Jablonec n/N – Klatovy 5:2 (kon.) | Přerov – Vsetín 6:5 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
5:2 (2:1, 2:0, 1:0)
HC Klatovy
Pondělí 17.12.2012, 18:00 • Zimní stadion, Jablonec • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu z 2. hokejové ligy. Netradiční pondělní hokejové utkání nabídne duel mezi Vlky Jablonec, kteří budou hostit na vlastním ledě SHC Klatovy. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Pondělní dohrávka 12. kola byla zapříčiněná z důvody technických problémů na jabloneckém stadionu, které se konali zhruba před měsícem a tak utkání nemohlo být odehráno. Soupeři se tak dohodli na dnešním datu, které svede oba soupeři proti sobě na druhý pokus.

Jablonecká smečka se pomalu začíná rozjíždět a na ledě loupí, kde se dá. Poslední tři duely zvládli jablonečtí hokejisté na výbornou, když dvakrát zvítězili a jednou si připsali dva body za vítězství po skončení řádné hrací doby. Severočeši se tak díky stoupající formě dostali z předposledního devátého místa až do poklidného středu tabulky. Aktuální jim patří šestá pozice a pokud dnes Jablonec zvítězí bude mít stejně bodů jako pátá pražská Kobra.

To hosté neoplívají zrovna oslnivou formou. Z blížící se mi svátky klidu a míru rozdávají Klatovští body na potkání. Z posledních třech duelů si Západočeši vydobyli pouze tři body, když porazili hokejisty Klášterce. Navíc může hosty strašit počet obdržených branek v posledních dvou utkáních. Do jejich sítě totiž napadalo hned třináct branek. Klatovy ale zatím mohou být v klidu, protože si v úvodu sezóny nasbírali celkem obstojný počet bodů, který je řadí po dvaceti dvou odehraných zápasech na čtvrté místo skupiny Západ.

Vzájemný duel snad už nemůže být aktuálnější. Oba celky se totiž střetly před pěti dny na západu Čech. Klatovští by ale raději na tento zápas hodně rychle zapomněli, protože na vlastním ledě prohráli nelichotivým výsledkem 4:8.

HC Vlci Jablonec: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Klement, Mrkvička, Zeman. Abraham, Šulc, Tondr, Vařecha, Liška, Stehno, Mulač, Kedršt, Hájek, Peřina, Vašek, Niko, Lacek, Kapička.

SHC Klatovy: Příhoda (Lavička) - Mrázek, Zeman, Martinec, Blomentrit, Petráček, Pouska, Bastl, Maxa. Farný, Němec, Pacanda, Topinka, Soupír, Mainer, Čuban, Vondryska.

00:01

00:35
    Hosté začali trošku rozpačitě. Několikrát se dopustili nepřesné rozehrávky a o kotouč přišli. První vhazování bude ve středním pásmu.

01:23
    Domácí Vlci si zahrají hned v úvodu přesilovku. Dvě minuty pro Mrázka za hákování.

01:32
    Jablonečtí začali dobře a hned se usídlili v útočném pásmu. Střela Červeného skončila jen v lapačce klatovského strážce svatyně.

01:51
    Západočeši se ale tentokrát dokázali osvobodit a vyhazují přes celé kluziště.

02:18
    Domácí se nemohli dostat do útočného pásma, kde také o kotouč přišli. Následný brejk Klatovských však brzdí odpískaný ofsajd.

02:47
    Vlkům se přesilovka příliš nedaří. Sami se teď špatnou kombinací připravili o pásmo. Hraje se ve středním pásmu.

03:23
    Mrázek je na ledě a hosté jsou v plném počtu.

04:32
    Klatovy právě vstřelily branku!

Domácí byly sice v úvodních minutách aktivnější, ale Západočeši dokázali zužitkovat svůj první střelecký pokus v branku. O tu se postaral střílející ROMAN VONDRYSKA, který uklidil kotouč přesně k levé tyči - 0:1.

Asistence: Martin Pouska, Lukáš Martinec.

05:29
    První přesilová také pro hosty. Dvě minuty si odsedí domácí Zeman za vysokou hůl.

06:02
    Nedvídek si připsal úspěšný zákrok a Vlci posléze vyhazují až za branku Příhody.

06:32
    Klatovští zahráli vysokou holí a hra se tak stěhuje před jejich vlastní branku.

