Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 4:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 3:2 (po s.n.)
Arizona – Columbus 5:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 24.01.2013, 01:00 • CONSOL Energy Center Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte u on-line přenosu ze zápasu východní konference NHL mezi týmy Pittsburgh Penguins a Toronto Maple Leafs. Z tohoto utkání vám budeme přinášet změny stavu skóre a případná vyloučení.

Pittsburgh Penguins, neboli Tučňáci, prozatím odehráli dvě utkání a mají stroprocentní bilanci. Nejprve porazili Philadelphii brankami Martina, Neala a Kunitze 3:1, poté v gólové přestřelce porazili NY Rangers vysoko 6:3.

Toronto Maple Leafs je na tom o něco hůře, soutěž je nicméně ve svém úvodu. Javorové listy nejprve porazili Monreal, za který nastoupila dvojice Čechů Kaberle - Plekanec, 2:1, v dalším utkání ale nestačily na Buffalo a prohráli stejným výsledkem.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Letang, Niskanen, Martin, Orpik, Despres, Engelland - Kunitz, Crosby, Dupuis - Tangradi, Malkin, Neal - Cooke, Sutter, Kennedy - Glass, Adams, Vitale

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) - Phaneuf, Kostka, Gardiner, Liles, Komisarek, Gunnarsson - Lupul, Bozak, Kessel - Kulemin, Grabovski, Van Riemsdyk - Komarov, Kadri, MacArthur - Orr, McClement, Brown

Rozhodčí: .

Zápas bude o malou chvíli zpožděn.

Hráči jsou nastoupeni, zápas začíná.

00:01

01:32
    Obrovská šance hostů. Kulemin pálil z první, ale Fleury se bravurně stihl přemístit v bráně.

06:04
    Minutu a deset vteřin trvala bitka mezi Engellandem a Orrem, na body by vyhrál hostující bijec, domácí hráč má hodně výraznou ozdobu oka v podobě monoklu. Oba jsou vyloučeni na 5 minut.

10:22
    Kunitz (PIT) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

12:22
    Přesilovka zůstala nevyužita.

15:18
    Vyloučen hostující Gunnarsson za nedovolené bránění.

17:18
    Ani domácí nedokázali svou přesilovku využít.

17:53
    Komisarek (TOR) vyloučen na dvě minuty za krosček.

18:53
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Svou druhou přesilovku již Tučňáci využívají. Po krásné kombinaci se do prázdné brány prosadil EVGENI MALKIN. Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.

20:00

20:01

20:38
    Torronto si zahraje přesilovku, Dupuis vyloučen za hákování.

22:38

23:09
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté vyrovnávají zásluhou CLARKA MACARTHURA. Asistence: Nazem Kadri, Jake Gardiner.

26:48
    Vedení na hostující stranu strhává JAMES VAN RIEMSDYK. Asistence: Nikolay Kulemin, Mikhail Grabovski.

27:17
    Tučňáci se nevzdávají. Šťastným střelcem byl SIDNEY CROSBY. Asistence: Pascal Dupuis.

28:45
    Engelland (PIT) vyloučen na dvě minuty za podražení.

29:55
    Cooke (PIT) vyloučen za sekání, 50 vteřin přesilovky pět na tři pro Toronto.

31:48
    Dalších 6 vteřin dvojnásobné přesilovky, Letang vyloučen za vražení na hrazení.

33:48
    Pittsburgh v pěti hráčích.

34:34
    Vedení na stranu Toronta vrací přesnou střelou, které se otřela o břevno, JAMES VAN RIEMSDYK. Bez Asistence.

35:57
    Trest pro Kostku (TOR) za držení hole.

37:57

40:00

40:01

41:29
    Za nedovolené bránění je vyloučen Kostka (TOR).

43:29

45:18
    Hosté vedou o dvě branky. V pravém kruhu se zjevil osamocený MIKHAIL GRABOVSKI a ten se nemýlil. Asistence: Nikolai Kulemin, James Van Riemsdyk.

51:05
    Van Riemsdyk (TOR) je potrestán menším trestem za hákování, šance pro domácí přiblížit se svému soupeři.

51:51
    Kunitz (PIT) vyloučen za vražení, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

53:05
    Začíná zkrácená přesilovka hostů.

53:51
    Také Pittsburgh kompletní.

58:09
    Domácí střídačka špatně střídala a je potrestána dvěma minutami.

58:09
    Vidíme nezvyklou situaci, domácí lavice dostává ještě druhý trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvojnásobná přesilovka pro Toronto.

58:59
    Konečné skóre ustavuje TYLER BOZAK. Asistence: Clarke MacArthur, Mike Kostka.

60:00

60:00
    Evgeni Malkin ještě dostává navrch desítku za nesportovní chování.

Viděli jsme pohledné utkání plné branek. Domácí se dostali do vedení na konci první třetiny. Od druhé třetiny se ale otěží utkání ujali "Javorové listy" a dokázali utkání otočit. Na jejich vyrovnání ještě domácí dokázali zareagovat, to bylo ovšem ze strany Tučňáků vše. Hosté přidali čtyři branky a odvážejí si výhru. S přáním hezkého zbytku noci se s vámi loučím.

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 19. Malkin (Crosby, Letang), 28. Crosby (Dupuis) - 24. MacArthur (Kadri, Gardiner), 27. Van Riemsdyk (Kulemin, Grabovski), 35. Van Riemsdyk, 46. Grabovski (Kulemin, Van Riemsdyk), 59. Bozak (MacArthur, Kostka)

Rozhodčí: Steward, Hebert - Heyer, Briseboys