BK IMOS Brno – Spartak Moskva 51:83 (kon.)
51:83 (20:18, 23:34, 39:59)
Spartak Moskva
Čtvrtek 17.01.2013, 18:00 • Rosnička Brno • Euroliga - ženy

Tolik pro dnešek z Brna, přeji hezký večer. (19:32:58)

Brňanky končí své účinkování na své půdě a zbytek ligy dohrají venku. Konkrétně tři zápasy. Pokud chtěji postoupit, budou tam muset bodovat, což ale nebude žádná lehká záležitost.

Utkání skončilo a výsledek je jednoznačný, Žabiny prohrály rozdílem třídy. Pochvalu zaslouží za první čtvrtinu a také za část druhé, poté jim však odešla střelba a bylo po zápase. Ruský favorit přebral otěže zápasu a jednoznačně ovládl tento duel. Spartak ta zůstane na první pozici v tabulce.

40:00
    Konec zápasu. (51:83)

39:56
    V závěru ještě upravuje výsledek Ohldeová a je tu konec (51:83). (51:83)

39:21
    Charčenková posunuje výsledek na (49:83). (49:83)

39:00
    Blíží se závěr zápasu, který byl vyrovnaný pouze do první čtvrtiny, zbytek duelu byl v jasné režii silného ruského mančaftu (49:81). (49:81)

38:26
    Petrovičová opět za dva body, stejně jako Ohldeová. (49:81) (49:81)

38:05
    Poté z útoku využila dobré pozice Kašpárková. (47:79) (47:79)

37:33
    Soňa Petrovičová si naběhla pod koš a zkušeně zavěsila. (45:79) (45:79)

36:59
    Augustusová se dostala do dobré pohody a míče jií tam začaly velice rychle padat (45:77). (45:77)

36:20
    Hosté vedou o třicet bodů, o další body se postarala Augustusová (45:75). (45:75)

35:49
    Vieruová za dva body a podobně se prezentovala i Horáková. (45:73) (45:73)

35:03
    Hana Horáková zmírňuje debakl, jenže následně Augustusová dává další dva body (43:71) (43:71)

34:37
    Vieurová zvyšuje skóre. (41:69) (41:69)

34:08
    Kuzinová jeden trestný hod (41:67). (41:67)

33:32
    Po krátké pauze se bude pokračovat, technika na malou chvíli selhala. Už je vše v pořádku (41:66). (41:66)

33:32
    Augustusová za dva body a současně vypadla časomíra. (41:66) (41:66)

33:27
    Zablokovaná střela Horákové a do útoku šla hostující sestava... (41:64)

32:58
    Odpískány kroky ruského výběru (41:64). (41:64)

32:41
    Baričová zvyšuje (41:64). (41:64)

32:26
    Dlouho se neurodil žádný koš, stále stejný výsledek. Už je však hotovo, jen se čeká na finální výsledek. Kam půjdou body, to už je jasné (41:62). (41:62)

31:31
    Dupreeová tentokrát s jistotou (41:62). (41:62)

31:10
    Jakubová nedává dva trestné hody, jak je tradicí, dává alespoň jeden (41:60). (41:60)

39:19
    Romana Hejdová snižuje (41:59). (41:59)

30:17
    V útoku domácí hráčky, jenž vstupují do poslední čtvrtiny zápasu. Rozloučí se tak s publikem pro letošní ročník Euroligy. (39:59)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (39:59)

Třetí čtvrtina je již minulostí a Spartak vede pohodlně o dvacet bodů. Řekl bych, že se poslední čtvrtina bude dohrávat pouze z povinnosti.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (39:59)

29:27
    Petrovičová uklidňuje svůj tým dvěma body z trestných hodů. (39:59) (39:59)

29:12
    Anna Jurčenková snižuje (39:57). (39:57)

28:35
    Beliaková nastoupila nedávno a střílí jak na běžícím pásu, teď za tři body. (37:57) (37:57)

