Vsetín – Frýdek-M. 5:6 (kon.) | Jablonec n/N – Milevsko 6:3 (kon.) | Klášterec nO – Řisuty 3:8 (kon.)
Kobra – Děčín 3:2 (kon.) | Bílina – Tábor 2:3 (po pr.) | Sokolov – Klatovy 3:2 (po pr.)
Prostějov – Karviná (Baník) 1:2 (po s.n.) | Nový Jičín – Opava 3:6 (kon.) | Havířov – Val. Meziříčí 8:2 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 1:2 (kon.) | Technika Brno – Jindř. Hradec 8:2 (kon.) | Kolín – Mor. Budějovice 6:0 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 1:4 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 4:5 (kon.) | Chotěboř – Nymburk 2:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 28.11.2012, 18:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba podlehla Přerovu 1:2, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:12:16)

Vyrovnané utkání nakonec končí vítězstvím Přerova, který sice pět minut před koncem inkasoval vyrovnávací branku z hole Bučka, ale v úplném závěru strhl vedení zpět na svou stranu zásluhou Richarda Brančíka.

60:00

59:56
    Sudí Vaněk píská postavení útočícího hráče v brankovišti, hostující fanoušci se již začínají radovat.

59:50
    Další vhazování před hostující brankou.

59:46
    Kotouč končí pod ležícím Osinou, vhazuje se po pravici Martina Vojtka.

59:13
    Poruba to zkouší s šesti bruslaři v poli, její branka tak zůstává prázdná.

59:13
    Tomáš Sršeň si vyžádal oddechový čas.

58:58
    Přerov právě vstřelil branku!
    Obrovskou chybu Seidlera za vlastní brankou hosté nekompromisně trestají. Ditrich poslal puk mezi kruhy na volného RICHARDA BRANČÍKA a ten se z první nemýlil. Asistence: Marek Ditrich, Petr Sakrajda.

58:46
    Kotouč byl zašlápnut u mantinelu, vhazuje se po levici Vojtka.

58:32
    Zubři hrají v plném počtu hráčů.

58:05
    Hašek trefuje svým tvrdým pokusem jen připraveného Vojtka.

57:51
    Porubě se přesilovky vůbec nedaří. Rozhodčí ji pískají úmyslný ofsajd.

57:13
    Přerov se osvobozuje a vyhazuje touš až za Gleichovu branku.

56:32
    Hosté si to nadále komplikují. David Kudělka (PŘE) dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Porubu.

55:54
    Poruba právě vstřelila branku!
    Tak přece jen se Porubě podařilo vyrovnat. Těsně za modrou spíše jen nahodil puk na branku Seidler a za záda Vojtka jej dokázal svou tečí poslat MARTIN BUČEK. Asistence: Petr Seidler.

55:32
    Čas utíká jako voda, Přerovští dobře brání a porubské hokejisty do ničeho nepouští.

54:40
    Hosté pouze vyhazují puk do středního pásma, do konce utkání již zbývá něco málo přes pět minut.

53:50
    Také Poruba je již kompletní.

53:29
    Přerov je kompletní, začíná jeho krátká přesilovka.

52:51
    Domácí se drží v útočné třetině, chybí tomu střelba.

52:07
    Krayzel se pokusil překvapit Vojtka z těžkého úhlu.

51:50
    Síly na ledě jsou srovnány. David Vychodil (POR) dostává 2 minuty za držení protihráče.

51:41
    Goiš střílel nad horní tyč, navíc si vynutil faul. Zubři mají výhodu.

51:29
    Poruba má k dispozici další přesilovku. Na lavici hanby totiž usedá Tomáš Vlček – 2 minuty za nedovolené bránění.

50:22
    Ve zbytku přesilové hry Poruba nic nepředvedla. Hosté jsou kompletní.

49:28
    Nakonec po svých odkulhává na střídačku, snad bude v pořádku. Můžeme pokračovat ve hře.

49:28
    Hostující kapitán Daniel Faltýnek byl nepříjemně zasažen pukem a vůbec to s ním nevypadá dobře. Hra je přerušena.

48:54
    Po trestu neběžel čas, takže se nějakou chvíli nehrálo.

48:22
    Přerovská lavička je potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka pro RT TORAX.

48:03
    Blinka chytře povyjel před Gleicha, ale nezakončil přesně a branku minul.

47:40
    Sledujeme stále stejný obrázek hry.

46:52
    Přerov okupuje útočné pásmo, ale schází tomu stále častější střelba.

