Omsk – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Barys – Jekatěrinburg 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
N.Novgorod – CSKA Moskva 1:6 (kon.) | Jaroslavl – Lev 2:1 (po pr.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (kon.) | Mytišči – HC Slovan 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 1:3 (kon.)
Doněck – Ufa 4:1 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 6:4 (kon.)
Atlant Mytišči
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Pátek 16.11.2012, 16:30 • Mytišči arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné dobré odpoledne s hokejem, dnes nás čeká další střetnutí v rámci KHL a to utkání Atlant Moskevská Oblast vs. HC Slovan Bratislava. Favoritem střetnutí jsou spíše domácí, celá KHL si už ale zvykla na vynikající výkony Slovanu. Nikoho by tedy nepřekvapilo, kdyby odešli domácí dnes s prázdnou.

Domácí Atlant se momentálně nachází na dvanácté příčce západní konference s pětadvaceti body. Tým dosud zvítězil jen pětkrát za tři body! Z posledních šesti utkání vytěžil navíc jediný bod! Tristní bilance týmu z hlavního města tak bude dnes čelit Slovanu Bratislava.

To Slovan je v lepší situaci. Z posledních šesti utkání třikrát vyhrál. Ve svém posledním utkání ale vysoko padl s Jaroslavlí v poměru 0:4. Slovan se nachází na sedmé pozici s čtyřiatřiceti body a tříbodovým náskokem na osmý Lev.

Atlant Mytišči: Galimov - Ťutin, Višněvski, Kosmačev, Semijonov, Frogren, Rukavišnikov, Batyršin, Bobrov - Žerděv, Andersson, Engqvist, Mikhnov, Kablukov, Koltsov, Myjorov, Lemtjugov, Rybakov, Točitski, Ševčenko, Dorofejev.

HC Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Višňovský, Švarný, Sekera, Tabaček, Sersen, Štastný, Olvecký - Bližňák, Bartovič, Hudáček, Miklík, Vondrka, Lipianský, Kukumberg, Dravecký, Kytnár, Mikúš, Kudrna, Dano.

Rozhodčí: Bulanov, Bondar - Morozov, Nazarov.

00:01

00:30
    Bližňák dnes jako první prověřil Galimova, ten si připsal povinný zásah lapačkou.

00:52
    Galimov opět kotouč nerozehrává, Slovan má buly v útočném pásmu.

02:06
    Michnov si teď udělal z hostujících beků tréninkové kužele a tak tak, že se nedostal do větší šance.

03:35
    Aktivita Kukumbergovy formace je u konce, na větší šanci zatím čekáme.

04:55
    Atlant si vytvořil krátký tlak v útočném pásmu, Slovanu se ale podařilo vyhodit tak, aby se nejednalo o icing.

06:05
    Obří šanci teď měli hosté z Bratislavy, Vondrka se dostal ke střele z mezikruží, Galimov ale i za pomoci Ťutina situaci ustál!

08:25
    Po chybě v rozehrávce hostů se do šance dostal Atlant, Janus ale proti Anderssonovi zasahuje a hosty drží!

09:30
    Slovan na malý moment držel útočné pásmo, domácí zatím ale brání dobře a v útoku je nebezpečný.

12:46
    Hraje se hodně opatrně, nikdo nechce udělat chybu. Zatím jsme neviděli ani jedno vyloučení.

13:25
    Majorov teď zajímavě přihrával zadovkou zpoza branky na Lemtjugova, ten trefil jen beton Januse.

14:17
    Následuje vhazování před Janusem.

15:25
    Hosté ustáli velký tlak Atlantu. Ten je teď na vlně.

16:27
    Po střele Višňovského od modré čáry zasahuje Galimov. Následuje vhazování po jeho levici.

16:46
    Majorov pálí z otočky jen těsně vedle levé Janusovy tyče!

17:52
    Slovan právě vstřelil branku!

Hosté jdou z ničeho nic do vedení! Sekera na sebe nalákal tři obránce hostů a přihrál na levé křídlo, kde byl zcela volný PETER OLVECKÝ, jenž trefuje k pravé tyči! Gól do šatny může hostům velmi pomoci. Asistence: Sekera.

19:06
    Ofsajd domácích.

20:00

Peter Olvecký je zatím jediným úspěšným střelcem zápasu, hosté měli štěstí, domácí byli o něco lepším týmem. Druhá třetina začne cca v 17:19

20:01

21:37
    Galimov kryje nahození od modré, následuje vhazování před ním.

22:15
    Střela Bartoviče z levé strany míjí levou tyčku domácí branky.

23:28
    Sekera si s pukem sjel od modré čáry těsně před bránu, domácí ale vystavili neprostupnou zeď, která puku zabránila projít.

