Nitra – Zlín 0:0 (17:30) | Poruba – Michalovce 28:27 (kon.) | Senec – Most 21:34 (kon.)
DHC Sokol Poruba
28:27 (15:10)
Iuventa Michalovce
Středa 07.11.2012, 18:00 • VSH Sareza, Ostrava-Přívoz • Interliga ženy

Po velice dramatické bitvě se nakonec z vítězství raduje Poruba. Ta prohospodařila ve druhém poločase velký náskok, ale branka Hrbkové pět sekund před koncem nakonec přinesla Sokolu cenné vítězství. Příjemný večer z Ostravy vám přeje Tomáš Martínek. (20:01:56)

60
    Konec zápasu. (28:27) (28:27)

60
    Míč už byl pomalu za zády Dolákové, ale Terézia Szöllösiová orazítkovala jen pravou tyč! Zápas končí. (28:27) (28:27)

60
    Po timeoutu Michalovců tady bude poslední útok hostí. (28:27) (28:27)

60
    Neuvěřitelný závěr! Pět sekund před koncem dává gól Michaela Hrbková a Poruba je kousek od důležitého vítězství. (28:27) (28:27)

60
    Michalovce již musely střílet a rána se povedla. Autorkou vyrovnávací branky je Marianna Rebičová. (27:27) (27:27)

59
    Je 90 sekund do konce a v útoku je Iuventa Michalovce. (27:26) (27:26)

59
    Naopak v přesilové hře dává po hodně dlouhé době gól Lence Černé Pavla Poznarová a domácí jsou ve vedení. (27:26) (27:26)

58
    Osmý gól v řadě Michalovce nepřidaly, Horňáková proti Dolákové neuspěla a dává vedle. (26:26) (26:26)

57
    Vinyukova faulovala při střele Rechtorisovou a dostává dvě minuty. Domácí házenkářka ovšem branku nedala, takže Michalovce i přes oslabení půjdou do útoku. (26:26) (26:26)

56
    To co ještě před pár minutami bylo nemyslitelné je skutečností. Michalovce srovnávají díky gólu Natalie Vinyukove. Ta po střele leží na palubovce, ale bude v pořádku. (26:26) (26:26)

56
    Černá chytila šanci a daruje tak Iuventě další útok ke srovnání skóre. (26:25) (26:25)

56
    Po šesti brankách Michalovců v řadě bude nyní útočit Poruba. Vzchopí se a opět odskočí svým soupeřkám pět minut před koncem? (26:25) (26:25)

55
    Náskok Poruby je téměř pryč, gólem se prezentuje aktivní Tetyana Trehubova. Trenér Ján Beňadík si bere oddechový čas a zkusí něco vymyslet proti brankovým manévrům Michalovců. (26:25) (26:25)

55
    Zcela volná Rechtorisová, které si nikdo nevšímal, nedala ze stoprocentní šance gól a jen olízla míč o břevno. To je voda na mlýn Iuventy, která se ihned hrne dopředu. (26:24) (26:24)

54
    Michalovce mohly snižit na rozdíl jediné branky, jenže Sabina Bártová předvedla důležitý zákrok proti Tobiášové. Lehce se u toho ovšem zranila, proto je na palubovce lékař. Do útoku jde Poruba, která je již v plném počtu. (26:24) (26:24)

53
    Branková smršť Michalovců. Po další neúspěšné akci Poruby se k míči dostala Natalia Vinyukova a hosté prohrávají již jen o dvě branky. (26:24) (26:24)

52
    Poruba začíná v útoku chybovat a vypadá to ještě na drama. Z pravé strany dává levou šibenici branky Bártové Tetyana Trehubova, jedna z ukrajinských hráček v dresu Iuventy. (26:23) (26:23)

52
    Rychlý kontr Michalovců zakončuje Terézia Szöllösiová. Při obranném zákroku utrpěla bolestivý zásah domácí Michaela Hrbková. (26:22) (26:22)

