Havířov – Olomouc 2:4 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Slavia – HC Kladno 4:5 (po pr.)
HC Plzeň 1929
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 18.10.2012, 15:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

00:01

06:14
    Litvínov právě vstřelil branku!

Indiáni jsou aktivnější, ale při útočení zapomněli na zadní vrátka. Chybu domácích ve vlastním pásmu vystihl Bečvář, poslal přihrávku na osamoceného KRISTIÁNA REICHELA, a ten kličkou oklamal Zemana a pohodlně otevřel skóre. Asistence: Jan Bečvář.

13:02
    Michael Čechura (PLZ) vyloučen za nedovolené bránění.

17:43
    Plzeň právě vstřelila branku!

Indiáni proměňují svůj tlak ve vyrovnání. Po Hajšmanově nahrávce přešel LUKÁŠ ZAYML přes svého obránce a individuálně překonal Sklíbu. Asistence: Martin Hajšman, Filip Kokoška.

20:00

04:00
    Vavřička využil uklouznutí protihráče na útočné modré a kotouče se ujal sám. Bezpečně jej provezl středním pásmem, v útočném pásmu přenechal Vracovskému. Ten se snažil celou situaci ještě vyšperkoval a střílenou nahrávkou hledal Ivaniče. Tomu chyběly snad decimetry, aby letící kotouč usměrnil do sítě.

09:36
    Kantner vystihl snahu o rozehrávku chemiků v jejich pásmu, vypíchl jim kotouč a poslal jej na Kodýtka. Toho však včas zpacifikovala hostující obrana a k zakončení se nedostal.

15:02

12:08
    Bednář vypálil od modré čáry a Sklíba puk zkrotil až na druhý pokus.

13:35
    Po střele Reichela zvoní tyčka!

16:05
    Stráský prošel přes dva hráče, ale na Sklíbovi ztroskotal.

Plzeňští hokejisté jsou aktivnějším týmem, je na nich vidět větší snaha o vytváření hry. Přesto to byli hosté, kdo šel do vedení po jedné z hrubic indiánů ve vlastním pásmu. Skóre se však spravedlivě vyrovnalo po gólu Zaymla, takže se těšme na zajímavou zápletku ve druhé třetině.

20:01

24:41

FILIP IVANIČ zkusil překvapit Sklíbu z ostrého úhlu z levého kruhu přízemní střelou. A trefil se přesně k tyčce! Asistence: Lukáš Kaňák, Tomáš Kučera.

38:11

Z rychlého protiútoku zvyšuje náskok domácích JAKUB VAVŘIČKA. Asistence: Jiří Stráský.

40:00

Máme za sebou svižnou druhou třetinu, se kterou musí být více spokojení domácí. Ti nejenže ubránili oslabení, ale přidali dvě branky, které je před poslední dvacetiminutovkou staví do výhodné pozice. Jak jsme ale zvyklí u této věkové kategorie, dvoubrankové manko není nemožné dohonit, proto chemici jistě nic nevzdávají.

23:26
    Pokorný zachytil kotouč ve středním pásmu, prošel přes jednoho hráče, ale snažil se situaci ještě vylepšit a přihrávkou hledal lépe postaveného spoluhráče. Ten ale nahrávku netrefil.

26:43
    Za vražení na hrazení odchází na trestnou lavici Jiří Stráský (PLZ).

28:43

19:15
    Brzek (LIT) dostává menší trest za hákování.

21:15

29:14
    Muchka vypálil od modré a Vracovský se ještě snažil tečovat před gólmanem, ten si však vyjel a dobře na střelu viděl. Takže chytá.

30:24
    Helt přihrával napříč třetinou, našel Bárdoše, ale proti němu Zeman secvakl betony včas.

32:37
    Najman ujížděl v tandemu s Ramešem, ale svého spoluhráče přihrávkou nevyzval a vzal zakončení na sebe. Zeman kryje.

37:38
    Zayml převzal přihrávku ze středního pásma, individuálně se probojoval skrz obranu až před branku a snažil se přihrávkou najít u vzdálenější tyčky Kokošku. Proti němu se Sklíba vytáhl.

40:01

42:55

Litvínov vlétl na svého soupeře od prvního vhazování a přichází odměna v podobě snížení z hole LADISLAVA RAMEŠE. Asistence: Jan Bečvář.

56:34

Hajšman skvěle projel středním pásmem po levé straně s pukem na hokejce, nebál se ani jít do zakončení. V tom ale pak úspěšný nebyl, ale FILIP KOKOŠKA puk do branky dorazil. Asistence: Martin Hajšman.

57:44

Pátou branku a definitivní pojistku pro Plzeň vstřelil MARTIN MUCHKA. Asistence: Petr Kodýtek.

60:00

42:00
    Od úvodu poslední třetiny se chemici snaží s výsledkem ještě něco udělat. Jsou aktivnější a pevně nastěhovaní před Zemanem.

45:45
    Oliver Najman vypálil dobře od modré, Zeman chytá.

45:53
    Po téměř šesti minutách se probudili i indiáni a hned pálili výborně. Z rychlého protiútoku trefil Zayml Sklíbu do masky.

46:37
    Muchka vypálil od modré a Kokoška se natahoval po teči. Marně.

49:59
    Reichel pěkně schoval svou střelu za obránce a Zeman musel zasahovat až na úplně poslední chvíli.

51:48
    Přihrávka zpoza branky našla Drašara, ten snad byl i překvapený, že se sám osamocený zjevil před Zemanem, že kotouč jen napálil do jeho betonů.

60:00
    Plzeňský Muchka si ještě do kabiny odnese dvouminutový trest za napadení. To však na výhře domácích vůbec nic nemění.

Loučím se s vámi s konstatováním, že tři body z utkání naší nejvyšší soutěže mladšího dorostu mezi Plzní a Litvínovem zůstávají v západočeské metropoli. Domácí dokázali dohnat nepovedený úvod, otočili skóre a vedení pak ještě na krásu v samotném závěru duelu navýšili na rozdíl tří branek.

Mnohokrát díky za sledování utkání a brzy u mládežnického utkání na počtenou! (17:06:14)

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 18. Zayml (Hajšman, Kokoška), 25. Ivanič (Kaňák, Kučera), 39. Vavřička (Stráský), 57. Kokoška (Hajšman), 58. Muchka (Kodýtek) - 7. Reichel (Bečvář), 43. Rameš (Bečvář)

HC Plzeň 1929: Zeman (Krasanovský) - Bednář, Roubal, Váchal, Kaňák, Čechura, Zayml, Muchka, Kučera, Vavřička, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Ivanič, Pokorný, Suchý, Rubner, Hajšman, Stráský
    HC Litvínov: Sklíba (Kovařík) - Najman, Pelikánová, Urbánek, Macháč, Chmelař, Vébr, Bárdoš, Pleva, Šíp, Drašar, Kučera, Havlíček, Helt, Reichel, Rameš, Bečvář, Jícha, Brzek

Rozhodčí: Suchánek - Kica, Rovaš