24:36
    Lipianský teď důrazně zkoušel dostat puk za Galimova, ten situaci ustál. Slovan v úvodu druhé části zatím lepší.

26:24
    Za podražení je vyloučen domácí Batyršin. Slovan má k dispozici dnešní první přesilovku.

26:30
    I přes výhru Bližňáka na buly domácí vyhazují.

27:00
    Po střele od modré čáry mohl Bartovič dorážet do prázdné, puk mu ale přeskočil hůl!

27:58
    A Galimov kryje i další nebezpečný puk, směřující do branky Atlantu.

29:10
    Hostům přesilovka pomohla k vytvoření tlaku, kteýr trvá i po jejím konci.

30:20
    Odpískaný icing domácích.

30:27
    A Galimov zasahuje i po rychlé střele Štajnocha od modré.

32:01
    Galimov vyráží další ostrou ránu směřující mezi tři tyče!

33:03
    Vhazuje se před Janusem.

26:37

Hosté přesilovku využívají velmi rychle! MÁRIO BLIŽŇÁK trefuje přesně pod břevno! Asistence: Štajnoch.

35:04
    Domácí jsou hodně zklamaní z druhé inkasované branky, je ale pravda, že domácí Atlant je oproti první třetině horší.

36:37
    Domácí se po několikáté marně pokouší založit útok, Slovan kromě dobré ofenzivy i bezpečně brání.

37:00
    Janus teď podržel hosty, Višněvski pálil z mezikruží, trefil ale jen plastron slovenského gólmana.

37:50
    Domácí teď hodně dlouho zůstávají na ledě, první lajna Atlantu si pořádně protáhla střídání, k většímu tlaku to ale nevede.

38:38
    Vyloučen je domácí Rukavišnikov, Slovan může vstřelit branku do šatny v rámci přesilovky...

39:08
    Miklík vypálil z levého kruhu, Galimov vyráží. Hosté stále drží pásmo.

40:00

Třetí třetina začne cca v 18:04.

Hráči se vrací na ledovou plochu, za malý moment začne závěrečná třetina.

40:01

41:08
    Vondrkova druhá lajna aktivní v útočném pásmu, Slovan začíná dobře.

42:29
    Icing hostů.

43:07
    Kabljukov se po skvělé individuální akci dostal do forhendového zakončení, Janus vyráží betonem!

43:31
    A další těžký zákrok, tentokrát lapačkou! Ránu Žerděva lapačkou vyráží na horní síťku branky!

44:38
    Kytnár vyloučen za nedovolené bránění, domácí se mohou dostat do kontaktu v přesilovce.

45:05
    Kabljukov vystřelil z většího úhlu, Janus vyráží do rohu obranné třetiny. Slovanu se poté daří vyhodit.

46:07
    A Slovan opět vyhazuje. Domácí fandové na svůj tým pískají, Atlantu se nedaří.

47:02
    Přečíslení tří proti dvěma vyřešili hosté přihrávkou na Olveckého, který trefuje jen připravenou lapačku dnes jistého Galimova.

48:19
    Sersen vyloučen za hákování, další přesilovka pro domácí.

49:30
    Obrovský tlak před Janusem, Slovan se ale i se štěstím dostal k vyhození puku ze třetiny.

50:22
    Hosté kompletní, domácí se trápí.

50:25
    Koltsov teď v obrovské šanci vyhořel na dnes famózním Janusovi, který stále drží čisté konto!

50:56
    Koltsov vyloučen za faul v obranné třetině. Šance pro SLovan na definitivní rozhodnutí.

51:52
    Švarného nahození od modré končí na připraveném betonu Galimova.

52:57
    Domácí kompletní.

53:08
    Kukumberg si připsal střelu z pravého kruhu, mířil ale nad břevno.

53:45
    Janus teď měl hodně práce s dotírajícími útočníky domácích, gólman Slovanu ale udržel beton u tyče a stále tak drží nulu.

54:00
    Ofsajd Atlantu.

55:04
    Vhazuje se před Janusem, Slovan zatím zvládá vývoj dnešního zápasu velmi dobře. S výjimkou úvodní třetiny je hostující celek lepším týmem.

56:00
    Slovan jde do čtyř. Využijí domácí přesilovku?

56:46
    Domácí sice drží útočnou třetinu, šance ale nepřichází.

57:00
    Galimov na chvíli odvolán, teď se ale znovu vrací mezi tři tyče.

58:49
    Utkání se blíží ke svému konci, Slovan je blíko důležité výhře.

59:09
    Vondrkova střela z mezikruží končí na Galimovovi.

60:00

Zápas je minulostí, tři body bere Slovan Bratislava. Domácí byli o něco lepší v první třetině, i tak jí ale 0:1 prohráli. Zbylé dvě třetiny patřily hostům, kteří si pohlídali jak výhru, tak i čisté konto pro Januse. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (18:44:03)