Sparta – Bulldogs 1:2 (kon.) | Otrokovice – Bonusia Ostrava 5:6 (po pr.) | Chodov – Bohemians 8:5 (kon.)

Ostrava právě vstřelila branku!

Nakonec si dva body z utkání odvezou hráči Ostravy, kteří sice vedli 0:4, ale nakonec vyhráli až v prodloužení. Po chybě v rozehrávce Otrokovic se trefuje PETR SKÁCEL. Bez asistence

62:10
    Hraje se hodně opatrně, ani jeden tým nechce udělat chybu.

60:21
    Začalo nám pětiminutové prodloužení - u míčku hráči Otrokovic.

60:01

60:00

59:15
    Otrokovice právě vstřelily branku!

A máme vyrovnáno! Hra na riziko se domácím vyplatila a ti tak srovnávají v poslední minutě třetí třetiny na 5:5. Domácí fanoušci by rádi viděli ještě jeden gól v síti Remedica. Střelcem branky je MICHAL HRADIL. Asistence: Michal Ďopan

58:21
    Domácí brána je prázdná - Otrokovice hrají bez brankáře!

57:09
    Remedicum šikovně drží míček co nejdál od vlastní brány a nedovoluje tak soupeři začít závěrečný tlak.

56:25
    Schulmeister se zmocnil míčku a rozehrál ho ke svým spoluhráčům.

56:02
    Už se nám opět hraje a Otrokovice jsou natlačeny před Schulmeisterem.

55:46
    Oddechový čas pro domácí.

55:02
    Rychlý protiútok Remedica zakončen dobrou střelou pod ruku Michajloviče, ten však dokázal na míček dosáhnout a vyrazit ho do rohu.

54:21
    Trošičku se nám utkání přiostřuje, ale vše zatím rozhodcovská dvojice zvládá.

53:11
    Domácí trošičku zaskočení pátým inkasovaným gólem, ale přesto se snaží hrát aktivně směrem dopředu.

51:28

Nádhernou brankou se Remedicum dostává opět do vedení. Hosté rychle rozehráli volný úder a z toho přesnou přihrávkou našel Jiří Curney volného JAKUBA PLÍHALA, který propálil vše včetně Michajloviče. Asistence: Jiří Curney

49:30
    Hned v první polovině třetí třetiny dokázali Otrokovice smazat vedení soupeře a nyní budou jistě domácími fanoušky hnáni dopředu.

47:05

A máme srovnáno - ani vedení 0:4 nestačilo Remedicu a rázem se začíná prakticky od začátku. Míček za záda Schulmeistera dostal MICHAL NAGY. Asistence: Tomáš Sovják

46:19
    Michajlovič drží Otrkovice na dostřel, hosté nyní měli velkou šanci na odskočení.

45:23

Tomu se říká rychle využitá přesilová hra! Několik povedených přihrávek a následná střela znamená snížení na rozdíl jediné branky. Přesně se trefil JAN VALČÍK. Asistence: Michal Hradil

45:03
    První vyloučení v dnešním utkání je zde, za sekání si na dvě minuty odpočine hráč Remedica Jiří Curney.

44:35
    Domácí jsou rázem na koni a nepříjemně zatápí Schulmeisterovi.

43:12

Utkání se nám hezky dramatizuje, domácí ze svého tlaku vytěžil svou druhou branku a jsou již pouze o dva góly pozadu. Nešťastným střelcem je Petr Krzyžanek, který vstřelil vlastní branku.

42:34
    V úvodu třetí třetiny jsou u míčku častěji hráči Otrokovic, kteří se však zatím k žádné výraznější šanci nedostali.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a to po jedné na obou stranách. Otrokovice ve druhé části přidali na obrátkách a aktivní hrou dělali Remedicu problémy.

Před třetí třetinou je však náskok Ostravy stále tříbrankový a tak mají domácí co dělat.

40:00

39:24
    Moc nechybělo a Otrokovice mohli vstřelit další branku, rychlá přihrávka přistála na florbalce jednoho z domácích, který však trefuje pouze skvělého Schulmeistera - ten se dokázal velmi rychle přemístit ke své druhé tyčce.