46:05
    Poruba je kompletní.

45:43
    Zubři zaváhali a do samostatného úniku se řítil Krayzel. Mezeru mezi Vojtkovými betony nedokázal najít.

45:29
    Vlček trefuje jen svého spoluhráče Ference.

45:14
    Gleich ukryl skákavý puk pod lapačku, vhazuje se po jeho pravici.

44:48
    Hosté si příliš nerozuměli a připravují se tím o útočné pásmo.

44:05
    Po odpískání zbytečně fauluje Seidler (POR) a půjde si odsedět 2 minuty za hrubost. Další přesilovka pro Zubry.

44:05
    Vychodil nejprve tvrdě napřáhl na modré, následně se do dobré střelecké pozice mezi kruhy dostal Buček.

43:08
    Porubskému Vaňkovi utíká kotouč až k obráncům ve žluto-modrých dresech.

42:39
    Hosté vyhazují touš na zakázané uvolnění.

41:53
    Sedlář vyslal na Vojtka spíše propagační střelu.

41:22
    Na druhé straně Ditrich prověřil Gleicha.

40:44
    Wolf zůstal osamocen před Vojtkem, jeho bekhendová střela však příliš nebezpečí nepředstavovala.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Druhá třetina již nabídla zajímavější hokej. K vidění byla vyrovnaná partie, ale spokojeněji odchází do kabin hostující Přerov, který dokázal využít přesilovou hru zásluhou Blinky. Nadále je však vše otevřené, nechme se tak překvapit, co nám nabídne závěrečná perioda.

40:00

39:33
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu poté, co puk opustil hrací plochu.

38:47
    Přerov hraje v plném počtu, druhé oslabení přečkal bez problémů.

37:50
    Hosté se opět osvobozují, Porubě se ani tato početní výhoda nedaří.

37:04
    Přerov vyhazuje touš přes všechny čáry.

36:47
    Tomáš Vlček (PŘE) inkasuje od sudího Vaňka 2 minuty za hákování. Poruba si zahraje přesilovku.

36:12
    Kotouč končí na střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

35:37
    Zakázané uvolnění Poruby.

35:24
    V přečíslení se snažil Kolář najít najetého Osinu, scházely tomu jen centimetry.

35:02
    Domácí hokejisty zastavuje ofsajd.

34:08
    Přerov nakonec přesilovku využívá a otevírá tím skóre dnešního utkání. MATĚJ BLINKA vlétl do útočné třetiny a nekompromisní střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Gleicha. Asistence: David Kudělka.

33:47
    Hostům na modré utíká puk, čímž se připravují o útočné pásmo.

33:16
    Vlčkovu střelu Gleich viděl, takže ji dokázal ukrýt do lapačky.

32:48
    Po dlouhé době tady máme vyloučení. Martin Buček (POR) inkasuje 2 minuty za držení protihráče. Přesilovku si zahraje Přerov.

32:27
    Buček to zkoušel, ale s takovou střelou nemůže mít gólman Vojtkových kvalit problémy.

31:35
    Aktivitu opět začínají přebírat Zubři, kteří okupují prostor před Gleichem.

30:52
    Málek našel na kruhu dobře postaveného Sakrajdu, ten z první přestřelil Gleichovu branku.

30:03
    Vojtek si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. Nejprve jej pořádně protáhl Sedlář a Galajdova dorážka skončila nad horní tyčí.

29:40
    Velký tlak Poruby gólem nekončí. Sedlář nejprve napálil jen tyč, z Galajdovy dorážky se už domácí radovali, ale kotouč za brankovou čarou neskončil.

29:19
    Poruba byla nadále v tlaku. Seidler poslal šikovnou přihrávku na Vychodila, který se z první snažil prostřelit přerovského gólmana mezi betony. Ten je však stačil včas zaklapnout.

28:35
    Seidler zkoušel překvapit Vojtka střelou z otočky, minul však jen branku.

28:02
    Hašek si teď příliš nerozuměl se Šindelářem.

27:22
    Další zakázané uvolnění Zubrů.

27:02
    Sedlář posílal puk před Vojtka na najetého Galajdu, tomu scházely jen centimetry, aby na kus černé pryže dosáhl.

26:30
    Osina napálil jen Gleicha, ten nemohl mít s jeho střelou problémy.

25:59
    Krayzel s Vaňkem doráželi na brankovišti, ale hlavní rozhodčí Jan Vaněk se upískl a hru předčasně přerušil.

