Třinec – K. Vary 7:3 (kon.) | Plzeň – Slavia 2:3 (po s.n.) | Chomutov – Pardubice 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:3 (po s.n.) | Kladno – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
po s.n.
HC Škoda Plzeň
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Slavia Praha
Úterý 23.10.2012, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Plzeň skončila první čtvrtinu extraligy na prvním místě v tabulce. Svou pozici potvrdila nedělením vítězstvím v Litvínově, nyní má na čele náskok čtyř bodů na Kometu Brno. Ovšem je nutno říci, že Kometa má odehrány o dva zápasy méně.

Slavia je aktuálně na pátém místě se ziskem 23 bodů. Bodovala už šestkrát v řadě. V neděli Slavia uzavřela domácí šňůru pěti domácích utkání v řadě a naopak začne svůj venkovní pětiboj. První štace je Plzeň, poté zajíždí sešívaní do Litvínova, pak do Brna, poté přijdou na řadu Karlovy Vary a Pardubice.

Poslední zápas v modrobílém dresu dnes odehraje Martin Ševc, který poté zamíří do Švédska na svou další štaci. Na půl roku se jeho domovem stane Skelleftea.

HC Škoda Plzeň: Rask (Mazanec) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Ševc - Vlasák, Straka, Balej - Kovář, Lev, Hollweg - Dvořák, Gulaš, Pletka - Heřman, Pitule, Havlíček - Schleiss

HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kempný, Kadlec, Kuboš, Beňovič, Kučný, Kolařík, Micka, Sobotka, Tomica, Kalla, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl

Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Kostka.

V plzeňském dresu se po vypršení svého trestu už může představit Ryan Hollweg. Na týmového tvrďáka se fanoušci těší, cestou z rozbruslení do šatny rozdal několik autogramů.

Do začátku zápasu zbývá posledních pár minut, stadionem zní plzeňská hokejová hymna.

Oproti původním předpokladům k zápasu nenastoupí Martin Ševc. Utkání bude sledovat pouze jako divák, klub se mu za jeho služby odměnil drobným dárkem.

Dlouho se čekalo na nástup hostujícího týmu i rozhodčích. Hosté opravovali pár údajů v zápisu o utkání, nyní už je všechno připravené k úvodnímu buly.

00:01

00:30
    První plzeňský útok dnešního utkání skončil dobrou střelou Straky.

00:34
    Plzeń si hned v úvodu utkání zahraje přesilovku. Kučný (SLA) dostává dvě minuty za zdržování hry.

01:09
    Plzeň se drží v útočném pásmu, ale zatím Furcha ani jednou neohrozila.

01:59
    Slavia se osvobozuje.

02:17
    Slavia dostává druhý trest za vyhození puku mimo hřiště. Tentokrát se provinil Kadlec. Plzeň čeká velmi krátká přesilová hra pět na tři.

03:15
    Slavia své oslabení ale zvládá velmi dobře, Plzeň se nemůže dostat do útočného pásma.

04:01
    Slavia opět vyhazuje.

04:24

04:39
    Vzájemné vyloučení za souboj v útočném pásmu domácích. Kučný (SLA) a Heřman (PLZ) dostávají po dvou minutách za hrubost.

05:20
    Hra čtyři na čtyři zatím lépe svědčí hostům. Beňovič vyslal na Raska tvrdou sřelu, plzeňský gólman ji vyrazil.

06:03
    Plzni se nedaří založit útok, teď se Hanzlík raději vrátil až za svého gólmana a rozehrává znovu z hloubi vlastního pásma.

06:30
    Nyní zase naopak dobře napadá Plzeň a drží Slavii v jejím pásmu.

07:06
    Oba týmy hrají v plném počtu.

07:25
    Alinč chtěl přihrávat z poza branky na volného parťáka, ale pozorný Frolo mu přihrávku znemožnil.

08:08
    Dvořák nezpracoval přihrávku a znemožnil tak sám sobě jít do útoku.

08:37
    Zakázané uvolnění domácích.

08:47
    Heřman (PLZ) podrazil Jelínka a rozhodčí to ocenil dvěmi trestými minutami. První přesilovou hru si zahrají také sešívaní.

09:09
    Žejdl byl úplně volný před Raskem a dorážel střelu od modré čáry, plzeňský obránce ho nechal dělat, co chtěl, Rask byl ovšem pozorný a jeho dorážku udržel před brankovou čarou.

