Gent – Standard 0:0 (kon.) | Genk – Charleroi 3:1 (kon.) | Leuven – Lokeren 2:6 (kon.)
Kortrijk – Beerschot 4:0 (kon.) | Lierse – Waasland-Beveren 0:0 (kon.) | Mons – Mechelen 2:3 (kon.)
RAEC Mons
2:3 (2:3)
YR KV Mechelen
Sobota 19.01.2013, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Druhý poločas již tak brankově plodný jako první nebyl. Hráči Mons měli více ze hry, ale nedokázali územní převahu využít k vyrovnávající brance. Mechelen se v druhém poločase soustředil na udržení nadějného výsledku a to se mu nakonec podařilo. Svěřenci trenéra van Veldhovena díky třem bodům z dnešního utkání přeskočili v tabulce právě Mons. (22:15:07)

90+3
    Obrana Mechelenu si se standardní situací poradila a rozhodčí Vertenten poté zápas ukončil.

90+3
    Domácí hráči vybojovali nejspíše poslední roh v dnešním útkání.

90+1
    Hostující hráči už jen odkopávají míč ze své poloviny k brankáři Berthelinovi a nesnaží se míč podržet na svých kopačkách.

90
    Taktické střídání ze strany Mechelenu. Na hřiště přišel Mats Rits, který nahradil Alessandra Cordara.

90
    Rozhodčí Vertenten nastaví tři minuty ve druhém poločase.

88
    Hráčům Mons se nedaří přechod do útoku, zbytečně kazí přihrávky na polovině Mechelenu.

86
    Mons má necelé čtyři minuty na to, aby s výsledkem dnešního zápasu ještě něco udělal, uvidíme zda se mu na konci zápasu podaří vyrovnat nebo si hráči Mechelenu ze stadionu Charles Tondreau odvezou všechny tři body.

84
    Druhé střídání v sestavě Mechelenu. Ze hřiště odešel autor dvou branek Pedersen a na posledních pár minut zápasu na hřiště přichází Mads Junker

82
    Domácí hráč Flavien Le Postollec viděl od rozhodčího Vertentena žlutý kartónek.

80
    Hráči Mons jsou nastěhováni před brankou Pačovského, kombinují kolem velkého vápna a snaží se najít skulinku v hostující obraně.

78
    Po přihrávce Chatelleho zakončoval akci De Belder. Jeho projektil mířil vysoko na branku Mechelenu.

76
    V těchto pasážích hry se útoky přelévají ze strany na stranu, ovšem ani jedno mužstvo zatím je nedokázalo přetavit v branku.

74
    Střely na branku: Mons 5 - 4 Mechelen

72
    Poslední střídání v celku Mons. Hřiště opustil Arnor Angeli a nahradil ho Dylan De Belder.

70
    Perbet vystřelil střelu z hranice velkého vápna, střela byla zablokována obranou Mechelenu.

70
    Žlutou kartu vyfasoval Anthony Van Loo.

68
    Hostující Mechelen po dlouhé době vybojoval rohový kop, k míči se dostal De Witte, který neohrozil branku Berthelina.

63
    Z dálky to zkoušel záložník Monsu Le Postollec, jeho rána však brankové parametry neměla.