Real Betis – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
Real Betis
1:1 (1:1)
Athletic Bilbao
Pondělí 21.01.2013, 21:30 • Estadio Manuel Ruiz de Lopera, Sevilla • Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

ATHLETIC BILBAO:
    Po předcházející vynikající sezóně se hosté nemohou dostat do formy a po třech porážkách v řadě rychle klesají ke dnu tabulky. Právě možnou příčinnou je velké množství inkasovaných branek (39), což je také po La Coruňi nejvíce z celé ligy. Ovšem oproti aktuálnímu soupeři se hostům na venkovních stadionech nedaří. Uhráli zde pouze sedm bodů a inkasovali dvě třetiny gólů v letošním ročníku.

V roce 2013 si připsali hned dvě další porážky. V osmnáctém kole s Levante (3:1) a minulý týden s Vallecano 1:2. Také velký střelecký souboj se očekává v tomto střetnutí. Aritz Adúriz podobně jako u týmu soupeře si připsal již čtrnáct přesných tref.

Nejlepší střelci:
    Aritz Adúriz (14)
    Market Susaeta (6)
    Mikel San José (5)

Pravděpodobná sestava:
    Iraizoz – Iraola, Ekiza, Amorebieta, De Marcos – Iturraspe, Herrera – Susaeta, Muniain, Gómez – Adúriz.

REAL BETIS:
    Umístění na pohárových příčkách sebou přináší také příjemné překvapení v případě Betisu, který si od začátku ročníku drží vynikající, stabilní formu, kterou proměnil ve 34 bodů a aktuálně čtvrté místo. Domácí si tuto pozici vybojovali především fantastickou bilancí na hřištích soupeřů, kde právě po Barceloně patří k nejlepším v lize. Ovšem před vlastními fanoušky už je to podstatně horší. Z deseti odehraných klání už pět prohráli, na vině je také slabá střelecká forma oproti venkovním duelům.

Real Betis si v novém roce připsal již tři výhry. Nejprve bodoval naplno v Zaragoze 1:2, poté postoupil v domácím poháru s UD Las Palmas 1:0 a v minulém kole porazil na vlastním hřišti silné Levante 2:0. Ovšem ve čtvrtek nestačil na rozjeté Atletico Madrid a po výsledku 2:0 vypadli. Za těmito úspěch hledejme kolektivní výkon týmu, který hraje hodně ofenzivní fotbal, ale také fantastickou střeleckou fazónu Rubéna Castra , který si připsal již ve třiadvaceti odehraných mistrovských zápasech čtrnáct gólů!

Rubén Castro (14)
    Jorge Molina (6)
    Beñat Etxebarria (4)

Adrián – Angel, Paulão, Mario, Chica – Pérez, Sevilla – Castro, Nono, Campbell – Jorge Molina.

Pondělní dohrávku dvacátého kola španělské nejvyšší fotbalové soutěže obstará duel čtvrtého celku tabulky ze Sevilly a patnáctého, sestupem ohroženého týmu Athletico Bilbao. A utkání slibuje vynikající podívanou, když jejich srpnový souboj skončil přestřelkou, ve které padlo osm gólů. Šťastnější byl Betis po výhře na hřišti soupeře 3:5. Sledujte s námi atraktivní podívanou plnou ofenzivních akcí. Začínáme o půl desáté večer.

Real Betis: Adrián - Ángel, Amaya, Mario, Chica - Beñat, Cañas - Castro, Sevilla, Campbell - Jorge Molina.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Ekiza, Laporte, Aurtenetxe - Iturraspe, Herrera - Susaeta, De Marcos, Muniain - Adúriz.

Rozhodčí: Gámez - Munuera, Palomino.

Vítám Vás na dohrávce 20. kola španělské nejvyšší fotbalové soutěže, kterou obstarají v Seville domácí Real Betis a Athletico Bilbao. Přípravy již jsou v plném proudu, za několik minut utkání začne.

Hráči za doprovodu rozhodčích již přichází na hrací plochu. Poslední přípravy před samotným zahájením zápasu.

Výkop budou mít po minutě ticha domácí.

1

1
    Domácí se hned od začátku tlačí na polovinu Athletica.

1
    V pokutovém území poslal k zemi hostující brankář Iraizoz unikajícího Jorge Molinu a hlavní arbitr píská pokutový kop!

1
    První žlutou kartu dostává hostující brankář Iraizoz za předcházející zákrok.

2
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Domácí ostrostřelec RUBÉN CASTRO si nechytatelnou ránou do šibenice Iraizoze připisuje již svůj patnáctý zásah v letošních sezóně.

