Novokuzněck – Petrohrad 1:4 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 4:3 (po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 3:5 (kon.) | Spartak Moskva – Omsk 0:3 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Doněck – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (po pr.)

Astana právě vstřelila branku!
    A hosté přece je strhávají vítězství na svoji stranu! Do útočného pásma vjel KONSTANTIN RUDĚNKO a přesnou střelou do šibenice posílá druhý bod do Kazachstánu - 2:3! Bez asistence.

63:03
    Novopašin měl obrovskou příležitost, když se k němu nadvakrát odrazil kotouč. Ani jednou však Tellqvista nepřekonal!

62:12
    V prodloužení je zas jednoznačně lepší tým Astany...

61:14
    Nyní si oddechový čas bere trenér Rigy.

60:51
    Savčenko se s kotoučem dostal až za modrou čáru, hostům je odpískáno zakázané uvolnění.

60:01

Tak Barys to nakonec dokázal a dotáhl zápas alespoň do prodloužení. Kdo nakonec získá bonusový bod?

60:00

59:33
    Hosté se nakonec dočkali v početní výhodě vyrovnání! Astrana hrála bez brankáře a snad napotřetí dokázal dostat kotouč do branky BRANDON BOCHENSKI - 2:2! Asistence: Nikolaj Antropov.

58:44
    Astana hraje bez brankáře!

58:31
    Bude se vylučovat. Kristal Sotnieks (RIG) dostává dvě minuty za hrubost.

58:11
    Astana si bere oddechový čas!

56:04
    Čtyři minuty do konce, Astana se snaží se výsledkem ještě něco udělat.

52:44
    Stále se hraje především před brankou Jeremejeva. Riga hraje velice vychytrale.

50:33
    Dinamo se v přesilové hře prosadit nedokázalo, hostům se ale čas výrazně krátí.

48:19
    Dustin Boyd (AST) zmařil šanci a odchází na trestnou lavici. Další šance pro Rigu rozhodnout dnešní zápas.

47:01
    Giroux dostal od Karsumse výstavní přihrávku do přečíslení dva na jednoho, letící puk ale nedokázal zasáhnout.

45:58
    Krasnoslabodcev měl však nyní obrovskou šanci na srovnání, Tellqvist si připsal důležitý zákrok!

45:12
    Sledujeme stále stejný obrázek. Dinamo je v těchto chvílích aktivnější a nepovoluje svému soupeři téměř nic. Pokud chce Barys myslet na obrat, musí rozhodně něco změnit.

43:56
    Dnešním utkání přihlíží 4 250 diváků!

43:04
    I přes to, že si Riga vypracovala několik příležitostí, gól z toho nebyl. Vyloučený hráč je zpět mezi mantinely.

42:20
    Střela Galvinše od modré byla ještě tečována, i na změnu směru ale dokázal hostující brankář zareagovat.

41:04
    Alexej Litviněnko (AST) podrazil protihráče a je vykázán za katr. Riga dnes ještě nebyla vyloučena, zřejmě proto nedává hostům prostor více Dinamo zatlačit.

40:01

Po většinu druhé třetiny měla Riga také převahu, nicméně místo navýšení náskoku přišlo snížení soupeře. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 2:1 a nás čeká opravdový boj. Ten začne opět zhruba v 19:58.

40:00

38:56
    Dawesova střela se mezi tři tyče nevešla, odražený kotouč si již obránci Dinama pohlídali.

36:11
    Puk je mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:23
    Na to, jak byla Riga v první periodě aktivní a dokázala svého soupeře dostat pod tlak, nyní je to úplně jiný zápas. V Astaně září zejména trojka Ruděnko - Upper - Starčenko, skórovat se jim ale zatím nepodařilo.

33:03
    To samé, ale na druhé straně.

31:44
    Barys je nyní pod tlakem a vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

30:39
    Sotnieksova rána z pravého kruhu zapadla do lapačky Jeremejeva.

30:00
    Polovina dnešního zápasu je za námi. Dinamo v první periodě hrálo naprosto neomylně, ale jejich elán se postupně vytrácí. Rozhodně není ještě vůbec nic rozhodnuto.

28:33
    A Astana se dočkává snížení! Na rozdíl jediné branky snižuje přesnou střelou ROMAN SAVČENKO - 2:1! Asistence: Vadim Krasnoslabodcev.

27:03
    Přesilovka Dinama opět patřila k těm lepším, střelu Karsumse si ale Jeremejev dokázal pohlídat. Vyloučený Beljakov je zpět na ledě.

25:03
    Fjodor Beljakov (AST) posílá hosty dnes potřetí do čtyř. Provinil se faulem kolenem.

21:44
    Pěkná střela Johnsona skončila na boční síťce.

20:56
    Zatím se ve druhé třetině nic závažného nestalo, Riga je na polovině soupeře a tlačí.

20:01

První třetina je u konce a zatím je v Rize výsledek velmi zajímavý. Domácí hrají naprosto uvolněně, vytvářejí si šance a dvě z nich dokázali využít. Barys je zřejmě překvapen vývojem utkání, ale má ještě čtyřicet minut na to, aby s duelem něco udělal. Druhá perioda začne zhruba v 19:17.

20:00

19:46

19:02
    Domácí se drží v útočné třetině, ale žádné velké šance z toho nejsou. Z Jeremejeva puky nevypadávají, na dorážky není prostor.

17:46
    Další obrovskou šanci měl Karsums, kterého přesným pasem hledal Niživijs! Lotyšský útočník byl ale v zakončení faulován a dvěma minutami to odnesl Poliščuk (AST). První přesilovou hru Riga využila, podaří se jí to i nyní?

