Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Riga 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Doněck 2:5 (kon.)
Ufa – Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižněkamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Kazaň – Barys 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Viťaz – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 5:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:1 (po s.n.) | HC Slovan – Minsk 1:2 (kon.) | Lev – Čerepovec 5:4 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Spartak Moskva
Pondělí 28.01.2013, 09:00 • Platinum Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Češi na ledě
    V dnešním utkání se nepředstaví žádný český hráč.

Hosté vstupují do dnešního utkání z poslední, tedy čtrnácté pozice v Západní konferenci, když v dosud odehraných šestačtyřiceti zápasech patnáctkrát vyhráli, jedenatřicetkrát prohráli a nasbírali zatím pětačtřicet bodů. Ani Spartak již nemá šanci na postup do play off.

Domácí tým je po sedmačtyřiceti odehraných zápasech s pětačtyřiceti body na jedenáctém místě ve Východní konferenci, když v zatím odehraných utkáních šestnáctkrát vyhrál a jedenatřicetkrát prohrál. Chabarovsk již ztratil šanci na postup do play off.

Vítejte u on-line přenosu utkání KHL, v němž Amur Chabarovsk přivítá na svém ledě Spartak Moskva.

Amur Chabarovsk: Kuzněcov (Běrestněv) - Jaakola, Ožiganov, Korovkin, Poleščuk, Loginov, Tulupov - Lindgren, Tarasov, Lahti - Hytonen, Junkov, Orlov - Korotkov, Šiškanov, Litovčenko - Stěpanov, Gusev, Malyšev, Lugin

Spartak Moskva: Lašák (Jachin) - Ščitov, Obšut, Šefer, Bodrov, Vasiljev, Morrisonn, Mamkin, Želdakov - Radivojevič, Suglobov, Kozlov - Nikoncev, Bušujev, Medvěděv - Romanovsky, Voronin, Ankudinov - Děnežkin, Gubin, Michajlov

Rozhodčí: Kuklakov, Cyplakov - Michajevič, Nestěrov.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, dohrála ruská hymna, začátek bude za pár okamžiků.

00:01

00:21
    Hosté vstupují do dnešního utkání zakázaným uvolněním.

00:41
    Bušujev střílí z pravé na domácí branku, gólman Kuzněcov chytá.

01:19
    Dlouhý pas na Voronina zachytila obrana Amuru.

01:52
    Střídání, na lede první pětka Chabarovsku, Spartak má na ledě čtvrtou pětku.

02:38
    Střela z pravé strany Hytonena, domácí si připisují dobrou střeleckou příležitost, Lašák chytá.

03:14
    Hosté ztrácí puk ve středním pásmu, Chabarovsk jde do útoku.

03:31
    První vyloučení v utkání, Nikoncev jde na trestnou lavici za krošček, hosté budou hrát v oslabení.

03:42
    Domácí mají na ledě elitní lajnu.

03:59
    Jaakola střílí od modré, Lašák chytá a drží puk v lapačce. Bude se vhazovat.

04:31
    Chabarovksk opět nastěhován před Lašákem.

05:04
    Hosté vyhazují puk a mohou vystřídat.

05:31

05:58
    Domácí vyhazují puk do třetiny soupeře, ale Spartak okamžitě "otáčí" a tlačí se před Kuzněcova.

06:50
    Opět aktivní druhá pětka Spartaku, která dokázala zatlačit domácí v jejich třetině.

07:16
    Puk ve výstoji Jána Lašáka, Želdakov tam musí krotit vášně před brankou a nakonec je to on, kdo si půjde odpykat dvouminutový trest za hrubost.

07:16
    Ale vyloučen je i Stěpanov, diváci pískají, poměr sil na ledě se vyrovná, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

07:16
    Ale ještě Lugin putuje na trestnou lavici, Stěpanov dostal osobní trest.

07:50
    Spartak v útočném pásmu.

08:35
    Spartak hraje přesilovou hru, Stěpanov si odpykává čtyřminutový trest.

09:16

09:38
    Domácí publikum skanduje "šáájbu", ale jsou to hosté, kdo má puk na svých holích a jsou před Kuzněcovem.

10:26
    Ankudinov nahazuje puk do útočného pásma.

10:43
    A nakonec si Ankudinov vykoledoval faul, za sekání odchází na trestnou lavici domácí Loginov, přesilovou hru si zahraje Spartak.

11:00

11:28
    Chabarovsk vyhazuje puk, domácí mohou prostřídat.

11:43
    Obšut střílí z levé strany, ale Kuzněcov puk viděl a chytá.

11:55
    Další střela hostů, od modré pálá Šefer, ale puk míří přesně do míst, kde stojí Kuzněcov.

12:07
    Spartak stále v útočném pásmu.

12:43

13:32
    Amur má problémy s přechodem přes střední pásmo.

