Ufa – Petrohrad 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 1:2 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 1:3 (kon.) | Mytišči – Viťaz 7:3 (kon.) | Spartak Moskva – Riga 1:4 (kon.)
CSKA Moskva – Magnitogorsk 3:2 (po s.n.) | Lev – Čeljabinsk 6:2 (kon.)
Lev Praha
6:2 (2:0, 0:2, 4:0)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 10.01.2013, 19:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den při sledování dalšího zápasu KHL. V rámci jednačtyřicátého kola se v holešovické Tipsport aréně střetne domácí HC Lev Praha s celkově sedmým týmem v tabulce KHL Traktorem Čeljabinsk, ve kterém nechybí ani česká stopa v podobě Jana Bulise.

V roce 2013 se Čeljabinsku nedaří tak, jak by hráči nejspíše chtěli. Na třech venkovních zápasech získali svěřenci trenéra Bělousova pouhé dva body, které urvali na ledě CSKA a Slovanu. I přes mizernou bilanci bude Traktor těžký soupeř, což potvrdil už při prvním společném utkání. Na konci září Lev nestačil na domácí Čeljabinsk v poměru 2:5. Za Pražany se prosadil jen Řepík a Christensen.

Traktor se ale bude muset s největší pravděpodobností obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče. Finský stříbrný medailista z mistrovství světa Petri Kontiola se zranil v zápase proti Atlantu Mytišči a od té doby vynechal sedm utkání. Právě rozpad první formace, ve které tento centr hrál, může být pro lvy výhodou. Tým nyní bodově táhne Jevgenij Kuzněcov. Teprve 20letý útočník už má na svém kontě i titul mistra světa za dospělé. A ani jediný český zástupce v týmu bodově nezaostává. Jan Bulis je právě za Kuzněcovem a Kontiolou třetí neproduktivnější hráč Traktoru.

Lvi se budou muset obejít bez svých zámořských posil. Zpět ve Philadelphii už je Jakub Voráček a Zdeno Chára se objevil na tréninku Bostonu. Romana Červenku také za mořem čeká přípravný kemp, ale zda mu jeho zranění dovolí nastoupit i do zápasu, se teprve uvidí. Na listu zraněných je pouze útočník Juraj Mikúš, který má potíže s loktem.

Znějí nám hymny obou soupeřů, zápas začne za malý okamžik.

Lvu jde o hodně, pokud dnes zvítězí, dotáhne se na rozdíl tří bodů za Slovan, se kterým odehraje už toto úterý třetí letošní vzájemné utkání.

00:01

00:20
    Christensen se octl hned při prvním střídání v dobré pozici, ještě posouval na volného Novotného, pas ale nakonec neprošel.

00:51
    Lev chce dnes určitě začít aktivně útočně a hlavně bez vyloučení. Klepiš dostal nabídku od Rachůnka, ale pálil mimo.

01:20
    Traktor vyhazuje až za branku Pöpperleho ale kvůli teči se hra nepřerušuje.

02:15
    Střela Nichuškina šla mimo. Ani po střele Glinkina teď Pöpperle zasahovat nemusel.

03:02
    Lemťugov pálil z ostrého úhlu. Pöpperle si připsal první zákrok, bude se vhazovat po jeho levici.

03:51
    Střídání na obou stranách, hra se teď trochu uklidnila.

04:25
    Antipov nabil na modrou Rybjakynovi, jehož nahození skončilo kdesi ve výstroji Tomáše Pöpperleho.

05:22
    Čtvrtá formace domácích drží puk v útočném pásmu, zatím se ale nemůže dostat ke střele.

05:50
    Cipulis mohl teď po chybě ve středním pásmu ujet do přečíslení, puk ale nezpracoval.

05:59
    Novotný vypálil na Garnetta, který raději podržel kotouč a počkal na hvizd sudích.

06:15
    Christensen tečoval nahození Nakládala od modré jen těsně vedle branky,.

06:25
    Danielsson dostal puk skvěle od Christensena, střela mu ale nesedla.

06:58
    Další střela na Garnetta, tentokrát od Klepiše. Hostující gólman teď drží svůj tým.

07:49
    Na druhé straně nahazoval na Pöpperleho Jakutsenja.

08:55
    Řepíkova kanonáda se s úspěchem nepotkala. Garnett viděl, a střelu zneškodnil.