06:47
    Šulc osvobozuje Jablonec a vyhazuje do bezpečí.

07:29
    Zeman opět mezi mantinely. Jablonec je kompletní. První oslabení zvládl na výbornou.

07:43
    Vlci se nedokázali přesně přihrát a tak jejich akce končí až zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje po levici domácí klece.

08:50
    Dlouhá pasáž moc hokejové krásy nepřinesla. Dění se odehrávalo převážně ve středním pásmu, kde oba týmy bojovaly urputně o kotouč.

09:06
    Další přesilová hra pro hosty ze Západu. Dvě minuty si odpyká Klement za vražení na hrazení.

09:17
    Síly na ledě se ale vyrovnají. Dvě minuty za podražení inkasuje hostující Pacanda.

10:21
    Hra ve čtyřech svědčila spíše hostujícím hráčům. Ti se několikrát dostali až před jabloneckou branku, kde se pokoušeli o zakončení.

11:02
    Západočeši nepřesně rozehráli a je odpískán icing. Příhoda musí vyhlásit nejvyšší stupeň pohotovosti.

11:06
    Klement je zpátky na ledě. Jablonec hraje v pěti.

11:14
    Vlci právě vstřelili branku!

Jablonečtí dokázali využít svoji zkrácenou přesilovku přímo výstavně. Po přihrávce Klementa si před branku sjel LUKÁŠ TONDR a pohotově rozvlnil síť za klatovským brankářem - 1:1.

Asistence: Martin Klement.

11:58

Jablonečtí otáčí nepříznivý vývoj utkání a poprvé se ujímají vedení. Slabší chvilku si teď vybral hostující gólman Příhoda, který nedokázal zastavit dalekonosnou střelu DANIELA STEHNA - 2:1.

Asistence: Tomáš Mrkvička.

12:59
    Vlci si zahrají druhou přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty odsedí na trestné lavici hostující Čuban.

13:07
    Severočeši se hned pokusili ohrozit klatovskou branku. Příhoda byl ale včas na svém místě a puk chytil.

13:49
    Zeman našel krásnou přihrávkou Stehna, který mohl zasunout puk do odkryté branky. Kotouč ale špatně převzal a ten mu od hole ujel.

14:25
    Jablonečtí hrají přesilovku hodně zdařile a několikrát ohrozili branku soupeře. Ten však ale zatím tlaku odolává.

14:59
    Klatovští jsou kompletní. Svoje oslabení přežili bez úhony.

15:23
    Po dlouhé době se hra stěhuje před jabloneckou klec. Vlci nepřesně rozehráli a dopustili se zakázaného uvolnění.

16:14
    Další nepřesná kombinace domácího celku končí až za klatovskou brankou. Vhazování po pravici Nedvídka.

16:50
    Hosté se usadili v útočném pásmu a pokoušeli se o vyrovnávací branku. Tak však zatím nepřichází.

17:10
    Vlci se budou muset bránit. Domácí Kadeřábek odsedí dvě minuty za podražení.

17:28
    Domácí se málem prosadili u v oslabení. Před brankou Klatov se zjevil osamocený Vařecha. Kotouč však do sítě dopravit nedokázal.

17:57
    Západočeši hrají přesilovku hodně špatně. Před branku domácích se zatím vůbec nedostali.

18:36
    Jablonec se dobře brání a soupeře do žádného velkého tlaku nepouští. Hraje se převážně ve středním pásmu.

19:10
    Domácí jsou kompletní. Kadeřábek se ihned zapojil do dění na ledové ploše.

19:49
    Poslední sekundy prvního dějství se už spíše dohrávají. Vhazování v neutrálním pásmu.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku, která nabídla celkem tři přesné zásahy. Vlci dokázali otočit dvěma rychlými góly nepříznivý stav a zatím vedou jednobrankovým rozdílem.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:07
    Hned po sedmi vteřinách musel zasahovat domácí gólman Nedvídek. Ten střelu od modré pokryl lapačkou a poté hru přerušil.

20:46
    Klatovy začaly druhé dějství hodně aktivně a na svého soupeře doslova vlétli. Vlci musí bránit svoje jednobrankové vedení.

21:04
    Teď to ale Západočeši se svoji rozehrávkou přehnali a dopustili se zakázaného uvolnění. Vhazovaní poprvé před Příhodou.