25:37
    Zakázané uvolnění Přerova, vhazuje se po Vojtkově levici.

25:00
    Vlček dostal puk na modrou a mohl střílet, ale ještě našel úplně volného Ditricha, který měl před sebou poloprázdnou klec. Gleich se stačil dobře včas přesunout.

24:05
    Začátek druhé třetiny nám nabízí rozhodně zajímavější hokej než v první části.

23:25
    Petr Vaněk mířil svou jedovatou a tvrdou střelu pod horní tyč, Gleich ji stačil vyrazit do ochranné sítě.

22:47
    Vaněk posílal touš přes brankoviště na Krayzela, ale ten jej nedokázal zasáhnout.

22:19
    Na druhé straně to byl David Kudělka, kdo prověřil Gleicha střelou z bezprostřední blízkosti branky.

21:39
    Přečíslení Poruby a do šance se již dostával Galajda, Vojtek opět vyráží.

20:46
    Buček si drze najel až před Vojtka, ale v pádu trefil jen jeho připravený beton.

20:25
    Zubři se hned po několika vteřinách dopustili zakázaného uvolnění.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:43.

Je za námi první dvacetiminutovka, která příliš hokejové krásy nenabídla. O něco aktivnějším týmem byl Přerov, ale i ten se dostával do šancí jen velmi těžko. Skóre je tak po první třetině bezbrankové. Věřme, že se to v dalších částech změní a uvidíme nejen šance, ale především branky.

20:00

19:49
    Porubští již asi třetinu dohrají za svou brankou.

19:10
    Wolf vyslal od modré jedovatou střelu přes obránce, Vojtek ji nakonec uviděl a zneškodnil.

18:12
    Dvakrát v řadě se dostal do palebné pozice z mezikruží Osina, ale v obou případech Gleich zasáhl svým pravým betonem. Vhazuje se po jeho pravici.

17:45
    Opatrná bitva pokračuje i nadále.

16:58
    S nahozením Vychodila nemohl mít Vojtek sebemenší problémy.

16:13
    V rohu obranného pásma Přerova probíhá těžký boj o puk, nakonec jej hosté posunují do středního pásma.

15:38
    Píská se zakázané uvolnění Přerova.

15:01
    Holuša sice kroužil v útočném pásmu s pukem na holi, ale scházela tomu střelba.

14:09
    Porubští dobře brání a aktivnější Přerov má prozatím problémy dostat se do šancí.

13:24
    Porubský Vaněk protáhl poněkud zmrzlého Vojtka.

12:57
    Málek si zpoza branky drze povyjel až před Gleicha, který si prostor u tyče pohlídal. Zubři jsou již kompletní.

12:43
    Porubě se přesilovka vůbec nedaří.

12:18
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

11:47
    Hra 4 na 4 nic zajímavého nepřinesla, Poruba je kompletní a začíná její zkrácená přesilovka.

10:54
    Síly na ledě se srovnají. Marek Ditrich (PŘE) totiž inkasuje 2 minuty za sekání. Necelou minutu se bude hrát 4 na 4.

10:19
    Hostům se tato přesilovka příliš nedaří.

09:50
    Domácí jsou ve čtyřech.

09:47
    Martin Buček (POR) si přisedne k Seidlerovi. Hlavní rozhodčí Vaněk jej potrestal 2 minutami za podražení. Přerov čeká kratičká přesilovka 5 na 3.

09:26
    RT TORAX dvakrát v řadě vyhazuje puk.

08:55
    Sakrajda to zkoušel z levého kruhu, Gleich jeho pokus vyrazil ramenem.

08:21
    Holuša vyhazuje puk přes všechny čáry.

07:50
    Máme tady první vyloučení zápasu. Petr Seidler (POR) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění. Přesilovka pro Hanáky.

07:17
    První pohledná akce zápasu a v ní Zubři. Ferenc přiklepl touš na Sprušila a ten ještě z první našel lépe postaveného Kundrátka. Gleich se vyznamenal dobrým zákrokem.

06:27
    Na druhé straně zaútočila Poruba, je z toho zakázané uvolnění Přerova.

06:16
    Brančík s Ditrichem šli proti jedinému obránci, ale akci zbytečně zastavili.

05:47
    Na obou stranách sledujeme prozatím jen řadu nepřesností.

05:00
    Faltýnek nahodil puk z poloviny kluziště, ten sice směřoval mimo tyče, přesto jej Gleich podržel v lapačce.