51
    Gól na sebe nenechal dlouho čekat. Autorkou střely ze středu brankoviště je ukrajinská spojka Natalia Vinyukova. (26:21) (26:21)

50
    Další komplikace pro domácí tým. Dvě minuty pro Petru Adámkovou jim situaci v obraně hodně zkomplikují. (26:20) (26:20)

49
    Přesto Michalovce snižují. Lucia Tobiášová dobře zapracovala v útoku a dává gól. A po neúspěšné akci Poruby zůstane Iuventa u míče. (26:20) (26:20)

49
    S jistotou dává další gól Sokola Poruba Romana Chrenková. Iuventa nyní polevila a sopeř jim odskakuje čím dál více. (26:19) (26:19)

48
    Tentokrát Medveďovou, která na tento hod nahradila Černou, překonává právě Pavla Poznarová. Poruba vede o šest gólů. (25:19) (25:19)

47
    Po faulu na Petru Adámkovou má DHC další sedmičku. Jde na ní Pavla Poznarová. (24:19) (24:19)

47
    Yulia Snopova pálila na pravou stranu branky, tam byla ovšem noha od Sabiny Bártové. Obrany a brankářky nyní vládnou zápasu. (24:19) (24:19)

46
    Brankářky se překonávají, na Lenku Černou nevyzrála Michaela Hrbková. Čekáme již druhou minutu na gól. (24:19) (24:19)

45
    Hrbkovou vychytala Černá, ta se ve druhém poločase ukazuje ve velice dobrém světle. Nyní ovšem chytá i Bártová ránu Horňákové. (24:19) (24:19)

44
    Naopak domácí Romana Chrenková si naskakuje do brankoviště a Černá nemá šanci. (24:19) (24:19)

44
    Sokol chybuje v útoku a daruje tak útočnou akci Iuventě. Ta může snížit na rozdíl tří branek. (23:19) (23:19)

43
    Branky nyní padají v rychlém sledu. Bártovou prostřeluje Dominika Horňáková. (23:19) (23:19)

43
    Ač faulována, prosazuje se Michaela Hrbková. Poruba vede o pět branek a Michalovce i když se hodně dotáhly, stále ztrácejí. (23:18) (23:18)

43
    Poznarová byla faulována při střelbě a čeká nás sedmimetrový hod. Tóthová ovšem nedává a Černá má obrovskou radost. (22:18) (22:18)

42
    Révajová neprostřelila Černou a proto udeřilo opět u branky Sokola Poruba. Autorkou gólu Michalovců je Dominika Horňáková. (22:18) (22:18)

41
    Chyba Poruby v útoku a na Bártovou uháněla osamocená Tobiášová. Ta si v podobných situacích ví rady. (22:17) (22:17)

40
    Jenže Michaela Hrbková si našla místo na pravé straně hřiště a podstřelila Černou. V domácí bráně se nyní objevuje místo Dolákové Sabina Bártová. (22:16) (22:16)

39
    Finiš Michalovců přichází. Dominika Horňáková si našla prostor a opět snižuje. Porubě hodně uškodilo čtyřminutové oslabení. (21:16) (21:16)

39
    Rychlá kombinace Iventy je zakončena Luciou Tobiášovou, která byla nehlídaná na středu brankoviště. Ještě dvě minuty bude hrát DHC v oslabení. (21:15) (21:15)

38
    Z velice obtížné pozice dává gól Pavla Poznarová. Ač tísněna, prosazuje se dokonce v oslabení. (21:14) (21:14)

37
    Ihned po rozehrávce míří přesně hostující Marianna Rebičová. Sokol aktuálně vede o šest branek, ale bude se bránit v oslabení. (20:14) (20:14)

37
    Po břevnu Tóthové dorazila míč za záda Černé Romana Chrenková. Následně dostává ale dvě plus dvě minuty a Poruba bude hrát dlouhé oslabení. (20:13) (20:13)

36
    Míč si vzala Romana Chrenková a po náběhu z levé strany palubovky se prosadila proti Lence Černé. (19:13) (19:13)

36
    Porubské háznekářky chybovaly a Terézia Szöllösiová mířila aosamocena na Dolákovou. Neměla problém ji dát gól. (18:13) (18:13)

