Havlíčkův Brod – Hr. Králové 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Šumperk 3:4 (po s.n.) | Ústí n/L – Kadaň 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (po s.n.) | Beroun – Most 4:2 (kon.) | Písek – Litoměřice 2:3 (po pr.)
Olomouc – Benátky n/J 2:1 (po pr.)
po s.n.
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Pondělí 14.01.2013, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

65:00
    Draci právě vstřelili branku!
    JAKUB HULVA si připisuje rozhodující nájezd. Šumperk tak bere dva body, Boleslav jeden.

... a proměňuje - 1:2!

... oblafl Willa a vyrovnává - 1:1!

... Nouza si Štůralu ukázkově vytáhl z branky - 1:0!

64:59
    Holík ujížděl sám na branku stíhán Jindrou, ale v tom přichází zvuk sirény!

63:28
    Nouza poslal puk na Vrbatu, na kterého zírala polovina branky! Boleslavský útočník netrefil!

60:59
    Výborný zkusil na Štůralu parádní stahovačku, šumperský brankář chytá!

56:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ NOUZA svůj nájezd proměňuje s nonšalancí sobě vlastní, svou kličkou nedal Štůralovi šanci.

56:39
    Nouza byl v samostatném úniku podražen, pojede trestné střílení!

54:31
    Že by to JAROSLAV KASÍK prolomil? Jeho střela od modré za Štůralova záda vklouzla jako nic, šumperský brankář dost možná neviděl. Asistence: David Vrbata.

53:59
    Opět dvojité vyloučení - Pabiška (MBL) a Štůrala (ŠUM) dostávají oba 2 minuty za hrubost. Za šumperského brankáře sedí Matuš.

51:49
    Štůrala je prostě všude. Demel (MBL) se ovšem odmítal u jeho levé tyčky vzdát a byla z toho strkanice mezi ním a Tesaříkem (ŠUM). Oba kohouti dostávají 2 minuty za hrubost.

51:35
    Tentokrát to Hlinka (ŠUM) s přitlačením Koudelky na mantinel přehnal a jsou z toho 2 minuty za držení.

47:01
    Mikulík (MBL) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

42:17
    Jindra z předbrankového prostoru zvedal kotouč nad Štůralovo rameno, ale šumperský brankář se nějakým záhadným způsobem vytáhl a puk vyrazil!

39:18
    Nouza si teď svým důrazem vykoledoval alespoň faul, Petr Gewiese (ŠUM) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

35:45
    Hulva mohl dávat do prázdné, ale puk se mu svezl po čepeli!

34:35
    Neuvěřitelné! Pabiška dal gól, v pádu poslal puk pod horní tyčku, ale rozhodčí nereaguje! Hraje se dál, celý stadion se bouří!

33:07
    Finsterle (ŠUM) - 2 minuty za držení.

27:41
    David Vrbata (MBL) - 2 minuty, hákování.

27:07
    Němec zcela sám před Willem! Trefuje brankářovy betony!

23:17
    Ve stejném čase Boleslavští střídají brankáře, místo Michala Valenta se mezi tyče staví Roman Will.

23:17
    Pokud někdy potřebovalo heslo "nedáš-dostaneš" názorné předvedení, je to teď. Po tutové šanci, kterou Boleslavští měli, přichází navýšení ze strany Šumperka. Trefil se JAN TESAŘÍK. Asistence: Karel Plášek.

22:47
    Tak to je NEUVĚŘITELNÉ! Štůrala si vyjel až do rohu a špatně rozehrál. Nouza tudíž poslal puk na Výborného, který před sebou měl úplně prázdnou branku. Ke své smůle ale poslal puk po ledě, přesně do míst, kudy právě v poslední chvíli připlachtil Štůrala po břiše.

21:00
    No a ani z obyčejné přesilovky nebude nic, protože je vyloučen Kafka (MBL) - 2 minuty, hákování.

19:55
    22 sekund 5 na 3, do toho ale přijde přestávka. Němec (ŠUM) - 2 minuty, krosček.

18:17
    Sedlák (ŠUM) dostává 2 minuty za hákování.

10:33
    Tak tohle byla teč jako z učebnice. Sedlák poslal puk rovnou na hůl ADAMA ČERVENKY. Ten neudělal prakticky nic, jen stál před Valentem se správně nastavenou čepelí. Puk prošel po změně směru mezi betony boleslavského brankáře. Asistence: Tomáš Sedlák, Michal Hlinka.

09:24
    Uvidíme, jak si v přesilovce povedou hosté, David Pojkar (MBL) dostává 2 minuty za podražení.

07:38
    Nenápadná, ale účinná akce v podání Davida Výborného a LUKÁŠE PABIŠKY. Boleslavský kapitán poslal puk dlouhým pasem na svého kolegu, který - ač bráněn - zakončil do sítě. Štůrala se nestačil přesunout. Asistence: David Výborný, Milan Toman.

07:14
    Boleslav bude hrát přesilovku, Adam Červenka (ŠUM) dostává 2 minuty za sekání.

06:22
    Parádní zásah Štůraly proti Mikulíkovi! Puk v poslední chvíli změnil směr těsně nad horní tyčku!

01:35
    Brejk hostů končí brankou z druhé vlny. Šumperští vyrazili dva na jednoho, to ještě Valent dokázal kotouč vyrazit. Jenže rovnou na RADIMA MATUŠE, který jej vzápětí dorazil do sítě. Asistence: Adam Červenka.

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 8. Pabiška (Výborný, Toman), 55. Kasík (Vrbata), 57. Nouza - 2. Matuš (Červenka), 11. Červenka (Sedlák, Hlinka), 24. Tesařík (Plášek), 65. Hulva

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Kasík, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Bohunický, Šmach – Nouza, Vrbata, Rys – Kafka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Koudelka, Demel – Padělek, Jiránek, Pitule
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Gewiese, Holík, Novotný, Pastor, Sedlák, Tesařík, Bail – Hlinka, Staněk, Meidl - Finsterle, Matuš, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Němec, Skoumal, Rufer

Rozhodčí: Pražák - Fleg, Zíka