Zenit – Liverpool 2:0 (kon.) | Machačkala – Hannover 3:1 (kon.) | Sparta – Chelsea 0:1 (kon.)
Levante – Olympiakos 3:0 (kon.) | Neapol – Plzeň 0:3 (kon.) | Dynamo Kyjev – Bordeaux 1:1 (kon.)
Leverkusen – Benfica 0:1 (kon.) | BATE – Fenerbahce 0:0 (kon.) | Ajax – FCSB 2:0 (kon.)
Basilej – Dněpropetrovsk 2:0 (kon.) | Inter – Kluž 2:0 (kon.) | Newcastle – Met. Charkov 0:0 (kon.)
Stuttgart – Genk 1:1 (kon.) | Atlético – Kazaň 0:2 (kon.) | Mönchengladbach – Lazio 3:3 (kon.)
Tottenham – Lyon 2:1 (kon.)
Atlético Madrid
0:2 (0:1)
FC Rubin Kazaň
Čtvrtek 14.02.2013, 21:05 • Vicente Calderón, Madrid (Španělsko) • Evropská liga

Jak je a není fotbal krásný a jednoduchý předvedl celek z Ruska - Rubin Kazaň, který bude odjíždět s vědomím, že přehrál tamního obhájce trofeje v poměru 0:2.
    Nečekané vedení přinesl v šesté minutě Karadeniz. Avšak radování netrvalo dlouho, v pětačtyřicáté minutě byl totiž vyloučen Sharonov za druhou žlutou kartu. Favorizované Atlético Madrid se chytlo a takřka po celý zápas zásobovalo Kazaň unavujícímu a zdrcujícími nápory a dlouhodobými protiútoky, které trvaly řady minut. Rubin Kazaň byla však silná a proti favoritovi v deseti lidech dokázala zápas zvládnout bez zaváhání, přidala totiž ještě druhý gól. Ten vsítil Orbaiz v páté minutě nastaveného času. (23:05:12)

90+5
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné, co se dnes stalo na stadionu v Madridu! Když už se mimo očekávání všech dostala Rubin Kazaň do vedení, nikdo nečekal, že si vedení udrží tak dlouho. Teď však přichází šok v podobě druhé branky a odrovnání obhájce trofeje na jeho půdě. Rohový kop Atlética Madrid neskončil nikterak úspěšně a hosté šli do přečíslení, přičemž se musel hodně rychle vracet gólman Sergio Asenjo. Ten to nestihl. Do prázdné branky mu těsně před nosem zasouval míč PABLO ORBAIZ.

90+4
    Ještě jedno ohrožení na závěr - rohový kop pro Atlético Madrid.

90+3
    Dlouhý nákop na Radamela Falcaa lapil pozorný Sergey Ryzhikov, načež poslal míč hodně daleko od jeho svatyně.

90+2
    Míč se nakonec procedil až do vápna a tam zakončoval zcela osamocený Cristian Rodriguez, při zakončení však fatálně selhal a poslal míč úplně jinam, něž kam chtěl.

90+1
    Pořád se hraje na polovině hostů a u míče jsou stále domácí, ale Atlético Madrid prostě neví, kudy vede cesta ke gólu.

90
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny čtyři minuty. Stále se hraje na polovině Rubinu Kazaň.

89
    Pro Atlético Madrid to nevypadá nikterak příznivě a zdá se, že se vysněné bodování Kazani splní.

88
    Po dvou minutách na hřišti dostal žlutou kartu Vladimir Dyadun.

88
    Další střídání na straně hostů. Odešel střelec jediné branky - Gokdeniz Karadeniz, přišel Oleg Kuzmin.

86
    Taktické střídání na straně Rubinu Kazaň. Hřiště opustil Rondón, kterého nahradí Vladimir Dyadun.

85
    Ani rohový, ani přímý kop nenapomohly ke srovnání a uvidíme, jak dlouho to ještě potrvá. Rubin Kazaň by to určitě uvítala do samotného závěru.

83
    Za nelichotivou debatu se sudím dostává Radamel Falcao žlutou kartu.

82
    Tak to je kruté pro Atlético Madrid. Po rohovém kopu se hráči domácího výběru dočkali srovnání, ale to nebylo uznáno jakožto regulérní. Sudí branku odmítl a ještě se zdá, že sáhne do kapsičky pro kartičky.

80
    Pro ruskou Rubin Kazaň je dosavadní stav skóre velmi příznivý, vývoj hry však nikoliv. Sice se hosté v jednom kuse brání a čelí neúnosným protiútokům a náporům, avšak takřka od úvodu zápasu statečně odolávají. Atlético Madrid se jen těžko pokouší o srovnání.

78
    Atlético Madrid opět obléhalo soupeřovu branku a ke střele se dostal ostrostřelec Radamel Falcao, jenž nastřelil břevno! Ruský gólman Sergey Ryzhikov se bezmocně natahoval po míči.

77
    Stále se scénář a dění na hřišti nemění. Stále se snaží Atlético Madrid projít vpřed a jakkoliv ohrozit nudícího se Sergeye Ryzhikova, který čelil opravdu minimu střel. Rubin Kazaň se také už pokusil o protiútok, ten však pokaždé skončil ihned po jeho založení.

75
    Čas se krátí, to určitě domácí vědí, že by s tím něco dělali se už ale říci nedá. Rubin Kazaň učebnicově brání a tento výsledek jí určitě lichotí a nahrává do karet.