Žilina – Trenčín 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Piešťany 1:3 (kon.) | Nitra – Poprad 4:5 (po s.n.)
Martin – Zvolen 4:1 (kon.) | Skalica – Košice 5:1 (kon.)
po s.n.
HK Nitra
4:5 (4:1, 0:1, 0:2 - 0:0)
HK Poprad
sk Úterý 29.01.2013, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Ďakujeme veľmi pekne za pozornosť a tešíme sa na ďalšie stretnutia z Nitry. (19:38:14)

Poprad teda dokonale otočil vývoj zápasu. Nitra mala stretnutie vynikajúco rozohrané, keď viedli domáci hráči 4:0, ale ani to nestačilo na víťazstvo. Poprad postupe znižoval až napokon v riadnom hracom čase vyrovnal na 4:4. V predĺžení sme gól nevideli a tak o stretnutí rozhodli samostatné nájazdy. Tam mali pevnejšie nervy hostia a po stave 1:2 sa napokon tešia z výhry 4:5.

65:00
    Poprad dal gól!

Ako rozhodujúci nájazd sa ukázal pekný blafák ĽUBOMÍRA VAICA. Poprad teda vyhráva v samostatných nájazdoch.

Opäť Roman Tománek na ľade...ale tentokrát zvolil strelu a netrafil bránku 1:2 je konečný stav po nájazdoch.

Nájazdy začne Nitra Tománek

Takže ani v predĺžení sme víťaza nespoznali..Takže definitívne musia o výsledku rozhodnúť samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:56
    Vynikajúce šance Popradu. Jabrocký mohol rozhodnúť, mal odkrytú bránku, ale nesadol mu puk dobre..A vzápätí Lacovi vyskočil puk, ale opäť Popradský útočník nedokázal rozhodnúť.

64:10
    Nitra sa teraz usadilo v pásme hostí

63:43
    Pupák dostal puk na modrú a skúsil švihom vystreliť. Bola to len odrazená strela na ochrannú sieť.