Novokuzněck – Petrohrad 1:4 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 4:3 (po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 3:5 (kon.) | Spartak Moskva – Omsk 0:3 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Doněck – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Ufa 1:0 (po s.n.)
HC Donbass Doněck
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 19.12.2012, 18:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Češi na ledě
    V dnešním utkání se na ledě představí hned čtveřice českých legionářů, když v dresu domácího Donbassu by měli nastoupit - šestadvacetiletý Jan KOLÁŘ II., sedmadvacetiletý útočník Lukáš KAŠPAR a třicetiletý útočník Václav NEDOROST.
    Za Jugru pravidelně nastupuje čtyřiadvacetiletý obránce Marek TRONČINSKÝ.

Hosté vstupují do dnešního utkání z pozice desátho týmu Východní konference, když v dosud odehraných třiatřiceti zápasech patnáctkrát vyhráli a osmnáctkrát prohráli. Jugru trápí v dosavadním průběhu základní části obrana, když se stosedmi obdrženými brankami jsou třetí nejhorší v rámci celé KHL!

Ukrajinský nováček je po čtyřiatřiceti odehraných zápasech na osmém, tedy posledním místě v Západní konferenci, které zajišťuje postup do play off. V zatím odehraných utkáních nasbíral šestačtyřicet bodů, za šestnáct výher a osmnnáct proher. Donbass má náskok pouhých tří bodů na Torpedo Nižnij Novgorod, který je na prvním nepostupovém místě. Navíc má o dva zápasy navíc než Torpedo, takže tým z Doněcku rozhodně body rozdávat příliš nemůže, což dokazuje i v posledních zápasech, kdy dokázal všechny tři poslední utkání, navíc hrané na hřištích soupeřů, vyhrát za tři body!

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž HC Donbass Doněck přivítá na svém ledě Jugru Chanty-Mansijsk.

HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) - Babčuk, Pěreťjagin, Varlamov, Ponikarovsky, Fedotěnko - Wilson, Podhradský, Nedorost, Kašpar, Dadonov - Bartulis, Kolář, Pettersson, Tuppurainen, Wirtanen - Těreščenko, Nikiforov, Donika, Kočetkov, Morozov

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Pepelajev, Grebeškov, Magogin, Skorochodov, Sitnikov - Trončinský, Starosta, But, Krysanov, Demagin - Safronov, Ibragimov, Altarjov, Videll, Glazačev - Rybakov, Jacenko, Kuzmin, Bocharov

Rozhodčí: Bondar, Olenin - Pavlov, Chubykin.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.

Hrají hymny, vše se chýlí k začátku.

00:01

00:21
    A první zákrok předvádí domácí gólman, Laco, který chytá lehkou střelu hostů z levé strany.

01:21
    Domácí se nyní tlačí před Birjukova, ale obrana Jugry je zatím nepouští do zakončení.

01:46
    Utkání se hraje opět ve skvělé atmosféře, věřme, že utkání nebudou chybět krásné góly!

03:09
    Puk za bránou Birjukovova, hosté postupně kombinují, ale nakonec nahazují puk do třetiny Donbassu.

03:55
    Domácí mají zatím "otevřené" střední pásmo, Jugra lehce přechází před Laca.

04:14
    V této části první třetiny jsou zatím aktivnější hosté, domácí jako by vyčkávali, s čím na ně Jugra vyrukuje.

05:35
    Další útok se valí na domácí obranu, ale ta zatím dokáže tyto útočné snahy hostů odvracet.

07:10
    Donbass doslova vyklidil nejen útočnou třetinu, hosté mají spoustu času na rozehrávku.

08:00
    Fantastický Ján Laco! To byla série nebezpečných střel druhé pěkty hostů, ale slovvenský gólman zazářil a vše chytá!

09:05
    Pozor, přečíslení domácích, ale střela Václava Nedorosta z pravé strany končí pouze na vyrážečce Birjukovova.

10:07
    Tým Jugra právě vstřelil branku!

