Vsetín – Val. Meziříčí 7:0 (kon.) | Prostějov – Přerov 3:2 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Havířov 4:3 (kon.)
Opava – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 3:4 (po s.n.)
HK Baník Karviná
4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 27.12.2012, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný podvečer z Karviné,
    dnes jsme se zde sešli u příležitosti parádního hornického derby mezi domácím Baníkem a AZ Havířov. Jde již o třetí letošní střetnutí těchto celků a zajisté bude na co se dívat.

První derby se letos odehrálo zde v Karviné a v prodloužení byli nakonec úspěšnější domácí. Druhé derby jednoznačně vyhrál Havířov 6:3. Karviná od té doby značně obměnila kádr a dnes bude chtít opět uhlídat domácí půdu. Máme zaděláno na zajímavou podívanou plnou vyhrocených momentů. Ty nejzajímavější se vám pokusím přiblížit pomocí tohoto přenosu.

HC Baník Karviná: Iláš (Smolka) - Javín, Sznapka, Zajac, Deutsch, Kowalczyk, Vnenk, Žvátora - Moravec, Mikšan, Ivan, Samiec, Blatoň, Holý, Luka, Badžo, Contratto, Miczek, Zuber, Nystedt

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš - Najdek, Bursík, Haas, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas, Kasperlík, Diviš

Rozhodčí: Mrkva - Mrákava, Řezáč.

Hosté si ze šaten pospíšili a už se seřadili na modré čáře, ale zatím čekáme na příchod domácích.

Už je mezi námi i Baník a oba celky nyní sledují předávání dárkových předmětů zástupcům děckého domova SRDCE v Karviné, kterým se domácí rozhodli udělat hezčí Vánoce.

Hostující diváci právě vyvolávají jméno Martina Potočného, který před pár dny oznámil, že v dvojzápase s Karvinou vyjede na led naposled.

Okolo středového kruhu už se to hemží a k úvodnímu buly zkříží hole David Moravec a Antonín Pechanec.

00:01

0:46
    Karviná měla šanci zaútočit, ale ke střele se nedostala. Havířov obrací hru.

0:58
    Nahození ze středního pásma doklouzalo až k Ilášovi, který přerušuje hru.

1:26
    Haasova střela byla zablokována a Iláše nijak neohrozila.

1:35
    Prokop po hrozivém nápřahu minul branku.

1:42
    Haasovo nahození končí v náruči Iláše a hra je přerušena.

1:54
    Po buly vypálil Zientek a Iláše měl zakrytý výhled. Puk karvinského brankáře trefil a poté jej domácí strážce klece schoval pod výstrojí.

2:12
    Potočný natlačil puk do brankoviště, ale Iláš puk zalehl a bude se znovu vhazovat před ním. Havířov hýří krátce po začátku aktivitou.

2:37
    Prokopovo nahození končí mimo branku.

3:29
    Najdek vypálil z hrotu levého kruhu a trefil spojnici Ilášovy branky! Do ohně ještě vracel kotouč Pechanec, ale trefil pouze ležícího Iláše!

3:44
    Kolařík si nejel do střelecké pozice, ale jeho pokus byl zablokován.

4:00
    Karviná v úvodních čtyřech minutách ještě na branku nevystřelila.

4:21
    Javínovi střela nesedla a ani tentokrát Daneček zasahovat nemusel.

4:58
    Moravec pálil z úhlu, ale přestože tentokrát už Daneček úřadoval, střela z této pozice pro něj nebezpečím být nemohla.

5:38
    Klimša nezachytil přihrávku a je z toho hostující icing.

5:46
    Tentokrát se Klimša znamenitě prokličkoval do útku, ale Žvátora jej při zakončení rozhodil, a tak havířovský útočník minul.

6:27
    Po další střele Klimši a dorážce Potočného byl Iláš znovu v pohotovosti, ale svůj tým opět podržel.

6:33
    Baník vyhazuje na icing.

6:57
    Maruna předvedl parádní kličkovanou napříč útočným pásmem, ale jeho následné zakončení těsně minulo horní růžek Ilášovy branky.

7:20
    Hosté v offsidu.

7:29
    Domácí střídačka zasáhla do hry a vhazovat se bude před Davidem Ilášem.

8:16
    Po Hegegyho chybě se ke střele dostal Ivan, ale Daneček jeho ránu bez problému vyrážečkou nasměroval do rohu.

8:36
    Mikšan podrazil Bursíka v dobré pozici a AZ si zahraje přesilovku.

8:40
    Karviná vyhazuje přes všechny čáry.