4
    Také hosté si připisují svůj první střelecký pokus. Adúriz však vyslal hodně vysoký míč na Adriána.

5
    Hráči hostujícího celku Bilbao se snaží prokombinovat na polovinu soupeře.

6
    Do slibné pozice se dostával Adúriz, ale vynikající obranný zákrok Amayi.

7
    Na druhé straně se dostal k nebezpečné ráně ze střední vzdálenosti zatím jediný střelec dnešního zápasu. Iraizoz tentokrát jeho přízemní pokus kryje.

8
    Real Betis výborně ovládá střed hřiště a chodí do rychlý nebezpečných protiútoků.

9
    Za nevybíravý zákrok na polovině hřiště dostává další žlutou kartu hostující Carlos Gurpegi.

10
    Bleskový útok domácích, který zakončoval nepřesnou ránou z hranice pokutového vápna soupeře Campbell.

11
    Athleticu se nyní daří zastavovat rychlou kombinaci protivníka.

12
    Campbell zastaven na své pravé straně hostujícím De Marcosem.

13
    Přesto přichází dlouhý nákop na Jorge Molinu, který sbírá až hostující brankář Iraizoz.

14
    Na druhé straně fauloval domácí Joel Campbell a dostává žlutou kartu.

15
    Přichází však přetažený centr do vápna Betisu z kopačky Andera Herreri. Adrián bude vykopávat.

16
    Bilbau se daří výborně zastavovat rychlé brejky Betisu a začíná ovládat střed hříště.

17
    Domácí Campbell však rychle otáčí hru a posílá dopředu Jorge Molinu, před kterým v poslední chvíli ve vápně ustřeluje míč na roh Laporte.

18
    Který nebezpečně zakončoval domácí Campbell. Těsně mijí hostující branku.

19
    Castro však zakládá další akci.

19
    De Marcos má na své levé straně velké starosti s rychlým Campbellem. A přichází nedovolený zákrok na domácího ofenzivního hráče. Betis má nárok na standartní situaci blízko rohového praporku.

20
    Přichází Castrův pokus přímo do hostujícího brankáře Iraizoze.

21
    Na druhé straně se neprosadil Adúriz.

21
    Ovšem po další akci hostující celku je nedovoleně poslán k zemi Muniain a žlutou kartu dostává Beñat.

22
    Prudká a přesná rána Andera Herreri, kterou fantasticky vytahuje na rohový kop Adrián.

23
    Následný centr od rohového praporku si domácí hráči pohlídali.

24
    Na druhé straně už výborně uhlídal De Marcos domácího Campbella.

24
    Ovšem přichází nepřesná rozehrávka a Castro se v pokutovém území málem dostal do zakončení. Bleskový obranný zákrok Laporteho v poslední chvíli.

25
    Na polovině Betisu se snažil uvolnit po pravém křídle Gurpegi Susaetu, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

26
    Další ofenzivní akce hostů končí na offsidovém postavení Susaety.

26
    Bilbao se stále více dostává před Adriána, ovšem nepřesná přihrávka Iturraspeho na Muniaina.

27
    Opět domácí zabránili nebezpečné akci soupeře, kterou vedl Adúriz. Na druhé straně už uniká po pravém křídle domácí Molina.

28
    Jeho centr do vápna odkopává do bezpečí hostující Laporte.

29
    Muniain se neprosadil přes Ángela na polovině Betisu, navíc si pomáhá útočným faulem hostující Susaeta.

30
    Většina akcí domácích se vede po pravé straně, kam si nabíhá Campbell s Molinou. Athletico se snaží více zhušťovat tento prostor.

31
    Paradoxně nebezpečný centr před Iraizoze vyslali domácí z levé strany, ale ten nikoho z nabíhajících hráčů Realu Betis nezastihl.

32
    Hostující Llorente se již rozcvičuje za postraní čárou, možná jeho chvíle přijde ve druhém poločase.

32
    Nyní musel sledovat centr svého celku v podání Muniaina z levé strany, který odehráli obránci Betisu pryč z vápna.

33
    Po fantastickém nástupou hráčů Betisu do zápasu se hra velmi zpomalila. A tempo zápasu diktují hosté, kterým ovšem v útoku chybí přesnost.