Nedáš-dostaneš, přesně tak to nyní vypadalo na ledě Donbass Arény. Hosté se prosadili střelou z mezirkuží, kdy se trefil za záda Laca ANDREJ KUZMIN! Asistence: Alexander Rybakov

10:29
    Vitalij Sitnikov vzápětí oslabuje svůj tým, domácí mají dobrou příležitost k vyrovnání!

11:13
    Domácí nastěhováni před Birjukovovem, obrana hostů ale zatím odolovává. I proti dobré střele z levé strany Dadonova.

11:49
    Ani Lukáš Kašpar se neprosadil střelou z mezikruží, když byl při svém pokusu atakován.

12:13
    Hosté nyní zaváží puk až do třetiny domácích, sbírají cenné vteřiny.

12:29

12:54
    Hosté se ubránili a okamžitě se sami pouští do zakončení, ale střela z pravé strany nepřekvapila Laca v bráně domácího týmu.

13:30
    Hosté opět zakládají kombinaci bez napadání domácím týmem, hráči Donbassu se již konečně vysunují alespoň do středního pásma.

14:28
    Donbass nyní ve třetině hostů, Tuppurainen si nabruslil z pravého rohu až před Birjukovova, střílí, ale ten chytá.

14:35
    Při svém pokusu byl ale faulován Safronovem, hosté budou hrát v oslabení.

15:00
    Donbass s pukem až před Lacem odkud zakládají další kombinaci.

15:55
    Až nyní se domácí konečně usadili před Birjukovovem. Na ledě Kašpar, Dadonov, Nedorost, Podhradský a Wilson.

16:15
    Kašpar vyhrál vhazování, Donbass stále u puku.

16:35

16:35
    "Česká" přesilovková formace nepředvedla špatný výkon, v bráně hostů je ale silná překážka v podobě gólmana Birjukova.

16:43
    A je tu další přesilová hra, kterou tentokrát budou mít k dispozici hosté. Na lavici odchází domácí Wirtanen.

17:18
    Střela od modré Magogina, puk letí mimo.

18:00
    Do konce první třetiny zbývají dvě minuty.

18:15
    Donbass se musí ještě několik vteřin bránit v oslabení.

18:35
    A pár vteřin před koncem přesilovka hostů končí, na trestou lavici odchází Marek Trončinský.

18:43

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny a domácí hrají první minutu své přesilové hry.

19:40
    Puk se ale hostům podařilo nyní dovézt až před Laca.

20:00

Skončila první třetina, ve které jsme, jako vždy v Donbass Aréně, sledovali pěkný hokej. Bohužel pro domácí, Donbassu se zatím nepodařilo překonat výtečného Birjukova v bráně Jugry.

Co se nepovedlo domácímu týmu, povedlo se hostům, když se v 11. minutě dokázal prosadit Kuzmin a dostal svůj tým do vedení, které si Jugra již do konce třetiny dokázala uhájit.

Do druhé třetiny, která začne přibližně v 18:52 hodin, tak vstupují hosté s jednobrankovým vedením. Sledujte i dál náš on-line přenos.

20:01

20:20
    Domácí vstupují do druhé třetiny v přesile o jednoho hráče, ale oslabení hostů za pár vteřin skončí.

20:35

21:20
    Donbass zatím aktivnější, což je pochopitelné vzhledem k přesilové hře, kterou domácí dohrávali na začátku třetiny.

22:30
    Hosté zatím nechávají domácí hrát, sami se moc do útoku neženou.

23:16
    Na trestnou lavici odchází domácí Pěreťjagin, hosté budou hrát přesilovou hru.

23:50
    Doněck právě vstřelil branku!

VÁCLAV NEDOROST dokázal vyrovnat v oslabení, když si dokázal skvěle nabruslit do třetiny hostů po pravé straně a spíše přihrával, než střílel, puk se však ocitá s údivem všech za zády Birjukova! Asistence: bez asistence

24:50
    Přesilová hra Jugry pomalu končí, místo toho, aby dala sama gól, tak inkasovala.

25:16

25:35
    Donbass je při chuti, vstřelená branka domácím velice pomohla a je jich doslova plný led.

25:52
    Wirtanen proniká po levém křídle až před Birjukova, ten je však na jeho střelu připraven a chytá.