9:00
    Puk opět míří ven z obranného pásma domácích.

9:20
    Dělovka Prokopa končí mimo.

9:28
    Luka s Ivanem jeli dva na jednoho! Luka to vzal na sebe a Daneček jeho parádní ránu zneškodnil fenomenálním zákrokem lapačkou!

10:00
    AZ se usadil v útočném pásmu.

10:11
    Ke střele se však nedostal a Javín vyhazuje.

10:30
    Pechanec ani Prokop branku netrefili.

10:36

11:31
    Prokop parádně objel Vnenka a tomu nezbylo než jej podrazit. Další přesilovka pro hosty.

11:46
    Moravec vyváží kotouč.

11:54
    Holý pálí mimo.

12:26
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak teď byl Iláš pod smrští dorážek! Nejprve chytil tři téměř jisté góly, ale na poslední dorážku PETRA KANKA už nedosáhl! Asistence: Jan Kolařík.

12:54
    Iláš vyráží střelu Bursíka.

13:11
    Prokop si sjel do osy hřiště a poslal na Iláše povedenou střelu zápěstím. Iláš měl navrch.

13:18
    Někdo z hostů zahrál vysokou holí a vhazuje se před Danečkem.

13:28
    Bojovný Blatoň odzbrojil rozehrávajícího Potočného a ten musel zatáhnout za záchranou brzdu. Dvě minuty za hákování.

13:49
    Zajac pálí mimo a hosté vyhazují.

13:59
    Po zásahu domácí střídačky je vhazuje v pásmu Karviné.

14:25
    Po příklepu Žvátory Daneček přerušuje.

14:38
    Prokop posílá puk až za Iláše.

15:05
    Domácí se nyní vlastní nepřesností dostali ven z útočného pásma.

15:28

15:40
    Kowalczykovo nahození Daneček nasměroval do rohu.

16:02
    Krisl s Klimšou jeli dva na jednoho, ale nepřesná přihrávka je zpomalila a Iláš se stihl proti Klimšovi přemístit.

16:02
    Baník v offsidu.

16:23
    Puk je v ochranné síti za karvinskou brankou a Iláš sleduje buly po své levé ruce.

16:38
    Rosůlek vykroutil nápřah až ke stropu, ale Danečeka jeho dělovka nevyděsila. Buly v pásmu AZ.

17:11
    Krisl pod tlakem dotírajícího Moravce rozehrál nepřesně a situace končí zakázaným uvolněním Havířova.

17:19
    Tak to byla paráda! Hosté jeli dva na jednoho a Kolařík připravil pro PETRA KANKA milimetrovou přihrávku. Kanko to pak trefil ještě lépe a Iláš proti jeho ráně neměl šanci. Asistence: Jan Kolařík.

17:55
    Iláš drží Najdekovo nahození a hra je přerušena.

18:19
    Mezi kruhy si pro Moravcovu přihrávku sjel Žvátora a Daneček se musel hodně snažit, aby se proti němu přesunul.

18:27
    Po úmyslném offsidu domácích se hra stěhuje před Iláše.

19:01
    Luka jel sám na branku! Danečka si položil a přehodil jej, jenže minul branku!

20:00

První třetina je za námi. Od samého začátku měl AZ více ze hry a domácí se do zápasu zapojovali jen sporadicky. S přibývajícím časem se Baník začal rozkoukávat a také si vytvořil zajímavé příležitosti. Jenže jich zdaleka nebylo tolik, jako těch hostujících a AZ zaslouženě po dvaceti minutách vede 0:2, o což se v obou případech zasloužil Petr Kanko a jako nahrávač figuroval Jan Kolařík.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

Hráči se už vracejí z kabin a druhá třetina bude moci začít.

20:01

20:15
    Kolařík se protáhl přes dva hráče do samostatného úniku. Bekhendem zakončoval do Ilášova protipohybu, ale branku minul.

20:52
    Lukova klička na modré čáře byla navíc a překvapila spoluhráče, kteří mezi tím projeli do offsidu.

21:33
    Bursík střílel zápěstím z dobré pozice, ale Iláš jeho záměr vystihl a schoval puk mezi rukou a tělem.

22:06
    Potočný zákeřně narazil Badža hlavou na mantinel a karvinský hráč dlouho otřesen ležel na ledě. Nyní je v péči klubového lékaře a Potočný dostává 2+10 za vražení na hrazení.

22:20
    Javínova i Holého střela byly zablokována.

22:29
    Samiec tečuje Javínovu střelu těsně vedle branky.

