to i Ašenbrenner, který nahození podržel v lapačce, ač v jeho blízkosti nikdo nebyl.

13:50
    Po delší době zkusili hosté vysunout jednoho z forwardů dlouhým pasem, bohužel pro ně to znovu končí jen icingem.

14:27
    Z ničeho nic mohla Boleslav udeřit. Brzák obral o kotouč riskujícího Chlapíka a dostal se ke střele z pravého kruhu. Puk vyslaný z jeho hole už překonal Stezku, do cesty se mu ale postavila spojnice břevna a levé tyče.

15:23
    Další dobrá střela hostů. Tentokrát ji vyslal Durdil, jehož pokus z levé strany skončil ve Stezkově lapačce.

15:45
    Po kratší pauze se osmělili i domácí a profitují z toho. Plíšek (MBL) podrazil pronikajícího Račického a domácí si tak zahrají proti čtyřem.

16:30
    Druhá přesilovka v zápase Tygrům nevychází. Boleslavští je rychlým přistupováním drží mimo pásmo.

17:45
    Zůstalo to tak po celé dvě minuty a hosté jsou znovu v pěti.

18:33
    S blížícím se koncem první třetiny se bude vhazovat před Stezkou poté, co podržel Plíškovo nahození.

19:27
    Sedmík mohl jít s Ďuračem ve dvou na jednoho, jejich nadějný postup ale zastavil ofsajd.

19:44
    A znovu Sedmík. Tentokrát se osamocen dostal až před Stezku, ten si ale s jeho bekhendovým blafákem poradil.

20:00

Prvních dvacet minut nenabídlo moc na pohled krásných hokejových momentů. Přesto se pár výjimek, které se dali považovat za gólovou příležitost, našlo. Tu nejjasnější měl zřejmě v samém závěru Sedmík, který jel sám na Stezku. Ovšem neuspěl a do druhé třetiny se tak půjde za bezgólového stavu.

Prostřední dějství začne přibližně v 17:17.

20:01

20:27
    Úvodní buly třetiny pro sebe ukořistili domácí a ihned se vrhli do útočení.

21:18
    Ďuračovo tečované nahození ukrývá Stezka do lapačky a bude se vhazovat po jeho levici.

21:29
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Oba celky vstoupily do druhé třetiny aktivně a těží z toho Boleslav. Brzák se ocitl sám na brankovišti, ale jeho pokus ještě Stezka dokázal zastavit. Ke kotouči se následně dostal VOJTĚCH NĚMEC a dopravil ho do poloprázdné klece. Asistence: Stanislav Brzák a Ivan Ďurač,

22:48
    Bílí Tygři se snaží odpovědět a pálí z každé pozice. Ašenbrenner je ale pozorný a se vším si zatím ví rady.

23:22
    Mladoboleslavských se i ve druhé třetině drží nešvar dlouhých přihrávek končících zakázaným uvolněním.

24:36
    Domácí se v posledních vteřinách dostali pod tlak hostů, jeden ze zadáků tuto situaci vyřešil prudkým vyhozením přes všechny čáry.

25:15
    Vládci dosavadního průběhu druhé třetiny jsou hostující Bruslaři. Těm se aktivním napadáním daří dostávat Liberec pod tlak.

25:43
    Bílí Tygři dostávají šanci vymanit se z tlaku. Na trestnou lavici totiž putuje Tomáš Tržický (MBL), jenž podrazil Krále.

26:30
    Tygři hrají přesilovou hru aktivně a často pálí z kruhů a od modré čáry. Bránící čtyřka ale málokterý z kotoučů pustí až na brankáře.

27:22
    Vyrovnání měl na hokejce Filip Chlapík. Na čepel se mu od zadního mantinelu odrazil kotouč a zívala na něj z poloviny prázdná branka, než ale stačil vystřelit, Ašenbrenner se přesunul a zachytil kotouč.

27:50
    Nakočivší Tržický byl vyslán do úniku a od skórování ho Stezka zastavil jen za pomoci Martina Šíra (LIB), který ovšem soupeře přidržel a putuje na trestnou lavici.

28:38
    Přesilová hra se Středočechům zatím moc nedaří. V pásmu se sice drží, většinou se ale pohybují po rozích, kde bojují s bránícími hráči.

29:48
    Po Brzákem tečovaném kotouči se na brankovišti Stezky strhla menší šarvátka. Na trestnou lavici putují Němec (MBL) a Babec (LIB), oba jsou potrestáni za hrubost.

30:07
    Jelikož Šír je zpět na ledě, hraje se v pěti. Předchozí dva tresty se vyrušily.

30:10
    Tento stav ale netrval dlouho. Robin Škoda (LIB) si potáhl soupeře a jde pykat za hákování.

31:10
    Liberecká čtveřice se brání celkem bez problémů a drží hosty mimo vlastní pásmo.

32:04
    Boleslavský útok zastavuje ofsajd. V přerušení se na střídačky vracejí Němec a Babec.

32:16
    Severočeši oslabení přestáli bez potíží a oba týmy mají na ledě znovu pět bruslařů.

32:59
    Liberec se dostal do menšího tlaku, kdy zavřel hosty v jejich pásmu. Do střelecké pozice se ale domácí nepropracovali.

33:18
    Račický se zkoušel probít do zakončení ihned po vhazování. Jakub Šír (MBL) mu to ale seknutím přes hůl překazil. Ovšem půjde za to na trestnou lavici.

34:05
    Liberečtí hráči se v přesilovce sice drží v útočné třetině, ani jednou ale zatím nevystřelili.

