Srbsko – J. Korea 31:22 (kon.) | Severní Makedonie – Chile 30:28 (kon.) | Německo – Brazílie 33:23 (kon.)
Chorvatsko – Austrálie 36:13 (kon.) | Island – Rusko 25:30 (kon.) | Slovinsko – Saúdská Arábie 32:22 (kon.)
Argentina – Č. Hora 28:26 (kon.) | Maďarsko – Egypt 32:23 (kon.) | Dánsko – Katar 41:27 (kon.)
Polsko – Bělorusko 24:22 (kon.) | Francie – Tunisko 30:27 (kon.)
Island
25:30 (13:14)
Rusko
Sobota 12.01.2013, 18:00 • Palacio de Deportes de San Pablo • Mistrovství světa

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (25:30) (19:37:53)

Převahu ruského týmu vyjadřuje i závěrečná statistika střelecké úspěšnosti - Rusko 64%, Island 46%.

Hráčem utkání byl zvolen: Bjorgvin Pall Gustavsson. Pro gólmana Islandu to je slabá útěcha, dnešní zápas se pro Island vyvýjel více než slibně, ale nakonec se z vítězství raduje soupeř.

Dnešní krásné utkání je u konce. Ač ještě v 52. minutě vedl Island 23:22, odchází nakonec poražen po výsledku 25:30. Rusko předvedlo neskutečnou sedmiminutovku, během které zvrátil vývoj utkání ve svůj prospěch.

60
    Konec zápasu. (25:30) (25:30)

60
    Běží poslední minuta a Žitnikov dává třicátou branku Ruska. (25:30) (25:30)

59
    Olafsson snižuje, ale do konce zbývá již málo času na to, aby se Islanďanům podařilo zvrátit vývoj zápasu. (25:29) (25:29)

59
    Sedmimetrový hod pro Island. (24:29) (24:29)

58
    Za posledních šest minut se dokázal Island prosadit pouze jednou, naopak Rusko dokázalo vstřelit sedm branek! (24:29) (24:29)

58
    Island se dostal pod těžkou "deku", Dibirov využívá "rozkolísané" obrany soupeře a střelou skrz bránící hráče získává pro Rusko již pětibrankový náskok. (24:29) (24:29)

57
    Zřejmě rozhodující okamžik utkání, Čipurin zvyšuje vedení Ruska na 28:24, navíc Island ztrácí míč po neúspěšné kombinaci. (24:28) (24:28)

56
    Rusové zjednodušili hru a nelámou si hlavu s kombinací, další střelou z velké dálky se prosazuje Žitnikov! (24:27) (24:27)

55
    Asgeir Orn Hallgrimsson se prosazuje z pravé strany a snižuje náskok Ruska. (24:26) (24:26)

55
    Šelmenko fauluje, Island bude hrát přesilovou hru. (23:26) (23:26)

54
    Temná čtyřiapadesátá minuta Islanďanů! Rusové třemi rychlými brankami odskakují do vedení o tři branky! (23:26) (23:26)

54
    Dibirov se prosazuje z dalšího rychlého brejku. (23:25) (23:25)

54
    Žitnikov se trefuje z rychlého protiútoku a vrací Rusku vedení. (23:24) (23:24)

53
    Dibirov napodruhé překonává Gustavssona v brance Islandu a vyrovnává. (23:23) (23:23)

52
    Další skvělá střela Palmarssona z levé strany končí v brance, Island se dostává do vedení. (23:22) (23:22)

Martin Dvořák

Island: Gustavsson (Levy Gudmundsson) - Thor Gunnarsson, Fridgeirsson, Gustafsson, Hallgrimsson, Sigurdsson, Olafsson, Sigurmannsson, Gudjonsson, Olafur Gudmundsson, Svavarsson, Palmarsson, Kristjansson, Edvarsson, Jakobsson
    Rusko: Levšin (Bogdanov, Grams) - Jevdokimov, Nasyrov, Atman, Žitnikov, Šelmenko, Pyškin, Rastvorcev, Šiškarev, Čipurin, Dibirov, Igropulo, Gorbok, Šindin