Martin – Žilina 2:4 (kon.) | Skalica – Nitra 6:5 (kon.) | Poprad – Piešťany 1:2 (po s.n.)
Zvolen – Trenčín 2:0 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 3:2 (kon.)
HK Skalica
6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
HK Nitra
sk Pátek 23.11.2012, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný večer. (19:10:58)

Bol to zvláštny zápas, ktorý priniesol neuveriteľných 11 gólov! Skalica od stavu 1:3 dokázala streliť 5 gólov v rade a otočiť na stav 6:3, Nitra v závere dvoma rýchlymi gólmi duel zdramatizovala, no vyrovnať už nedokázala. Žigmund Pálffy je hrdinom stretnutia s piatimi bodmi (1+4).

60:00

59:57
    Ofsajd domácich, už sa ani nič nezmení.

59:53
    Nitra dala gól!
    Segľa opečiatkoval tyč, pri nej však stál MAREK MAŠLONKA, ktorý ju doklepol za bezmocného ležiaceho Trenčana! Rozhodca telefonátom gól uznáva. Asistencia: Rais.

58:51
    Po biliardovej akcii po osi Stumpel - Podstavek - Tománek posledne menovaný znižuje! ROMAN TOMÁNEK teda ešte dáva teoretickú šancu hosťom, hoci je už asi neskoro. Asistencie: Podstavek, Stumpel.

58:28
    Ani Jokila nedostal puk za Trenčana.

58:04
    Kutálek obišiel obrancov Nitry i bránu, no gól z toho nebol.

57:46
    Hrá sa dlho bez prerušenia, čo domácim plne vyhovuje.

57:07
    Hostia v plnom počte.

56:36
    Nádašdi oslobudzuje Nitru.

55:07
    Pupák oslabí hostí na dve minúty za nedovolené bránenie.

53:49
    Domáci v plnom počte.

53:36
    Vo vlastnom oslabení unikol Ďatelinka, Laco si dal pozor.

53:10
    Tománek zakončoval z otočky, no Trenčan znova zatiahol roletu!

51:49
    Školiak je vylúčený na dve minúty za hákovanie, šanca hostí zdramatizovať zápas.

51:11
    Domáci fanklub už oslavuje, na ľade všetko speje k tomu, že si Skalica pripíše výhru. Pálffy má zatiaľ 1+4 a dokopy 5 bodov.

50:13
    Nitra od 20. minúty zápasu strelecky mlčí.

49:31
    Skalica dobre zakombinovala v útočnom pásme, Vyrúbalík vyslal strelu od modrej.

46:59
    Konig, Tománek ani Podstavek svoje šance nepremenili. Nitra sa od druhej tretiny nevie presadiť.

45:33
    Stieler v dobrej pozícii prestrelil.

44:20
    Ďatelinkov gól vyhnal z ľadu Valenta, ktorého nahradil Marek Laco.

44:16
    Skalica dala gól!
    Školiak z uhla posunul Pálffymu, ten neznačil strelu, avšak prihral IVANOVI ĎATELINKOVI, ktorý strelou od modrej prestreľuje všetko! Asistencie: Pálffy, Školiak.

43:55
    Vosátko je vylúčený na dve minúty. Ďalšia presilovka pre Skalicu.

43:43
    Trenčan je zatiaľ jasnou oporou domácich, ešte dnes neinkasoval.

43:16
    Jokila spoza brány nahral Kováčikovi, ten však ani na tri krát neprekonal Trenčana!

42:25
    Skalica po štyroch prehrách má konečne nakročené k víťaztsvu.

41:23
    Prečíslenie Skalice, no Holovič zakončil sám, miesto toho aby prihral lepšie postavenému Konečnému.

40:55
    Štyri góly od stavu 1:3 zaznamenali Záhoráci po sebe.

40:36
    Pálffy potiahol puk priamo na Valenta, naservíroval pri tyči strojacemu RENÉMU ŠKOLIAKOVI, ktorý prekonáva Valenta! Asistencie: Pálffy, Preissinger.

39:48
    Stumpelova strela Trenčana neprekvapila.

39:23
    Datelinka si teraz poupratoval pre vlastným brankárom, najskôr posunul bránu a potom odsunul dotierajúceho Kaduru.

38:52
    Skalica hrá tento rok divoké zápasy, má najhoršiu obranu, dnes sme zatiaľ videli dokopy sedem gólov a ešte jedna tretina je pred nami!

