Vsetín – Slavia 2:1 (kon.) | Třinec – K. Vary 1:0 (po pr.) | Jihlava – Chomutov 5:3 (kon.)
Havířov – Motor ČB 3:2 (po s.n.) | Hr. Králové – HC Litvínov 5:2 (kon.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
Přerov – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Písek 3:4 (kon.) | Zlín – Sparta 7:2 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | Liberec – HC Kladno 8:4 (kon.) | Pardubice – Letňany 3:1 (kon.)
Berani Zlín
7:2 (1:1, 1:1, 5:0)
HC Sparta Praha
Sobota 02.02.2013, 12:30 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Obě družstva v minulém kole zvítězila a tak se jistě můžeme těšit na zajímavý souboj o další body.

Zlínu se v posledních třech kolech daří. Ani na ledě Havlíčkova Brodu, ani v Mladé Boleslavi Berani neinkasovali branku, naopak obou těmto soupeřům dvě nadělili. V minulém kole proti Slavii si Zlín udělal náskok tří branek, ale v závěru ještě museli bránit své vítězství, protože Slavie se dvěma rychlími brankami pět minut před koncem na Zlín ještě dotáhla. Nicméně jednu pražskou ,,S,, už starší dorostenci ze Zlína udolali a v tomto utkání je čeká druhá.

Sparta jen přejede ze Vsetína, kde hrála minulé kolo. Byla lepší a zaslouženě vyhrála o dvě branky. Hosté z Prahy jsou celkově úspěšní. Po smolném konci první části, se teď Pražanům daří. Ve druhé části vyhráli všechny zápasy kromě jedné prohry s Pardubicema. Tato vítězná série jim tak vydobila v tabulce nově po výhře ve Vsetíně třetí místo, čímž Sparta odskočila od Zlína, který je na páté příčce.

PSG Zlín: Haloda - Grygera, Kobylík, Kužílek, Procházka, Schmied, Stuchlík, Váňa, Velčovský - Bumbál, Dalajka, Gago, Galuška, Helešic, Hladiš, Hlaváč, Pavlůsek, Pelánek, Stránský, Vyoral, Zaremba.

HC Sparta Praha: Pírs - Široký, Klindera, Vokurka, Vacek, Kadeřávek, Bartoš, Augustin, Havel, Kolář, Keller, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Procházka, Major, Krudenc, Hozák.

Rozhodčí: Humpolíček - Dřínovský, Novák.

Zdravím ze stadionu Luďka Čajky, kde proti sobě dnes nastupuje Zlín a Sparta Praha. Domácí čeká těžký zápas, ale ani Sparta to nebude mít jednoduché. Zlínská obrana by si měla dát hlavně pozor na Jiřího Černocha, který vede tabulku střelců ve druhé části extraligy ve skupině B.

01:32
    Bartoš zkusil štěstí na Halodu, ten vyrazil.

02:11
    Pulkrab se teď protáhl až k Halodovi a poslal puk napříč brankovištěm, nikdo však nedorazil.

03:20
    Zlín se teď tlačil dopředu, ale žádná akce nevznikla zásluhou obrany hostů.

04:10
    Vhazování před Pírsem.

05:11
    Pulkrab teď kombinoval před Halodou. Jeho spoůluhráč ale nedosáhl na přihrávku a Zlín jde vpřed.

05:56
    Kadeřávek zkusil tvrdou střelu z kruhu, ale šla nad.

06:28
    Domácí vyrazili vpřed ve dvou, ale Pírs se postaral, aby se stav branek nezměnil.

06:36
    Zaremba vyloučen za podražení. Sparta má svou první přesilovku.

07:43
    Sparta teď semknula domácí. Zlín se osvobozuje a střídá.

08:26
    Zlín se znovu osvobozuje a už hrajou v pěti.

08:52
    Sparta právě vstřelila branku!

Zaremba se ještě nestihl vrátit k bráně a toho využila Sparta a jde do vedení. Po přihrávce od Ondřeje Mikliše se mezi Halodovy betony trefuje JIŘÍ ČERNOCH. Asistence: Ondřej Mikliš, Patrik Kadeřávek.

10:33
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale Zlín si musí hlídat brejky Sparty,

11:11
    Bylo uděleno trestné střílení. Zlínský Martin Helešic však Pírse nepřekonal, takže se stav nemění.

11:39
    Vyloučen zlínský Pelánek za nedovolené bránění.

12:04
    Sparta obklíčila domácí, ale Zlínu se je podařilo dostat za modrou.

12:43
    Hozák teď byl ve velké šanci před Halodou, toho však nepřekonal.

13:27
    Sparta nahazuje do pásma.

13:38
    Široký tečoval puk před Halodou až do ochranné sítě. Vhazování před Halodou.

13:39

14:13
    Domácí se snaží udržet v útočném pásmu a vymyslet jak překonat Pírse.

14:53
    Klindera se tlačil ke zlínské kleci s pukem, domácí gólman se dobře přemístil a betonem zamezil gólu.

15:22

16:02
    Zlín rozehrává ve vlastním obranném pásmu.

