Havlíčkův Brod – Hr. Králové 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Šumperk 3:4 (po s.n.) | Ústí n/L – Kadaň 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (po s.n.) | Beroun – Most 4:2 (kon.) | Písek – Litoměřice 2:3 (po pr.)
Olomouc – Benátky n/J 2:1 (po pr.)
HC Olomouc
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pondělí 14.01.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Konec zápasu. (20:09:24)

60:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak jak měli Hanáci v první třetině smůlu, v prodloužení si to vynahradili. JAKUB BARTOŇ se opřel do kotouče od modré, a přestože jeho rána mířila mimo, odrazila se od bruslí jednoho z obránců a zaplula přímo do šibenice. Bez asistence.

60:06
    Hned po buly inkasoval Tomáš Mrkvička od centra domácí lajny Matěje Pekra hokejkou do obličeje. Sudí nikoho trestat přesto nebudou.

60:01

Po šedesáti minutách se o vítězi nerozhodlo, zápas bude pokračovat pětiminutovým prodloužením.

60:00

59:46
    Daniel Špaček za domácí brankou poslal na mantinel Tomáše Houdka, který padl k ledu a signalizací žádal sudí k přerušení hry. Domácí bek opouští hrací plochu za doprovodu lékaře. Vypadá to na zranění ruky.

59:14
    Kohouti jsou kompletní.

59:09
    Hostující obranná dvojice si dlouhou dobu posílala kotouč jen mezi sebou, následně o něj dokonce přišla. Lukáš Kucsera získal cenné vteřiny.

58:28
    Benátkám skončil dvouminutový trest, hosté hrají početní výhodu.

57:43
    Radim Kucharczyk přihrál na modrou Tomáši Houdkovi, který z první vystřelil. Robin Blažíček měl na kotouč dobrý výhled a v pohodě jej zkrotil.

57:14
    Zbyněk Hampl (OLO) zbytečným zákrokem ve středním pásmu připravuje svůj tým o cenné vteřiny početní výhody. Dvě minuty za nedovolené bránění.

56:45
    Rána Matěje Pekra skončila nad hostující brankou, Hanáci ovšem cítí šanci na skórování.

56:28
    Hanáci se na chvíli probojovali do útočné třetiny a hned je z toho přesilová hra. Jiří Moravec (BEN) inkasuje menší trest za krosček.

55:15
    Miroslav Kopic dostal přihrávku zpoza brány a napálil puk nad domácí klec.

54:44
    Kohouti v útočném pásmu nemohou vymyslet žádnou větší šanci, Benátky se dobře brání.

52:25
    Olomoučtí po vstřelené brance ožili, ovšem Benátky znovu betonují vlastní modrou čáru a soupeře do pásma nepouští.

51:25
    Víc než jednapadesát minut trvalo domácímu týmu, než poprvé v utkání skóroval. Pár sekund po začátku přesilové hry našel Matěj Pekr před brankovištěm JIŘÍHO ŘÍPU, který zametl puk za brankovou čáru. Asistence: Matěj Pekr.

51:16
    Hanáci si zahrají proti čtyřem. Patrik Maďar (BEN) se provinil nedovoleným zákrokem v útočném pásmu. Dvě minuty za držení protihráče.

51:10
    Benátky nevymýšlí nic složitého, jednoduše posílají ze středního pásma kotouče za branku Mory.

50:56
    Jakub Herman přenechal kotouč Romanu Rácovi. Než si ale olomoucký mladíčem zpracoval puk, přišel o něj. Následný pokus Ondřeje Švaňhala byl tečován nad.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá deset minut a pokud Hanáci na své hře něco nezmění, na body nedosáhnou.

49:36
    Prudká přihrávka Tomáše Houdka, která mířila na Lukáše Kucseru, byla příliš rychlá. Domácí útočník ji nezastihl, píská se icing.

48:59
    Pokus Jana Plodka i přes několikačllenouhradbu těl doletěl až k brankáři Mory. Ten jej lapil.

48:37
    Benátky nadále drží nejtěsnější možné vedení a soupeře k máločemu pouští.