22:35
    AZ vyhazuje kotouč.

23:00
    Puk opět za Ilášem.

23:25
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu. AZ dobře napadá.

23:49
    Teď se to na chvíli povedlo, ale po nepřesnosti Ivana Vydra vyhazuje puk.

24:06

24:35
    Nahozený puk se od zadního mantinelu odrazil i Ilášovi, který jej pro jistotu přikryl.

25:08
    Holý pálil z výborné pozice, ale Hegegy se do jeho rány položil.

25:15
    Samiec neúmyslně. zasáhl soupeře holí do obličeje a dostává za to dvě minuty.

25:18
    Po buly vypálil Vydra, ale Iláš si s jeho pokusem poradil.

25:28
    Mikšan nezachytil Prokopovu přihrávku a ta se doklouzala až k ROBERTU NAJDEKOVI, který puk doklepl do odkryté klece. Asistence: Petr Prokop, Karel Vydra.

26:30
    Moravec pěkně našel Samiece, ale dojíždějící Hegegy jej krásně odzbrojil. Následně Žvátora minuly branku.

26:44
    Po offsidu, Havířova se ještě pošťuchovali Kanko se Žvátorou, ale vše se urovnalo a vyřešilo bez trestů.

27:10
    V obrovské šanci byl Luka, ale Daneček se stačil přesunout. Následně tvrdě pálil Kowalczyk, ale havířovský brankář drží svůj tým.

27:21
    Po dalším zákroku Danečka je hry přerušeno.

27:39
    Klimšovu ránu Iláš vyráží do rohu.

27:48
    Blatoň sice skočil rybičku, ale ani tak na Rosůlkovu přihrávku nedosáhl, a tak je z toho domácí zakázané uvolnění.

27:57
    Pechanec trefil pouze brusle Deutsche.

28:07
    Zakázané uvolnění Havířova.

28:20
    Pechanec se proháčkoval až před Iláše, ale bekhendový blafák do konce nedotáhl.

28:20
    Mimo hru Krisl zasáhl protihráče v obličeji a za krvavé zranění dostává 2+2 minuty.

28:48
    AZ vyhazuje puk ze svého pásma.

29:00
    Moravec posílal Holého do úniku, ale Vydra do přihrávky vložil hůl a vyhazuje.

29:26
    Po Ivanově střele dorážel Mikšan do prázdně, ale minul.

29:32
    Luka branku od modré netrefil.

29:40
    Žvátora hákoval a počet mužů na obou stranách se srovná.

29:53
    Hegegyho střela byla sražena a Ilášovi stačilo jen přikrýt kotouč, který k němu doklouzal.

30:33
    Hosté se dopustili offsidu.

30:45
    Ivan vybojoval puk pro Luku, který poslal na Danečka jedovatou ránu, ale hostující brankář sklapl betony včas.

31:32
    Hosté hráli v šesti. Trest odpyká Klimša.

31:40

31:57
    Daneček Lukovu bombu vyrazil před Holého, který bekhendem nedorazil s takovou razancí, jak by si přál a Daneček se stihl přesunout.

32:23
    Hra byla přerušena, poté, co Hegegy dostal Lukovu ránu někam do oblasti hrudi nebo krku. Vypadá to však, že se z toho oklepal a bude v pořádku.

33:06
    Deutschova rána byla tečována nad Danečka, ale branku minula.

33:20
    AZ posílá puk ven ze svého pásma.

33:32

34:05
    Karviná právě vstřelila branku!
    I domácí se dočkali. Zajacovu střelu Daneček vyrazil pouze před MARKA BADŽA, který byl sice zezadu sražen k zemi, ale v pádu dokázal puk do branky dorazit. Bez asistence.

34:24
    Javín dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Trestnou lavici zároveň opouští Potočný, který už si odpykal desítku za faul na střelce předchozího gólu.

34:38
    Kowalczyk vyhazuje puk až k Danečkovi.

35:03
    Kowalczyk Najdeka do brankoviště nepustil, ale proklouzl tam opuštěný puk, kterého se ujal David Iláš.

35:48
    Prokop vystřelil od modré, ale Iláš měl dobrý výhled a dostal puk pod kontrolu.

35:55
    Moravec vyhazuje přes všechny čáry.

36:16
    Pechancova střela se od Deutschových bruslí odrazila ke Kolaříkovi, ale ten už musel střílet z hodně ostrého úhlu, a tak s ním neměl Iláš sebemenší problém.

36:24

37:06
    Tak teď sudí Kowalczykovi odpustili jednoznačné podražení poté, co se mu zaklínila hůl v Pechancových bruslích.