21:37
    Ani Jablonečtí nepředvedli zrovna vybroušenou rozehrávku a také se dopustili icingu. Hra se tak opět stěhuje před domácí svatyni.

22:15
    Uvidíme první přesilovou hru druhé periody. Jablonecký Kadeřábek odsedí dvě minuty za držení.

22:27
    Klatovští se ihned po buly nastěhovali do útočného pásma. Nedvídek pokryl střelu od modré a dění pozastavil.

22:53
    Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se ale bude v domácím obranném pásmu, kde také hra naposledy skončila.

23:15
    Západočeši se dostali znovu do útoku a ohrožovali jabloneckou branku. Zasahovat musel opět Nedvídek.

23:40
    Jablonec se nejdříve osvobodil výhozem do střední pásma. Poté předvedli hosté nepřesnou rozehrávku, po které se píská icing.

24:15
    Jablonec je kompletní. Kadeřábek se vrací z trestné lavice zpátky do hry.

24:57
    Hosté nepřesně rozehráli zásluhou Maxi. Dění se stěhuje před klatovskou svatyni, kde se bude pokračovat.

26:43

"Nedáš - Dostaneš" se teď projevilo i na jabloneckém zimním stadionu. Klatovy nedokázali trefit odkrytou klec a z následnou brejku inkasovali. Před branku si sjel volný MICHAL KAPIČKA a poslal Jablonec už do dvoubrankového vedení - 3:1.

28:04
    Hra má teď spát a hraje se bez zbytečných zdržení nebo přerušení. Samotné dění se pak odehrává převážně ve středním pásmu nebo střídavě v útočných pásmech.

28:51
    Příhoda si po krátké odmlce poprvé sáhl na kotouč. Střelu raději schoval do své výstroje a tak se bude pokračovat po jeho levici.

29:25
    Jablonec si po dlouhé době vyzkouší v početní výhodě. Dvě minuty si odsedí hostující Farný za držení.

29:47
    Klatovští se ale dobře ubránili a málem dokázali i přidat svou druhou branku. Bastl ale nedokázal zacílit přesně a branku minul.

30:30
    Vlkům se přesilovka příliš nedaří. Nedvídek musel zasahovat a kotouč raději podržel ve své výstroji.

30:58
    Klatovy vyhazují přes všechny čáry a osvobozují se.

31:25
    Hosté jsou kompletní. Farný se vrací mezi mantinely.

32:03
    Nepřesná rozehrávka Západočechů končí až v lapačce domácí gólmana, který váhal s rozehrávkou až příliš dlouho.

33:12
    Puk vyletěl mimo hrací plochu ve středním pásmu. Po krátké pauze tak se bude vhazovat opět v neutrálním pásmu.

33:45
    Příhoda musel opět zasahovat po střele od modré čáry.

34:38
    Hra v posledních minutách je hodně vyrovnaná. Oba soupeři jsou rovnocenými soupeři.

35:09
    Další úspěšný zákrok domácí brankáře. Ten si s nahozením Martince poradil a hru pozastavil.

35:55
    Vlci budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za zdržování odsedí hostující kapitán Maxa.

36:29
    Klatovští bruslaři se dokázali osvobodit a vyhodili kotouč alespoň do středního pásma.

37:14
    Jablonec hraje přesilovku hodně dobře a svého soupeře tlačí. Příhoda musel předvést efektní zásah vyrážečkou.

37:25

Jablonečtí dokázali využít již druhou přesilovou hru a dostávají se do slušného trháku. Přesilovkový kolotoč zakončoval přesnou ranou domácí DANIEL STEHNO - 4:1.

Asistence: Tomáš Zeman.

38:38
    Přesilovka pro Klatovy. Kadeřábek odsedí dvě minuty za podražení.

39:00
    Síly na ledě se ale vyrovnají. Za sekání bude pykat hostující Petráček.

39:29
    Neuvěřitelné co teď předvedl hostující gólman Příhoda. Letící puk do prázdné branky ještě dokázal zachytit efektivním máchnutím lapačky.

39:53
    Poslední sekundy se dohrávají. Puk se pohybuje především ve středním pásmu.

40:00

Je za námi čtyřicet minuty, po kterých vedou domácí Vlci už 4:1. V druhé třetině se dokázali prosadit celkem dvakrát. Klatovští zatím na domácí zásahy nereagovali a na svém kontě mají pouze jediný úspěch.