9:15
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Úvodní lví tlak přináší první ovoce! Michal Řepík uviděl zpoza brány volného LUKÁŠE CINGELA, který střelou z první prostřelil Garnetta. Asistence: Řepík.

09:36
    No a mohlo to být 2:0! Danielsson dostal puk do branky, nicméně rozhodčí hned rozpažil, protože Christensen stál v brankovišti.

10:44
    Oystrick pálil od modré, Karamnov dobře clonil Garnettovi, puk skončil jen těsně vedle tyčky.

11:18
    Řepík znovu tvrdě pálil. Po zákroku Michaela Garnetta se bude vhazovat po jeho levici.

11:29
    Ofsajd hostí.

11:50
    Obrovská šance Erika Christensena, který z blízkosti pálil na Garnetta. Nicméně brankáře Traktoru nedokázal prostřelit.

12:11
    Icing Lvů, hra se vrátí před Pöpperleho.

13:25
    Střela Rjabykina končí ve výstroji Pöpperleho.

13:58
    Hossovi střela po pasu Surového příliš nesedla, přesto Lev zůstává v útočném pásmu.

14:10
    Suorvý našel před brankou VITALIJE KARAMNOVA, který dává premiérový stý gól Lva v letošní sezoně! Asistence: Surový, Němec.

14:50
    Traktor se potřebuje uklidnit, a tak drží puk na svých hokejkách a snaží se vyvarovat chyb.

15:28
    Stanislav Čistov dostával přihrávku za záda obranné dvojice pražského celku, nicméně puk nezpracoval.

16:32
    Střelu Antipina Pöpperle neviděl úplně ideálně, nicméně zákrok zvládnul.

18:00
    Novotný se nedokázal protlačit přes Jakutsenju, a tak útok elitní formace Lvů končí ztrátou puku.

19:19
    První přesilovku v dnešním utkání si zahrají hosté. Bylo tam několik sporných zákroků, nakonec se však půjde posadit Tomáš Rachůnek - za hrubost.

19:39
    Puk končí mezi diváky po střele Panova. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. HC Lev Praha dokázal v první třetině vstřelit dvě branky. Své první letošní trefy zaznamenali Lukáš Cingel a Vitalij Karamnov.

Obě mužstva hrají disciplinovaně, až ke konci třetiny byl vyloučen Tomáš Rachůnek. Hosté tak začnou prostřední část v početní převaze, a tak budou mít šanci na snížení. Druhá třetina začne tady v Tipsport Areně v 19:48, buďte u toho.

Ještě minutu a devatenáct vteřin si Rachůnek posedí na trestné lavici.

20:01

20:23
    Bulis dostal puk do útočného pásma, vzápětí ale puk ztratil a Lev vyhazuje.

20:46
    Z trestu Rachůnká zbývá třicet vteřin, Traktor se zatím k ničemu nedostal.

21:23
    Kuznětsovova střela je sražená, to už je Rachůnek na ledě.

21:35
    Karamnov pálil do Garnettovy výstroje. Bude se vhazovat.

22:10
    Porseland objel podél mantinelu branku a sám zakončoval. Garnett si pohlídal skulinku mezi betony a zamezil průchodu puku.

23:11
    Antipov napálil Christensena někam pod koleno. Erik se svíjí v bolestech na ledě. Hra se přerušuje.

23:11
    Vypadá to ale, že to kanadský útočník se zkušenostmi z NHL rozchodí. Už se zvedá z ledu a s bolestivou grimasou míří na střídačku.

24:10
    Rachůnek trefuje tyčku po přihrávce od Klepiše!

24:32
    Kuznětsov hlídaný Karamnovem se v útočném pásmu neprosadil.

24:55
    Icing Čeljabinsku.

25:04
    Další střela do horní tyčky branky Michaela Garnetta. Teď má hostující gólman veliké štěstí.

26:10
    Po chybě Cingela se dostal ke střele Konstantin Panov. Pöpperle kryje a přerušuje.

26:26
    Znovu funguje souhra Danielssona s Christensenem. Druhý jmenovaný dostal kotouč přesně na hůl před Garnetta, nedokázal ale navýšit vedení na tři branky.

27:12
    Rachůnek nahazoval na Garnetta, ten chytá.