26:08
    Střela přímo z vhazování, Birjukov pozorný.

26:51
    Další oslabení domácích, na trestnou lavici odchází Bartulis.

27:20
    Hosté od prvních vteřin před Lacem.

28:00
    Nesmírně těžká práce pro bránící čtveřici domácích, až nepřesná střela dává domácím šanci na vystřídání unavené čtveřice.

28:51

29:00
    Nepříjemně tečovaná střela nyní mířila na Laca, ten zázrakem vyráží.

29:20
    A opět na druhé straně Václav Nedorost, který proniká po pravém křídle, střílí ze stejné pozice, z jaké vyrovnal skóre dnešního utkání, ale tentokrát se Birjukov nenechal překvapit.

30:04
    Altarjov podráží Jana Koláře ve středním pásmu, je tu další vyloučení. Tentokrát budou hrát přesilovou hru domácí.

30:40
    Donbass se konečně usadil ve třetině hostů, ale nepřesná střela je připravuje o cenné území.

31:10
    Pěkná kombinace domácích, ale bránící čtveřice hostů se dobře pohybuje a rychle přistupuje k domácím hráčům, kteří nemají tolik času na kombinaci.

32:04

32:40
    Donbass ale pokračuje v tlaku, jako by ani přesilová hra neskončila.

33:08
    Tuppurainen nyní doslova svalen na led, ale rozhodčí nepíská.

33:43

No to je smůla! Ján Laco v bráně Donbassu předvádí neskutečné zákroky, ale na teč KONSTANTINA GLAZAČEVA, který si počkal u levé tyče domácí branky, byl krátký. A hosté opět vedou. Asistence: Linus Videll, Dmitrij Altarjov.

34:10
    Domácí tým je viditelně zaskočený průběhem utkání, v posledních minutách byl lepším týmem, ale branku vstřelili hosté.

35:35
    Hosté nyní dobře napadají rozehrávku domácích, ti chybují a nabízejí tak soupeři spoustu puků.

36:20
    Akce domácích končí často ve středním pásmu.

37:20
    Jugra ve třetině Donbassu, první pětka hostů nyní jasně přehrává první pětku domácích.

38:15
    Na ledě třetí pětky obou týmů a domácí se stále musí bránit šancím hostů.

38:29

DENIS KOČETKOV dokázal z ojedinělého protiútoku propasovat puk za záda Birjukova a je opět vyrovnáno. Nejdříve střílí z pravé strany Nikiforov, jeho střelu ještě Birjukov vyráží, ale dobře postavený Kočetkov zametá puk do brány. Asistence: Jevgenij Nikiforov, Clay Wilson.

39:20
    Běží poslední minuta druhé třetiny, domácím se podařilo vyrovnat těsně před jejím koncem, to je dobrá pozvánka pro sledování i třetí třetiny!

39:59

Neskutečné! Další výpad domácích a další branka! Dadonov přihrává z pravé strany Kašparovi, ten přenechává PETROVI PODHRADSKÉMU, který zblízka překonává Birjukova! Ještě vše potvrdila i konzultace sudího s videorozhodčím a hlavní rozhodčí gól uznává. Jednu vteřinu před koncem třetiny tak domácí vedou! Asistence: Jevgenij Dadonov, Lukáš Kašpar.

40:00

Skončila skvělá druhá třetina, ve které jsme zaznamenali výborné výkony českých hokejistů a spoustu branek.

Nejprve se ve 34. minutě prosadil hostující Glazačev. Hosté poté drželi své vedení a když už se zdálo, že ho udrží i do konce třetiny, přišla branka Kočetkova, který ve 39. minutě vyrovnal. Ale ani to nebylo ještě všechno!

Pouhou vteřinu před koncem třetiny se totiž do skvělé kombinace Dadonova zapojil i český reprezentant Lukáš Kašpar, který citlivě přenechal puk lépe postavenému Podhradskému a ten vstřelil zatím rozdílovou branku a dostal Donbass do vedení 3:2!

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 19:41 hodin.