34:28
    Naopak, vidíme branku v oslabení! STANISLAV BRZÁK vystihl nepřesnou rozehrávku a bombou z mezikruží překonal Stezku. Bez asistence.

35:20
    Hosté nejenže přežili oslabení, odskočili v něm na dvě branky a nyní jsou zpět v pěti.

36:09
    Boleslav se s pěti bruslaři okamžitě vrhá do útoku a drží Tygry v jejich pásmu.

36:54
    Lakatošovo nahození Ašenbrenner raději podržel. Velice aktivně kotouč dojížděl právě liberecký forward.

37:50
    Hostujícímu týmu se daří zavřít střední pásmo a domácí jej ne a ne překonat.

38:50
    Liberečtí mladíci se přeci jen v závěru třetiny dostávají do tlaku, do finálních fází útoku se ale nedostávají.

39:49
    Zřejmě poslední útok třetiny rozjel Chlapík. S kotoučem ale byl vytlačen až do rohu a žádné nebezpečí se tak nekoná.

40:00

Druhá třetina konečně otevřela stavidla dobré hokejové podívané. Lépe toho, k neradosti většiny přihlížejících, využili hosté, kteří vsítili dvě branky. Postarali se o ně Němec a Brzák.

Závěrečných dvacet minut základní hrací doby začne přibližně v 18:04.

Hráči i rozhodčí jsou již na ledové ploše a třetí perioda za pár okamžiků začne.

40:01

40:15
    První útok této třetiny si na své konto připisují hosté. Po střele Krupičky se bude vhazovat po pravici Stezky.

41:04
    Aktivněji si ale v samém úvodu počínají Tygři, kteří často zkouší štěstí od modré čáry poté, co se nakrátko usadili v pásmu.

41:43
    Liberec si zkraje třetiny zahrají proti čtyřem. Sedmík (MBL) zajel do Stezky a jeho počínání je potrestáno dvěma minutami za sekání.

42:40
    Přesilovka Tygrům nijak zvlášť nevychází. Většinu sice zatím strávili v pásmu, ke střele se ale nedostali.

43:44
    Mladá Boleslav má na ledě znovu pět bruslařů.

44:22
    Račického střela od pravého mantinelu zaplula přímo do nastavené lapačky Ašenbrennera.

44:45
    Škodu zastavuje postavení mimo hru. Nedočkavý byl na modré čáře jeho kolega z útoku Havlas.

45:44
    Vypadá to, že hosté se už budou soustředit na ubránění svého vedení a číhat na případné rychlé kontry.

46:50
    Herní převahy si užívá Liberec, většina akcí ale končí na útočné modé, případně nedůraznou střelou od mantinelu.

47:39
    Tygři si zahrají v přesile. Tomáš Tržický (MBL) putuje za držení na dvě minuty na trestnou lavici.

48:39
    Početní výhoda ale domácích šelmám příliš nevychází. Jedinou střelu, která stojí za zmínku, vyslal Šťáva. Avšak ani ta neprošla až do sítě.

49:40
    Oslabení přežila hostující čtyřka bez úhony a Tržický se vrací na ledovou plochu.

50:50
    Jeden ze zmiňovaných kontrů se naskytl Ďuračovi. Hostující útočník ale nedokázal zkrotit poskakující kotouč a ten doskákal až do rohu kluziště.

51:30
    Hosty zastavuje postavení mimo hru.

52:06
    Srážky dvou hráčů hostí mohli Tygři využít gólově. Kalfiřt poslal kotouč na Šťávu, který stál na vrcholu pravého kruhu a poslal velmi tvrdou ránu na branku. V ní si ale znovu neomylně počínal Ašenbrenner.

53:05
    Liberečtí pokračují v bušení na boleslavská vrata, zatím ale bez úspěchu. Většina jejich střeleckých pokusů míří na branku z ne zrovna ideálních střeleckých pozic.

53:40
    Domácí ale dostávají další šanci v přesilovce. Za podražení je potrestán Ďurač (MBL).

53:56
    Přesilovky si ale Tygři moc neužili. Tomáš Havlín (LIB) při souboji zvedl ruce a za faul loktem si jde na dvě minuty sednout. Oba celky tak hrají ve čtyřech.

54:26
    Havlasova střela sice Ašenbrennerovi příliš starostí nenadělala, kotouč ovšem podržel a liberecký útočník tak vybojoval útočné pásmo.

54:48
    Ve čtyřech si převahu udržují domácí hokejisté. Jejich střely ale hostující gólman bez větších potíží likviduje.

55:40
    Hosté jsou v pěti a zahrají si pár desítek vteřin v přesile.

55:58
    V pěti už ale jsou i liberečtí a hraje se tak ve stejném počtu hráčů na obou stranách.

56:39
    Liberec právě vstřelil branku!
    Máme zaděláno na drama. Škoda vybojoval kotouč za brankou a poslal ho mezi kruhy. Tam si jej našel z druhé vlny najíždějící MICHAL KUPČÍK, který nekompromisní ránou snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Robin Škoda.

57:50
    Liberec vrhá všechny síly do útoku. Stezka už stojí mezi kruhy, brzy jej zřejmě uvidíme opouštět klec.

58:24
    Po zmatku na brankovišti hostí se vykutálel kotouč možná pět centimetrů vedle pravé tyče.

59:13
    Stezka je na střídačce, Liberec to zkouší v šesti.

59:34
    Liberecké naděje ale berou za své. Šťáva (LIB) fauloval a míří na dvě minuty mimo hru. Liberecký obránce navíc dostává osobní trest na deset minut.