47:58
    Tvrdá rána Jakuba Bartoně od modré byla jemně tečovaná, Robin Blažíček si však s pukem poradil.

47:29
    Nejde to ani rychlými přihrávkami, kotouč skončil až za hostující klecí. Hra se tak vrací před Kašíka.

47:07
    Domácí se marně snaží něco vymyslet, dál jak za útočnou modrou se Hanáci nemohou dostat.

46:18
    Středočeši chvíli dělali problémy před domácím brankářem, Libor Kašík vše vyřešil zalehnutím kotouče.

45:46
    Hosté hrají v plném počtu.

45:30
    Jakub Bartoň propadl na modré, čehož využil Tomáš Urban. Hostující hráč sám postupoval na domácí klec, ovšem proti Liboru Kašíkovi se neprosadil.

45:07
    Kohoutům se dnes prostě nedaří, Benátky se dostaly znovu ven z pásma.

44:27
    Tomáš Houdek si vyměnil puk s Robinem Staňkem, který o něj však záhy přišel. Mora musí znovu dobýt soupeřovo pásmo.

43:46
    Jiřímu Řípovi, který stál osamocený před brankou, projel kotouč pod hokejkou. V následné situaci byl před hostující svatyní faulován domácí hráč. Tomáš Mrkvička (BEN) inkasuje dvě minuty za krosček.

42:49
    Hosté se snaží hru co nejvíce rozkouskovat přerušenými hrami. Hanáci se tak nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu.

41:42
    Libor Kašík muusí být v permanenci. Rána Petra Kolmanna skončila u něj v lapačce.

41:43
    Alexandr Lhotský měl před sebou volný prostor, místo rachlé střely však olomoucký bek počkal a napálil puk do obránců soupeře.

41:16
    Již třetí zakázané uvolnění Benátek ve třetí části.

41:03
    Nahození Tomáše Houdka ze středního pásma si hostující brankář i přes menší problémy pohlídal.

40:40
    Olomoučtí chvíli kombinovali v útočném pásmu, hosté se však dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

40:16
    Středočechům se hned po začátku třetí části nepodařilo založit akci, kotouč skončil za domácí brankou.

40:01

Třetí část začne přibližně v 19:31.

40:00

39:15
    Richard Diviš v útočném pásmu ostře srazil Jiřího Moravce. Vylučovat se nebude. Hostující hráč je v pořádku.

38:21
    Hosté hrají v kompletním počtu.

38:05
    Další příležitost Mory. Rána Jakuba Bartoně skončila před brankovištěm na holi Radima Kucharczyka, který poslal gólmana na druhou stranu, sám však puk nezasunul.

37:50
    Hanáci jsou stále v převaze a kombinují v útočném pásmu.

37:07
    Tomáš Valenta našel křižnou přihrávkou Jiřího Řípu, který z první minul jen o centimetry hostující klec.

36:30
    Jakub Bartoň lehounce nahodil kotouč na hostující branku, Robin Blažíček neměl s letícím pukem problémy.

36:21
    Domácí mají příležitost, budou hrát proti čtyřem. Daniel Špaček (BEN) si počínal nedovoleně proti rozejetému hráči Mory a inkasoval dvě minuty.

35:47
    Po zaváhání Alexandra Lhotského se ke střele dostal Daniel Skalický. Kašík jeho pokus chytat nemusel, rána šla vedle.

34:59
    Podobně si nyní počínal i Jiří Dopita, který taktéž nahazoval puk do ohně. Nikdo z domácích tu ale nebyl.

34:05
    Zbyněk Hampl hledal bekhendovou přihrávkou někoho před mezi kruhy. Žádného adresáta ale nenašel.

32:59
    Jakub Bartoň ztratil na modré kotouč, a Lukáš Král tak měl dobrou příležitost. Hostující hráč ovšem neměl potřebnou rychlost a akci zbrzdil.

32:21
    Robin Staněk zůstal po jednom ze střetů ležet na ledě, sudí přerušil hru. Olomoucký hráč je v pořádku.