04:44
    Domácím je odpískána přihrávka rukou, gólmani si nadále ještě nesáhli na puk.

03:51
    Patrik Prokop neprošel přes obranný val na přerovské obranné modré čáře.

02:55
    Haškova střela byla značně nepřesná.

02:31
    Kundrátek se pokusil dostat přes Slavíka, ale ani tentokrát neuspěl a nadále čekáme na první zásah jednoho z gólmanů.

01:50
    Hosty zastavuje ofsajd.

01:39
    Ani jeden tým se ještě nedostal ke střele, prozatím je to velice opatrné.

00:47
    První útočné akce byly na obou stranách zastaveny pozornými obranami.

00:01

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Rudl) – Wolf, Šindelář, Hruzík, Prokop P., Prokop L., Vychodil, Slavík, Axman – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Šimkovič – Galajda, Chomič.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kundrátek, Kolář, Sprušil, Málek, Vaněk P., Goiš, Blinka, Drábek.

Rozhodčí: Vaněk J. – Vengřín R., Rožánek.

Perlička zápasu:

Tak jako ve filmu Marečku podejte mi pero najdeme přehršel Hujerů, ve středu to bude na porubském ledě samý Vaněk. Přerovští mají ve svém kádru útočníka Petra Vaňka, Poruba útočníka Rostislava Vaňka a aby toho nebylo málo, tak hlavním sudím zápasu bude Jan Vaněk.

Představme si rozhodčí:

V duelu mezi Porubou a Přerovem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Jan Vaněk z Brumova-Bylnice. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Vladimír Rožánek ze Studénky a Rudolf Vengřín z Ostravy.

Nejlepší hráči Poruby:

Na čele produktivity je již s dvaceti body útočník Martin Buček (11+9). Z obránců jsou na tom nejlépe sedmibodoví Rudolf Wolf (3+4), Lukáš Hruzík (3+4) a Lukáš Prokop (2+5). V brance Poruby se již šestkrát v řadě představil Michal Gleich, který tak nahradil zraněného expřerovského Radka Tihláře.

Nejlepší hráči Přerova:

V brance se mohou Zubři spolehnout na zkušenou předsezónní posilu Martina Vojtka. Ten nastoupil prozatím ve všech zápasech a jeho průměr inkasovaných branek na zápas je na velmi dobrém čísle 2,04. Z obránců je nejproduktivnější Daniel Faltýnek (2+6) a v útoku si vede nejlépe s dvaceti body zkušený Richard Brančík (10+10).

Letošní vzájemná utkání:

Porubští hokejisté si letos při zápasech s Přerovem musí připadat jako na dvorcích Rolanda Garrose. Na letním turnaji v Porubě totiž zvítězili Hanáci 6:2 a v prvním ligovém měření sil ve svém stánku dokonce 6:0.

HC RT TORAX Poruba 2011:

Porubští hokejisté okupují osmou příčku tabulky, na duo Vsetín – Karviná ovšem ztrácí pouhý bod. V posledních zápasech však RT TORAX nepodal příliš přesvědčivé výkony. Nejprve podlehl po letošním nejhorším domácím vystoupení Opavě 1:5 a v posledním kole zvítězil ve Valašském Meziříčí po přestřelce 7:6 po nájezdech. Jedenáct inkasovaných gólů ve dvou zápasech není příliš dobrou vizitkou porubské defenzívy.

HC ZUBR Přerov:

Zubrům patří aktuálně třetí příčka tabulky. Na čtvrtou Opavu mají náskok šesti bodů, na druhý Prostějov naopak ztrácí pouhé dva body a to mají k dobru poslední duel se Vsetínem. Ten musel být v přerovské MEO aréně přerušen po výtržnostech vsetínských fanoušků, kteří zamořili stadion několika dýmovnicemi. Přerovu se letos daří a v dosavadním průběhu sezóny prohrál pouze pětkrát, z posledních deseti odehraných zápasů dokonce jen dvakrát, když mu nevyšlo derby s Prostějovem a utkání v Opavě.

Příjemný den z Ostravy – Poruby, kde nás čeká již 20. kolo II. hokejové ligy. Domácí Poruba v něm změří síly s hokejisty Přerova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 56. Buček (Seidler) - 35. Blinka (Kudělka), 59. Brančík (Ditrich, Sakrajda)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Wolf, Šindelář, Hruzík, Prokop P., Prokop L., Vychodil, Slavík, Axman – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Galajda – Šimkovič, Chomič.