35
    Z protiútoku snižuje Marianna Rebičová, takže odpověď Iuventy na sebe nedala dlouho čekat. (18:12) (18:12)

34
    Alžbeta Tóhtová se s tím nepárala a dává gól. Sokol vede již o sedm branek! (18:11) (18:11)

34
    Po faulu na Adámkovou bude Poruba zahrávat sedmimetrový hod. (17:11) (17:11)

33
    Lucia Tobiášová to vzala na sebe a pěknou střelou k pravé tyči nedala Lence Dolákové šanci. (17:11) (17:11)

32
    Zápasové skóre navyšuje Pavla Poznarová a porubská hráčky vypadají hodně v pohodě. Medveďovou střídá v brance Lenka Černá. (17:10) (17:10)

31
    Skóre druhého poločasu otírá porubská Alžbeta Tóthová ranou ze středu brankoviště. (16:10) (16:10)

31
    Poruba začíná jako první v útoku. (15:10) (15:10)

31
    Začal druhý poločas. (15:10) (15:10)

V první půli byly lepší házenkářky Poruby, které půjdou do druhého poločasu s pětibodovým náskokem. Náskok si udržovaly pravidelně a v zápase ještě ani jednou neprohrávaly. Uvidíme co nám přinese druhý poločas, jenž začně zhruba v 18:50.

30
    První poločas skončil. (15:10) (15:10)

30
    V posledních sekundách prvního poločasu vyslala ránu z dálky Marianna Rebičová a Doláková neměla nárok. (15:10) (15:10)

30
    Asi poslední akci prvního poločasu budou mít hráčky hostující Iuventy. (15:9) (15:9)

30
    Minutu před koncem si bere trenér Beňadík oddechový čas. Poruba bude chtít dohrát poločas v pohodě a přežít oslabení. (15:9) (15:9)

29
    Poznarová již musela střílet, jenže hodně minula branku. Ale Poruba nasbírala cennou minutu v útoku. (15:9) (15:9)

28
    Dvě minuty pro Michaelu Hrbkovou. Michalovce budou pokračovat v útoku a do konce poločasu budou chtít určitě snížit. Jenže chyba v útoku jim nynější ofenzivní akci kazí. (15:9) (15:9)

27
    Rychlý kontr porubských hráček zakončuje po pěkné kombinaci opět Alžbeta Tóthová. (15:9) (15:9)

26
    O pár vteřin později následuje další chyba Michalovců a Mária Révajová přidává čtrnáctý gól Sokola. (14:9) (14:9)

26
    Alžbeta Tóthová z dálky napřáhla a trefila nádherně pravý horní růžek branky Medveďové. (13:9) (13:9)

25
    Z levého křídla se prosadila křídelnice Terézia Szöllösiová. Rozdíl skóre se stále drží na rozídlu třech branek. (12:9) (12:9)

24
    Pavla Poznarová se postavila na značku sedmimetrového hodu a byla úspěšná. (12:8) (12:8)

23
    Poruba bude hrát první přesilovku zápasu díky vyloučení Dominiky Horňákové. Navíc DHC bude mít výhodu sedmimetrového hodu. (11:8) (11:8)

23
    Taktický obranný zákrok předvedla domácí Iveta Mičiníková a opět se na palubovce muselo žlutit. (11:8) (11:8)

23
    Díky Lucie Tobiášové je skóre již jen o tři branky. Navíc Poruba chybuje v útoku a Michalovce půjdou do dalšího postupného útoku. (11:8) (11:8)

22
    Uhráková se nejspíše zranila po zákroku hostujících obránkyň. Přesto porubské házenkářky svou šanci nevyužily, nyní jde do útoku Iuventa. (11:7) (11:7)

21
    Sedmimetrový hod měla dnes poprvé i Poruba a domácí šutérka Michaela Hrbková mířila za záda Adriany Medveďové přesně. (11:7) (11:7)

20
    Opět byla v zakončení Ukrajinka Yulia Snopova a zase je to gól. (10:7) (10:7)

20
    Při obranné činnosti byla až moc agresivní Dominika Selucká a je tady pátá žlutá karta zápasu. (10:6) (10:6)

19
    Slovenská posila Poruby Iveta Mičiníková dává jubilejní desátou branku Sokola. (10:6) (10:6)

18
    Chyba Poruby v útoku, technickou chybou se ale provinila i hostující Martina Bačíková. DHC jde do útoku. (9:6) (9:6)

17
    Michalovská spojka Yulia Snopova vzápětí rozvlňuje síť za Dolákovou. Poruba se proto pohrne do dalšího útoku. (9:6) (9:6)

16
    Opět je to o čtyři branky. Pavla Poznarová se probila do zakončení a byla úspěšná. (9:5) (9:5)

15
    Po faulu Kovaličkové uvidíme první sedmimetrový hod zápasu. Lucia Tobiášová se nemýlila a Michalovce snižují. (8:5) (8:5)

14
    Opět neuspěla Vinyukova, tváří v tvář ji vychytala Doláková. Proto udeřilo na druhé straně z rukou Michaely Hrbkové. Poruba je ve čtyřbrankovém trháku. (8:4) (8:4)

13
    Lucia Uhráková zvyšuje náskok Poruby, vidíme zároveň již čtvrtou žlutou kartu zápasu. Tu vidí z rukou rozhodčího michalovecká Michaela Kovaličková. (7:4) (7:4)

12
    Vinyukova orazítkovala tyč, proto posílá dopředu své hráčky brankářka Doláková. (6:4) (6:4)

11
    Za Michalovce po oddechovém čase dává gól Natalia Vinyukova. Po chybě Poruby v útoku nyní bude útočit opět hostující družstvo. (6:4) (6:4)

10
    Po brance Petry Adámkové a tříbrankovém rozdílu si bere hostující kouč Packa oddechový čas. (6:3) (6:3)

9
    Po dlouhé době padá gól. Pátý zásah Sokola Poruba zaznamenala Petra Adámková. Ukrajinka Yuliya Snopova vidí navíc žlutý kartonek. (5:3) (5:3)

8
    Žlutá karta pro Luciu Tobiášovou, ale Poruba v útoku neuspěla. Do ofenzivy tedy jdou hostující házenkářky. (4:3) (4:3)

Příjemný večer z ostravské haly Sareza. Poruba je v tabulce na druhém místě o jeden bod právě před dnešním soupeřem z Michalovců. Iuventa je o jednu příčku za DHC čili na třetím místě. Očekáváme tedy velice vyrovnané utkání. Porubě se již uzdravily všechny brankářky, čili budou prakticky v kompletní sestavě. Michalovce se budou spoléhat na téměř padesátiletou Lenku Černou. (4:3)

6
    Hned za pár vteřin z postupného útoku dává gól Michalovců Lucia Tobiášová. (4:3) (4:3)

6
    Poruba opět navyšuje skóre, z křídla si naskočila na brankoviště Pavla Poznarová a nemýlila se proti nestárnoucí Lence Černé. (4:2) (4:2)

4
    Za Iuventu snižuje Michaela Kovaličková a po obranném zákroku vidí žlutou kartu domácí Alžbeta Tóthová. (3:2) (3:2)

3
    Pěkný zákrok Dolákové a Poruba může do protiútoku. Autorkou třetí branky Poruby je Romana Chrenková. (3:1) (3:1)

2
    Ovšem v zápětí Romana Chrenková opět posílá DHC do vedení. (2:1) (2:1)

2
    Je srovnáno. Michaela Kovaličková se dobře zorientovala po protiútoku a srovnává skóre. (1:1) (1:1)

1
    Do vedení posílá Porubu z opakované střely Michaela Hrbková. (1:0) (1:0)

1
    První střela zápasu z rukou hostující Tobiášové končí v náručí brankářky Dolákové. (0:0) (0:0)