28:58
    Řepík objel branku a zkusil zakončit sám. Garnett znovu kryje. Lev hraje skvěle v ofenzívě. A kdyby to bylo už 4:0, nikdo by se nemohl divit.

29:25
    Nakládal se zapomněl vepředu, a Kuznětsov mohl dopředu. Pöpperle ale zůstal připravený.

29:25
    Jevgenij Kuznětsov platí za nejlepšího střelce Čeljabinsku, nicméně už se netrefil dlouhých sedm zápasů...

30:00
    Druhá přesilovková příležitost pro hosty. Za katr už putuje Juraj Mikuš - podražení.

30:17
    Jakutsenjova rána míří nad branku Pöpperleho. Hosté už jsou pevně rozestavení v útočném pásmu.

30:35
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Přesilovkovou kombinaci zakončuje svižnou střelou nad levé rameno Pöpperleho JAN BULIS. Jediný český krajánek v dresu Traktoru tak zařizuje hostům snížení. Asistence: Jakutsenja, Čistov.

31:06
    Ofsajd Lvů.

31:06
    Teď nejspíš domácí hokejisty může mrzet, že své šance neproměnili a neodskočili třeba na tři góly.

31:46
    Tak to je nepříjemné. Po střele JEVGENIJE KUZNĚTSOVA se puk několikrát odrazil, a od Tomáše Surového obloučkem dopadl za zmateného Pöpperleho. Je tedy vyrovnáno. Asistence: Popov.

31:46
    Další nepřijemnou zprávou pro Lev je fakt, že do kabin předčasně odchází Erik Christensen, zřejmě na následky toho nastřelení do kolene z úvodu druhé třetiny.

33:27
    Icing Lvů. Ti se teď musí uklidnit. Měli tlak, herně navrch, nicméně právě se začíná od znova.

33:44
    Jakutsenjova střela končí mimo. Logicky má teď Traktor dost navrch.

35:10
    Hossova rána byla hodně nebezpečná. Garnett ji vyrazil ramenem.

36:00
    Popov v situaci jeden na jednoho zakončoval bekhendem. Pöpperle skvěle vyráží.

37:55
    Po Vránovi pálil švihem ještě Klepiš. Tečovaná rána skončila v ochranné síti nad brankou, a tak se bude vhazovat před Garnettem,.

38:15
    Vrána osamocen před Garnettem ale bez rychlosti. Snažil se vymíchat gólmana rameny, puk mu ale v koncové chvíli sjel z hole.

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

39:24
    Karamnovovu střelu schoval Garnett do lapačky.

39:36
    Icing hostí.

40:00

Je za námi druhá třetina a všechno je jinak! Po úvodní dvacetiminutovce suverénní Lev měl zezačátku prostředního dějství nespočet dalších šancí. V krátkém sledu trefil Rachůnek a Porseland horní tyčku.

V jednatřicáté minutě ale přišla přesilová hra pro Traktor, a i když jsou hosté až jednadvacátí ve využívání přesilovek, tuto využili náležitě. Na gól Bulise navázal o minutu později Kuznětsov, a tak máme před poslední třetinou vyrovnaný stav - tedy 2:2.

Závěrečné dějství začne v Praze v 20:35, buďte u toho.

40:01

40:45
    Bulis se uvolnil přes Němce a vypálil na Pöpperleho.

40:45
    Do dnešního utkání už určitě nenastoupí Erik Christensen, kanadský útočník má pochroumaný kotník, a tak se v prvním útoku na křídle objevuje Martins Cipulis.

41:00
    A Lev se znovu dostává do vedení! Za obranu dostal puk PETR VRÁNA, který jednoduchou fintou překonal Garnetta. Asistence: Klepiš, Rachůnek.

42:02
    Klepiš znovu v šanci, tentokrát hledal ještě do výhodnější pozice Řepíka, ale možná mohl střílet.

43:23
    Cipulis nahodil na Garnetta, a ten ne úplně jistě vyrazil puk do rohu.

43:50
    Střela Rjabykina byla ještě tečovaná Panovem. Pöpperle ale nemusel zasahovat.

44:11
    Klepišova střela končí v Garnettově lapačce.

45:57
    Cipulis dostával puk na Novotného, přihrávka ale neprošla přes Bělova.

Teprve teď si domácí zahrají první přesilovku. Za nedovolené bránění Novotného se půjde posadit Jegor Dugin.

