Chomutov – K. Vary 5:0 (kon.) | HC Kladno – HC Plzeň 2:1 (kon.) | Vsetín – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Hr. Králové – Liberec 3:5 (kon.) | Vítkovice – Přerov 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 1:5 (kon.)
Olomouc – Třinec 1:4 (kon.) | Slavia – Letňany 6:2 (kon.) | Jihlava – Písek 4:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 2:3 (kon.) | Havířov – Zlín 5:4 (po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Pátek 23.11.2012, 16:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

57:45
    Ščotka předvedl ukázkový hit tělem za který sklidil aplaus tribun. Hlavní rozhodčí ale neměl pro tento zákrok pochopení a po zhruba pěti vteřinách přemýšlení se rozhodl zvednout ruku a vyloučit Ščotku na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:29
    Zbytečný faul při napadání teď předvedli i hosté. Grunwald je tím, kdo odjíždí zpytovat svědomí na lavici hanby. Prohřeškem je faul vysokou holí.

43:27
    Rod se teď při forčekingu dopustil zbytečného faulu a přesilovku si tedy zahraje Kometa. Prohřeškem je hákování.

40:19
    Vsetín si hned v začátku třetiny zahraje přesilovku. Boltvan se sice hodně zlobí, jeho loket ale zcela evidentně trefil vsetínského hráče do hlavy a rozhodčí to dobře viděl.

27:40
    Domácí hráč teď u mantinelu tvrdě dohrál jednoho z Brňanů a ač se to Vsetínským nelíbí, je za tento zákrok vyloučen - dvě minuty pro Haničince za vražení na hrazení.

27:08
    A je po Vsetínské přesilovce. Pancza v souboji o puk chytil soupeři hůl a za tento prohřešek je také po zásluze potrestán.

25:22
    Další přesilovka pro VHK. I Kometa totiž poslala na led více hráčů, než povolují pravidla a dvě minuty za to bude pykat.

22:44
    Hodně dlouho se teď hlavní rozhodčí rozmýšlel, nakonec ale vylučuje. Potrestán je hostující Garčic za podražení.

16:58
    Tydlačka se při napadání dopustil faulu, Brno si zahraje už svou třetí přesilovou hru. Prohřeškem jest podražení.

08:02
    Vsetín si přesilovky dlouho neužil. Na ledě se totiž pohyboval v šesti což rozhodčí nemohli přehlédnout. Je zde další trest pro hráčskou lavici VHK,

6:50
    Kometa přesilovku nehrála dobře, ani jednou nevystřelila na bránu, Teď navíc její výhoda končí, Dymáček totiž fauloval v útočném pásmu a je vyloučen za podražení.

05:21
    První přesilovku utkání si zahraje Kometa. Potrestána je hráčská lavice Vsetína.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 23. Ščotka (Kuchařík), 56. Mikula (Haničinec, Rod) - 37. Koblížek (Kozel, Štancl)