15:56
    Riga právě vstřelila branku!
    Dlouho jsme neviděli žádnou pohlednou akci, ale tato rozhodně musela rozproudit krev v našich žilách! Dinamo navyšuje své vedení po bleskovém přečíslení, které posunulo do samostatného úniku ANDERSE DZERINŠE. Ten nejprve naznačil kličku a poté podél betonu nekompromisně zakončil - 2:0! Asistence: Gints Meija.

15:00
    Upper je zatím v dresu Barysu nejaktivnější, snaží se vymýšlet chytré přihrávky a hlavně střílí. Na Tellqvista ale recept zatím nenašel.

14:33
    Až teď se trochu zvedl prach na tribunách, když byl Rize odpískán sporný ofsajd. O co hůře, Karsums mohl postupovat do dobré šance.

14:01
    Oba celky střídají a posílají na led čerstvé síly. Doufejme, že se hra opět poněkud rozproudí.

13:36
    Nyní se již poměrně dlouho hraje bez přerušení, chybí však také střelecké příležitosti.

11:01
    Rekisova střela se po zákroku Jeremejeva odrazila až do ochranné sítě.

10:23
    Máme zde komerční přestávku, obě mužstva dostanou minutku na oddych.

09:11
    Postavení mimo hru také na straně druhé.

08:02
    Nyní to již ale neplatí. Jejich další útok je zastaven kvůli špatnému přechodu přes modrou čáru - ofsajd.

07:44
    Střela Krasnoslabodceva byla sražena do rohu kluziště, hosté však zůstanou v útočné třetině.

06:23
    Šance střídá šanci. Guntis Galvinš mohl ke své asistenci přidat také branku, najel si do pozice, obdržel přihrávku, ale brankáře Jeremejeva nepřekvapil.

05:36
    A mohlo to být již o dvě branky! Velkou šanci měl Upper, který dorážel z mezikruží střelu svého spoluhráče. Brankář Jeremejev neměl šanci vrátit se do polohy, kdy by mohl chytit puk, naštěstí pro něj německý střelec ve službách Dinama minul branku!

05:00
    Domácí jsou vstřelenou brankou evidentně povzbuzeni a fanoušci je ženou dopředu. Astana se osvobodila nahozením a hráči zmizeli na střídačku.

03:53
    Na druhé straně si první zákrok připsal Tellqvist, střela Nikolaje Antropova skončila na jeho hrudi.

02:45
    Jejich druhý výlet do obranné třetiny soupeře však již znamená otevření střeleckého účtu dnešního zápasu! Nahození od modré čáry JAMIE JOHNSON nejprve tečoval, vyražený kotouč si následně pak sám uklidil do sítě Astany! Domácí tedy využili přesilovou hru - 1:0! Asistence: Guntis Galvinš a Krisjanis Redlihs.

02:11
    Domáí se až nyní dostali do útočného pásma, příliš času tam ale nepobyli.

01:22
    Uvidíme také první početní výhodu na stadionu v hlavním městě Lotyšska. Andrew Hutchison (AST) nechal hůl mezi nohama soupeře a již sedí na trestné lavici.

01:03
    Další icing v krátké době v podání Dinama.

00:26
    Hned v úvodních okamžicích dnešního mače si rozhodčí vyzkouší časté vhazování. Nyní kotouč skončil na střídačce Astany.

00:07
    Hned první rozehrávka hostům vůbec nevyšla, Dinamo se stěhuje před Jeremejeva. Je pískáno zakázané uvolnění.

00:01

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) – Galvinš (C), Redlihs K., Carle, Sotnijeks, Porejs, Lavins, Ivanans – Johnson, Szczechura, Giroux - Nižvijs, Karsums, Daugavinš – Meija, Indrasis, Dzerinš - Biezais, Bicevskis, Pavlovs

Barys Astana: Jeremejev (Poluektov) - Mnatsjan, Grigorjev, Novopašin, Hedman, Beljakov, Rachmanov, Savčenko, Litviněnko - Dawes, Boyd, Poliščuk - Ruděnko, Upper, Starčenko - Antropov, Spiridonov - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Bochenski

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov - Michajevič, Nestěrov.

To týmu z hlavního města Lotyšska se v měsíci protkaném Vánocemi podařilo zvítězit pouze jednou. Jenže to bylo na půdě posledního Jekatěrinburgu a to vítězství patřilo do kategorie povinných. Poté však přišly prohry s Dinamem Minsk a Metallurgem Magnitogorsk. Dinamo se tak bude snažit dnes odrátit klesající výkonnost.

Právě Barys je ve východní konferenci na osmé pozici s padesáti body. V prosinci si zatím připsal dvě vítězství, které však byly na branky jednoznačné. Nejprve z toho byla výhra 3:0 nad Čerepovcem, poté dokonce 7:2 nad Dinamem Minsk.

Příjemný podvečer při sledování onlajn přenosu ze zápasu mezi Dinamem Riga a Barysem Astana. Další kolo Kontinentální hokejové ligy je před námi, sezóna se již překulila do své druhé poloviny a bojuje se o další velmi cenné body. Favoritem tohoto utkání je kazašská Astana. Nicméně nepředbíhejme a nechme se překvapit, jak dnešní duel dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 3. Johnson (Galvinš, Redlihs), 16. Dzerinš (Meija) - 29. Savčenko (Krasnoslabodcev), 60. Bochenski (Antropov ), 64. Ruděnko

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Poluektov) - Mnatsjan, Grigorjev, Novopašin, Hedman, Beljakov, Rachmanov, Savčenko, Litviněnko - Dawes, Boyd, Poliščuk - Ruděnko, Upper, Starčenko - Antropov, Spiridonov - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Bochenski

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov - Michajevič, Nestěrov