37:39

Je tady přece jenom snížení, které dává Otrokovicím ještě naději. JAROSLAV VANĚK je tím hráčem, který dokázal prostřelit Schulmeistera a snížit na 1:4. Asistence: Michal Kořený

37:19
    Dobře to zkoušeli domácí, před brankoviště přiletěla přesná přihrávka, ale domácí hráč ji nestačil zpracovat a tak ji uzmul Schulmeister.

36:04
    Na obou stranách bylo k vidění několik nepřesností.

34:29
    Otrokovice se snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale proti pozorné obraně Ostravy se nemohou prosadit.

31:54

Tak toto je další hřebíček do rakve a to ve chvíli, kdy byli domácí Panteři aktivnější, jenže stačila jedna nepozornost v obraně a bekhendovou střelou se přesně trefuje JAN DANIŠ. Asistence: Petr Kašpar

31:49
    Vysunutý forčekink Otrokovic nadělal Remedicu problémy, ale nakonec pískán faul domácích.

31:22
    Schulmeister raději vyrazil střelu, která by z největší pravděpodobností letěla nad jeho bránu. Otrokovice ve druhé části přidali a jsou nyní aktivnějším celkem.

30:04
    Těsně vedle letěla střela domácích a následně obránce Remedica vykopl míček jako ve fotbale až na polovinu soupeře.

29:53
    Ve středu hřiště vypíchl jeden z domácích soupeři míček a uháněl sám na Schulmeistera, jenže obránci se stihli vrátit a míček vypíchnout.

28:40
    Schulmeister si připisuje další úspěšný zákrok.

27:01
    Na jedné straně schoval míček pod sebe Michajlovič, na té druhé převedl akrobatický skok po míčku Schulmeister.

25:59
    Schulmeister opět u míčku, ale tato střela mu nemohla přivodit žádné nebezpečí.

25:02
    Schulmeister přivádí domácí hráče k zoufalství, další z jeho dobrých zákroků.

24:20
    Otrokovice v náporu po střele z otočky, která sice o dost minula bránu FBC, ale domácí se dostali zpět k míčku a dokázali zatlačit soupeře do defenzívy.

23:28
    Domácí přišli lacině o míček a situaci dva na jednoho musel řešit Michajlovič, který míček vyrazil do bezpečí.

21:54
    Ani hosté se však nenechají zahanbit a i oni si v úvodu druhé třetiny dostávají ke střele z větší vzdálenosti.

20:51
    Z rychlého brejku přišla střela, která však letěla mimo bránu Schulmeistera a hostující brankář tak mohl zůstat v klidu.

20:01

Tomu se říká hodně nepovedená první třetina, Otrokovice nestíhali ve všech směrech a zcela zaslouženě prohráli první dvacetiminutovku 0:3. Do další části zápasu tak musí něco změnit a pokusit se s utkáním něco udělat.

20:00

19:44
    V závěru první třetiny je hra nastěhována před domácí bránu.

18:25
    Remedicum je aktivnější, rychlejší a zcela zaslouženě vede o tři branky - hosté stále zaskočení tímto vývojem.

17:03
    Jeden z hostujících hráčů se snažil dorazit střelu, ale sekl při tom Michaljoviče přes prsty.

16:27
    Otrokovice se tlačí dopředu, ono jim ani moc jiného nezbývá, ale je jasné, že ostravské FBC bude z rychlých protiútoků hodně nebezpečné.

14:53

Známé otřepané nedáš - dostaneš se opět potvrzuje a Remedicum již vede 0:3! Tentokrát vyšel Ostravě rychlý přechod do útoku, který přesně zakončil JAKUB PLÍHAL. Asistence: Kamil Peřka

14:35
    Velká šance Otrokovic, někteří diváci již dokonce viděli míček v síti, ale Schulmeister se vyznamenal a drží Remedicu dvougólový náskok.