37:58
    Kováčik spoza brány na Jokilu, ten skúšal z prvej, no strelu likviduje Trenčan ukážkovým semaforom!

37:07

36:07
    Skalica si dlho prihrávala na modrej až Lažovi odskočil puk a musí ísť poň do stredného pásma.

35:07
    Stieler si pekne obhodil puk, no podrazil ho Hamrák, ktorý dostáva trest na dve minúty.

34:29
    Ofsajd Nitranov.

33:59
    A razom ožili aj poloprázdne tribúny, Skalica vyhráva zatiaľ druhú tretinu pomerom 3:0 - to je obrat!

33:26
    Oddychový čas hostí.

33:26
    Skalica otáča! IVAN ĎATELINKA strelou z medzikružia strieľa a prekvapený Valent vidí puk v sieti! Asistencia: Pálffy, Školiak.

33:11
    Puk letel vo vzduchu, sklepol ho Kutálek, puk sa dostal k RASTISLAVOVI KONEČNÉMU, ktorý švihom prekonáva Valenta! Vyrovnané! Asistencia: Kutálek.

32:40
    Chyba Skalice v defenzíve, Podstavek sa dostal k puku od Raisa, no nemal už dostatok času pred bránou na zakončenie, ktoré mu nevyšlo.

32:10
    Nitra teraz zavrela Skalicu v jej pásme.

31:42
    Pupákov pokus švihom Trenčan vyráža.

30:49
    Školiak nahadzoval puk švihom od modrej, ale Ďatelinka ho už tečovať nedokázal.

30:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1527 divákov.

28:07
    Podstavek mohol pohotovo odpovedať na gól domácich, no neuspel.

26:57
    ŽIGMUND PÁLFFY dokázal znížiť stav zápasu, keď ho spoza brány našiel prihrávkou Ďatelinka. Strelec si počínal pohotovo a úspešne. Asistencia. Ďatelinka.

26:24
    Vyrúbalík od modrej preveril Valentovu pozornosť, ten si poradil.

25:16
    Corgoni momentálne herne dominujú.

25:08
    Nitra znova v ofenzívnej snahe, zastavil ju ofsajd.

24:46
    Lažo a následne i Sloboda domáceho brankára neprekonali.

23:59
    Trma vrma pred Trenčanom, od modrej vypálil projektil Árvay, puk sa odrazil od mantinelu k hosťom, tí však netriafajú prázdnu bránu!

23:37
    Kadura v príležitosti, Trenčan ju však lapačkou marí.

23:03
    Hra je prerušená, puk je v lapačke Adama Trenčana.

21:59
    Kutálek zakončoval blafákom, pokus ale mieri mimo bránu hostí.

20:10
    Zmena v bráne Skalice, od druhej tretiny chytá Trenčan, ktorý vystriedal Kotvana.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:47.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:17
    Martin Segľa dobre atakoval Pálffyho, ktorý prišiel o puk, ten usadil na hokejke MARTINA KOVÁČIKA, ktorý bekhendom mieri strelou pod ľade presne k tyči! Asistencia: Segľa.

18:13
    Tománek pred Kotvanom, no ten perfektne zasiahol a zneškodnil veľkú šancu, keď dobre zmenšil strelecký uhol.

17:30
    Chrenko mieri v dobrej pozícii vysoko nad bránu.

16:08
    Chyba v obrane Skalice, k puku sa dostal Hamrák, posunul na MARTINA SEGĽU, ktorý pred Kotvanom posúva puk do brány. Brankár Kotvan sa nestihol včas premiestniť a bol už krátky. Asistencie: Podstavek, Hamrák.

15:48

14:54
    Stumpel už ale podobným spôsobom Tománeka našiel, ten ale pre zmenu netriafa bránu.

14:27
    Chrenko hľadal diagonálne nepresne Jokilu, puk ale Skalica vyhadzuje do bezpečia.

13:48
    A Trška ju posunul úmyselne, za čo dostáva dve minúty. Presilovka pre Nitru.

13:48
    Posunutá brána Skalice, hra je prerušená.

12:15
    Ofsajd Skalice ako úmyselný v útočnom pásme, hra sa presunie pred Kotvana.

11:19
    Hra sa po vyrovnávajúcom góle ustálila a ukľudnila.