28:04
    A znovu Beliaková, tato hráčka má na svém kontě osm bodů. (37:54). (37:54)

27:32
    Beliaková se rozstřílela a dává za dva body, stejně tak Jurčenková. (37:52) (37:52)

27:03
    Tereza Pecková dvakrát v řadě pálila za tři body, bohužel pro Žabiny neúspěšně. (35:50) (35:50)

26:45
    Další dva body pro Spartak a opět u toho byla Beliaková. (35:50) (35:50)

26:15
    Vedlo se i Beliakové (35:48). (35:48)

25:52
    Hanušová z těžké pozice pálila a povedlo se. (35:46) (35:46)

25:28
    Kuzinová je v těchto případech většinou přesná (33:46). (33:46)

25:02
    Peckové chyběl kousek, aby dosáhla tří bodů, škoda. Ihned poté fauluje Kašpárková a do útoku jdou hosté. (33:44) (33:44)

24:29
    Ohldeová dva trestné hody proměnila a celkové má na svém kontě patnáct bodů. (33:44) (33:44)

24:08
    Dupreeová vystihla záměr Hanky Horákové, které se na sebe hodně zlobí. Není to nic platné, ruské hráčky už jednoznačně kontrolují výsledek (31:44). (31:44)

23:32
    Jakubová zahrává po faulu Peckové dva trestné hody a také je dává (31:42). (31:42)

23:06
    Konečně také koš za tři body, který dává Alena Hanušová (31:40). (31:40)

22:30
    Dupreeová za dva body z pravé strany kruhu. (28:40) (28:40)

21:56
    Ale Hanušová za dvou pokusů dává jeden (28:38). (28:38)

21:26
    Ohldeová výborně za dva body. Dnes se prosazuje hodně tato hráčka. (27:38) (27:38)

21:00
    Augustusová za dva body, přesně řečeno z trestů. (25:38). (25:38)

20:47
    Jakubová za dva body, posléze i Horáková (25:36). (25:36)

20:26
    Co by Ohldeová chtěla víc, tolik prostoru pod košem a nic. (23:34). (23:34)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (23:34)

Je za námi první poločas. První čtvrtinu Brňanky odehrály tradičně velice dobře, jenže ve druhé části totálně odpadly střelecky a silný soupeř to dokázal nekompromisně trestat. Výsledek mohl být klidně vyšší, ale i Rusky občas střelecky nebyly produktivní. Aktuálního skóre je škoda, protože hráčky Jana Bobrovského odehrály sympatické minuty proti silnému soupeři.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (23:34)

19:49
    Ohldeová až v závěru poločasu přidává další dva body pro Žabiny. Celkově to byly pouhé tři body. (23:34) (23:34)

19:26
    Beliaková využila chyb v brněnské rozehrávce a jednoduchým košem zvyšuje skóre (21:34). (21:34)

18:38
    Na obou stranách dvě dobré šance na změnu výsledku, ale pokračuje se bez změny (21:32). (21:32)

17:57
    Rusky se rozstřílely, Vieurová volná pod košem a bum prásk - dva body (21:32). (21:32)

17:26
    Domácím hráčkám totálně odešla střelba, z jakékoliv pozice nejsou schopny zakončit za nějaký ten bodík. Proti tak silnému týmu je to jedoznačně rozhodující faktor (21:30). (21:30)

17:00
    To Kuzinová už ví co s míčem dělat a dává za tři body (21:30). (21:30)

16:31
    Kašpárková si dobře zaběhla za obranu, ale i s trochou smůly nedokázala zakončit přesně. (21:27) (21:27)

16:11
    Opět na to reaguje brněnská lavička oddechovým časem. (21:27) (21:27)

16:00
    Střelba domácím hráčkám vůbec nejde, za šest minut dát pouze jeden jediný bod, žádná sláva. (21:27)

15:30
    ...trestný hod už nedává, skóre zůstává stejné (21:27). (21:27)