12:20

Tak toto je celkem sprcha pro Otrokovice, z čista jasna se podařilo Remedicu dostat k brance, o kterou se postaral výbornou tečí PETR KRZYŽANEK, již druhou asistenci v zápase si připsal Petr Skácel. Asistence: Petr Skácel

10:30
    Ani několik rychlých přihrávek nepřekvapilo obranu Ostravy.

10:16
    Otrokovice se okamžitě snaží o odpověď, ale zatím nemohou nalézt recept na obranu Remedica.

09:06

Máme tu první branku zápasu, kterou vstřelil MICHAL DZIUDRZIK, který od levého mantinelu a trefil se přesně do růžku brány. Asistence: Petr Skácel

08:54
    Schulmeister zalehl kotouč a přerušil tak velmi nebezpečně vypadající akci domácích - Janča se díky tomuto zákroku nedostal ke střele.

08:26
    Zahrozili i Otrokovice, které ženou dopředu fanoušci hlasitým skandováním.

07:26
    První výraznější šance Remedica, ale přihrávka před prázdnou bránu nenašla adresáta.

06:16
    Michajlovič pozorný.

04:51
    Ostrava opět u míčku a Panteři v úvodu utkání tak o dost pasivnější.

03:28
    Pouze boční síťka se rozvlnila po střele Ostravy.

02:18
    Remedicum v útočném pásmu a Otrokovice si zatím nevědí rady s rychlými přihrávkami. soupeře.

02:14
    Schulmeister si připisuje první důležitější zákrok, když zlikvidoval střelu Petříka.

01:52
    Ostravané se dostali k míčku, ale Michajloviče neohrozili.

00:44
    Míček na florbalkách domácích hráčů.

00:05
    Otrokovice získali míček a mohou tak založit první útočnou akci.

00:01

FBC ČPP Remedicum Ostrava: Schulmeister (Chrást) - Plíhal, Dziurdzik, Skácel , Šešulka, Robenek, Šimíček, Krzyžanek, Daniš, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Peřka, Trulík, Mayer

Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

Vzájemné utkání:

V letošním ročníku extraligy se celky střetly 7. listopadu 2012 a z výhry 8:5 se radovalo téhdy domácí FBC.

Poslední vystoupení:

V minulém kole zajížděli Otrokovice na půdu Liberce a poslední tým tabulky porazili v předstřelce 9:11. Remedicum přivítalo v minulém kole mistra ze Střešovic a přestože celé utkání vedlo, tak nakonec prohrálo 2:3 a to díky dobré třetí třetině Tatranu, kterou vyhrál 0:2.

Postavení v tabulce:

Oba celky od sebe dělí pouze dvě místa v tabulce, ale rozdíl mezi nimi je hned desetibodový. Zatímco Otrokovice se vyhřívají na 5. příčce a celkem jistě se drží v hranici zajišťující playoff, tak Ostrava řeší jiné starosti. Získala zatím sedmnáct bodů a na 9. Spartu má náskok pouhé tři body a každý bodík je tak nyní pro Remedicum nesmírně důležitý.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z 16. kole florbalové AutoCont extraligy. V tomto přenosu budeme sledovat zápas mezi Panthers Otrokovice a FBC ČPP Remedicum Ostrava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 38. Vaněk (Kořený), 44. Krzyžanek (vl. gól), 46. Valčík (Hradil), 48. Nagy Michal (Sovják), 60. Hradil (Ďopan) - 10. Dziudrzik (Skácel), 13. Krzyžanek (Skácel), 15. Plíhal (Peřka), 32. Daniš (Kašpar), 52. Plíhal (Curney), 63. Skácel

PSG Panthers Otrokovice: Michajlovič (Krkoška J.) - Nagy Martin, Sovják, Vaněk, Valčík, Koňařík, Spáčil, Stavjaník, Večeřa, Uhrinovský, Ďopan, Janča, Nagy Michal, Krkoška M., Kořený, Petřík, Hradil, Kohout
    FBC ČPP Bonusia Ostrava: Schulmeister (Chrást) - Plíhal, Dziurdzik, Skácel , Šešulka, Robenek, Šimíček, Krzyžanek, Daniš, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Peřka, Trulík, Mayer

Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka