Federer – Ferrer 2:0 (kon.) | Del Potro – Tipsarević 2:0 (kon.)
0
0 4
Čtvrtek 08.11.2012, 20:45Turnaj mistrů - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch)

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou. (22:20:33)

A je dobojováno. Argentinec Del Potro nakonec porazil Janka Tipsareviće 2:0 na sety (6:0 a 6:4) a vybojoval na Turnaji mistrů své první vítězství. Naopak Srb si připsal druhou porážku a je jasné, že do dalších bojů se nepodívá.

V prvním setu na kurtu jasně dominoval Del Potro, který nedovolil srbskému hráči uhrát ani gem. První set tedy skončil 6:0 ve prospěch argentinského hráče. Janko Tipsarević velmi chyboval a to se v takových zápasech nevyplácí.

Druhý set byl vyrovnaný. Argentinec si dokázal vytvořit několik brejkbolů, ale proměnil pouze jeden. Sebral tedy srbskému hráči jedno podání a poté už doservíroval toto utkání do vítězného konce a zaslouženě zvítězil.

Konec zápasu

6:4
    Janko Tipsarević returnuje do zámezí a Del Potro vyhrává tento duel.

40-15
    Del Potro vytasil parádní úder po lajně a má dva mečboly!

30-15
    Nyní Srb pokazil bekhend a poté praštil několikrát s raketou o zem.

15-15
    Janko Tipsarević napálil míček jen do sítě a hodně se na sebe zlobí. Tohle šlo zahrát určitě lépe.

0-15
    No vida. Dlouhou výměnu ukončil Janko Tipsarević, který poslal míček z bekhendu přesně na lajnu.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Juan Martin Del Potro.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    Následuje return do sítě a Janko Tipsarević snižuje na rozdíl jednoho gemu. Podávat na vítězství v utkání ale půjde Del Potro.