31:24
    Hosté šli do rychlého přečíslení. Daniel Špaček v poslední chvíli poslal puk Janu Plodkovi, který byl ovšem blokován a nezasáhl jej.

30:53
    Richard Diviš poslal z rohu kotouč Lukáši Kucserovi, jehož pokus z první zblokovala obrana.

30:12
    Další příležitost olomouckého veterána. Jiří Dopita vystřelil z otočky z levého kruhu. Robin Blažíček měl s jeho ránou velké problémy, chvíli dokonce ani nevěděl, kde puk má.

29:15
    Jiří Dopita měl možnost skórovat. Domácí útočník ale neměl potřebné štěstí.

28:30
    Lukáš Král si v útočném pásmu pohrává u mantinelu s Martinem Janáčkem, kterému vůbec nepůjčuje kotouč.

27:59
    Roman Rác se cpal před hostující branku, proti dvěma obráncům však neměl příliš velké šance a o kotouč přišel.

27:17
    Jakub Schejbal vyslal tvrdý projektil od modré, těsně před brankářem navíc tečoval puk Roman Rác. Kotouč letěl nad.

26:45
    Benátkám se nepodařila rozehra, po zakázaném uvolnění se hra vrací před Blažíčka.

26:20
    Kotouč létá z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým u něj není. Obě mužstva si jej přehazují jako horkou bramboru.

25:41
    Jiří Moravec vystřelil od modré, domácí brankář sklapl betony a kotouč vyrazil.

24:47
    Hanáci drží svého soupeře pod tlakem, Středočeši je však k ničemu nepouští.

24:05
    Jakub Bartoň nahazoval kotouč od modré. Puk se od bruslí jednoho z obránců dostal na hůl Jiřího Řípy, který z těžkého úhlu netrefil volný prostor.

23:47
    Kohouti se po delší době dostali na chvíli do útočného pásma. Buly v obranném pásmu Benátek.

22:23
    Olomoučtí se dostali do šance. Richard Diviš se protáhl až před hostující branku odkud ještě vylepšil pozici pro Lukáíše Kucseru. Útočník Hanáků branku minul.

22:04
    Miroslav Kopic obdržel na levém kruhu pas do volného prosotru, posunul si kotouč a vystřetlil. Libor Kašík puk schoval ve výstroji.

21:53
    Lukáš Král vystřelil přes jednoho domácího obránce, od jehož hokejky se kotouč odrazil do ochranné sítě.

21:09
    Zbyněk Hampl se s kotoučem protáhl až do útočného pásma, kde však místo střely chtěl udělat kličku obránci a puk ztratil.

20:48
    Daniel Špaček vystřelil od levého mantinelu, Libor Kašík si jeho pokus pohlídal.

20:32
    Jiří Řípa byl při přechodu do útočného pásma sražen k ledu, pravice sudího však zůstává v klidu.

20:01

Po první třetině vede hostující celek, který se zásluhou šťastné branky Tomáše Mrkvičky otevřel skóre v šestnácté minutě. Domácí se dostali do dvou příležitostí hned v úvodu zápasu, skóre se po nich ale neměnilo. Druhá třetina začne zhruba v 18:44.

20:00

19:15
    Pavel Selingr měl kotouč za hostující brankou, domácí hráč ovšem nic nevymyslel a hra se přesouvá do pásma Mory.

18:12
    Hanáci vůbec nepotvrzují roli favorita a prakticky se nedostávají do útočného pásma.

17:26
    Tomáš Klimt vyslal tvrdý projektil od modré. Domácí gólman tentokrát byl úspěšný a kotouč vyrazil.

15:31
    Benátky právě vstřelily branku!
    Obrovská chyba domácího brankáře a hosté jdou do vedení. Nahozený kotouč TOMÁŠE MRKVIČKY neměla vůbec gólové parametry. Libor Kašík si také chtěl kotouč zpracovat na hůl a rychle jej vyslat dopředu. Naneštěstí pro domácí ale puk Kašíkovi proklouzal pod hokejkou a skončil za brankovou čáru. Bez asistence.