10:32
    A další Raskům zákrok. Tentokrát proti Sobotkově střele.

10:49

11:25
    Stránský dobře clonil před Raskem, ale ten se nenechal zaskočit a už při hře pět na pět si připisuje další důležitý zákrok.

12:19
    Micka (SLA) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

12:58
    Nepřesné přihrávky brání Plzni udržet se v útočném pásmu.

13:37
    Jak Pletka tak Jeřábek, tak slavistická obrana nyní neměla příliš přehled o tom, kde se nachází kotouč. Nakonec to nejlépe vyřešil právě Pletka, který nazdařbůh vystřelil a Furch se jen ohlédl. K jeho štěstí šel puk mimo branku.

14:19

15:29
    Marušák vypálil od modré, Furch sklapl betony včas.

15:49
    Slovák nerozehrál příliš dobře, toho využil Jelínek. Plzeňský obránce nakonec svou chybu napravil alespoň natolik, že zahnal hostujího útočníka do rohu.

16:52
    Netradičně za brankou rozehrával Marušák, vyměnil si puk s Kovářem, který vystřelil a Marušák jeho ránu tečoval, otřela se o tyčku.

17:28
    Offside Slavie.

17:42
    Další zásah si Furch připisuje po Havlíčkově střele.

17:54
    Gulaš hledal u tyčky stojícího Vlasáka, ten však neměl mnoho času na přesné zakončení.

18:50
    Tuukka Rask se vydal rozehrávat až k bočnímu mantinelu, nepovedlo se mu to ale úplně přesně, jak chtěl, puku se zmocnil soupeř, ale ačkoliv měl před sebou zcela nekrytou branku, nedokázal z tého obrovské příležitosti nic vytěžit. Na dorážku už byl Rask na svém místě, vše jistil ještě na brankové čáře ležící Jeřábek.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině:
    Rask - 10
    Furch - 9

V první třetině jsme i přes dostatek šancí na obou stranách gól nepadl. Oba brankáři zatím podávají téměř bezchybný výkon. A když už Rask chybu udělal, dokázal jí napravit.

Ani jeden tým nevyužil své přesilovkové možnosti, netrpělivě čekáme na druhou třetinu, co nám hráči předvedou.

Do druhé třetiny nastupuje do plzeňské branky Marek Mazanec.

20:01

20:36
    První Mazancům zákrok proti střele Alinče.

21:11
    Na druhé straně musel zasahovat Furch.

21:29
    Mazanec se po vzoru svého finského kolegyl jal rozehrávat, spoluhráči jeho příhru však nezpracovali.

22:07
    Další možnost domácích neproměnil St. Pierre.

22:37
    Havlíček zavezl puk do útočného pásma, tam se ale dopustil Dvořák (PLZ) faulu a odchází na trestnou lavici.

22:49
    Kotouč skončil hned po buly mimo hřiště, vhazování se opakuje.

23:14
    Slavia v útočném pásmu příliš dlouho nezdržela, Plzeň posílá černou pryž až k Furchovi.

23:44
    Nyní se dokonce hosté provinili postavením mimo hru.

24:09
    Domácí rychle posílají puk mimo své pásmo.

24:34
    Mazanec stál drobný tlak hostí, Dvořák je na ledě.

25:44
    Frolo si vzpomněl na Stránského plzeňskou minulost a málem ho poslal při bodyčeku na střídačku domácích.

26:47
    Balej se prokličkoval před Furcha, ale slávistický gólman mu z hokejky sebral téměř jasný gól.

27:36
    Plzeň znovu v útočném pásmu.

28:08
    Kuboš zaváží puk před Mazance, tam ho ale sbírá domácí obrana a hra se vrací před Furcha.

28:50
    Hollweg nechal Tomicovi okusit tvrdost plzeňských mantinelů.

29:12
    Teď se ovšem Furch vytáhl. Jen tak tak a ještě držadlem hokejky vyrazil Gulašovu střelu.

29:58
    Diváci se teď hokejem v ČEZ Aréně musí bavit. Oba týmy se soustředí především na útok, rozhodně se nedá mluvit o nezáživné hře.

30:42
    Na spálené šance dnes Plzeň jasně vede. Teď Pletka nestačil vystřelit před nekrytou brankou, z druhé vlny to zkoušel Jeřábek, ale to už byl Furch na místě a zachránil svůj tým dobře vytrčeným betonem.