Druhá třetina začne přibližně v 19:44.

40:01

40:38
    Jablonečtí jsou kompletní. Kadeřábek se vrací z trestné lavici.

41:00
    I Klatovští jsou v plném počtu. Úvodní minuty moc hokejové krásy nenabídly.

41:32
    Příhoda si poprvé sáhl na kotouč. Ten raději přikryl ve své lapačce a hru přerušil.

42:23
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma. To se jim ale zatím vůbec nedaří. Vlci dobře odolávají náporu.

43:15
    Vařecha byl sám v samostatném úniku. Jeho blafák však Příhoda pokryl svým pravým betonem a šanci zlikvidoval.

44:42
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za hákování odsedí Mrázek.

45:17
    Stehno mohl zkompletovat svůj hattrick. To by ale musel trefit odkrytou branku a ne pouze mantinel za ni.

46:23
    Domácí se příliš nedaří rozehrávka a tak i přechod do útoku vázne. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:42
    Klatovy jsou kompletní. Mrázek opustil trestnou lavici a zapojil se do hry.

47:28

Jablonec je v poslední třetině lepším týmem a zaslouženě přidává již pátou branku v utkání. O tu se postaral po přihrávce Vařechy střílející TOMÁŠ LIŠKA, který mířil přesně - 5:1.

Asistence: Lukáš Vařecha.

47:55
    Západočeši si zahrají přesilovku. Dvě minuty pro domácího Zemana za pád pod nohy.

48:26
    Hosté si ale nedokázali poradit s přesnější rozehrávkou a dopustili se zakázaného uvolnění.

49:00
    Vlci se dobře brání a zásluhou Tondra se osvobozují.

49:55
    Zeman se vrací z trestné lavice. Domácí bruslaři jsou kompletní.

50:15
    Bude se pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách. Šulc nejdříve zahákoval protihráče, který se mu poté odměnil tvrdým úderem a dostává taktéž dvě minuty.

51:07
    Jablonečtí mohli jít do brejku. Přihrávka na rozjetého Stehna však k domácímu hráči nedoputovala a je odpískán icing.

51:17

Západočeši se dokázali do střelecké listiny zapsat i po druhé. Druhou klatovskou branku dává kapitán JIŘÍ MAXA - 5:2.

Asistence: Petr Zeman, Tomáš Pacanda.

52:15
    Oba týmy jsou kompletní. Hra ve čtyřech více svědčila hostujícím bruslařům.

53:33
    Hra se v posledních minutách přerušovala jen minimálně. Po dlouhé době si na kotouč sáhl Nedvídek, který přerušil hru.

53:54
    Jablonečtí byli až příliš rychlý ve svém brejku a modrou lanu přejeli až příliš brzo. vhazování ve středním pásmu po odpískaném ofsajdu.

54:22
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se pokoušeli prosadit. Střela Lišky z pravého kruhu však klec minula.

55:17
    Po dlouhé době si další zákrok připsal také hostující gólman. Ten musel hasit trable před vlastní svatyní.

56:46
    Poslední minuty utkání plynou hodně rychle. Hostům už příliš času nezbývá. Vlci si zápas hlídají a kontrolují jej.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. O vítězi již zřejmě není pochyb.

58:33
    Severočeši se snaží přidat další přesný zásah. Tondr a po něm i Liška nedokázali však zacílit přesně.

58:54
    Další zákrok Nedvídka, který si na puk počkal a chytil jej do své lapačky. Vhazování po jeho pravici.

59:36
    Poslední sekundy se již pouze dohrávají. Tři body si dnes připíší po právu domácí jablonečtí Vlci.

60:00
    Konec zápasu. (20:18:12)

Jakub Martínek

Branky a nahrávky: 12. Tondr (Klement), 12. Stehno (Mrkvička), 27. Kapička (Klement), 38. Stehno (Zeman), 48. Liška (Vařecha) - 5. Vondryska (Pouska, Martinec), 52. Maxa (Zeman, Pacanda)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Klement, Mrkvička, Zeman. Abraham, Šulc, Tondr, Vařecha, Liška, Stehno, Mulač, Kedršt, Hájek, Peřina, Vašek, Niko, Lacek, Kapička.