40:01

40:50
    Domácí vstupují do třetí třetiny nabuzeni vstřelenými dvěma góly v závěru druhé třetiny.

41:46
    Dadonov střílí z pravé strany, Birjukov pozorný. Vhazování ve třetině hostů.

42:37
    Další střela domácích, tentokrát Kočetkova, Birjukov opět pozorný.

43:00
    Hosté nyní těžko prostupují přes střední pásmo, Donbass hraje výborně.

43:43

LUKÁŠ KAŠPAR opět předvedl rychlé ruce a skvělý pohyb, když si z pravé strany doslova "vymíchal" dva bránící protihráče a po nabruslení do mezikruží střelou zápěstím zvyšuje vedení Donbassu! Asistence: Jevgenij Dadonov, Václav Nedorost.

44:35
    Další šance domácích, Kočetkov stgřílí z otočky z levého kruhu pro vhazování, Birjukov pozorný a chytá. Hosté jsou pod těžkou "dekou".

45:55
    Až nyní se hostům daří osvobodit a zakládají útočnou kombinaci.

45:58
    A hvězda dnešního zápasu, Lukáš Kašpar, fauluje ve středním pásmu Kuzmina a hosté budou mít výhodu přesilové hry!

46:50
    Donbassu se ale zatím daří bránit, hosté si na svou šanci musí počkat.

47:30
    Zatím se Jugra nedokázala usadit ve třetině domácích a tak to zřejmě bude platit pro celou přesilovku.

47:58

48:40
    Donbass při tomto oslabení dokázal, že je v pohodě. Podařilo se mu otočit průběh utkání a nyní v pohodě brání své dvoubrankové vedení.

49:24
    Nikiforov je však dalším vyloučeným hráčem domácích, to je další přesilová hra pro Jugru a další šance na snížení stavu.

50:10
    Ale další přesilová hra hostů se nedaří, naopak je z toho rychlý brejk Dadonova, který ale nakonec pouze šetří čas.

51:15
    Další oslabení domácí zřejmě zvládnou, hosté se nedokáží usadit ve třetině domácích.

51:24

52:10
    Nyní opět domácí, kteří kombinují před Birjukovem. Jugra bude těžko tento zápas obracet.

53:00
    Další zakázané uvolnění hostů, druhé v krátké době po sobě. Juliu Šupler na domácí lavičce plácá spokojeně své svěřence po zádech. Zdá se, že svou povinnost povrazit Jugru Chanty-Mansijsk, splní.

53:28
    Kašpar s Nedorostem opět kombinují ve třetině hostů, nakonec je z toho střela prvně jmenovaného, ale puk končí v ochranné síti.

53:49
    Další vyloučení, na trestnou lavici odchází další Čech v zápase, tentokrát v dresu Jugry, Marek Trončinský.

54:30
    Domácí hrají přesilovou hru, ale sami nikam nespěchají, s pukem jsou až za vlastní brankou, ten, kdo musí hrát, je soupeř.

55:40
    Dobnass prožil skoro celou přesilovou hru více méně ve středním pásmu, dobře úšetřené další dvě minuty.

55:49

56:40
    Bartulis jen nahazuje do třetiny Jugry a odchází střídat, domácí nyní častěji střídají.

59:00
    Do konce utkání zbývá poslední minuta.

59:22
    A ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici odchází domácí Ponikarovsky, branka hostů prázdná, bude to přesilovka šest na čtyři!

59:40
    Jugra ve třetině domácích, ti se zatím statečně brání.

60:00

Domácí dokázali vyhrát toto dramatické utkání, když vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě Lukáš Kašpar po skvělé individuální akci.

Donbass si tak připisuje důležité body do tabulky, naopak Jugra Chanty-Mansijsk nevyužívá další příležitost na vylepšení svého bodového zisku.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (20:13:58)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 24. Nedorost, 39. Kočetkov (Nikiforov, Wilson), 40. Podhradský (Dadonov, Kašpar), 44. Kašpar (Dadonov, Nedorost) - 11. Kuzmin (Rybakov), 34. Glazačev (Videll, Altarjov)

Rozhodčí: Bondar, Olenin - Pavlov, Chubykin