31:41
    Na druhé straně se pro změnu připravil o gól Alinč, když nedorazil puk k nehlídané tyčce.

32:00
    Plzeň právě vstřelila branku!

Ondřej HAVLÍČEK si sebral ve středním pásmu puk, rozjel se s ním až před Furcha, vystřelil a slávistickému gólmanu střela projela mezi betony. Bez asistence.

33:03
    Straka ve středním pásmu podklouzl, puk se dostal ke Krenželokovi, ten si ale na Mazance nepřišel ani nadvakrát.

33:52
    Slavia se snaží rychle odpovědět, ale plzeňská obrana hosty téměř nepouští ke střelám.

35:02
    Mladická nerozvážnost Martina Straky a úlek z velkého množství prostoru u Furchovy levé tyčky stály Plzeň vedení o dvě branky.

36:09
    Kadlec si najel na přihrávku na pravý kruh, vypálil, Mazanec zkrotil puk v náručí.

36:30
    Vyloučen Hanzlík (PLZ) na dvě minuty za hákování.

36:51
    Plzeň vyhazuje.

37:07
    Balej s Kovářem tvoří velmi kompaktní dvojici na oslabení, nyní našetřili spoustu cenných vteřin.

37:40
    Frolo obětavě padl do střely Hertlovi.

38:30

38:42
    Hanzlík se vrátil z trestné lavice a hned se dral do útoku. Nedovoleným způsobem ho zpomalil Kempný (SLA) a odchází na trestnou lavici.

39:00

Straka vyhrál buly přímo na hokejku Milana Gulaše, ten viděl úplně volného Tomáše VLASÁKA u pravé tyčky Furchovy branky a plzeňský ostrostřelec se nemýlil. Asistence: Milan Gulaš, Martin Straka.

39:44
    Další velkou šanci na navýšení skóre měl Balej, ale tentokrát ho Furch zastavil.

40:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    Mazanec - 11
    Furch - 12

Škodováci ve druhé třetině proměnili svou herní převahu na góly a dokázali Furcha dvakrát překonat. Kromě těchto dvou obdržených gólů ale Furch spoustu téměř stoprocentních šancí vychytal.

40:01

40:12
    Slavia začíná třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:34
    Strakův útok svírá slavistickou pětku před Furchem, chybí však střelba.

41:23
    Stránský zavezl puk před Mazance, Plzeň ho ale zase rychle poslala do středního pásma.

42:04
    Slovák se St. Pierrem udrželi pro Plzeň útočné pásmo a Dvořák mate hostující obranu svým kličkováním.

43:07
    Slavia sice dostala puk za modrou čáru, ale příliš dlouho si Furch neodpočinul, už musí být zase ve střehu.

43:25
    Po delší době je v permanenci také Mazanec. Beňovič jeho pozornost prověřil tvrdou střelou.

43:37
    Na druhé straně zasahoval Furch proti Gulašovi.

44:03
    Milan Gulaš svedl další souboj s Furchem, tentokrát na něj najížděl téměř nehlídán, ale mladý sešívaný gólman ho opět vychytal.

45:11
    Balej se teď mohl jen bezmocně chytit za hlavu. Ještě než stačil vystřelit, zvedali mnozí ruce nad hlavu, ale plzeňský útočník puk před odkrytou brankou zvedl až příliš a ten zamířil vysoko nad tři tyče.

46:17
    Žejdl zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale zase přišel, kus černé gumy je zase u Furcha.

47:09
    Marušák teď proti Alinčovi neudržel útočné pásmo, hosté ale střídají.

47:43
    Zakázané uvolnění Slavie.

47:52
    Pletka nevystřelil nijak prudce, přesto měl s jeho pokusem Furch problémy, upadl a pomalu klouzal za brankovou čáru. Kotouč ale udržel před ní.

48:31
    Další útok se valí na slavistického gólmana. I tentokrát si však poradil.

49:26
    Teď se předvedl i Mazanec, když vytěsnil puk z nelehké pozice.

50:18
    Slovák sbírá slavistické nahození a zaváží puk do útočného pásma.

50:53
    Hru na druhou stranu obrací Kučný.

51:17
    Hodně neférový zákrok předvedl přímo před zraky rozhodčího Beňovič (SLA) a je za něj také potrestán. Odchází na dvě minuty za podražení na trestnou lavici.

51:49
    Gulašovu přihrávku nezpracoval Straka, Slavia se osvobozuje.