37:09
    Zároveň se do úniku dostal Ivan, který se pokoušel o bekhendový blafák, ale puk příliš zvedl a branku přestřelil!

37:17
    Icing AZetu.

37:28
    Blatoňova rána končí v lapačce Danečka.

37:34
    Po buly pálil Rosůlek a Badžo se opět dostal k dorážce. Tentokrát mu však Daneček tygřím skokem zalehl hůl a nedopustil další gól.

37:45
    Střela Zajace těsně nad ledem byla lahůdkou pro Danečka, který na ni dobře viděl a choval ji v lapačce.

37:52
    Holý tečoval Deutschovu střelu, ale Daneček natáhl svůj beton a puk vyrazil.

37:55
    Haas dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

37:59
    Luka napálil puk směrem k Danečkovi, ale jeho lapačka si střelu opět našla.

38:06
    Javín pálil z první a Daneček to neměl vůbec lehké. Nicméně si s ránou poradil a přerušil hru.

38:12
    Další Javínova rána byla tečována těsně nad.

38:36
    Holý minul branku.

38:55
    Mikšanovi střela nesedla a AZ vyhazuje puk.

39:10
    Javín pálí, Daneček chytá, sudí přerušuje.

39:25
    Ivan mohl ránu Kowalczyka dorazit do prázdné, ale minul.

39:35
    Po střele Luky je hra přerušena, zatímco se v sektoru domácích strhla bitka, které si nikdo zatím nevšiml. Pořadatelská služba nikdo a neví o tom ani rozhodčí, kteří nechávají hru pokračovat.

39:45
    Baník se dostává na dostřel! Přesnou ránu k tyči zaznamenal DAVID MORAVEC! Asistence: David Mikšan, Vladimír Luka.

40:00

Ve druhé třetině už byl Baník hostům obstojnějším soupeřem a díky nedisciplinovanosti hostů měl i více šancí. Nejprve sice inkasoval na 0:3, ale nakonec se dokázal dostat na dostřel a poslední třetina bude ještě hodně zajímavá.

Co se týče šarvátky, která vznikla v hledišti, vypadá to, že se zhruba trojici pořadatelů podařilo dostat situaci pod kontrolu.

Zřejmě jsem se s tímto tvrzením unáhlil, protože v sektoru domácích právě probíhá litý boj o karvinskou vlajku a na stadion nabíhají těžkooděnci.

Nyní už to vypadá, že je v hledišti skutečně klid.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

Okolo středového kruhu už se to hemží a poslední třetina bude moci začít.

40:01

40:13
    Závěrečnou dvacetiminutovku začínáme icingem hostů.

40:23
    Moravec nabízel puk před branku, ale tam nikdo ze spoluhráčů nečekal.

41:08
    Kolařík poslal od mantinelu pohlednou ránu švihem, ale Iláš si ji našel.

41:26
    Ivan trefil pouze brusle Najdeka a Kowealczyka zastavil zákrok Danečka.

42:16
    Blatoň zapomněl puk za sebou a Klimšovi se tak naskytla nečekaná možnost vystřelit. Překvapený Iláš však tuto situaci ustál.

43:49
    Ze zprvu nenápadné akce stala díky šikovnému prostrčení Marka Holého gólovka! DAVID MORAVEC z ničeho nic stál tváří v tvář jedinému obránci, kterého obhodil a rychlou kličkou uspěl i v souboji s Lukášem Danečkem! Asistence: Marek Holý.

44:50
    Daneček vyrazil střelu Luky. Následně Mikšan minul branku.

45:13
    Klimša zapomněl hůl pod nohami Marka Badža a dostává dvě minuty.

45:25
    AZ vyhazuje přes všechny čáry.

45:57
    Hosté jeli tři na jednoho! Haas to vzal na sebe a trefil pouze vyrážečku Iláše.

46:12
    Holého střela byla vyražena do ochranné sítě a vhazuje se před Danečkem.

46:15
    Moravec vystřelil po buly a Daneček znovu přerušuje.

46:22
    Zientek posílá puk až za Iláše.

46:51
    Holý měl před sebou prázdnou branku, ale chtěl vše ještě vyšperkovat další přihrávkou.

46:58
    Baník obrací zápas ze stavu 0:3! Po Kowalczykově střele od modré se k dorážce dostal DAVID MIKŠAN a rozhozený Daneček byl v tu chvíli úplně mimo branku, takže nemohl zasáhnout! Asistence: Pavel Kowalczyk.