14:22
    Medvěděv se tlačí do zakončení a je faulován, na trestnou lavici odchází opět domácí Loginov, Spartak si zahraje další přesilovou hru.

14:43
    Spartak právě vstřelil branku!
    BRANKO RADIVOJEVIČ tečoval střelu Suglobova od modré a puk končí v domácí bráně, hosté jdou do vedení a využívají přesilovou hru. Asistence: Alexander Suglobov.

15:13
    Opět se přerušuje hra, a rozhodčí znovu vylučuje! A opět je zo domácí hráč, Alexander Junkov neunáší vývoj utkání a sráží k zemi Ankudinova, rozhodčí ho za to trestá vyloučením. Další přesilová hra hostů.

15:35
    Suglobov střílí z pravé strany, ale nepřesně, Amur vyváží puk a brnící čtveřice může vystřídat.

16:36
    Další závar před Kuzněcovem, ale domácí nakonec vyhazují.

17:05
    Nikoncev nezachytil puk na modré čáře, Spartak ztrácí pásmo a tím pádem i tuto přesilovou hru, Junkov se za pár vteřin vrátí na led.

17:13

17:41
    Loginov po dlouhé době prověřil pozornost Jána Lašáka, ten jeho střelu z levé strany chytá.

17:36
    Stěpanov byl faulován, tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí, na trestnou lavici putuje Děnežkin.

18:29
    Zatím se ale Spartak v pohodě brání, domácí se ještě nedostali do pásma.

18:52
    Další vyhozený puk Spartaku Moskva.

19:11
    A bude se opět vylučovat, na trestnou lavici odchází další hráč moskevského Spartaku, Ankudinov.

19:44
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Dvojnásobnou početní převahu dokázali domácí využít v první branku, TOPI JAAKOLA střílí z pravé strany od mantinelu a Lašákovi prochází puk pod betony do branky. Je vyrovnáno. Asistence: Dmitrij Tarasov, Igor Ožiganov.

20:00

První třetina skončila, zatím sledujeme pohledný hokej, zaznamenali jsme také dvě branky, po jedné na každé straně. Spartak dostal do vedení v 15.minutě Radivojevič, za domácí vyrovnal v poslední minutě při přesilové hře pět na tři Jaakola.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 9:52 hodin.

20:01

21:35
    Puk za brankou Lašáka, hosté rozehrávají.

22:33
    OLEG GUBIN vrací vedení na stranu Spartaku Moskva, když přesně střílí z mezikruží, jeho střela letí nad ležícího Kuzněcova a končí v síti. Asistence: Jegor Michajlov.

23:21
    Postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu.

24:05
    Spartak dobře kombinuje ve středním pásmu.

24:50
    Amur nepřesně kombinuje v útočném pásmu, puk končí až u Kuzněcova.

25:54
    Domácím se nedaří, Spartak si dobře hlídá modrou čáru a rychle přistupuje k domácím hokejistům.

26:32
    Obšut se dostává ke střele z pravé strany, ale Kuzněcov chytá.

27:20
    Spartak opět kombinuje, hosté zatím udávají tempo hry.

28:29
    Nepřesné kombinace hostů, Amur bude mít možnost zaútočit.

28:51
    Ovšem puk rychle opouští obrannou třetinu hostů.

29:42
    Puk před Kuzněcovem, sledujeme osobní souboje v rozích.

30:20
    Další červenobílá "vlna" se valí na Kuzněcova.

30:31
    Vylučuje se, Kozlov oslabuje svůj tým, Chabarovsk bude hrát přesilovou hru.

30:55
    Jaakola viděl u levé tyče volného Tulupova, adresoval mu pěknou přihrávku z pravé strany, ten ale neterfuje ideálně, byla před ním prázdná branka!

31:44
    Hosté vyhazují puk, střídání na obou stranách.

32:12
    Loginov střílí od modré z levé strany, Lašák chytá.

32:31

33:07
    I tuto přesilovou hru hosté "ustáli" bez inkasovaného gólu a nyní se sami snaží o rychlý protiútok.

34:02
    Stěpanov se raduje ze vstřelené branky, ale ta neplatí, Želdakov posunul úmyslně branku ještě předtím, než domácí hráč vstřelil branku, Želdakov dostává dvouminutový trest, ovšem gól neplatí.

34:39
    Chabarovsk v útočné třetině.

34:52
    Junkov nezachytil puk na modré, hosté se osvobozují.

35:36
    Až nyní se dostává Chabarovsk do třetiny, Nikita Korovkin střílí od modré z pravé strany, Lašák pozorný.

35:51
    Další střela Korovkina od modré, puk ale míří mimo branku.

36:02

36:36
    Spartak napadá rozehrávku domácích, ti musí zpět až za Kuzněcovovu branku.