46:26
    Hosté se osvobozují.

46:45
    Hosté drží cenné vteřinky z Duginova trestu.

46:59
    Třičtvrtě minutka přesilovky pryč, Vrána s Klepišem a Rachůnkem zůstávají na ledě.

47:23
    Obě mužstva už vystřídala, Lvu se zatím nedaří vystřelit na Garnetta.

47:46
    Přesilovka se Lvům nedaří, Kuznětsov udržel dalších dvacet vteřin skvělým forčekingem.

48:11
    Icing Lvů na závěr Duginova trestu, přesilovka je pryč, hra se přesune k Pöpperlemu.

48:51
    A Lev odskakuje znovu na dvě branky! Oystrick posunul na NICKLASE DANIELSSONA, který chladnokrevně zavěsil do Garnettovy sítě. Asistence: Oystrick, Cipulis.

49:55
    Dobrá střela Surového, Garnett vytyčil beton a puk vyrazil do rohu.

50:25
    Čistov trefuje tyč!

51:17
    Ofsajd Lvů a v něm Petr Vrána.

51:45
    Souhra jako z učebnice hokejových parád! Rachůnek posunul puk na Klepiše, který hned z první uvolnil před branku PETRA VRÁNU. Ten elegantní kličkou poslal Garnettovi puk mezi betony a dává svůj druhý gól dnes. Asistence: Klepiš, Rachůnek.

53:13
    Lvům se tedy povedlo navázat na výkon z první třetiny a dokázali znovu vrátit vedení na svou stranu a navýšit vedení na 5:2.

53:40
    Aktivní Vrána útočil na hattrick! Jeho střela letěla jen těsně mimo.

54:20
    Hossova střela sražená Duginem.

56:25
    Další zákrok Garnetta. Dnes má opravdu hodně práce.

57:12
    Jiří Novotný daruje Traktoru ještě symbolickou šanci na zvrat v podobě přesilové hry, když se provinil podražením.

57:50
    Hosté se teď dostali z útočného pásma sami nepřesným pasem.

58:06
    Pöpperle zasahuje proti střele Bělova.

58:12
    Rachůnek zahrozil ve vlastním oslabení. Po střele z úhlu puk zapadl kdesi do výstroje hostujícího brankáře.

59:10
    Lev vyhazuje, Novotný už je přichystán k návratu na led.

59:31
    Takže gólový účet ještě není uzavřen! Půlminutky před koncem dostal puk na střelu MARTINS CIPULIS, který si dnešním výkonem v prvním útoku za zraněného Christensena zasloužil. Asistence: Danielsson.

60:00

Je dobojováno! Lev zvládnul dnešní souboj s celkově sedmým týmem KHL. Po celou dobu zápasu byl lepším týmem a ofenzivně aktivnějším. Ve druhé třetině se sice podařilo hostům z Čeljabinsku vyrovnat, třetí dvacetiminutovka už ale jednoznačně byla v rukou domácích Lvů. Ti přidali další čtyři zářezy do Garnettovy sítě, a tím tak rozhodli o tom, že všechny tři body zůstanou v Praze.

Lev teď čeká federální derby se Slovanem, letošní třetí souboj dvou největších rivalů proběhne již toto úterý - 15. ledna.

Já se s Vámi s přáním příjemného zbytku dne loučím a těším se zase někdy u onlajnů na shledanou. (21:10:31)

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 10. Cingel (Řepík), 15. Karamnov (Surový, Němec), 41. Vrána (Klepiš, Rachůnek), 49. Danielsson (Oystrick, Cipulis), 52. Vrána (Klepiš), 60. Cipulis (Danielsson) - 31. Bulis (Jakutsenja, Čistov), 32. Kuznětsov (Popov)

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Němec, Krejčík, Mikuš, Oystrick, Porseland, Hunkes - Danielsson, Christensen, Novotný - Klepiš, Vrána, Rachůnek - Surový, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel, Řepík.
    Traktor Čeljabinsk: Garnett - Razin, Bělov, Quint, Rjabykin, Šinin, Eugene, Vasilčenko, Nestěrov - Jakutsenja, Bulis, Čistov - Nichuškin, Glinkin, Kuzněcov - Antipov, Panov, Dugin - Karpov, Lemťugov, Popov.

Rozhodčí: Anisimov, Olenin - Šeljanin, Sivov