52:19
    A ani napodruhé na Gulašovu přihrávku Straka nedosáhl, hosté se ale dostali do protiútoku, který hasil Marušák (PLZ) faulem.

53:22
    Slavia právě vstřelila branku!

Při hře čtyři na čtyři se střelou od modré čáry prosadil Michal KEMPNÝ. Asistence: Petr Jelínek, Tomáš Pospíšil.

53:32
    Hosté v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.

54:12

54:29

A je vyrovnáno! Dva slepené slavistické góly určují nerozhodné skóre. Obránce Slovák nebyl dostatečně důrazný, čehož využil Tomáš HERTL. Asistence: Vladimír Růžička.

54:29
    Oddechový čas pro domácí.

55:23
    Slavii teď v útočném snažení zastavil offside.

55:38
    Balej se zmocnil puku a už se rozjížděl do útoku, kotouč mu byl však naprosto čistě odebrán.

56:25
    Slavia je opět v útočném pásmu, rychlé vyrovnání hostující tým nakoplo. Plzeň se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 5032 diváků.

56:52
    Střelec prvního slavistického gólu Kempný (SLA) dostává osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

57:53
    Puk zašlápnutý u slavistické střídačky, vhazovat se bude před útočnou modrou domácího týmu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:24
    Dalekonosná střela v plzeňském podání Furcha nemohla ohrozit.

59:00
    Straka uháněli s Vlasákem dva na jednoho hostujícího obránce, ovšem Strakova přihrávka byla příliš prudká, Vlasákově střele chyběla přesnost.

59:21
    Puk teď lítal mezi hokejkami, ani na jedné se ale nezdržel. Plzeň brzdí nepřesnost.

60:00

Zásahy brankářů ve třetí třetině:
    Mazanec - 3
    Furch - 9

Indiáni ztratili výhru v poslední třetině, doslova v jejích posledních minutách. Mezi 54. a 55. minutou hosté vyrovnali a utkání tak nabídne ještě čas navíc.

60:01

60:45
    Straka měl na hokejce vítězný gól, ale tváří v tvář Furchovi neuspěl.

60:50
    Tentokrát si vzal na pomoc i svého parťáka Vlasáka, ale ani on neuspěl.

62:03
    Jako další se pokusil rozhodnout Balej, jenže ten se nedostal ani ke střele. Stejně tak plzeňská obrana na druhé straně zblokovala střelu slavistického beka.

62:48
    Slovák nahazuje puk do útočného pásma.

63:14
    Plzeň je v prodloužení jednoznačně aktivnějším týmem, Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

63:23
    Kovář obral o puk Pospíšila, přenechal ho Balejovi, ten svým bekhendovým pokusem ale neuspěl.

64:05
    Balej nahazoval na Furcha, Kovář snad nevědomky jeho pokus tečoval a gólman měl s touto nečekanou šancí velké potíže.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Zásahy brankářů v prodloužení:
    Mazanec - 1
    Furch - 6

Nerozhodlo se ani v prodloužení, diváci budou mít další přídavek, po rychlé úpravě ledu následují samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první se rozjíždí Jaroslav Kalla a po jeho nájezdu se bud zkoumat video.

Puk skončil v brance. Stav série 0:1.

Za Plzeň jede Jiří Hanzlík.

Zkusil vystřelit, ale Furch ho vychytal.

Proti Mazancovi se rozjíždí Vladimír Růžička a dává gól. 0:2.

Jan Kovář zkoušel blafák, ale nepodařilo se mu puk zvednout.

65:00

Vítězný nájezd si na své konto připisuje Jaroslav Kalla.

Plzeň ztratila zápas ve třetí třetině, kdy hosté dokázali vyrovnat a poté zlomili domácí v samostatných nájezdech, když proměnili první dva pokusy, zatímco Plzeň ani jeden. (20:08:23)

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 32. Havlíček, 39. Vlasák (Gulaš, Straka) - 54. Kempný (Jelínek, Pospíšil), 55. Hertl (Růžička), 65. Kalla

HC Škoda Plzeň: Rask (Mazanec) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Růžička - Vlasák, Straka, Balej - Kovář, Lev, Hollweg - Dvořák, Gulaš, Pletka - Heřman, Pitule, Havlíček - Schleiss
    HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Beňovič, Kučný, Kolařík, Micka, Sobotka, Tomica, Kalla, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl

Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Kostka