34
    Další nepřesná kombinace Iturraspaho se Susaetou, kterou napravuje Herrera lepším pasem na nabíhajícího Muniaina.

34
    Který byl ovšem výborně zastaven v úniku bránícím Ángelem.

35
    Také domácí hráči Betisu rozvážněji postupují dopředu.

35
    Nakonec přichází rychlé přenesení hry na domácího levého beka Chicu, který ovšem již nezastihl míč na hrací ploše.

36
    Nyní se domácí snaží vést ofenzívu stále častěji po levém křídle, kde se však neprosadil Sevilla a zahrává až na vlastního brankáře.

38
    Právě se nepříjemně zranil domácí Salva Sevilla a musí být ošetřen.

39
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sevilla, přichází Nono.

40
    Nepřesný pokus hostujícího Andera Herreri, s přibývajícími minutami se stále častěji hosté dostávají ke střeleckým možnostem na domácího brankáře.

41
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Fantastický pas Andera Herreri na unikajícího ARITZE ADÚRIZE, který se dostál sám před Adriána a ukázkovým lobem překonává domácího brankáře a těsně před koncem první části zápasu srovnává stav.

43
    Domácí hráči jsou nyní ve velkém útlumu a další obrovská možnost hostujícího Muniaina, který se dostal po levém křídle do vápna, odkud těsně přestřeluje branku napříč pokutovým územím Betisu.

44
    A opět zahozená branková příležitost Athletica Bilbao. Ander Iturraspe se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ovšem jeho ránu vyráží Adrián na rohový kop.

45
    Který následně domácí obrana odvrací, ovšem hosté pokračují va dalším tlaku.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Hráči Athletica vybojovali další rohový kop.

45+2
    Se kterým měl až nečekané problémy domácí brankář Adrián, tomu vypadává míč z rukou, ale naštěstí pro Betis byl poblíž Nono a odkopává balón pryč z vápna.

První minuty zápasu patřili domácím, kteří se hned v první minutě dostali k pokutovému kopu, který proměnil domácí ostrostřelec Castro. Betis měl i nadále obrovskou herní převahu, ale s přibývajícími minutami i zahazovánými šancemi přicházely stále více chvíle hostů. Kteří se dočkali ve 41. minutě, když se dostal do samostatného úniku Adúriz a přeloboval vyběhnutého Adriána. V závěru mohli hráči Athletica Bilbao otočit skóre, ale další branka již nepadla. Stav po první půli 1:1.
    Držení míče: 47%/53%.
    Celkem střel: 4/5.
    Rohové kopy: 2/3.
    Fauly: 6/3.
    Žluté karty: 2/2.
    Druhé dějství začne přibližně ve 22:32.

Hlavní aktéři již přichází na závěrečnou druhou půli, aby se pokusili převrátit vítězství na svoji stranu. Zatím k němu mají oba celky stejně daleko po remíze z prvního poločasu 1:1.

Výkop mají nyní hosté.

46
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Mario, přichází Paulao.

46
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Gurpegi, přichází Aurtenetxe.

46

47
    Athletico pokračuje v tempu, se kterým zakončilo úvodní část.

48
    Na chvíli Beñat povoluje tlak soupeře a přesouvá hru na druhou polovinu.

48
    Ovšem hra se již hodně zpomalila. Campbell si rozmyslel souboj s De Marcosem a posílá rozehrávku na vlastní polovinu.

49
    Hostující Susaeta posouvá svůj tým před vápno Betisu.

50
    Který také proniká do pokutového území Realu a na malém vápně nachází nabíhajícího Muniainu, který nedává hlavou vedoucí branku! Sám by se nyní raději neviděl.

51
    Athletico však pokračuje v ofenzívě. Muniain vybojoval rohový kop.

52
    Který hosté rozehráli na krátko a Susaetův pokus, který končí v náruči domácího brankáře Adriána.

52
    Na druhé straně ubránil ve velké šanci unikajícího Jorge Molinu hostující Ekiza. Následuje rohovoý kop.

53
    Centr od rohového praporku posílá do rukavic hostujícího brankáře Iraizoze Beñat.

54
    Domácí brankář Adrián rozehrává od vlastní branky.

55
    Šlapák Iturrasepho na Castra. Po následném centru do vápna odvrací hostující obrana na roh.

56
    Ten však hosté z Athletica zvládli.

56
    Domácí Amaya dostává žlutou kartu za hraní rukou na polovině hřiště.

57
    Hosté se nastěhovali před pokutové území soupeře, ale Muniain ztrácí míč.

58
    Velkou přetahovanou uprostřed hřiště vyhráli hosté.

59
    Řada sporných situací ve prospěch hostujícího celku nyní odpískal hlavní rozhodčí Miguel Ayza Gámez a sklízí za to pískot domácího obecenstva.