15:13
    První střelecký pokus početní výhody, který doputoval až k brance Benátek. Tomáš Houdek vyslal tvrdou střelu, kterou Robin Blažíček ukryl ve výstroji.

14:24
    Hanáci mají velké problémy, aby se vůbec dostali do pásma. Středočeši brání modrou obrannou lajnu úspěšně.

13:51
    Tomáš Valenta se po pasu Jakuba Bartoně opřel do kotouče na modré, kotouč se od bruslí jednoho z obránců odrazil ven z pásma.

13:27
    Další vyloučení. Patrik Maďar (BEN) se provinil podražením. Domácí budou hrát proti čtyřem.

12:54
    Půlminutová přesilová hra nic hostům nepřinesla. Domácím stačilo jednou vyhodit kotouč mimo své pásmo.

10:24
    Poslední vteřiny hry ve čtyřech strávili u kotouče domácí hráči. Jaroměřský se vrátil na led a Benátky hrají přesilovou hru.

11:38
    Robin Staněk zavezl kotouč do útočného pásma, následně však své mužstvo nepovedenou přihrávkou o pásmo obral.

10:54
    Početní výhoda Hanáku netrvala příliš dlouho. Tomáš Klimt chtěl vyhodit kotouč z obranného pásma, Jiří Řípa (OLO) mu v tom ale zabránil za pomocí nedovoleného zákroku.

10:24
    Jan Jaroměřský (BEN) si u mantinelu pomohl nedovoleným zákrokem proti pronikajícímu Matěji Pekrovi. Dvě minuty pro hráče hostů.

09:48
    Hokej příliš diváky nebaví, Benátky zdržují hru za vlastní klecí a nikam se neženou.

08:47
    Tomáš Houdek se vrátil na ledovou plochu, domácí jsou kompletní.

08:38
    Radim Šimek kombinoval na modré s Jiřím Moravcem. První jmenovaný se po několika nahrávkách odhodlal ke střele, která však k domácí brance nedoletěla.

08:00
    Daniel Špaček se protáhl po levé straně, následnou prudkou střelu domácí brankář zlikvidoval.

07:40
    Hanáci se osvobodili.

07:07
    David Kajínek dostal kotouč na modré. Benátecký hráč si ovšem nepohlídal prostor kolem sebe a vyjel s kotoučem z pásma.

06:47
    Josef Skořepa nabral rychlost a ve středním pásmu přebral kotouč. Do šance se však nedostal, neboť jej na modré čáře zastavil nedovoleným zákrokem Tomáš Houdek (OLO).

05:40
    Roman Rác zavezl puk až před gólmana soupeře, kde do černé gumy jen tak lehounce píchl. Robin Blažíček jeho nepříliš rázný pokus zastavil.

04:33
    Tomáš Urban se odhodlal ke střele přes jednoho obránce, Libor Kašík musel poprvé v zápase zasahovat.

03:50
    Robin Staněk dostal namazáno na modrou čáru. Obránce Kohoutů však příliš dlouho čekal, a jeho následná střela tak skončila na bruslích prvního soupeře.

03:33
    Marek Pabiška si při zpracování kotouče pomohl vysokou holí, rozhodčí hru přerušili a vrátili ji do obranného pásma Benátek.

03:10
    Středočeši se brání domácím útokum vyhozením kotouče přes všechny čáry.

02:41
    Alexandr Lhotský se octl sám před hostujícím brankovištěm, kde měl dostatek času na zamíření. Olomoucký obránce ovšem zakončil v obrovské příležitosti vedle.

02:10
    Hosté se dostali s kotoučem za branku soupeře, kde o něj ale záhy přišli a nyní se musí bránit.

01:26
    Daniel Špaček vyslal ránu od modré, domácí brankář nemusel vůbec zasahovat, neboť jeho pokus šel mimo.

00:34
    Matěj Pekr se s kotoučem probojoval až před brankoviště, kde se pokusil zakončit. Robin Blažíček sklapl betony.