16:30
    Kotouč vyletěl mimo hřiště. Vhazuje se před Halodou.

17:10
    Domácí odrazili pokus hostů a můžou útočit.

18:08
    Zlín právě vstřelil branku!

Po delším obléháním obranného pásma hostů se snaha vyplatila. Zlín srovnává. LUMÍR GALUŠKA dostal přihrávku od Stránského, chvíli si počkal a pak z mezikruží poslal puk do klece. Asistence: Filip Stránský.

19:54
    Ke konci třetiny se ještě Sparta snaží srovnat. Vyloučen Bartoš za držení protihráče.

20:00

Z počátku první třetiny byl výkon na obou stranách vyrovnaný. Sparta však svou aktivitu zvyšovala a to vyústilo až v první branku zápasu, o kterou se krátce po konci přesilovky postaral útočník hostů Jiří Černoch. Šanci srovnat měl Helešic ten však nájezd neproměnil, ale dvě minuty před koncem se trefil Galuška a do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu. Druhá třetina začne asi ve 13:15.

20:01

20:18
    Zlín jde dopředu a drží se v pásmu. Stuchlík to zkusil nadvakrát od modré.

21:18
    37 sekund. Tak dlouho si zahraje Zlín přečíslení 5 na 3. Vyloučen Havel za podražení.

21:58
    Zlín se usadil kolem Pírse. K žádné velké šanci se domácí nedostali a Sparta vyhazuje.

22:34
    Zakázané uvolnění Zlína, vhazuje se před Halodou.

23:18
    Hosté v plném počtu. Tato přesilovka se Zlínu nepovedla.

23:38
    Vhazování před Pírsem. Sparta jde kupředu.

24:40
    Po nevydařené přihrávce je u puku Sparta, tlačí se do útočného pásma ale je z toho ofsajd.

25:37
    Stuchlík to zkusil od modré, mířil na lapačku Pírse a tam taky kotouč skončil.

26:36
    Haloda teď musel hasit útok hostů.

26:59
    Hladiš se cpal před Pírse. Ten mu kotouč ukořistil a obrana hostů mu ještě po odpískání dala co proto. Žádný trest se neukládá.

27:18
    Vyloučen Schmied za podražení.

28:11
    Zlín se z obklíčení hostů vysvobodil a vyhazuje.

28:36
    Dvojtá přesilovka pro Spartu. Vyloučen Stuchlík za zdržování hry. Hosté si vzali oddechový čas a jistě budou chtít jít do vedení.

28:56
    Haloda se teď roztáhl v brankovišti a spoluhráči vyhodili puk od brány, ale obležení ze strany Sparty trvá dál.

29:49
    Po nevydařené přihrávce hostů, puk jede za modrou čáru. Sparta útočí znovu.

30:36

31:28
    Galuška jel se spoluhráčem dva na jednoho, ale v zakončení mu zabránil jeden z hráču hostů, který si lehl do přihrávky.

32:29
    Po tlaku Sparty teď i Zlín naléhá do útoku.

32:44
    Vhazování před Halodou.

33:16
    Zlín rozehrává ve středním pásmu. Po nevydařené přihrávce je z toho icing. Vhazování před zlínskou bránou.

33:47
    Hlaváč se hnal dopředu, k puku se dostal, ale na přihrávku už bylo moc pozdě. Do útoku jde Sparta.

34:41
    Zakázané uvolnění pro Spartu.

35:19

Zlín jde do vedení! JIŘÍ VELČOVSKÝ z pravého kruhu poslal ukázkovou střelu do pravého horního rohu Pírsovy brány. Asistence: Filip Stránský.

36:49
    Zlín branka povzbudila a zkouší tak nové kombinace. Zároveň však musí myslet na obranu, aby si vedení udrželi.

37:24
    Šance na vyrovnání pro Spartu. Vyloučen Kobylík za podražení.

37:54
    Zlínská obrana dobře zafungovala a puk se nachází za brankou Pírse.

38:24
    Bude se hrát minutu 4 na 4. Vyloučen Mikliš za sekání.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Vhazování před brankou hostů.

39:31

Těsně před koncem druhé periody Sparta vyrovnala! Před bránou se ocitl MAREK MAJOR a střelou k pravé tyči srovnal stav. Asistence: Václav Krudenc.

40:00

Druhá třetiny byla velmi podobná té první. Opět padlo na obou stranách po jedné brance a opět byl k vidění zajímavý hokej. V první části třetiny se hrálo vyrovnaně a hra se přelávala z pásma do pásma. Chvilku měla navrh Sparta, ovšem branku vstřelil Zlín. Domácí zvýšili aktivitu a cpali se dopředu a možná to bylo příčinnou branky, kterou inkasovali půl minuty před koncem ve vlastní přesilovce. Takže do kabin se jde opět za vyrovnaného stavu, tentokrát 2:2. Další třetina začne asi ve 14:04.

40:01

40:30

PATRIK DALAJKA dostal puk od Hladiše a od modré poslal střelu zápěstím přímo do rohu klece. Zastíněný Pírs neměl šanci. Asistence: Dominik Hladiš.