60
    Velmi prudký centr do vápna hostů poslal Campbell a míč zasáhl na malém vápně Jorge Molina, ovšem ten míří těsně vedle tyče Iraizozovy branky.

61
    Nápor domácího celku se stále stupňuje. Beñat posílá další centr před hostujícího brankáře.

61
    Opět v prudkém zakončení domácí Chica. Ale neudržel střelu v potřebné výšce.

62
    Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.

63
    Který odvrací na přední tyči Amaya.

64
    Nyní se zase hráči Athletica Bilbao nastěhovali před Adriána.

65
    Přesný centr z levé strany na zadní tyč v podání De Marcose, který zakončoval Markel Susaeta. Ale trefuje pouze boční síť.

65
    Za útočný faul, který doprovodil několika poznámkama Cañas, dostává žlutou kartu.

66
    Pokračuje koncert zahazování šancí. Nyní přišla po centru z pravé strany v podání domácího Campbella, ten přesně našel ve vápně Jorgeho Molinu, který nedává stoprocentní možnost.

67
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cañas, přichází Perez.

69
    Domácí Real Betis zavřel soupeře na jeho polovině. Ovšem přichází nepřesná přihrávka na Jorgeho Molinu.

70
    Campbell vede již další akci po pravé straně. Zastaven De Marcosem.

71
    Na druhé straně už hledal Susaeta ve vápně spoluhráče, jeho centr odvrací Paulao.

72
    Po faulu na unikajícího Muniaina dostává žlutý trest domácí Perez.

73
    Po centru do vápna se dostal do zakončení hostující Ander Iturraspe, který posílá svoji střelu vedle levé tyče domácího brankáře.

74
    Opět hosté v obrovské šanci po centru Susaety do vápna, kterou vytahuje robinsonádou Adrián po hlavičce Adúrize.

75
    Athleticu se rohové kopy vůbec nedaří. Domácí v klidu odvrací nebezpečí pryč.

75
    Další potrestaným hráčem zápasu je hostující Ander Iturraspe za hraní rukou.

76
    Znovu hosté před vápnem Betisu.

77
    Ovšem nepřesný centr Iturraspeho na nabíhajícího Susaetu na pravé straně.

78
    Real vybojoval po souboji Ángela s Anderem Herrerou rohový kop.

79
    Ale také hosté jsou vzdušnými vládci svého pokutového území.

80
    Rychlý brejk hostujícího celku, který zakončoval Iker Muniain. Domácí odvrací na roh.

80
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Muniain, přichází Gomez.

80
    Který znovu zahráli hráči Athletica na krátko. Ovšem k centru se po bleskovém přístupu domácí obrany nedostali.

82
    Ani jednomu z týmů se nelíbí remízový stav a utkání začíná jeho vrcholová část.

83
    Jorge Molina se dostával po přihrávce ve vápně do zakončení. Ale byl mu odpískách offside.

84
    Hosté kombinují na vlastní polovině a Real Betis vysouvá pressing.

85
    Ovšem Gomez dostává míč na levé straně, odkud si naběhl více ke středu a vysílá prudkou ránu, která ještě před Adriánem skočila.

86
    Campbell už na druhé straně zahajej útočnou akci. Ale neprošel přes Laporteho.

87
    Znovu se už na druhé straně tlačil po levé straně do šance hostující Gomez, kterého fantasticky vychytal domácí brankář Adrián.

88
    Další nebezpečná rána hostujícího Susaety, Ovšem těsně mijí soupeřovu branku.

89
    Hosté mají znovu míč v držení.

90
    Hlavní arbitr dnešního zápasu Gámez ještě nastaví tři minuty nad základní hrací dobu.

90+1
    Hosté si vykoledovali ještě nedovolený zákrok na polovině soupeře.

90+1
    Velký závar před Adriánem, který v dnešním zápase po několikáté zachraňuje své spoluhráče. Tentokrát jej nepřekonal nabíhající Iraola na centr.

90+2
    Hosté opět kontrolují hru na půlící čáře.

90+3
    Iturraspe ještě v samém závěru vybojoval rohový kop na Ángelovi.

90+3
    Ale hostům se jej nepodařilo využít.

Ve druhém poločase se hrál atraktivní a ofenzivní fotbal. Ovšem oba celky se předháněly v zahazování útočných akcí. Kterých si přece jen vytvořili hosté více. Ale již branka nepadla. Stav utkání 1:1. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 48%/52%.
    Celkem střel: 7/12.