Rusko – Č. Hora 27:30 (kon.) | Španělsko – Chorvatsko 25:21 (kon.) | Maďarsko – Německo 24:21 (kon.)
Island – Rumunsko 19:22 (kon.)
Rusko
27:30 (14:20)
Černá Hora
Středa 05.12.2012, 18:05Mistrovství Evropy žen

60
    Senová se ze sedmičky nemýlí. Ale už zbývá málo času, tohle Rusky nedoženou. (27:30)

To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek středečního večera. (19:29:24)

Rusky marně stahovaly desetibrankové manko. Nakonec se musely před dobře hrající Černou Horou prostě sklonit, nic jiného jí nezbývá. Přitom kdyby hrály tak dobře jako ve druhém poločase i v dějství prvním, mohlo vše vypadat jinak. Balkánský tým se jinak raduje z postupu do další fáze.

60
    Konec zápasu. (27:30) (27:30)

59
    Černá Hora bude dohrávat v oslabení, Jarcevovou faulovala totiž ve vyložené šanci Kneževičová (ČHO). Rusky navíc budou házet sedmičku. (26:30) (26:30)

59
    Jarcevová ale na druhé straně ještě bojuje. Stále je to o čtyři góly. Černá Hora si bere oddechový čas. (26:30) (26:30)

58
    Tohle je hodně důležitá trefa, kterou obstarala K. Bulatovičová! Do konce zbývá něco přes dvě minuty. (25:30) (25:30)

57
    Ne a ne se Černá Hora prosadit. Směrem dopředu je to nyní z její strany hodně bezzubé. (25:29) (25:29)

56
    Rusky tlačí na pilu, co to jde, teď se prosadila Chmyrovová. A už je to jen o čtyři branky! (25:29) (25:29)

55
    Další dva útoky na obou stranách a zase z toho nic nezbylo. Na gól čekáme už kolem tří minut. (24:29) (24:29)

54
    I balkánský celek dobře bránil, střela Postnovové, která byla pod tlakem, se zkrátka neujala. (24:29) (24:29)

53
    Teď to Rusko zahrála vzadu skvěle. A je potrestáno za pasivní hru, musí přenechat balón soupeři. (24:29) (24:29)

52
    Až po dalším útoku se Postnovová prosadila. A zase snižuje na rozdíl pěti branek. (24:29) (24:29)

51
    Postnovová se snažila zase rychle skórovat, její střela ale byla chycena. (23:29) (23:29)

51
    K. Bulatovičová ukončila střelecké trápení svého týmu. A dodala mu na klidu. (23:29) (23:29)

50
    Stěpanovová zakončuje rychlý brejk! Tak pozor, utkání se nám dramatuzuje a ne že ne. Černohorky by potřebovali co nejrychleji skórovat. (23:28) (23:28)

49
    Tak že by se Rusko vracelo do zápasu? Čtyři branky v řadě, už dlouho balkánský celek neskóroval. Teď neuhlídal Stěpanovovou po přihrávce Žilinskajtěvové. (22:28) (22:28)

49
    Senová následný trestný hod proměňuje. Náskok Černé Hory se zkrátil na sedm bodů. (21:28) (21:28)

49
    Djokičová (ČHO) se dopustila přestupku proti pravidlům a čeští sudí jí posílají na dvě minuty ven. (20:28) (20:28)

Patrik Sandev

Rusko: Sidorovová (Besarabová) - Kuzněcovová, Chmyrovová, Postnovová, Senová, Stěpanovová, Milovová, Jarcevová, Andrjušinovová, Makejevová, Punkovová, Turejová, Žilinskajtěvová, Černoivaněnkovová, Ilinaová
    Černá Hora: Vukčevičová (Barjaktarovičová) - Miljaničová, Pavičevičová, Radičevičová, Djokičová, Jovanovičová, A. Bulatovičová, Klikovacová, Vukčevičová, Toškovičová, Nikčevičová, Lazovičová, K. Bulatovičová, Mehmedovičová, Kneževičová

Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek (oba CZE)