00:01
    Úvodní buly vyhráli Hanáci, kteří se okamžitě nahrnuli do útoku.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu, domácí HC Olomouc v bilých dresech, hostující HC Benátky nad Jizerou v modré kombinaci. Utkání pod vedením hlavních arbitrů Petra Přikryla a Milana Mináře odstartuje za okamžik.

HC Olomouc: Kašík (Lukáš) – Bartoň (C), Janáček, Houdek, Staněk, Lhotský, Valenta, Schejbal – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Dopita, Hampl – Kucsera, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný – Heža O.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) – Mrkvička, Kolmann, Moravec, Šimek, Kajínek, Jaroměřský, Vála (C) – Skalický, Skořepa, Klimt, Vantuch, Špaček, Maďar, Král, Kopic, Miškovský, Jech, Pabiška, Vařecha, Urban.

Rozhodčí: Minář, Přikryl – Klein, Lukš.

Vzájemné zápasy v sezóně

Benátky n/J - Olomouc 6:4
    Olomouc - Benátky n/J 9:0
    Benátky n/J - Olomouc 0:2

HC Olomouc

Domácím Kohoutům patří dvanáct kol před koncem základní části druhá příčka, když na čelo tabulky ztrácí čtyři body. První Mladá Boleslav má však ještě neodehraný duel s Mostem.

Hanáci momentálně zažívají výsledky jako na houpačce. Z posledních šesti utkání slavili výhru třikrát, v ostatních případech se radoval soupeř. Nutno dodat, že se jednalo o mužstva ze spodu tabulky, se kterými Mora své zápasy nezvládla. Naposledy podlehla v krajském derby Šumperku po prodloužení.

V olomouckém brankovišti se od začátku sezóny střídá dvojice Libor Kašík - Tomáš Halász. První jmenovaný má sice na kontě více odehraných utkání, naposledy se však do brány postavil právě slovenský gólman, který má také o několik setin procent lepší úspěšnost (93,68 %).

Bodově nejlepším zadákem olomouckého týmu je kapitán Jakub Bartoň, který k devatenácti asistencím přidal i pět přesných zásahů. Jeho parťákovi z obranné dvojice Jiřímu Ondruškovi (2+15) patří třetí pozice za druhým Tomášem Houdkem (5+14) .

V útoku se stejně jako Benátkám daří zejména první formaci, jejímž základním článkem se stal Matěj Pekr (23+19). Šumperskému odchovanci patří v prvoligové tabulce produktivity třetí místo. V téže tabulce patří páté místo Jiřímu Řípovi (13+23). Posledním článkem první útočné letky je Jakub Herman (12+18).

Benátkám nad Jizerou patří po čtyřiceti odehraných kolech devátá příčka, tedy první místo nezaručující play-off. Na poslední postupující pozici ztrácí Středočeši ovšem jen tři body.

Benátky momentálně neprožívají vůbec dobré období, série bez vítězství se protáhla již na šest utkání. Během nich nasbíral výběr Vladimíra Čermáka pouze tři body za tři porážky v samostatných nájezdech. Naposledy nezvládli Středočeši domácí zápas se třetím Ústím nad Labem, na svém ledě mu podlehli po samostatných nájezdech.

Nejvíce minut v brankovišti Benátek nad Jizerou strávil Tomáš Vošvrda, který zde vypomáhá v rámci střídavých startů z Liberce. V posledních týdnech však třiadvacetiletý gólman plnil spíše extraligové povinnosti, šanci tak dostali Robin Blažíček a Jiří Stejskal.

Obranným řadám s velkým náskokem vévodí Jan Jaroměřský (4+14), který stihl nasbírat 18 kanadských bodů. Druhým v pořadí je Adam Jánošík (3+9), který ovšem nastupuje také za Liberec.

Mezi útočníky se na čele kanadského bodování drží Lukáš Král, který nastřílel sice jen čtyři branky, přidal k tomu však třiadvacet asistencí. Na druhém a třetím místě jsou Josef Skořepa (14+12) a Tomáš Klimt (10+11). Společně tato trojice tvoří první útočnou formaci.

Jednačtyřicáté kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže svede do vzájemného souboje mužstva HC Olomouc a HC Benátky nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.