15:26
    Jakubová dává koš a ještě tam byl faul... (21:27)

15:05
    Nedává je, domácí však zůstanou u míče. Horáková musela střílet, ale opět její pokus za tři body nevyšel. (21:25) (21:25)

14:58
    Ohldeová bude házat dva trestné hody. (21:25) (21:25)

14:40
    Brňankám nejde vůbec střelba, za pět minut hry vstřelily pouze jeden bod. (21:25)

14:16
    Baričová krásnou uličkou uvolnila Dupreeovou a ta už si věděla rady (21:25). (21:25)

14:01
    Čas na poradu pro trenéra Jana Bobrovského (21:23). (21:23)

13:37
    Hammonová po delší době opět skóruje, na druhém konci hřiště pokus o tři body Horákové nevyšel. (21:23)

13:09
    Horáková dostala v jednom ze soubojů rukou do obličeje, rozhodčí přerušili hru. (21:21) (21:21)

12:20
    Ani jeden z týmů se nemůže pochlubit, že mu výrazně šly trestné hody. Což nyní dokumentuje Jakubová, jenž nedává ani jeden (21:21). (21:21)

11:56
    Horáková zkoušela za tři body, míč trefuje pouze obroučku. Velká škoda. (21:21) (21:21)

11:29
    ...Ohldeová vybojovala dva trestného hody, dává jeden (21:21). (21:21)

11:28
    Sympaticky bojující Brňanky však neskládají zbraně... (20:21)

11:17
    Baričová se v tento moment prosadila z trestných hodů a favorit utkání se dostává do vedení (20:21). (20:21)

10:33
    Vieurová mohla vyrovnat, jenž podařilo se jí pouze jednou trefit koš z pozice trestného hodu (20:19). (20:19)

10:27
    Hanušová si hledala prostor na zakončení, bohužel se ji pokus za tři body nepovedl (20:18). (20:18)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:18)

První čtvrtina je již minulostí, Žabiny dokázaly zvládnout tuto část hry a zaslouženě vedou. Výsledek mohl být klidně vyšší, protože Spartak toho příliš nepředvedl. Tedy zatím, stále čekáme, kdy se rozjede jeho útočná síla.

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:18)

09:26
    Hanušové se nepodařilo v rámci útočného času stihnout zakončit a do útoku může jít Spartak (20:18). (20:18)

08:36
    Snížení přichází z rukou Vieuorové, kterou domácí hráčky nechaly hodně osamotě. (20:18) (20:18)

08:11
    Ohldeová dva trestné hody také bezpečně proměňuje. (20:16) (20:16)

07:58
    Baričová zahrávala dva trestné hody a bez větších problémů je proměnila. (18:16) (18:16)

07:46
    Následně pak Ohldeová překvapila ruskou obranu (18:14) (18:14)

07:32
    Kuzminová snižuje. (16:14) (16:14)

07:19
    Pecková perfektně pod košem a Brno zvyšuje své vedení (16:12). (16:12)

07:16
    Ruzanová dává za dva body (14:12) (14:12)

06:49
    Parádní pas zkušené Horáková na Terezu Peckovou, která poslala míč do koše (14:10). (14:10)

06:27
    Kašpárková vybojovala faul a zahrává dva trestné hody. Jenže nedala ani jeden. (12:10) (12:10)

06:15
    Hostující hráčky se dopustily technického přestupku a bojovně hrající domácí jdou do útoku. (12:10)

05:40
    Petrovičová měla k dispozici dva trestné hody, dává alespoň jeden (12:10) (12:10)

05:22
    Krásně Ohldeová, která se prosadila přes dvě hráčky (12:9). (12:9)

05:07
    Odpískány kroky ruského týmu, u míče budou Žabiny. (10:9)

04:55
    Horáková vybojovala míč a poslala do útoku Kašparkovou, která dostává Brňanky do vedení (10:9). (10:9)

04:12
    Alena Hanušová složila reparát při trestných hodech, tentokrát byla stoprocentně úspěšná (8:9). (8:9)

