6 2 3
Olivier Rochus
2
2 6 6
Čtvrtek 08.11.2012, 14:10Challenger Bratislava - Peugeot Slovak Open (krytý tvrdý povrch)

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký den ve společnosti onlajnů. Na počtenou. (16:23:30)

A je dobojováno. Sledovali jsme velkou tenisovou bitvu, která nakonec dopadla lépe pro belgického Oliviera Rochuse, který porazil Jana Hájka 2:1 na sety (2:6, 6:2 a 6:3). Jeho vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

V prvním setru dominoval Jan Hájek, který vzal belgickému tenistovi třikrát podání. Jedno podání ztratil i sám Hájek, ale to nic nezměnilo na tom, že český hráč vyhrál první set 6:2! Nutno dodat, že zcela zaslouženě.

Ve druhé sadě se českému hráč vůbec nedařilo, a to hlavně na podání. Olivier Rochus sebral Hájkovi hned dvě podání a druhý set tak vyhrál 6:2. O vítězi tohoto duelu tak musel rozhodnout třetí set.

Jeho začátek byl velmi vyrovnaný. Rochus si na začátku vypracoval dva brejkboly, ale ani jeden nevyužil. Poté měl dva brejkboly i Hájek, ale ani on nebyl úspěšný. O dva gemy později vedl Hájek při Rochusovo podání 40:0, ale nakonec tento gem prohrál a to byl zřejmě zlomový okamžik tohoto zápasu. V následujících gemu totiž Rochus prolomil soupeřovo podání a dostal se do trháku. Se svým podáním neměl problém a v další hře navíc českého hráče znovu brejknul a vyhrál tak tento duel.

Konec zápasu

3:6
    Po dobrém returnu posílá Hájek míček do sítě a do dalšího kola postupuje Rochus!

30-40
    A teď má Belgičan mečbol!

30-30
    Nyní předvedl Rochus dobrý forhend a srovnává stav tohoto gemu.

30-15
    Následuje bod přímo z podání.

15-15
    Hájek se nyní vydal na síť, kde získal důležitý fiftýn.

0-15
    Rochus začal parádním returnem.

3:5
    Jenže po dobrém podání a následném forhendu dělí Rochuse jeden gem od vítězství v tomto utkání.