41:49
    Zlín se teď drží na puku. Dalajkův gól jim dodal elán do hry, tak uvidíme jestli si vedení tentokrát udrží.

42:40
    Jeden ze zlínských hráčů se hnal na Pírse, ten se puku dokázal zmocnit a podžel ho pod sebou.

43:05

A Zlín nadstavuje své vedení. Kobylík nastřelil puk od modré. Kotouč se ovšem zasekl o pár bráních hráčů a tam se k němu dostal MIROSLAV ZAREMBA a ten už neměl potíž zasunout puk za zmateného Pírse. Asistence: Richard Kobylík.

44:02
    Vyloučen Široký za sekání.

44:32
    Augustin unikl zlínskému obránci a zkusil střelu. Haloda podržel ve výstroji.

44:51
    I na druhé straně teď skončil puk ve výstoji Pírse. Vhazování před brankou hostů.

45:19
    Zlín hru trochu uklidnil, ale stále hraje nebezpečný hokej a Sparta se brání v oslabení.

46:03

Domácí proměnili přesilovku a už vedou o tři branky. MICHAEL HLAVÁČ se dostal až k brankovišti Pírse a střelou o tyč navýšil vedení Zlína. Asistence: Jan Vyoral.

46:04
    Vyloučen Černoch za napadení.

47:16
    Zlín už v přesilovce nic neriskuje a zkouší spíše nahazovat.

48:04
    Hosté už jsou kompletní a vhazuje se před Pírsem. Ještě před tímto vhazováním měl Pírs plné ruce práce s Hladišem, který se obtáčel s pukem kolem brány.

48:13
    Teď zůstal na ledě po buly ležet Jan Grygera. Vyloučen Havel za faul loktem.

48:46
    Grygera si drží ruku a odchází ze střídačky.

49:27
    Zlín se drží v útoku jako klíště. Vhazování před Pírsem.

49:55
    Zakázané uvolnění Zlína.

50:13

50:45
    Sparta se opět tlačí do útoku. Po odpískání se strhla bitka mezi zlínským Kužílkem a hostujícím Kellerem. Jakub Kužílek po náročném souboji nakonec svého soka udolal. Oba dostaly 5 + dokonce utkání za hrubost. Zlín si vzal oddechový čas, trenér domácích chce asi sklidnit emoce, které jsou opravdu vypjaté.

51:04
    A na ledě se to zase mydlí. Jen chvilku po buly, kdy musel Haloda zasahovat se strhla menší potyčka vedle zlínské brány. Tentokrát vyloučen pouze Augustin za napadení.

51:35
    A další vyloučení. Za podražení jde na dvě minuty na trestnou lavici Stránský.

52:32

Domácí udrželi nervy na uzdě a vyplatilo se. MICHAL STUCHLÍK nahodil puk mezi dvěma obránci hostů na najíždějícího Dalajku. Ten mu puk před bránou vrátil a Stuchlík neměl větší problém zasunout puk do brány, kde se Pírs nestihl přesunout. Asistence: Patrik Dalajka.

54:03
    Emoce na ledě se uklidnily, zase se začalo myslet na hokej.

54:39
    Sparta se snaží srovnat a Zlín jim teď k tomu dá možná šanci. Vyloučen Velčovský za podražení.

55:23

MARTIN HELEŠIC v oslabení ujel, vzal vyhozený puk a navyšuje stav už na rozdíl pět branek. Bez asistence.

56:39

56:54
    Všichni už asi tak trochu tuší, že zápas je rozhodnut. Sparta se ovšem ani omylem nevzdává a dál bojuje. Před chvílí z ledu odjel za pomoci spoluhráčů Petr Procházka.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:44
    Zlín se teď vydal do útoku, ale hned musel spěchat zpět zastavit najíždějícího Pulkraba, který naštěstí střílel vedle.

59:47
    V závěru to ještě zkouší Sparta, ale už je rozhodnuto.

60:00

Poslední třetina byla nejzajímavější z celého zápasu. Byl k vidění pěstní souboj Kužílka s Kellerem, pět branek, ale bohužel i dvě zranění. Poslední periodu jasně ovládl Zlín. Do vedení se dostal už půl minuty po začátku a pražské Spartě nadělil ještě další čtyři branky. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek odpoledne. (14:48:07)

Jakub Sovadina

Branky a nahrávky: 19. Galuška (Stránský), 36. Velčovský (Stránský), 41. Dalajka (Hladiš), 44. Zaremba (Kobylík), 47. Hlaváč (Vyoral), 53. Stuchlík (Dalajka), 56. Helešic - 9. Černoch (Mikliš, Kadeřávek), 40. Major (Krudenc)

Berani Zlín: Haloda - Grygera, Kobylík, Kužílek, Procházka, Schmied, Stuchlík, Váňa, Velčovský - Bumbál, Dalajka, Gago, Galuška, Helešic, Hladiš, Hlaváč, Pavlůsek, Pelánek, Stránský, Vyoral, Zaremba.

Rozhodčí: Humpolíček - Dřínovský, Novák