04:01
    V rychlém sledu padají koše. Pecková výtečné na síti, posléze z brejku kontruje Ruzanová (6:9). (6:9)

03:46
    Nejprve Jakuboová a následně Ohldeová dávají za dva body (4:7). (4:7)

02:43
    Hammová byla pro změnu úspěšnější, za tři body (2:5) (2:5)

02:21
    Horáková zkoušela za tři body, nedává. (2:2). (2:2)

02:00
    Jakuboová se nyní již prosadila, pod košem byla přesná (2:2) (2:2)

01:50
    Hanušová měla šanci dvou trestných hodů, ale nedala ani jeden. (2:0) (2:0)

01:48
    Stejný scénář pokračuje, Spartak zatím není schopen připsat si nějaký ten bod. (2:0) (2:0)

01:21
    Ruskám se nedaří útok a Žabiny mohly opět skórovat, nepodařilo se. (2:0) (2:0)

00:54
    První dva body pro domácí, koš střílí Ohldeová. (2:0) (2:0)

00:37
    Do útoku se následně přesunuly Brňanky, ale pokus Peckové a následný doskok Vlkové nebyl zužitkován. (0:0)

00:26
    V útoku hostující hráčky, které se snaží vsítit první koš (0:0). (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráčky nastupují na hřiště, favorit zápasu je dnes jasný. Spartak Moskva je první a má nejlepší útok v lize, nastřílel již 730 košů.

BK IMOS Brno: Hanušová, Vlková, Hejdová, Horáková, Kašpárková, Ohldeová, Jurčenková, Pecková, Beránková, Mainclová, Křivánková. Trenér: Jan Bobrovský.

Spartak Moskva: Dupreeová, Petrovičová, Jakuboová, Beliaková, Baričová, Aguilarová, Kuzinová, Charčenková, Vieurová, Ruzanová, Hammanová, Augustusová. Trenérka: Pokey Chatmanová.

Rozhodčí: Jovanič (Černá Hora), Jovovič (Chorvatsko), Suslov (Estonsko).

Ze tří sedmičlenných skupin postupují do vyřazovací části Euroligy vždy čtyři nejvýš umístěné celky plus další dva nejlepší z pátých míst. V případě, že mezi postupujícími bude i pořadatel závěrečného turnaje Final Eight, postupují do play off všechny týmy z pátých míst. Do Final Eight přímo postupuje pořadatel, dalších sedm účastníků vzejde z vyřazovací části.

Ve zbývajících třech duelech základní skupiny se Brňanky představí na hřištích soupeřů, kde nevyhrály už sedmnáct utkání v řadě. „Vystoupení v Eurolize je pro mě zklamání. Sice jsme neodehráli špatná utkání, ale věřil jsem, že na postup máme," smiřuje se již s horší variantou trenér Jan Bobrovský.

Jeho svěřenky momentálně okupují až šestou pozici. Na pátou, která za příznivých okolností znamená také postup, ztrácejí již tři body. „Šance stále existuje. Složitější to máme v tom, že všechny další zápasy už odehrajeme venku," připouští pro brněnský Deník křídelnice Alena Hanušová.

Hezký den z brněnské haly Rosnička. Dnes budeme sledovat vůbec poslední duel domácích házenkářek v rámci základní skupiny. Je také možné, že to bude závěrečný zápas před brněnským publikem v této sezóně Evropské ligy. Žabinám totiž chybí na postup do další fáze tři body a kde je vzít, to je poměrně těžká otázka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Roman Zajíček

Spartak Moskva: Dupreeová, Petrovičová, Jakubová, Beliaková, Baričová, Aguilarová, Kuzinová, Charčenková, Vieurová, Ruzanová, Hammanová, Augustusová. Trenérka: Pokey Chatmanová.

Rozhodčí: Jovanič (Černá Hora), Jovovič (Chorvatsko), Suslov (Estonsko)