46:58
    Oddechový čas pro hosty.

47:37
    Tak jako ve druhé třetině bylo jednoznačné podražení odpuštěno Pavli Kowalczykovi, tak se nyní rozhodčí stejně zachoval k zákroku Hegegyho.

47:53
    Samiec pálil z mezikruží, ale branku minul!

48:37
    AZ v offsidu.

49:18
    Nepřesnost hostující rozehrávky způsobila zakázané uvolnění.

49:38
    Badžo si nejprve povodil oba hostující obránce za sebou a poté vypálil. K jeho smůle nepřesně.

50:01
    Puk mimo hrazení. Vhazovat se bude před Ilášem.

50:34
    Kolaříkův pokus Iláš sráží do rohu.

51:06
    Najdek s Kasperlíkem si parádně vyměnili puk a celé akci chybělo jen přesnější zakončení!

51:29
    Kasperlík se natlačil do brankoviště a zboural Iláše i s brankou. Hra přerušena.

52:12
    Deutsch pálil od modré, ale branku netrefil.

52:16
    Javín zastavil puk až za modrou a je z toho offside.

52:31
    Žvátora si jde na dvě minuty sednout za faul kolenem a AZ má velkou šanci na vyrovnání.

53:05
    Kasperlík nebezpečně vypálil z první a Iláš s vypětím všech sil zvládl puk vyrazit. Javín vyhazuje puk.

53:32
    Iláš vyráží dělovku Krisla nad sebe.

53:46
    Hegegy na Iláše nevyzrál a domácí posílají puk opět za Danečka.

54:05
    Moravec vybojoval puk a povedl ose mu jej vyvézt z obranného pásma.

54:31

54:34
    Krisl nemířil přesně.

55:09
    Bojovný Badžo dnes dělá hostům problémy. Dnes už je to sna čtvrtá přesilovka, kterou domácím vybojoval. Tentokrát poté, co odzbrojil Zientka a chystal se mu ujet. Obránce AZ jej zastavil jen za cenu podražení.

55:18
    Kowalczykova střela byla tečována, ale Danečka trefila. AZ vyhazuje.

55:35
    Puk mimo hrazení. Buly před Danečkem.

55:50
    Domácí musejí po hostujícím vyhození začít od své branky.

56:18
    Hegegy u mantinelu sestřelil Holého, ale jeho hit byl čistý. Přesto byla hra přerušena, protože karvinský útočník zůstal otřesen ležet na ledě. Už je však v pořádku a na střídačku se dopravil po svých.

56:58
    Luka napřáhl na modré, ale na Danečka nevyzrál a hosté mohou vyhodit.

57:09

57:19
    Stránského nahození končí v ochranné síti nad Ilášem a vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:26
    Prokopova rána sražena do rohu.

57:47
    Krátce po sobě pálil z nebezpečných předbrankových prostor Prokop a Stránský. První jmenovaný minul, druhého vychytal Iláš.

57:58
    Karviná pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:10
    Nahozený puk se dostal k ilášovi, který jej pro jistotu přikryl před dotírajícím Pechancem.

58:10
    Hosté to zkusí v šesti!

58:51
    Samiec při pokusu přihrát Javínovi před prázdnou klec trefil Krislovy brusle.

59:30
    Baník drží hosty daleko od své branky.

59:47
    950 platících mužů (ženy a děti šly dnes na hokej zdarma) sledovalo průnik Pechance, jehož Iláš vychytal a následně Zajac vyhodil na icing.

59:53
    Po Krislově ráně dorážel Potočný, ale Iláš drží svůj tým!

60:00

Přestože kdekdo dnes po špatné první třetině nad domácími lámal hůl, mýlil se. Baník se sice dostal do třígólové ztráty, ale postupem času vyrovnal hru i skóre a nakonec i zápas nečekaně otočit. Ode mě je to dnes vše a těším se na vás někdy příště u dalšího přenosu. (20:28:02)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 35. Badžo, 40. Moravec (Mikšan, Luka), 44. Moravec (Holý), 47. Mikšan (Kowalczyk) - 13. Kanko (Kolařík), 18. Kanko (Kolařík), 26. Najdek (Prokop, Vydra)

HK Baník Karviná: Iláš (Smolka) - Javín, Sznapka, Zajac, Deutsch, Kowalczyk, Vnenk, Žvátora - Moravec, Mikšan, Ivan, Samiec, Blatoň, Holý, Luka, Badžo, Contratto, Miczek, Zuber, Nystedt

Rozhodčí: Mrkva - Mrákava, Řezáč