Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 4:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 3:2 (po s.n.)
Arizona – Columbus 5:1 (kon.)
New York Rangers
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 24.01.2013, 01:30 • Madison Square Garden New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu utkání NHL mezi New York Rangers a Boston Bruins. Oba celky se spolu již střetli, a to hned v prvním kole letošního zkráceného ročníku. Medvědi si se svým soupeřem poradili a porazili ho 3:1. Na první branku nahrával i David Krejčí společně s Adrewem Ferencem, který v době výluky vypomáhal Českým Budějovicím. Do branky Medvědů se postavil Tuuka Rask, kterého mohli čeští diváci taktéž vidět brouzdat po extraligových kluzištích, jelikož vypomáhal Plzni.

Své dosavadní druhé utkání odehráli Jezdci z New Yorku proti Pittsburghu, ale taktéž nedokázali vyhrát, svému sokovi podlehli 3:6. Na jejich kontě tak svítí prozatím nula v kolonce bodů.

Medvědi si se svým druhým utkáním poradili lépe. Ačkoliv Winnipeg vedl, Bruins dokázali ještě v první části vyrovnat. Další branka již nepadla a utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. Ten vítězný si připsal Patrice Bergeron a Boston vyhrál 2:1.

New York Rangers: Lundqvist (Biron) - Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Bickel, Del Zotto - Nash, Richards, Hagelin - Callahan, Stepan, Gaborik - Kreider, Boyle, Pyatt - Asham, Rupp, Halpern

Boston Bruins: Rask (Khudobin) - Chara, Hamilton, Ference, McQuaid, Johnson, Boychuk - Lucic, Krejčí, Horton - Marchand, Bergeron, Seguin - Borque, Kelly, Peverley - Paille, Campbell, Thornton

Rozhodčí: .

Zápas bude o chvíli zpožděn.

00:01

04:36
    Rangers právě vstřelili branku!
    Po výborné akci, která začala již za brankou Jezdců, se prosazuje po přesné přihrávce MARIAN GÁBORIK. Asistence: Rick Nash, Brad Richards.

06:49
    MARIAN GÁBORIK zřejmě bude pro hosty tvrdým oříškem, přidává svou druhou branku v zápase. Asistence: Michael Del Zotto, Marc Staal.

09:56
    Boston si zahraje přesilovku, vyloučen Boyle za podražení.

11:56
    Hostům se skórovat zatím nepodařilo, domácí v pěti.

15:16
    Kreider (NYR) vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:16
    Domácí v pěti.

17:31
    McQuaid společně s Boylem vyloučeni na pět minut za vzájemnou potyčku. Prvně jmenovaný navíc dostává dvě minuty za hrubost. Domácí budou hrát přesilovku.

20:00

20:01

20:18
    Staal (NYR) vyloučen na dvě minuty za sekání.

21:05
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hostům se podařilo snížit, Přesilovkovou trefu si připisuje BRAD MARCHAND. Asistence: Dougie Hamilton, Rich Peverley.

25:21
    Pyatt (NYR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

27:21
    Pyatt zpět na ledě.

28:35
    Chara (BOS) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

30:35
    Chára na ledě, hosté se ubránili.

32:24
    Hosté ujeli ve čtyřech proti dvěma, na konci kombinace stál MILAN LUCIC, který nadvakrát překonal Lundqvista. Asistence: Zdeno Chára, David Krejčí.

33:10
    Vyrovnaný stav netrval dlouho. Vedení na stranu Jezdců strhává TAYLOR PYATT. Asistence: Derek Stepan.

36:24
    Jezdci sice vstřelili branku, ale předtím faulovali.

44:30
    Johnson (BOS) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Oddechový čas pro domácí.

45:17
    McQuaid vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Dvojnásobná přesilovka pro Jezdce.

47:17
    Hosté se ubránili a jsou v pěti.

53:55
    Dvojí vyloučení. Na domácí straně je vyloučen Nash za držení, na hostující straně vyloučen Kelly za nedovolené bránění.

55:37
    Hosté vyrovnávají. NATHAN HORTON se svou střelou nemýlil. Asistence: Gregory Campbell.

56:10
    Paille (BOS) vyloučen na dvě minuty za podražení.

58:10
    Hosté kompletní.

59:16
    Obrovská šance New Yorku. Ten ujel ve dvou na jednoho, ale ani natřikrát nedokázali útočníci zasunout kotouč za Raska!

60:00

Základní hrací doba nerozhodla, uvidíme tedy pětiminutové prodloužení.

60:01

60:27
    MARIAN GÁBORIK ujel hostující obraně, vystřelil na Raska, který sice jeho střelu vyrazil, ale jen do vzduchu a slovenský útočník basebolově sklepl kotouč do sítě. Bez asistence.

Viděli jsme utkání hrané ve vysokém tempu, ve kterém padlo celkem sedm branek. Hvězdou utkání byl bezpochyby Marian Gáborik, který zařídil domácím dvoubrankové vedení hned v úvodu první třetiny a na závěr si nechal rozhodující gól v prodloužení. Přeji vám hezký zbytek noci. (04:13:14)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 5. Gaborik (Nash, Richards), 7. Gáborik (Del Zotto, Staal), 34. Pyatt (Stepan), 61. Gáborik - 22. Marchand (Hamilton, Peverley), 33. Lucic (Chára, Krejčí), 56. Horton (Campbell)

Rozhodčí: Rooney, Pochmara - Amell, Cherrey