37:42
    Spartak hraje nyní především ze zajištěné obrany, příliš se před Kuzněcova nežene.

38:20
    Lugin střílí z levé strany od mantinelu na Lašáka, ten chytá.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:33
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Kuzněcova.

40:00

Druhá třetina je u konce, s jednobrankovým vedením odchází do kabin hokejisté Spartaku Moskva. Rozdílovou branku a jedinou ve druhé dvacetiminutovce, vstřelil ve 23. minutě Gubin, který tak stanovil prozatimní skóre na 1:2 v neprospěch domácího mužstva Amur Chabarovsk.

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 10:40 hodin.

40:01

40:22
    První střela na Kuzněcova, ten chytá.

40:49
    Domácí vyhazují až k Lašákovi.

41:35
    Zakázané uvolněné Chabarovsku, hra se stěhuje před Kuzněcova.

42:07
    Další střela na Kuzněcova z levé strany.

42:35
    Elitní lajna Spartaku na ledě, puk v obranné třetině domácích.

43:45
    Nikokncev se probíjí zpoza branky před Kuzněcova a byl při tom faulován, hosté mají výhodu.

43:55
    Až nyní rozhodčí přerušují hru, na trestnou lavici odchází domácí Jaakola, Spartak si zahraje přesilovou hru.

44:20
    Zatím se hostům nepodařilo usadit se v útočné třetině.

45:16
    Nikita Sčitov střílí z pravé strany, Kuzněcov vyráží, ale hosté stále u puku.

45:55

46:08
    Domácí ale opět faulují, na dvě minuty odchází na trestnou lavici Jevgenij Orlov!

46:35
    Spartak již ve třetině Chabarovsku.

46:50
    Domácí se osvobozují, ale pouze na okamžik.

47:23
    Obšut střílí od modré, Kuzněcov neví, kde je puk, ten se nakonec ocitá za brankou.

48:08

48:15
    Ještě střela Jaroslava Obšuta od modré, tentokrát z levé strany, ale i tuto střelu Kuzněcov chytá.

49:00
    Hosté hráli okamžik v šesti, Ankudinov si jde odpykat trest, přesilovou hru si tentokrát zahraje i Chabarovsk, dobrá příležitost na vyrovnání!

49:45
    Domácí jsou v útočné třetině, Spartak se urputně brání.

50:12
    Stěpanov najíždí z levé strany, ale jeho střela míří nad branku.

50:38
    Až nyní se hosté osvobozují a mohou vystřídat unavenou čtveřici bránících hráčů.

51:00

51:19
    Amur se "probudil" díky nabídnuté přesilové hře, nyní je o něco aktivnější.

51:26
    Navíc se bude opět vylučovat a znovu půjde na trestnou lavici hostující hráč. A je to Mamkin!

51:57
    Chabarovsk před Lašákem.

52:09
    Ten ale chytá, i střelu Junkova zblízka.

52:38
    Opět jsou domácí v útočné třetině.

53:26

53:49
    Chabarovsk nevyužil další nabídnutou přesilovou hru a čas na vyrovnání se domácím krátí.

54:17
    Další trest pro hráče Spartaku Moskva, Grigorij Želdakov je vyloučen a domácí tak mají již třetí přesilovou hru v krátké době po sobě!

55:05
    Hosté se osvobozují.

55:29
    Domácím se při přesilové hře vůbec nedaří kombinace, bránící čtveřice Spartaku rychle bruslí a přistupuje k soupeři.

56:17

57:00
    Začíná poslední tříminutovka této třetiny.

57:12
    Oddechový čas pro Spartak Moskva.

57:30
    Domácí se zatím neodhodlali ke hře bez brankáře.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, hra se kouskuje, Orlov střílí z pravé strany na Lašáka, ten chytá.

58:21
    Branka domácího týmu je již prázdná, Chabarovsk hraje v šesti!

58:53
    Lahti zavezl puk do útočné třetiny.

59:11
    Mohlo být vyrovnáno! Topi Jaakola se prosazuje svou střelou od modré z pravé strany! Lašák měl zakrytý výhled a puk proklouzl za jeho záda! Hosté však něco reklamují a rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu gól neuznává!

59:37
    Zakázané uvolnění Spartaku Moskva, hra se stěhuje před Lašáka.

60:00

Je konec. Dnešní utkání Chabarovsk nezvládl a svému soupeři podlehl 1:2, i když pár vteřin před koncem se mu podařilo dát gól rozhodčí ho nakonec nuznal. Spartak Moskva si tak odváží tři body za těsné vítězství. Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (11:19:28)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 20. Jaakola (Tarasov, Ožiganov) - 15. Radivojevič (Suglobov), 23. Gubin (Michajlov)

Rozhodčí: Kuklakov, Cyplakov - Michajevič, Nestěrov