10:49
    Kutálek sa dostával hlboko do pásma súpera a hoci prešiel cez viacerých obrancov Nitry, napokon stráca puk.

09:49
    Preissinger sa dostal kľučkou do útočného pásma, puk potiahol a prihral Pálffymu, jeho bekhendové zakončenie Valent vyráža, no puk sledoval pozorne MIROSLAV PREISSINGER, ktorý puk dotlačil za bránkovú čiaru! Asistencia: Pálffy.

09:34
    Vyrúbalík to skúšal od modrej švihom, puk bol ešte tečovaný a mieri vedľa bránu.

08:49
    Miroslav Kováčik dostáva dve minúty za krošček. Presilovka domácich.

08:25
    So šťastím sa dostal k puku Preissinger, ten sa ocitol sám pred Valentom, ale jeho bekhendové zakončenie smerovalo vedľa brány!

08:04
    Skalica sa oslobodzuje cez všetky čiary - zakázané uvoľnenie.

07:21
    A provokácie priniesli aj verdikt - Lažo si následne za nešportové správanie vykoledoval 10 minútový osobný trest, samozrejme pokračuje sa však v plnom počte hráčov na ploche.

07:21
    Kotvan má puk pod kontrolou a prerušuje hru. Následne strkanica po prerušení medzi Lažom a Podstavekom.

05:19
    Pálffy brilantne našiel Školiaka, ktorý sa dostával do brejku, no následne o puk prišiel.

05:00
    Nitra má opticky viac z hry a aj miernu územnú prevahu, hrá sa prevažne v skalickej tretine.

03:37
    Nitrania sa dostali do prečíslenia 2 na 1, Stumpel posunul puk na MAREKA MAŠLONKU, ten si blafákom položil Kotvana a otvára skóre! Asistencia: Stumpel.

01:29
    Končeného pokus, následne dorážka Laža, ale Valent si dal pozor.

01:14
    Rozohrávka na oboch stranách zatiaľ viazne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, Ďatelinka - Jankovič, Kozák - Barák, Jaborník - Srnec, Trška - Pálfy, Školiak, Preissinger - Lažo, Stieler, Sloboda - Kutálek, Holovič, Konečný - Bezúch, Klejna, Kazinota

HK Nitra: Valent - Nádašdi, Konig - Vosátko, Ordzovenský - Trefný, Rais - Bača, Árvay - Kováčik, Chrenko, Jokila - Mašlonka, Stümpel, Tománek - Podstavek, Hamrák, Segľa - Kadura, Kmeč, Pupák

Rozhodca: Orolin - Bednár, Snášel.

Súboj na Záhorí nemá favorita. Skalici sa moc nedarí a patrí jej siedme miesto a posledné štyri zápasy prehrala. Nitranom patrí druhé miesto, keď naopak štyri posledné zápasy zvládli a vyhrali ich. Všetko sa to dnes bude snažiť zmeniť Žigmund Pálffy. Podarí sa mu to?

Z posledných piatich vzájomných meraní síl bola Skalica štyri krát úspešnejšia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Patrik Kelemen

Branky a nahrávky: 10. Preissinger (Pálffy), 27. Pálffy (Ďatelinka), 34. Konečný (Kutálek), 34. Ďatelinka (Pálffy, Školiak), 41. Školiak (Pálffy, Preissinger), 45. Ďatelinka (Pálffy, Školiak) - 4. Mašlonka (Stumpel), 17. Segľa (Podstavek, Hamrák), 20. Kováčik (Segľa), 59. Tománek (Podstavek, Stumpel), 60. Mašlonka (Segľa, Konig)

HK Skalica: Kotvan (21. Trenčan) - Vyrúbalík, Ďatelinka - Jankovič, Kozák - Barák, Jaborník - Srnec, Trška - Pálfy, Školiak, Preissinger - Lažo, Stieler, Sloboda - Kutálek, Holovič, Konečný - Bezúch, Klejna, Kazinota
    HK Nitra: Valent (45. Laco) - Nádašdi, Konig - Vosátko, Ordzovenský - Trefný, Rais - Bača, Árvay - Kováčik, Chrenko, Jokila - Mašlonka, Stümpel, Tománek - Podstavek, Hamrák, Segľa - Kadura, Kmeč, Pupák

Rozhodčí: Orolin - Bednár, Snášel

Diváci: 1 527